Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelv tanulása - kicsit másképp. fórum

Angol nyelv tanulása - kicsit másképp. (beszélgetős fórum)

1 2
2009. szept. 23. 11:38
10évig voltam belőle 4es,de mára szinte minden eltűnt.Most otthon próbálkozom cd-vel.
2009. szept. 23. 11:27
Én olyat hallottam már, hogy tök más kiejtéssel tanították valakinek egy szó kiejtését!
18. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - C42aaaac41)
2009. szept. 23. 11:25
velem is megesett ilyesmi, igaz, nem angol nyelvvel kapcsolatban, de anyanyelvű személytől tanult szavak létezését tagadta a tanár. :-D
17. c42aaaac41 (válaszként erre: 16. - Khatif)
2009. szept. 23. 11:20
Tudod az a vicces,hogy tanár és tanár között is van különbség.mostanában hallottam egy olyan storyt,melyben a tanár nem ismerte egy szónak a többes számát és nem is ismerte el,hogy van és létezik ez a szó.Úgyhogy,ha nem adott országban tanulod a nyelvet,sajnos előfordulhat,hogy valami egész hülyeséget is megtanítanak neked!:D
16. Khatif (válaszként erre: 15. - C42aaaac41)
2009. szept. 23. 11:15

Szerintem meg nagyon fontos es a kerdeshez tartozik. Ha valaki angolul akart tanitani, akkor elvarhato, hogy helyesen beszelje a nyelvet.


En is elakadtam a tanulassal, ezert jol jonne egy ket tipp, de olyantol, aki lehetoleg tudja mirol beszel.

15. c42aaaac41 (válaszként erre: 8. - Khatif)
2009. szept. 23. 11:12

Szerintem nem ez volt a fórum kiírás!De mindegy!Engem mint laikus hétköznapi embert abszolut hidegen hagy,hogy a naturált hova is helyezzük.


Én azt tudom,hogy évekig tanultam angolul,de nem használom és már nem is emlékszem dolgokra.Utálok magolni és nem is tudok.Ha érdekessé teszik nekem az órát,akkor csodákra vagyok képes,de ha nem akkor elveszítem az érdeklődésem.Jó lenne fejleszteni a tudásom,mert sokat járok külföldre és szégyellem,hogy csapnivalóan fejezem ki magam,.vagy lassan már alig értem,hogy mit mondanak.Úgyhogy szívesen várom a jó ötleteket módszereket a nyelvtanulásra!

14. 021a029148 (válaszként erre: 13. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 11:09

A nyelvtan nekem sem okoz gondot. Értem is, és viszonylag jól tudom is használni.

Viszont most voltam kinn külföldön, egy olyan országban, ahol rengeteg angol nyelvű van, és nagy csalódás ért, mert annyira nullának éreztem a nyelvtudásomat. Alig értettem, amit beszéltek, de nem csak az emberek beszédét, hanem a CNN-t, SkyNews-t nézve is komoly gondjaim adódtak. (Viszont a hírcsatornákon az írott szöveget aránylag jól megértettem).

Ekkor megkérdőjeleztem a nyelvvizsgám és az egész nyelvtanulásom értelmét és értékét.

2009. szept. 23. 11:04
Én is nagyjából úgy vagyok vele mint gsilver! Nekem a nyelvtan része nagyon megy, nagyon szeretem, de a hallás utáni szövegértéssel bajban vagyok, illetve a kiejtéssel!!! :(
2009. szept. 23. 10:51
Nekem a legnagyobb nehézséget a hallás utáni szövegértés okozza. Írásban elég jól tudok értelmezni és fordítani, de a gyors szöveget követni nem megy. Ami még gondot jelent, az az, hogy amit a nyelviskolában tanultunk, az igencsak más, mint ahogyan élőszóban beszélnek. Hadilábon állok még a sokszor logikátlan kifejezésekkel is.
11. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 23. 10:50
mi a módszered?
2009. szept. 23. 10:49
És mikor tudjuk meg a módszert?:-)
9. OlíviaAnna (válaszként erre: 8. - Khatif)
2009. szept. 23. 10:45
Szerintem is Khatifnak van igaza, a natural international language tükörfordítás ízű.
8. Khatif (válaszként erre: 7. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 23. 10:42

Szerintem helyes akkor international natural language szemben a international auxiliary/artifical languages mint az eszperanto.


Lehet neked van igazad, de akkor sem ertem miert. Hiszen a natural language es az auxoliary languae az egy kifejezes, termeszetes illetve mesterseges nyelv,ami lehet nemzetkozi, vagyis a nemzetkozi a jelzo ezeknek.

7. cbae83ef4f (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. szept. 23. 10:34

Nem én találtam ki!

Elfogadottan használt kifejezést "all over the world" az eszperantóval /Zamenhoff, 1927/ szemben, melyet "artifical international language" kifejezéssel illetnek.

Üdv

2009. szept. 23. 10:19

szia!


én lusta vagyok szavakat, vagy nyelvtani szabályokat magolni, több, mint 10 éve nyelv vizsgáztam, de aktívan használom a nyelvet, szeretnék felső fokút, sokat olvasok angolul, vagy nézek filmeket, akár felirat nélkül is...

utálom, mikor azt nyomják, hogy oké szépen elmondtad, de mondj még 3-4-5-x szinonimát a adott szóra, persze fontos a választékos beszéd, de az a legfontosabb, hogy tényleg tudjuk használni a nyelvet... mert mire megyek 20 szinonimával, ha nem tudok beszélni, nem tudom mondattá formálni a gondolataim, legutóbb itt adtam fel a sókincsfejlesztésnél..

2009. szept. 23. 10:18

Attól jön meg a kedvem mindig, amikor használni tudom. Az olyan jó:-)


Én is kíváncsi vagyok a módszereidre!

4. Khatif (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 23. 10:17

Natural international language? Komolyan?


Lehet én vagyok hülye, de ez nagyon bántja az angol "érzékemet".

2009. szept. 23. 10:09
Eleinte az idő hiánya, most az anyagiak. :)
2009. szept. 23. 10:07

Szia!


Én keveset tanultam angolul, de nagyon jól ment. Van nyelvvizsgám is belőle, de sajnos mindent elfelejtettem szinte.

Én szavakat nem tudok tanulni, csak mondatokat kifejezéseke. Emiatt az igék 3 alakja nehezemre esett. Igaz nehezemre esett, de még sokat mindig tudok.

Én úgy próbálok mindig nyelvet tanulni, hogy magyarul leírom a szöveget és aztán lefordítom adott nyelvre. Az írással gyakorlom a helyesírást is.

Mesélsz a módszeredről?

2009. szept. 23. 10:03

Sziasztok,

Én kb. 20 éve tanítok angol nyelvet kicsit eltérően a szokásostól - ha egyáltalán van olyan, hogy szokásos - és erről szeretnék beszélgetni veletek.

Napjainkra az angol nyelv egy természetes nemzetközi nyelv lett (natural international language) a jól ismert gazdasági és műszaki okok, valamint a legfontosabb: a nyelv jellege miatt.

Mivel ez egy fórum, mindenekelőtt arról beszélgessünk, hogy kinek mi a nehézség ezen nyelv tanulásában és kinek mi jött be.

Majd én is elmondom az én tanítási módszeremet, de előtte szeretnék néhány véleményt arról, hogy hol akadtatok el, mitől utáltátok esetleg meg ennek tanulását, vagy éppen mi volt az, amitől meglódult a tanulási kedvetek és jól haladtatok?

Előre is köszi minden hozzászólást.

Üdv: F/T

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook