Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember fórum

Antiszociális (szociopata) személyiségzavar avagy a mérgező ember (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2015. nov. 11. 08:10
Szerencsére én nem ismerek ilyen embert a környezetemben, aki ennyi "rossz tulajdonsággal" bír. De azt hiszem, ha lenne ilyen, elkerülném.
2015. nov. 11. 08:08

Ime a jellemzők:

- nehezen teremt kapcsolatokat,

- nehezen oldódik fel társaságban (ha lehet kerüli is azokat),

- nem veszi figyelembe mások jogait, érzelmeit,

- manipulatív,

- impulzív,

- hazudozó,

- nincs bűntudata,

- egyéni- és társadalmi formalitások semmibe vétele,

- pillanatnyi érdekeik szerint cselekszenek, következményeik figyelembe vétele nékül,

- az ilyen ember nem szeret, nem fél, nem szorong, nincs lelkiismeret furdalása,

- motiváció csakis önös érdekeit szolgálja,

- korán nősül/megy férjhez, a partnerét kihasználja gátlástalanul, v. sűrűn váltogatja,

- mindig van valaki a közvetlen környezetében, akivel játszhatja ördögi játszmáit

- kezelése nagyon nehéz, a motiváció és a lekkismeret hiánya miatt.

2015. nov. 11. 07:56

Azért indítom a topikot, mert úgy gondolom, hogy sajnos szinte mindenki találkozott már vele a környezetében és remélem, hogy már a felismerés és a tapasztalat sokat segít abban, hogy az ilyen embereket hogyan ismerjük fel, ill. hogyan kezeljük velük a kapcsolatunkat. Személyesen is érint az ügy, a családomban van ilyen személyiségű ember és tudom, hogy hihetetlen károkat tud okozni a közvetlen környezetében (szélesebb környezetben pedig szeretik az ilyen embereket, mert gátlástalanok, merészek, hangadók).

Szeretném, ha minnél többen megosztanák véleményüket, tapasztalatukat ebben a témában - és ha kérhetem ne kanyarodjunk el másfelé.

Vágjunk bele...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook