Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anya tanya fórum

Anya tanya (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
105. CsengiBoti (válaszként erre: 104. - Pumukli1985)
2012. okt. 1. 19:52
Háááááát,nem is kapkodok el semmit ;)))
104. pumukli1985 (válaszként erre: 103. - CsengiBoti)
2012. okt. 1. 18:36

ÓÓóó,annyi időd lesz még :D Én is mindig úgy voltam vele h majd holnap...:) Persze azért minden meglett,csak jó ráérősen :D

Aztán ahogy telt az idő,éjjelente egyre rosszabbul aludtam,így délelőtt aludtam ki magam :( A házimunka meg maradt délutánra...

103. CsengiBoti (válaszként erre: 95. - Pumukli1985)
2012. okt. 1. 17:21
Ma,az első táppénzes napomon ennek örömére SEMMIT nem csináltam...Kitört a lustaság rajtam...Persze,könnyű,ha van tegnapi kaja-maradék és ki is mostam a 7végén-ami-szerencsére még nem száradt meg,úgyhogy még kint lógnak a ruhák a szárítón ;)))Na,de majd holnap...
102. CsengiBoti (válaszként erre: 99. - Babuci25)
2012. okt. 1. 17:18

Akkor mindent bele ;)))

Csak nem görcsösen :)))

101. 719b2b6760 (válaszként erre: 99. - Babuci25)
2012. okt. 1. 17:07
Szupiiiii :)
100. pumukli1985 (válaszként erre: 99. - Babuci25)
2012. okt. 1. 16:42
:D
2012. okt. 1. 16:03
Csajok pozi az ovu tesztem végre...
98. 719b2b6760 (válaszként erre: 95. - Pumukli1985)
2012. okt. 1. 15:27

Bárcsak én tartanék ott hogy táppénzre mehetnék a terhességem miatt de....mondjuk most is táppénzen vagyok csak a lábtörésem miatt. :P

Nekem is tervben van a lakás nagytakarítása csak gipszes lábbal kicsit komplikált de megoldom holnap el is kezdem vagyis holnap után mert holnap irány a nőgyogyó egy alapos kivizsgálásra :/ hurrrááá :)

97. 719b2b6760 (válaszként erre: 75. - Eny86)
2012. okt. 1. 15:19

Még egy válasz eny86 nak :)

Amikor kiderült, hogy harmadjára is terhes vagyok az volt az első gondolatom, hogy ha olyan szülés lesz mint a második volt azt én nem élem túl. . . :( Aztán félidőtájt rájöttem, hogy saját magamban kell a problémát és a megoldást is keresnem. MInden fejben dől el. Rátaláltam a Szülés, ahol én irányítok! című könyvre. Tuti!!!

VEdd meg! TEljesen sikerült az agyam átállítani és végül egy könnyű, gyönyörű szülésem lett. Kiegyensúlyozott, nyugodt baba.

96. 719b2b6760 (válaszként erre: 75. - Eny86)
2012. okt. 1. 15:18

eny86 érkezett válaszod másik fórumon!


Az én 3 terhességem arányéag könnyűnek mondhat, de a legszebb a 3. volt. Hízni csak 6 kg-t híztam. A 2 terhességemnél nekem is borzalmasan fájt a szeméremcsontom szülés előtt, a 3-nál viszont egyáltalán nem. Mindegyik szülésem gyors és aránylag könnyű volt. A két utolsónál inkább a kitolási szakasz volt fájdalmas, de azon hamar túl esik az ember.

A harmadik szülésnél már gátvarrásom sem volt csak egy öltés.

A szüls utáni méhösszehúzdások a 2 és 3-nál pokoliak voltak, sőt a 3-nál tovább is tartott. A szülőszobáról is úgy vittek le, hogy éjszakára kérjek fájdalomcsillapítót, mert nem fogok tudni aludni. Nem kértem ésbizony fel is ébredtem egy jó párszor annyira görcsölt a hasam. A dokim azt mondta, hogy minél több gyereket szül az ember annál fájdalmasabb a szülés utánni visszahúzdás.

Mindent leszámítva én még szülnék, ha tehetném, mert csodálatos dolog.

2012. okt. 1. 14:44

Hali mindenki!

Itt felénk is hamar elment a 7vége... :(

Szerencsére nem csináltam a mosáson és főzésen kívül semmit,együtt volt a család egy picit és azt élveztem :)


Emlékszem,amikor én is eljöttem táppénzre végre!Dec.21-én dolgoztam utoljára,és előttem is ez lebegett h majd mindenre lesz időm... :D

2012. okt. 1. 09:29

Helló ;)

A 7vége mindig sokkal gyorsabban telik,mint az egész 7...Főleg,ha még 7végén is dolgozni kell,igaz,csak szombaton,és "csak" délig,de akkor is...

Bár nekem már szavam sem lehet,mert mától táppénzen vagyok,úgyhogy mostmár lesz időm olyan dolgokra,amik már régóta csak halogatva voltak.

Olvasok,varrogatok,és szép lassan kitakarítom a lakást...Aztán ha vége,kezdem újra előről :)Mert ha már meglesz a baba,akkor majd Ő "diktál" :DDD

2012. okt. 1. 09:20

Sziasztok csajok! :)

Ismét egy hétfő jó gyorsan elment ez a hétvége is! Kinek hogy telt mit csináltatok?

92. CsengiBoti (válaszként erre: 91. - Babuci25)
2012. szept. 30. 16:38
Akkor szerencsére semmi komoly :)))
2012. szept. 30. 10:25
Egész éjszaka nyugi volt....Semmi baja nem volt...
90. CsengiBoti (válaszként erre: 89. - Babuci25)
2012. szept. 29. 18:43
Háááááát még az is lehet.Elég "közel" vannak egymáshoz...
89. babuci25 (válaszként erre: 88. - CsengiBoti)
2012. szept. 29. 17:24

Nem de már csak erre tudok gondolni!!!!

Tudom milyen a fülfájás nekem a fogamról szokott fájni... Ha a foga jön hátul attól nem fájhat?

88. CsengiBoti (válaszként erre: 87. - Babuci25)
2012. szept. 29. 17:14

Mostanában fúrták ki a fülét vagy esetleg fülbevalót cseréltetek?

Nagyon drukkolok,hogy ne fülgyulladás legyen,mert az pontosan annyira fáj,mint a fog.BORZASZTÓAN...

És nagyon rossz a gyermekedet szenvedni látni,főleg,ha még segíteni sem nagyon tudsz rajta :(

87. babuci25 (válaszként erre: 85. - CsengiBoti)
2012. szept. 29. 16:58

Hát most minden rendben..Császárszalonnát esznek.

Ha igy folytatódik a párom szerdán elviszi magával fül orr gégészetre..

De a dokinéni megnézte a fülét nem látott semmit..Már csak a fülbevalóra gyanakodok...

86. CsengiBoti (válaszként erre: 75. - Eny86)
2012. szept. 29. 16:52

Sziasztok!

Nekem az első szülésem már-már meseszerű volt,igaz 10 nappal túlhordtam a babát,de utána 4 és fél óra alatt a 3.tolófájással megszületett a nagyobb fiam.

A második ehhez képest rémálomszerű volt:utolsó héten a szülőcsatornába már előzőleg beilleszkedett kisfiam kibújt és ha ez még nem volna elég keresztbe fordult...Ezért császározni akartak,már elő is voltam készítve a műtétre,folyt az infúzió,amikor újra gondolt egyet,és fejvégű lett...Így a műtét -szerencsére-elmaradt.Viszont annyira belegabalyodott a köldökzsinórba-ami amúgy 2 m hosszú volt-hogy nagyon nehezne született meg.Legalább 30 tolófájással és rengeteg orvosi segítséggel sikerült kibújnia,de már akkor azt mondtam ha most nem jön ki,akkor már benn marad...

Hát,nem maradt:)))Ennél a szülésnél kaptam EDA-t,legközelebb mellőzném...Nekem nem vált be.

Másnapra minden rendben volt,azt mondtam,jöhet a következő.És most úton van :DDD

A szoptatásnál velem is ez volt a helyzet,sokkal jobban fájt a hasam,ahogy húzódott össze a méhem,és a gátseb is jobban fájt.Viszont ezek a fájdalmak szerintem úgy múlnak el,mintha sosem lettek volna.A szülés is csak néhány óráig tart,a fájdalom feledhető.

Az első kettőnél csakválsztott orvosom volt,most van szülésznőm is,nagyon kedves.

És nagyon vicces,hogy a 3 gyermekem 3 helyen fog születni,és mi mindig ugyanott lakunk,csak a dokibácsink vándorol...De nagyon megbízom benne,emberileg és szakmailag is nagyon ott van,úgyhogy kérdés sem volt,nála szülök-e harmadszor is.Ráadásul ő minden előzménnyel tisztában van,nem kellett magyarázkodnom.

Az aggaszt viszont kicsit,hogy nem a lakóhely szerinti kórházban van,és ha véletlenül mégis ott kötök ki,azt nem veszik szívesen,de nálunk nagyon "érdekes" orvosok vannak...

85. CsengiBoti (válaszként erre: 83. - Babuci25)
2012. szept. 29. 16:39

Pedig ha a füléhez kapkod,sajnos nagy esély van a gyulladásra.Próbáld nagyon óvatosan picit megnyomni (vagy épp csak megérinteni) a füle melletti lágy részt,abból hamar kiderül.

Van amikor használ a meleg só egy kis tasakban,de ha már komolyabb a baj,akkor csak az orvos segíthet.

Szoktak belegyömöszölni Pymafucort-os gézcsíkot,ami elég ijesztő,de nekünk mindig használt,és nem kellett a fiam fülét felszúrni.

84. 719b2b6760 (válaszként erre: 83. - Babuci25)
2012. szept. 29. 16:36
Az igen....hát akkor lehet hogy csak rossz passzban van?! Ebben az esetben nem tudok tanácsot adni csak is a türelem.
83. babuci25 (válaszként erre: 82. - 719b2b6760)
2012. szept. 29. 15:55
NEM.Doki tegnap gyógyultnak nyilvánitotta.....
82. 719b2b6760 (válaszként erre: 81. - Babuci25)
2012. szept. 29. 15:51
Orvos sos be ha azt mondod hogy a fülét fogja nem lehet hogy gyulladt neki a torka nem fáj?
2012. szept. 29. 15:46

SEGITSÉG!!!

lÁNYKÁM KÉPTELEN ALUDNI....Pár perc után uvölt fogja a fülét..Nem lehet megnyugtatni...alvás igy már tart kb 2 órája...minimum 15-30 perc kell hogy csendesedjen akkor visszafekszik aludni de max 10 perc után újra kezdi....

TANÁCS????

80. 719b2b6760 (válaszként erre: 75. - Eny86)
2012. szept. 29. 09:37

Azt mondják sokan,hogy nem a szülés nehezebb sőt az egyre könnyebb minden szüléssel hanem az utófájások fájdalmasabbak a szülés utáni napokban.

De olyan is van akinél a második nehezebb volt mint az első és ezért fél a harmadiktól nekem mondjuk a második sokkal könnyebben ment mint az első és nem is tapasztaltam hasonló dolgokat mint te de igaz nem is szoptattam sokáig. :(

79. 719b2b6760 (válaszként erre: 76. - Pandrysa)
2012. szept. 29. 09:15
Szia örülök hogy csatlakoztál az ismerkedéssel sokan vagyunk így az interneten kötünk barátságokat mert máshogy nem igazán van időnk.A család munka mellett.....szívesen beszélgetünk veled vagy segítünk ha kérdésed van érezd jól magad köztünk. :)
78. pumukli1985 (válaszként erre: 77. - Babuci25)
2012. szept. 29. 08:04
Húúú,villámgyors szülések! :D Szerencsés vagy! :)
77. babuci25 (válaszként erre: 75. - Eny86)
2012. szept. 29. 06:18

Szia.Nekem második szülés egy icsivel tovább tartott és a kitolási szak előtt jóval intenzivebb fájások voltak...

Viszont maga a szülés 30 másodpercig tartott mivel a milady kirugta magát..Ezt videó is tanusitja..

A fiammal 18 kor kerültem szülőszobára 18:30 burok repi és 19:55kor megszületett..

Lányzó:13 szülőszoba 15:30 burok repi és csak 17:41 re született meg...

76. pandrysa (válaszként erre: 1. - 719b2b6760)
2012. szept. 29. 01:33

Sziasztok! Tetszik az ötlet, csatlakozom hozzátok! 20 éves vagyok, boldog párkapcsolatban élek, és 30 hetes kismamaként az első babánkat várjuk, aki kisfiú és a Csongor nevet fogja kapni. :)

Fiatal korom ellenére elég érett gondolkodásúnak tartom magam, sajnos az élet egy pár területen kib.szott velem, de én akkor is pozitívan állok hozzá a dolgokhoz!

Imádok főzni, beszélgetni, ismerkedni, és egyébként szeretnék barátságokat kötni, de mivel nem járok el itthonról sehová, ezért muszáj vagyok ezt itt, az interneten megtenni.

Ami nem könnyű, mert nehéz röviden, tömören fogalmazni úgy, hogy az érthető is legyen. Ez látszik is az írásomon, össze-vissza ugrálok a témákban, de remélem azért érthetően fogalmazok...


Nos, minden téren nyitott vagyok, és keresem a barátnőmet! (Mivel csak úgy elillantak mellőlem)

Debrecentől nem messze lakom...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook