Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alzheimer-kór fórum

Alzheimer-kór (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2015. jún. 12. 17:14
Igen, van amikor "kénytelenek", mert ahol 24 órás állandó felügyeletre van szükség, és mindenki aktív dolgozó, ott hogy oldják meg?
63. Channa* (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2015. jún. 12. 15:44
Ja, lehet félre értettelek. Sajnos a pszichiátrián nem érdekel senkit, hogy az egyik jobb vagy rosszabb állapotban van e, mindenkivel egyformán bánnak. Az én tapasztlatom szerint.
62. Channa* (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2015. jún. 12. 15:40
Kénytelenek? Sokáig erre nincs szükség, csak nagy-nagy türelemre és majd egyszer eljön az az idő is, amikor már szükséges:(
61. moonlight13 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2015. jún. 12. 11:06
Azt gondolom, hogy azok a "szerencsésebbek", akik csak azt nem tudják, hogy hová tették a gyűrűjüket. De szerintem akiket otthonba kénytelenek tenni a hozzátartozók, nem ebben az állapotban vannak.
60. Channa* (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 10. 22:01
Ha valaki nem tud mozogni, nem tudja ellátni magát, akkor valóban nem gond a pelenka, mert egyszerűbb cserélni pelenkát, mint egy egész ágyat, de én arról beszélek, hogy a pszichiátrián úgy alkalmazzák a pelenkát, hogy nem kéne. Csak azért válik szükségessé, mert teljesen kiütik az embereket, holott soknak csak annyi gondja van, hogy nem tudja hova tette el a gyűrűjét vagy ne adj isten nem emlékszik rá, hogy milyen évet írunk....
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Fincsi5)
2015. jún. 10. 21:42

Nem, azért eléggé félreértettél, nem a szakápolás hiányát tartottam egoizmusnak, hanem egy nyamvadt pelenkán megakadni. Ha valaki jó állapotban van, csak mozogni nem tud, egy pelenkától nem romlik az állapota. Persze, hogy rossz érzés, azt nem mondtam, hogy nem. DE dönteni kell nekik a rossz és rosszabb között.


De a tárgytól eltértem, tehát be is fejeztem a mellékvágányra futott eszmecserét.

58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
2015. jún. 10. 21:37

Sajnos sok beteg családtagom volt kórházban és láttam mennyit dolgoznak erőn felül, testvérem daganatos beteg volt, a nővérek és orvosok rengeteget tettek érte, úgy érzem sokan igazságtalanul bántják a nővéreket.


Ha butaságnak tűnik, hát az.

57. Hmkati
2015. jún. 10. 11:02
Én úgy tudom, akkor kerülhet otthonba, ha napi 4 óránál több idejű ápolást igényel. Megvizsgálják, hogy van-e hozzátartozója. A pelenka pedig igen drága napi 2 db jár /igen annyi/ a többit meg kell venni, /nappali és éjszakai/ kellhet napi akár 5-6 db is. Azzal is számolni kell, hogy zavart és leszedi magáról. Ha otthon gondoznád a segítség napi 1-4 óra lehet, s térítés köteles, a szociális helyzettől függ. Viszont a házi ápolást szakorvos írhatja ki. Szintén kötött idejű.
56. fincsi5 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 10. 10:15
Ja, ..hogy szerinted egoista, aki a beteg hozzátartozóját jobb állapotban szeretné hazavinni a kórházból, mint ahogy bekerült?
55. fincsi5 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 10. 07:26

Jó nagy butaságot írtál, de mindegy.

Úgy beszélsz, mintha az utcaseprésről írnál.Szomorú, mert így is van néhány nővér, aki így gondolkozik.:(

54. Channa* (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 10. 06:17

Azt hiszem nem érted amit írok. Nem egy olyan emberről beszélek, aki már alig tudja vonszolni magát és 10-15 percig tart neki eljutni a 2 méterre lévő wc-ig, hanem egy fizikailag teljes rendben lévő emberről, mint monjuk te, akinek annyi "hibája" van, hogy elfelejt dolgokat pl. hova tette a táskáját, távkapcsolót, el kezd törölgetni és közben belekezd másba, majd eszébe jut, hogy ja én törölgettem az előbb, bedugva hagyja a vasalót, azt hiszi mindenki bántja, stb., de menni, enni, fürüdni, stb. tud egyedül és nem lomhábban, mint az átlag ember, azaz a nem szenilis vele egykorú. Az anyósom így került be a kórházba egy kivizsgálásra a pszichiátriára. Nem a mi ötletünk volt, mert mi elvoltunk vele, hanem a sógornőmé, aki gondnokság alá akarta helyezni, hogy ő legyen a gondnoka, és ő kapja a nyugdíjat, tehát egy sima kivizsgálás, aminek a célja az volt, hogy megállapítsák, gondokra van e szüksége. Ezen a kivizsgáláson a 2. napon már pelenkázni kellett anyósomat, és nem ismerte meg a fiát, az unokáját, engem és olyan fizikai állapota lett, hogy azt hittem meg is fog halni. Teletömték minden vacakkal, lekötözték az ágyához, és pelenkázták. Borzasztó volt látni, hogy egy életerős nőből mit csináltak. És ha ez csak az ő kényelmüket szolgálja, akkor ez elég szomorú, nem? Az ilyenből nem kérek és szerintem még sokan nem kérnek ebből.

Miután láttuk, hogy mi történik anyósommal, szóltunk a dokiknak, hogy fejezzék be ezt és inkább hazavisszük. Persze ők is azt hangoztatták, hogy ez a bevett kezelés, de mi nem kértünk belőle. A kórházi bentlét célja nem az volt, hogy eltegyék láb alól, így haza vittük és otthon 1-2 hét alatt visszatért abba az állapotba, ahogy bekerült. Otthon 1x sem kellett pelenkázni, ha dolga volt, akkor kiment egyedül a wc-re és ellátta magát (evett egyedül, fürdött egyedül, öltözött egyedül, stb.).

És, hogy ne hidd, hogy ő egy enyhe eset volt leírok egy történetet: combnyak törése lett, mert portörlés közben leesett a székkről, de csak 1 hét múlva derült ki, mert bár mondogatta, hogy fáj a lába, de simán közlekedett, így nem gondoltunk komoly dologra, de néhány nap panaszkodás után elvittük orvoshoz, ahol azonnal megműtötték. A lényege a történetnek az, hogy ugye sok dolgot elfelejtetett, így azt is, hogy combnyak törése van és megoperálták, így a műtét napjának éjjelén egész éjjel járókeret, bot, mankó nélkül járkált a kórházba és kereste az "ellopott" cuccait.

53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Channa*)
2015. jún. 9. 23:13
Természetesen magánügyed hogyan gondolkodsz, nekem szintén magánügyem mit gondolok ilyen magatartásról. Egoista. Ha a nővérnek dönteni kell, hogy beteget etet, injekcióz, vagy éppen bepelenkáz valakit, mert nem lenne ideje akkor az előbb elsoroltakra, hát pelenkázzon (gondolom pelenkát sem leányálom cserélni) és ne kísérgesse 10-15 percen keresztül a WC-re a beteget, vagy ágytálazza. Majd, ha minden kórteremnek lesz ápolója elvárom, de addig a földön járok, nem rugaszkodom a földtől 2 méterre.
52. Channa* (válaszként erre: 51. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 9. 22:02

Szerinted dühöngök?

:D

51. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 50. - Channa*)
2015. jún. 9. 22:00
Jobb lenne valahol máshol dühöngened.
50. Channa* (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 9. 20:36

Igen, voltam már kórházban én is, a férjem is a gyerekem is, a tesóm is, a férjem szülei is és még sorolhatnám...és persze azt is, hogy a kórházi személyzet kényelme egy kicsit sem érdekel, ha annak az az ára, hogy egy egyébként önellátó embert pelenkára kényszerítenek, azaz olyan állapotot idéznek elő nála a szedálással, hogy szükségessé válik.

Ugye nem baj, hogy nem a kórházi személyzettel foglalkozok, amikor én vagy bármelyik hozzátartozom élete/hogyléte a tét?

49. fincsi5 (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 9. 20:08

Tudom, tudja mindenki, de nem lehet mindent erre fogni, ezért mindent elnézni.

Én kifejezetten megkértem, pénzzel ráerősítettem; nehogy pelenka legyen a vége, erre másnap délelőtt az fogadott.

Aki délután megígérte, műszak vége előtt mégis megtette.

Qrvára az jutott másnap 10:kor eszembe, hogy nehéz a dolga.:((

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Channa*)
2015. jún. 9. 18:59
Van fogalmad mennyit dolgoznak a nővérek?....ezt választották ez igaz, de voltam úgy kórházban, hogy egy emeletre egy nővér jutott, ne felejtsük el, ők is emberből vannak.
47. Channa* (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2015. jún. 9. 18:22
Egy idő után igen, de pl. a fórumindító anyukája szerintem még nagyon az elején van, csak 60 éves kb....
46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2015. jún. 9. 18:10
Hidd el, egy idő után sajnos nem függ attól az állapota, hogy mennyire törődsz vele, ill. attól még rohamosan romlik. :(
45. Channa* (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2015. jún. 9. 17:59

Lehet, hogy általánosítok, bár több éven keresztül tapasztaltam a tüneteket, stb.

Anyósomat, ha túl gyógyszerezték, akkor semmit nem tudott. A kórház előtt, teljesen önellátó volt. Ment Wc-re egyedül, jó fizikuma volt, takarított, főzött, mosott, mosogatott. Bekerült a kórházba és 2 nap múlva pelenkázni kellett. Őszintén bevallom, hogy egy kicsit sem érdekel a kórházi személyzet kényelme. Ezt a munkát ők választották, így álljanak úgy hozzá, hogy ne kelljen ilyet írni róluk. Anyósom az 1 hét alatt teljesen leépült a kezelésüktől, ezek után nekünk sokkal több problémánk volt otthon vele, bár csak 1-2 hétig, mert újra rendeződött, újra önellátó lett és újra felismerte a gyerekeit is. Nem hiszem, hogy ez szerencse kérdése, mert bár felismert minket, de voltak egyéb dolgai, az otthonban pl. azt hitte, hogy a szobatársa az anyukája. Tehát itt nem egy egyszerűbb enyhébb esetről van szó. Én igyekeztem jól ápolni, sokat foglalkoztam vele, engedtem tevékenykedni, elmentem vele sétálni, vásárolni, néztünk együtt filmet is, és persze a vendégeink is foglalkoztak vele, azaz nem zártuk el a világtól, nem hagytuk, hogy hamar belesüppedjen a betegségbe. Szerintem a beteg állapota függ attól is, hogy hogyan bánnak vele a közeli hozzátartozók. Szeretet betegek, így hívják őket, és igaz is, mert ezt csak úgy tudja az ember csinálni, ha igazán szereti a beteget.

44. ca43169457 (válaszként erre: 15. - E30553c815)
2015. jún. 9. 11:10
Ingyen egy intézmény sem fogja vállalni 40 000 Ft/ hóért sem. Attól félek, neked kell megoldanod...
43. ca43169457 (válaszként erre: 1. - E30553c815)
2015. jún. 9. 11:08
mennyi idős vagy? Hány éves Anyukád?
42. moonlight13 (válaszként erre: 35. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 9. 10:24
Én is azt mondom, hogy kívülről ítélkezni könnyű, végigcsinálni viszont embert felőrlő feladat, nemcsak fizikailag, de lelkileg is.
41. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2015. jún. 9. 10:23

Szerintem ne általánosítsunk! Az, hogy anyósod mindenkit megismert, pusztán szerencse kérdése! Sok olyan beteg van, akinek fogalma sincs, hogy ki van körülötte. És amikor egy ember foglalkozik egy ilyen beteggel, az is nagyon megerőltető, tehát egy kórházi személyzet kénytelen pelenkát adni a betegekre, mert képtelenség pár emberrel ellátni őket.

És ezt úgy mondom, hogy sajnos szintén személyes tapasztalat.

40. fincsi5 (válaszként erre: 39. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 8. 21:52
Na, igen, hát ez a minimum, ha már ez a maximum .
39. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 36. - Misaki Itó)
2015. jún. 8. 21:49
És szeretni nagyon a beteget minden ellenére.
38. Misaki Itó (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. jún. 8. 21:49

Nehéz ez tényleg,nagyon,igaz embert próbáló feladat.

Ölelés fincsikém:)

37. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Misaki Itó)
2015. jún. 8. 21:40

Tudod;minden elismerésem, tényleg kevesen tudják, hiába akarják.:)

Csak itt itt már a tálaláson elcsúszott a csaj.:(

36. Misaki Itó (válaszként erre: 35. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 8. 21:26

Jelen!

Ide stabil idegrendszer,stabil párkapcsolat kell.

2015. jún. 8. 21:23

Ha bírtok anyagilag ápolókat fizetni...

Aki már megküzdött 1-2 demens beteggel, az tudja megközelitôleg, mire gondolok.

Nincs az az ember, aki bírja hosszabb ideig a nap 24 órájában.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook