Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya, ma fejbe csapott a tanárnéni... fórum

Anya, ma fejbe csapott a tanárnéni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
36. 447396604e (válaszként erre: 31. - Acuko)
2012. szept. 19. 12:10
nálunk a fiam olyan hogy az egyik tanárnál kisangyal, a másiknál szófogadatlan. beszélgettem is erről a gyerekkel, elővettem őt és leültem vele tisztázni.igaz nálunk még nem jutottak el a fejbecsapásig, de ha megtörténne, tuti nem a tanárt szidnám, hanem elkezdenék elgondolkodni rajta hogy jogos volt-e.ugyanis akkor valamit én nem csinálok jól
35. 34c48a3825 (válaszként erre: 34. - 447396604e)
2012. szept. 19. 12:07
Az a tanár menjen el kofának vagy kertésznek, amelyiknek nincs pedagógiai eszköze és a gyerek megütését használja fel. Ha ennyire futja tőle, akkor ne tanítson, nem odavaló.
34. 447396604e (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2012. szept. 19. 12:06

nézd, a tanár is ember. nála is van mikor elszakad az a bizonyos cérna. mikor pl húszor szól rá az órán beszélgető gyerekre,és akkor sem figyel.ha te ezt ennyire nehezményezed, mindenképp beszélj a tanárral is.

de lássuk be a mi időnkben azért a pedagógusnak sokkal több szabadkezet adtak, hogy a gyereket az iskolában figyelemre szoktassa,és nem volt ebből probléma otthon sem, ha a tanár esetleg körmöst adott a gyereknek ha jogos volt.

2012. szept. 19. 12:06

Annó minket is fejbe csapott a tanárnéni...

1-1 fejbe kólintástól nem lesz baja..


persze,ma már az megy,hogy nem szabad megütni a gyereket,másrészről ugye ha a szülő nem veri,más hogy jön ahhoz,hogy kezet emel a gyerekre.....


nagyon régen menő volt a körmös, és egyéb csúnyaságok az iskolában,nevelő célzattal..

a gyerek fejének csapkodása tényleg nem a legjobb ötlet, találjon mást a tanár,de mint mondom, 1 picitől a gyereknek sem lesz baja..le kell ülni a gyerkőccel beszélgetni, hogy órán nem szabad beszélgetni..ha megteszi,és a tanár rászól, azonnal hagyja abba,ne folytassa! ha folytatja,számoljon a következményekkel..

a tanárral is lehet persze beszélni,hogy miért is volt ez....

de lehetőség szerint ne úgy,hogy berontasz hozzá,és laposra vered,hogy mégis hogy jutott ez eszébe-ahogy ez manapság állítólag szokás :D

32. 34c48a3825 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. szept. 19. 12:05

NINCS az a magatartás, ami egy gyerek fizikai bántalmazását legitimálná.

Az előző megjegyzésedhez: itt nem az iskolát és a tanárt, hanem a gyereket megütő tanár magatartását lehet szidni, arról volt ugyanis szó. Nem nehéz látni a differenciát, csak akarni kellene.


Gyereket pedig nem verünk. Egyszer sem. A tanár főleg nem. SOHA.

31. acuko (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2012. szept. 19. 12:03

Eddig nem akartam beleszólni a témába, de ez a hozzászólásod kiverte a biztosítékot!

Neveld meg a ygerekedet, és akkor nem lesz ilyen problémád.

30. acuko (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2012. szept. 19. 12:02

na azért ez nem ugyanaz!!!

A gyereket nevelni kell, ha az iskolában van, akkor a pedagógusnak, ha otthon, akkor a szülőnek.

a párod nem nevel, mert feltételezhető hogy felnőtt ember létedre meg vagy nevelve, ezért nem fog megütni.

De a gyereket még nevelni, formálni kell, meg kell tanulnia mik a szabályok és azokta be kell tartani!!!

29. 2a69f78972 (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2012. szept. 19. 12:01

Kezeld helyén a dolgokat!


Erősen túldramatizálod.

2012. szept. 19. 11:59

úgy látom a többségnél ez megengedett.....:-((((

nekem 2 dolog jut eszembe: volt már úgy , hogy a férjed/feleséged többször szólt valamiért és Te nem úgy vagy azt csináltad ahogy kérte? - hogy esne ha fejbecsapna érte???????

és ugyebár miért a gyerek fejét ütjük????? mert ülve azt éri el.......

és ha a főnököd csapna fejbe?????

27. 447396604e (válaszként erre: 26. - 0a84e34983)
2012. szept. 19. 11:45
pláne az elsősöket, akik még épphogy kibújtak az oviból.azért sokszor nem megy ám csettintésre az órára való beszokás.meg ez gyerekfüggő, és tanárfüggő egyaránt. nekem a lányomnál nem volt ilyen gond.mikor másoktól hallottam én is azt mondtam hogy neveletlen a gyerek. aztán jött a fiam és borított mindent.
2012. szept. 19. 11:34
Mikor elsős volt a lányom,mondta,hogy ő is kapott néha egy egy tockost a tanító nénitől.De csak akkor mondta el,amikor mástól hallottam,és rákérdeztem nála.Megkérdeztem miért kapta,azt mondta nem figyelt,és beszélgetett órán.Nem nagyon tetszett ez nekem sem akkor.De aztán nyílt nap volt a suliban és láttam,hogy milyen nehéz fegyelmet tartani az órán,mennyire nehéz kezelni a gyerekeket.Most harmadikos a lányom,alsóban végig ugyan az lesz a tanár nénijük.Nincs már tockos,és a legjobbat hozza ki Zitából a tanító néni,és a lányom nagyon szereti.
2012. szept. 19. 11:24
Szolfézs órán a tanárunk (férfi) pecsétgyűrűvel tolta a kokszikat azoknak a fejére, akik nem tudtak csendben maradni. Rend volt és fegyelem, és még kottázni is megtanult mindenki hallás után.
24. Mazsinka (válaszként erre: 22. - 447396604e)
2012. szept. 19. 10:57

Sajnos ez egy olyan dolog, hogy az iskolába a gyerek azért jár, hogy tanuljon, és ott szabályok működnek, amiket be kell tartani, pl. nem mászkálunk órán, nem eszünk, iszunk, beszélgetünk, még akkor sem, ha a tanár "nem elég érdekes", mivel az iskola nem kívánságműsor, vagy mozi, amit feltétlenül élvezni kell, a tanár meg nem mutatványos, hogy mind a 20-30 gyereknek a kénye-kedvét kielégítse.


Sokszor nekem is unalmas volt a gyűlés, és fárasztó, és hosszú, és baromira nem érdekelt az igazgató beszéde, akkor nekem is fel kellett volna állnom, sétálgatom, trécselnem, csak mert nem volt elég "érdekes" az igazgató nagymonológja, nem kötötte le a figyelmemet. Hát nem így működik a világ.

2012. szept. 19. 10:56

egy tanító nem vág akkorát a gyerekre h az fájjon neki....nem támad rögtön. többször szol, figyelmeztet. van, h a gyerek erősen tuloz a történtekben, ha megérdemelte már a koppintást, ezt ne feledd!

de szerintem menj be a tanítóhoz és kérdezd meg, h mi történt mert a gyerek igy ment haza...

2012. szept. 19. 10:51

furcsa dolog ez a nem odafigyelés.

nekem a fiam elsős, és az egyik tanárnál úgy ül a padban és tanul, mint a kisangyal. a másik tanárnál meg le fel járkál az órán, és nem figyel. lehet a tanárban is hiba, hogy nem köti le a gyerek figyelmét, és ezért beszélget, vagy mást csinál.

nem tudom hogy nektek hány tanár van.ha kettő, mint nálunk,akkor kiváncsi lennék arra hogy vajon a másik tanárnál hogy viselkedik?ha ott figyel, akkor más a baj.

a gond ott kezdődik, ha egyik tanárnál sem figyel. akkor viszont elővenném a gyereket, és elbeszélgetnék vele.

2012. szept. 19. 10:49
Én nem azt mondom, hogy verni, pofozni, ütni kell egy gyereket, mert az nem helyes, de akkor jó lenne, ha ő is tudná, hogyan kell viselkedni az iskolában, jó lenne, ha a jogai mellett a kötelezettségeivel is tisztában lenne.
2012. szept. 19. 10:47
Megyek is panaszkodni anyukámnak, mert a tanár bácsi akkora pofont adott, hogy mind az öt ujja helye ott maradt az arcomon. (A történet eleje csak az, hogy nem a keresztnevemen szólított fel... mivel nem tudtam, hogy nekem szól a felszólítás... és válaszoltam, hogy nem vagyok én Örzse...)
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. szept. 19. 10:46

A tanárnőt lehetőleg ne a gyerek előtt regulázd, mert soha többet nem lesz tekintélye és annak a kárát a gyereked is látni fogja.


Órán pedig egy másodikos gyerek ne beszélgessen, hanem figyeljen a tanárra.

Gondolom nem kitűnő tanuló, vagy ha igen, akkor a társa figyelmét ne vonja el.

2012. szept. 19. 10:45

Nem értem, miért várod itt a véleményeket....


A gyermeknevelés otthon kezdődik, ha tanuló példamutató magatartást visz otthonról, tanár néninél sem szakad el a cérna.


Amúgy a gyerekek ugye leköphetik a tanárt???? :S

17. Mazsinka (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. szept. 19. 10:42
Nálunk nem szabad kiküldeni a gyereket óráról. Egyszer megtettem, majd elment lopni a közeli boltba, és az eladónő jött sírva az igazgatóhoz, hogy csináljanak valamit, mert nem tud semmit sem tenni a gyerekekkel szemben. Ki volt a hibás? Én, mert kiküldtem óráról, amit mérhetetlenül zavart.
2012. szept. 19. 10:40
Amikor én harmadikos általános iskolás voltam, a környezetismeret tanárnő fejbe vágott mert beszélgettünk. Akkor még más világ volt, én annyira szégyelltem magam emiatt. Dehogy mertem elmondani a szüleimnek, még tőlük is kaptam volna, hogy miért beszélgetek órán és biztos hogy nem rohannak rögtön a suliba, hogy neki essenek a tanárnőnek.
15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Szabolts)
2012. szept. 19. 10:33
Igen? A tanuló fegyelmezetlen, beszólásaival zavarja az órát, figyelmeztetem, erre elküld a q*anyámba; magázva megkérem, hogy hagyja el a tantermet kimenetelkor még mutat is nekem valamit, és még be is csapja az ajtót.
14. arzo
2012. szept. 19. 10:26
Én biztosan megbeszélném a gyerekkel, hogy óra alatt nem beszélgetünk, hanem figyelünk, mert másokat is zavarhat aki netán tényleg figyelne, de azt is mondanám neki, ha még egyszer előfordul (akár más gyerekkel) akkor mondja el ugyanígy és akkor beszélnék a tanárnővel meg a gyerekkel is, hogy miért beszélt megint. Elsősorban a szülő dolga nevelni a gyereket, ha ő nem tudja/akarja/vagy nem hat akkor nem kell fennakadni ha más teszi. Persze nem mindegy hogyan...
13. Szabolts (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. szept. 19. 10:23
Csitt Zsóka néni! Ne bezsélj ilyeneket!
2012. szept. 19. 10:22
Mi lenne, ha tanuló betartaná a jogosan elvárt fegyelmet?
2012. szept. 19. 10:20

XD


Ez jó szaftos téma, de borítékolható a sok felvilágosult vélemény, miszerint gyerekhez egy újjal se lehet hozzáérni. Senki sem meri megkockáztatni, hogy a legkisebb mértékben is eltérjen ettől az állásponttól, mert akkor rögtön úgy állítják be, mintha agresszív gyerekbántalmazó lenne.


Szóval az én véleményem is az, hogy menj be szépen a suliba, beszélgess el a tanerővel, mondd csak meg neki, hogy a gyerek bántalmazása bűncselekmény! Vígasztald meg a gyerekedet, és mondd csak el neki, hogy csúnya dolog órán beszélgetni tanulás helyett, többet ilyet ne csináljon, de a tanítónéni viselkedése elfogadhatatlan! Szóljon csak neked a jövőben is, ha ez bármikor megismétlődik!

És ha valóban megismétlődik, akkor fontold meg az iskolaváltást!

10. tündér74 (válaszként erre: 3. - A78769861b)
2012. szept. 19. 10:20

Nincs hozzá joga, még a szülőnek sem, főleg fejbe vágni egy gyermeket. :(

Ha pl. a főnöködnek nem tetszik a viselkedésed és ezért fejbe vág, akkor is jogosnak tartod?

2012. szept. 19. 10:19
Meg kell beszélni a tanárnővel. Másodikos, ha eddig még nem volt ilyen akkor gondolom nem véletlenül kapta. Azért tisztázni kell. Ha nem értesz egyet vele akkor megmondhatod, hogy nem szeretnéd, ha mégegyszer megtörténne. A gyereknek meg ne mondj semmit, csak hogy viselkedjen rendesen. A gyerek előtt a tanárról jót vagy semmit.
2012. szept. 19. 10:18
En a helyedben ma reggel bementem volna a suliba es megkerdeztem volna a tanarnenit a dologrol.Ha csak rakoppintott a gyerek fejre,hogy ne zavarjon,es figyeljen ugymond bocsanatos bun..Ha amugy rendesen idegbol odacsapott,akkor igazgato,es nezzen szembe a kovetkezmenyekkel.
7. 8d33847c1b (válaszként erre: 3. - A78769861b)
2012. szept. 19. 10:17
azért egy pedagógus ne így fegyelmezzen már. Mondom én, aki pedagógus vagyok. Megengedhetetlen.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook