Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Amikor felállok, mindig elszédülök..." fórum

"Amikor felállok, mindig elszédülök..." (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 5. 19:13
A jelenség orvosi neve ortosztatikus kollapszus.Magyarul hirtelen helyzet változtatás hatására bekövetkező ájulás (szédülés)Főleg alacsony vérnyomású,vékony testalkatú,magas növésű embereknél okoz problémát.A jelenség magyarázata,hogy a hirtelen mozdulatokat a szervezeted nem tudja olyan gyorsan követni ,nem tud a szíved elég vért pumpálni az agyadba,ezért megszédülsz,rosszabb esetben elájulsz.Az ájulás azonnali terápiás megoldás is egyben ,mert vízszintes helyzetben rendeződik a vérnyomás (csak igen nagy a sérülés veszély,beütöd esetleg a fejed)Általános terápia kerülni kell a hirtelen ,meggondolatlan mozdulatokat,nem szabad sokáig túl meleg vízben ülni(kitágulnak az erek meleg hatására és előáll a probléma)A hosszú ideig egy helyben állás is előidézheti.A panaszok jelentkezésénél gyorsan le kell ülni,esetleg feküdni.Az egyéb terápiás lehetőségeket mindig egyénileg és orvossal egyeztetve kell alkalmazni!!!
2010. febr. 5. 17:36

Lehet benne valami,mig kismama voltam magneB6 ot szedtem és így visszagondolva nem is voltam rosszul.

Lehet kéne szedni újra.Hát megpróbáljuk.

14. Tonettó (válaszként erre: 1. - 4205a67a96)
2010. febr. 5. 12:09
Nekem anno EKG-n azt mondták, hogy erre magnéziumot kell szedni.
13. 4205a67a96 (válaszként erre: 12. - 2a033963fa)
2010. febr. 5. 11:26
ez biztató, nem mondom :S
12. 2a033963fa (válaszként erre: 11. - 4205a67a96)
2010. febr. 4. 20:12
Voltam,de semmit sem találtak azon kívül,hogy alacsony vérnyomásom van,és ha mégsem az,akkor is hajlamos nagyon lezuhanni.Vércukor dettó.Próbáljak meg együtt élni vele-ezt a tanácsot kaptam.
11. 4205a67a96 (válaszként erre: 10. - 2a033963fa)
2010. febr. 4. 19:19
Dettó! De te voltál vele orvosnál?
2010. febr. 4. 19:04
Én is ilyen vagyok már sok éve,de én ájultam is.Tényleg sok mindent lassan kell csinálni,és akkor nem olyan vészes.Forró víztől többször is előfordult már,azzal érdemes vigyázni.
9. 4205a67a96 (válaszként erre: 8. - F18f35ba4e)
2010. febr. 4. 18:48

Szerintem alacsony és magas vérnyomás esetén egyaránt lehet... Bár anyának nagyon magas és neki sincs (kivéve ha lázas, de olyankor kinek nincs?)...


Én sokat iszok pedig. Nem figyelem, hogy pontosan hány litert, de szerintem eleget...

2010. febr. 4. 18:42

Mennyi folyadékot isztok?...ugyanis sokszor a folyadékhiány okozza... És ez nagy melegben és betegség alatt sokszor előfordul:)És persze meleg hatására és ellazult állapotban kitágulnak az erek...a vérnyomás leesik. 2,5 liter vizet meg kell inni naponta!!!

Nekem egyébként elvileg magas a vérnyomásom...mégis elő szokott fordulni:)

7. 4205a67a96 (válaszként erre: 6. - Szőke85)
2010. febr. 4. 18:42
Végülis enyém is ilyen, csak nekem nem elsötétül a kép, hanem beszínesedeik, szemcsésedik. Én eddig még a szememre is gondoltam (rövidlátás felsőfokon), tehát hogy ott az agyban van e miatt valami. Vagy vérnyomásingadozás a kávé miatt.. Az a baj, hogy annyi minden lehet és amúgy érdekes, most, hogy utánaolvasgatok neten, sokan vagyunk így. ^^
2010. febr. 4. 18:40

Sziasztok!

Nekem is alacsony a vérnyomásom,és ha én is ha hirtelen felállok,rosszul vagyok elzsibbad az arcom végtagjaim és nem látok elsötétül minden,de nem esek össze mindig megkapaszkodom.Lehet ez mástól?Van még valaki így?

2010. febr. 4. 18:38
sztem nem lehet semmit se tenni...csak széééép nyugodtan mindent... ;)
2010. febr. 4. 18:37
Pedig kávézok is, de olyankor sincs változás (viszont tuti nem magas a vérnyomásom). Nem lehet rá szedni valamit, hogy elmúljon?
2010. febr. 4. 18:35
Ne végezz hirtelen mozdulatokat. Mielött felállnál készülj fel rá, lassan tedd, és akkor nem szédülsz el. Nekem is vannak hasonló tüneteim, sztem az alacsony vérnyomástól van...
2010. febr. 4. 18:34

szia!

án is ilyen vagyok..ahogy felállok, elszédülök..bár még sosem ájultam el ez miatt. de fogalmam sincs, hogy mitől lehet.. :(

2010. febr. 4. 18:33

Ezt Joey mondta a Jóbarátok egyik vicces, de felejthető jelenetében. Mégis megjegyeztem, mert velem tényleg mindig ez van, szinte gyermekkorom óta. Ha nem is mindig: sokszor. Pláne, ha meleg(em) van, vagy meleg vízből szállok ki, vagy kicsit beteg vagyok, de sokszor bármilyen különösebb ok nélkül. Felállok, megszédülök, talán el is ájulnék, ha nem tudnám, mit kell tenni azért, hogy mégse (mert régen nem egyszer ájultam már el).


Valaki van még így ezzel? Ha igen, rájött(él) már, hogy mitől lehet? Vérnyomásom kicsit alacsony, de pl. apukámnak is az, nála mégsincsenek jelen ezek a tünetek...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook