Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antidepresszánsról éppen leszokóban lévő sorstársakat keresek! fórum

Antidepresszánsról éppen leszokóban lévő sorstársakat keresek! (beszélgetős fórum)


2010. jún. 21. 22:16

Sziasztok!

Nálam kicsit más a helyezem nem én hanem a párom kezdett el leszokni értünk a vealxin-rol amit már vagy 6 vagy 7 éve szedett. Most fél adagot szed de félek... Annyira más mint volt hideg nem mutat érzelmet és ha látom akkor is alszik vagy menekül a gondok elöl. Idegen számomra ez a dolog nem tudom hogy kell egy ilyen leszokó félben lévő emberrel bánni, viselkedni. Szeretjük egymást kitartok mellette de nekem is szükségem van segítségre. Valaki?

15. ejmi
2009. máj. 9. 09:18

Most jelent meg egy könyv, szerintem ebből sok mindenre fény derül.


Szendi Gábor:

Pánik - Tények és tévhitek


A könyv egyik fő célja, hogy lerombolja azt a hamis mítoszt, amit a pánik körül a biológiai pszichiátria, a gyógyszeripar és a média évtizedek alatt felépített. A pánik fogalma mára elvesztette tudományos tartalmát, s helyette a gyógyszeripar és a biológiai pszichiátria marketingfogalmává vált. A könyv röviden bemutatja, hogyan igyekezett a pszichiátria szabadulni átkos múltjától, melyben hatalmi eszköz volt csupán, s hogyan rombolta le a pszichiátrián belüli pozitív törekvéseket a gyógyszeripar a biológiai pszichiátria uralomra juttatásával. Az utóbbi évtizedekben szemtanúi és áldozatai vagyunk annak, hogyan vált a biológiai pszichiátria a gyógyszeripar hatékony kereskedőjévé, s hogyan teszi az embereket „fogyasztókká”. A kereskedőszerep része a gyógyszerek forgalmának mesterséges növelése, és az új és új betegségek kitalálása és árusítása is. A könyv bemutatja, hogy a pánik evolúciósan jól értelmezhető természetes életjelenség, amelyet a gyógyszeripari-pszichiátriai propaganda tett félelmetessé. Elemzi a pánik kezelésére javasolt gyógyszerek hatástalanságát, a „szerotonin mítosz” tarthatatlanságát. Bemutatja a pánik modern szemléletét, a pszichoterápiás megközelítés elveit. A szerző szerint a pszichoterápia lényege az élet új szemléletének, a konfliktusok, a problémák újszerű megközelítésének elsajátítása. Hogyan tanuljuk a félelmet, és hogyan győzzük le. Hogyan dagadnak a problémák óriásivá megoldási próbálkozásainktól? Az utolsó fejezet elemzi a pánikkal kapcsolatos tévhiedelemeket, a pánikként félrekezelt kórképeket, és szó esik arról, mit is tehet a pániktól szenvedő ember félelmeivel.

14. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - Waano)
2009. máj. 8. 17:38
Szia, nem javasolt az orvosod egy kis feszültségoldót? Ilyenkor ezzel ( is) lehet segíteni, hogy ne jőjjön elő az összes mellékhatása az alacsonyabb gyógyszerszintnek a véredben.
13. waano
2009. máj. 8. 11:26

hello, en most probalok leszokni a Paroxatrol ugy hogy felere csokkentem az adagot, de szornyen erzem magam tole. Rosszabb mint mielott elkezdtem. 20mg ot szedek reggelente, ezt probalom 10mg csokkenteni, de nem megy. valakinek van valami tanacsa erre?! Gyereket szeretnenk es muszaj, de igy hasznalhatatlan vagyok, letezni nem birok, nemhogy dolgozni stb..

Valami mas modszer kellene. Esetleg valami otlet???

elore is koszonom a valaszokat

12. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 10. - Gyöngyi)
2008. aug. 31. 09:46
Én is csináltam azzal a különbséggel,hogy én 11 évig szedtem!
11. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - A9752c112e)
2008. aug. 28. 08:27
Orvos tudja ezeket, hogy kell.
2008. aug. 28. 08:25

Én kb. 3-4 éve szedtem. Úgy szoktattak le, hogy csökkentették az adagot felére,aztán csak minden másnap szedtem, aztán mnden harmadnap és így tovább....kb. 3 hónapig tatzott.

Azóta jól vagyok.Nem szedek semmit.

9. fe6fe7671f (válaszként erre: 5. - A9752c112e)
2008. aug. 28. 08:00
Hahó! Hol vagy?
8. c42a13b98c (válaszként erre: 6. - C42a13b98c)
2008. aug. 28. 01:04
Bocs, nem ide szántam...
2008. aug. 28. 00:01

Ezt nem lehet úgy abbahagyni, hogy most elképzeled, és már be sem szeded.

Csak fokozatosan lehet vele leállni.

2008. aug. 27. 23:50
heló itt vagyok.
2008. aug. 27. 23:39
hahó!Segítsetek!
4. a9752c112e (válaszként erre: 3. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 27. 23:38
Te is ezeket szeded/szedted?
2008. aug. 27. 23:28
Ezeket csak orvosi javaslatra hagyd abba.
2008. aug. 27. 21:58
Tapasztalatokért,egymás kölcsönös támogatásáért.Az én gyógyszerem:Rexetin,Xanax SR Retard 0,5
2008. aug. 27. 21:57
Antidepresszánsról éppen leszokóban lévő sorstársakat keresek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook