Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor nincsen célotok, mi visz előre titeket? fórum

Amikor nincsen célotok, mi visz előre titeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. yousei
2012. jan. 27. 21:32
Igazatok lehet, hogy örülni kell az élet apró örömeinek is. :)
12. yousei
2012. jan. 27. 21:31

Köszönöm a tanácsokat. Letolásra számítottam.

Egy kicsit mélyebben leírom. A munkahelyekről azért jöttem el, mert egyiknél nagyon keveset fizettek (meki), a másiknál pedig már az idegeim kezdték felmondani a szolgálatot. A harmadik helyemről kirúgrak... Most van állásom, ahogy írtam.

Ezt a céltalanságot abban látom, hogy van egy érettségim. Szakmám is van, de felesleg. Jól kereső munkahely kilőve. S így valahogy elúszik a lakás is. Valószínűleg én vagyok kis hitű.

Meg szeretném magamat kicsit értékesebbnek érezni. Valamit elérni ebben az életben.

Sportolni visszamegyek, az tervben van :) csak a munkaidőm nem engedi. Jó pár éve harcművészetezem.

Önkéntes munkára is gondoltam, de az újfent kilőve a beosztásom miatt.

Cska azért írtam, mert kicsit félreérthető voltam (beképzelt, soha-semmi-nem-elég lány látszatát keltettem).

S igazából nem a helyzetemre keresek megoldást közvetlen, hanem hogy ha valaki mélypontra jut, akkor hogyan jut ki?

2012. jan. 27. 21:28
Senki nem dönthet helyetted, előbb utóbb megtalálod amit keresel. Addig pedig légy boldog, és igen, szeress élni! Talán több nem is kell!?
10. 7ed4036af8 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. jan. 27. 21:25
Nekem sokszor vannak szar napjaim, de annyi minden van amit még nem próbáltam ki és nem éltem át.
2012. jan. 27. 21:23
Vannak betegek,idősek,hajléktalanok,szegények.Segíts rajtuk!Egyből rájössz,hogy nincs is problémád!
8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. jan. 27. 21:20

Hali!

Mivel nem ismerlek, nehez testreszabott tanacsot adni, igy csak magambol indulhatok ki: nalam a tanulas egy orok cel. Egyik iskolat/tanfolyamot vegzem a masik utan, ami egyenkent is egy-egy tobb eves projekt (neha at is fedik egymast, hogy ne unatkozzak ;)). Iden ujra egy diplomamunka var, ezenkivul vallalkozasba is kezdek, ami megintcsak egy nagyobb ido- es penzbefektetes. Talan ebbe az iranyba gondolkodhatnal, hm?

Anyasag is biztos jo dolog, de ahogy mondod, nem valami hude eletcel. Te meg foleg raersz vele, ilyen fiatalon :)


Nekiallhatsz (nekiallhattok) gyujteni lakasra, autora, esetleg egy masodik allas reszmunkaidoben, ha tul sok energiad van (vigyazat, ez mar nem fog sokaig tartani, sajnos....); tervezhetsz utazasokat, ha eppen ez erdekel. Elkezdhetsz rendszeresen jarni valamilyen sportra, tancorara, megtanulhatsz zongorazni, es meg sorolhatnam :)


A vilag nagy es erdekes, szamtalan olyan dologgal szolgal, amit kituzhetsz magadnak, mint celt.

2012. jan. 27. 21:18

Hát elsősorban irigyellek, amiért nem azért vándolorlsz egyik munkahelyről a másikra, mert kirugnak, hanem azért, mert "valami hiányzik". :D És ezt nem bántásból írtam. Másodsorban egyik ilyen "életcélnak" javaslom áttérni az "ideiglenes" és "minimális" dolgokat "állandó"-ra és "nulla"-ra módosítani :) Minden, s mindenki az ideális helyzetet keresi. Az emberek túlnyomó százaléka ezt a kényelemben látja. Sokkal kényelmesebb az élet, ha valamire fáj a fogad, akkor az arra valót farzsebből kirántani. "A pénz nem boldogít, de kényelmesebb a BMW-ben sírni, mint egy trabantban." Arról nem is beszélve, hogy a családban sem rossz dolog, ha a gyereknek amire kinyitja a száját, az előtte van. Az most teljesen más kérdés, hogy mennyire tesz jót a kölöknek, ha semmiért sem kell neki megküzdenie.

Pfejj de filózófikusra sikerült. Nem akartam, bocsi!

2012. jan. 27. 21:16

Neked kell tudni mi az amit szeretnél.

Sokan meg elégednének csak annyival is, amennyi most neked van.

5. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. jan. 27. 21:15
Szerintem ha görcsösen keresed ezt a célt, akkor nem fogod megtalálni. Ha hagyod magad, akkor egyszercsak a cél talál rád, és tudni fogod, hogy na ez az!
2012. jan. 27. 21:15
Őszintén? Írhatnék itt szar dumákat, de leegyszerűsítem: Szeretek élni, még ha néha szar napom is van. Erős bennem az élni akarás. Ez visz előre.
2012. jan. 27. 21:14

Olvassál,láss világot,írj könyvet,szerezz zenét,valami csak van ami hiányzik az életeből.

Gondolkodj el rajta,hogy nincsenek-e eddig beteljesületlen vágyaid.

2012. jan. 27. 21:14
Nem értelek...van párod ki szeret...tudod mennyien élnek egyedül?Ha valami hiányzik munkailag csak érzed...
2012. jan. 27. 21:10
Van munkahelyem (ideiglenes), van párom. Pénzügyi gondjaim minimálisak. Valami életcélt keresek, amiért tényleg érdemes fölkelni, nap mint nap. Lehet érte küzdeni. Nekem nem az az életcélom, hogy családom legyen és anya lehessek. Ez is jó dolog, de úgymond, második helyre szorul. Valami olyan úton szeretnék elindulni, aminek értelme is van. Legyen értelme az életemnek. Ti hogy tudtok ilyen holtponton túljutni? Másfél éve keresem a helyemet, egyik munkahelyről a másikra megyek. De valami hiányzik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook