Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antidepresszáns egy életen át fórum

Antidepresszáns egy életen át (beszélgetős fórum)


1 2
5. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 4. - Kszb)
2015. szept. 23. 10:56

Szia! Köszi, hogy írtál. Igen, ugyanezt éltem át én is. Mindent próbáltam, de úgy tünik, tényleg létezik olyan, hogy vannak emberek, akiknek a szervezete egyszerüen nem tud elég szerotonint termelni. Ezért kell a gyógyszer. Én szorongós állapotban is elmentem úszni, végigcsináltam az autóvezetésórát, társaságba mentem, sokszor közben is rosszul voltam. Be kellett látnom, hogy nem megy másként. Persze vannak relaxációs technikák, amik kicsit enyhítették, de ha egész nap szorongsz nem tudsz egész nap meditálni. (Elvégeztem egy meditációs tanfolyamot is tavaly, külön erre ajánlották). Azt hiszem, ez olyan, mint más betegség, van akinek inzulint kell adagolnia, van aki a pajzsmirigyére szed valamit, nekem ez jutott.

Közben kiderült, hogy a növérem is tíz éve antidepresszánst szed, és ö sem tudta tartósan elhagyni, szóval lehet egy öröklött hajlam is a betegségre a családban.

Neked most hogy van a párod? Segített a gyógyszer?

4. kszb (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 23. 10:34
én megértem a félelmed. Nekem párom szed antidepresszánst, most 2. alkalommal, de még bennem is ijedtséget váltott ki annak a lehetősége, h egy életen át szednie kelljen. Egy pszichiáter ezt mondta. A másik, aki a kezelőorvosa lett, ő elmondta, h amikor úgy gondolja párom, h már jól van tartósan, akkor szóba jöhet a leállás, és ezt rá bízza. Ha úgy érzi biztosnak, akkor nem kell leállnia vele. Mielőtt kiújult a szorongás+ depi, végigpróbáltunk mi is egy csomó mindent, h elkerüljük az újabb gyógyszerezést. Semmi nem vált be igazán. Pedig több, mint 1/2 éven át próbálkoztunk, és próbáltuk még az elején elcsípni a dolgot. Annyit értünk csak el, h nem a legmélyebb stádiumba süllyedt, de így is nagyon rosszul volt. Az orvosi terápiát pedig nem kerültük el.
3. kszb (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. szept. 23. 10:25
az okot leírta.
2015. szept. 23. 10:18
Magyarán nem a bajt kezelik itt sem,csak tünetet csillapítanak.Nem gondoltál még arra,hogy esetleg az okot kéne megkeresni?Akár alternatív módon?
2015. szept. 23. 10:12

Sziasztok! Azért indítottam el ezt a fórumtémát, mert így néz ki, folyamatosan kell szednem egy antidepresszánst és ezt nagyon nehezen tudom elfogadni. A hozzászólások, hasonló tapasztalatok talán segítenek, megerösítenek az elfogadásban. Rólam annyit, hogy kb. 8 éve minden ösz-télen szedek egy antidepresszánst, melyet tavaszra mindig el tudtam hagyni. Öszre megint olyan rosszul voltam, hogy muszáj volt szednem, ezért szezonális depresszióra gondolt az orvosom. Az utóbbi két évben már augusztusban rosszul voltam, ezért hamarabb kellett kezdeni szedni, ez viszont arra utal, hogy a szervezetemnek egyszerüen szüksége van erre a gyógyszerre, mert valószínüleg nem tud termelni elég szerotonint. Egy aktív nö vagyok, felelös beosztásban, sportolok, társaságba járok, tehát szó nincs arról, hogy elhagynám magam, de amikor kezd hiányozni a gyógyszer, szorongásaim lesznek, amelyek intenzív sport, egyéb aktivitások és beszélgetös terápia segítségével sem múltak el. Rengeteget tettem azért, hogy elkerüljem a gyógyszer szedését, próbálkoztam gyógynövényekkel is (orvossal egyeztetve), de ezek nem segítettek, a gyógyszer viszont igen. Most már apránként napról napra jobb, de persze minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, így ennek is (Zoloftot szedek, ez egy SSRI típusú antidepresszáns). Ennél vigyáznom kell, hogy ne alakuljon ki cukorbetegség, mert megváltoztatja a szénhidrátanyagcserét és ezt érzem is, többet eszek, hányinger, hirtelen leesik a cukrom, ha szedem. Ezért diétázom, alacsony glikémiás indexü szénhidrátokat eszem, és kerülöm a cukros ételeket. Több orvosnál voltam, tehát utánajártam a dolgoknak, de jelenleg inkább bevállalom a mellékhatásokat, mert a szorongásos-depressziós panaszaim sokat javultak.

Örülnék ha írnátok valami bíztatót, olyanok, akik esetleg évek óta szünet nélkül szednek hasonló gyógyszert, ez segítene nekem elfogadni a helyzetet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook