Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvásparalízis élmények fórum

Alvásparalízis élmények (beszélgetős fórum)


1 2
23. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. dec. 9. 13:19
próbáltad már,hogy elalvás előtt valami izomellazító relaxációt végzel? hátha egyébként görcsösek maradnak az izmaid,és ez nem lazul el álomban sem,csak romlik..
22. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 21. - Eb62d25e47)
2011. dec. 9. 13:18

igen,ezt meg lehet csinálni legtöbbször..de míg felébred az ember..az utolsó pillanatok a leggyötrőbbek

sőt én gyakran álmodom azt,hogy már felébredtem,és azt látom magam körül,ami ébren körülvesz..de mégsem,hanem megy tovább az egész..

2011. dec. 9. 12:54
Amikor ilyent érez,álmodik az ember,akkor álom közben tudatosítani tudja,hogy ez csak álom,és azt is irányítani tudja,hogy felébredjen,vagy hogy,nem kell felébrednie,hanem mehet tovább az álomba,más helyszínre ,más szituációba.
2011. dec. 9. 12:49
Az okát nem tudom. Amúgy kb. fél éve voltam MRI vizsgálaton (nem az alvásparalízis miatt), és semmilyen eltérést nem találtak.
2011. dec. 9. 12:13
Tizenéves egy időben nagyon gyakran volt ilyen, mostanában már aránylag ritkán és sokkal enyhébb a nyomásérzés és nincs tehetetlenségérzés. Amikor még erősen éreztem, akkor olyan érzés volt ,mintha valami teljesen az ágyba akart volna préselni, nagyon fájt a mellem, mellkasom és valami undorító zúgást hallottam. Ordítottam, de hangom nem volt, mozdulni sem tudtam. Ilyenkor nem álmodtam semmit, csak a sötétség volt, meg ezek a rossz érzések. Kb. éjjel fél kettő körül . Más időpontban sokkal ritkább volt.
2011. dec. 9. 11:28
Mondjuk én totál nem értem a dolgot, nekem nincsenek rémálmaim... ez az egy hogy nemtudok felkelni, de a szakember szerint ez az örökös stressz miatt van, meg kell nyugodni és úgy kell lefeküdni hogy a gondokat az ember elteszi magában holnapra... bocsánat ha enyhén bunkó voltam, de kiakasztó, hogy mindent a tv-re fognak az emberek, meg rögtön zárt osztály... és igenis magamra vettem amit írtak és nagyon sértő volt!
17. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2011. dec. 9. 10:55
én sem nézek soha sem iyleneket,hülye lennék tetézni az amúgy is felzaklató álmaimat.. sajnos velem is szoktak lenni ilyenek,és irigylem azokat,a,kik rendszerint alig emlékeznek az álmaikra..
16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 13. - D43485a76e)
2011. dec. 9. 10:11
Az ilyenre kell egy erős hajlam is, kismillióan néznek horrorfilmket, mégsem tapasztal csak egy töredék ilyeneket. Normális esetben a felnőtt el tudja különíteni, hogy mi a valóság, a realitás, és mi a film, a kitaláció.
2011. dec. 9. 09:49
Egyébként meg biztos hogy a legutóbbi két film ( 101 kiskutya, reszkessetek betörők ) tutira horror... Ezt az agyament semmirevaló állítást...
2011. dec. 9. 09:48

Hát már nem azért de ezek itt enyhén sértőek voltak... és akkor most még szépen fejeztem ki magamat...


Nem nézek se Tv-t, se horror filmeket!

A vígjátékokat kedvelem, és esetleg a horror vigjátékokat, de ezekben sincs erőszak ha mégis az viccesen van megjelenítve..

Szóval aki nem tudja a szokásaimat az legyen szíves NE oktasson ki, mert eléggé idegesítő...

13. d43485a76e (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2011. dec. 9. 05:58

Ezzel teljesen egyetértek.

Az a gány, ami a szemeteken bemegy a TV-ből az már ilyen paranormális jelenségeket idézhet elő és elő is idéz.

Nálunk, az ideg osztályon több olyan beteget kezeltünk, akik a TV eszement műsorai miatt lettek bentlakók nálunk.

2011. dec. 9. 05:52

Azt hiszem túl sok horrort vagy trillert néztek.

Én akkor álmodok baromságokat, ha ezt teszem.

Ne fel kelni akarjatok ebből, hanem azt akarjátok elérni, hogy ne kerülhessetek ilyen állapotba.

Nyugalom, ne foglalkozzatok baromságokkal, ne későn feküdjetek le aludni, stb.

2011. dec. 8. 23:10
Hát akkor a te gondod kicsit másabb mint az enyém, én nem érzek senkit a szobában, csak azt tudom hogy nemtudok megmozdulni. Egyébként most jutott eszembe, beszéltem szakemberrel, azt mondta hogy álom, ne aggódjak nem esem kómába fel fogok ébredni. Mióta nyugodtabban alszom el azóta ritkán jelentkezik, stressz miatt is lehet.
2011. dec. 8. 23:06
neked írtam...én akkor félek nagyon mikor érzem hogy valaki van a szobámban aki bántani akar,rzem hogy kozelit az ágyam fele es nem tudom kinyitni a szemem
2011. dec. 8. 23:04
az egész tiszta olyan mintha éber kómában lennék, tudatomnál vagyok de nemtudok mozogni horror az egész..
8. Arianne113 (válaszként erre: 7. - Moncsyka88)
2011. dec. 8. 23:04

te is hasonló gonddal küzdesz mint én? vagy kinek írtad?

Én nagyon nehezen ébredek fel belőle, tudatomnál vagyok, gondolkozom hogy mit tegyek, és akkor kelek fel amikor vagy felráznak, vagy a telefonom csörög.. fullgáz :(

2011. dec. 8. 23:01
nekem eddig mindig akkor jott elo ha a parommal aludtam hiaba akartam szolni neki hogy segitsen,nem tudtam ...szörnyüü érzés...hogy lehet belole konnyen felebredni?
2011. dec. 8. 22:55
Ja de ami lényeges, nagyrészt csak akkor jön elő ha egyedül vagyok, és akkor is két három havonta. :S
2011. dec. 8. 22:53
Nálam az szokott lenni, hogy én fel akarok ébredni, de nem tudok megmozdulni, nemtudom kinyitni a szemem csak az ujjaim mozognak, a párom volt hogy erre kelt, és mint akit a börtönből szabadítottak úgy ébredtem, emlékeztem mindenre arra is hogy nemtudtam felkelni pedig akartam nagyon! :( Nemtudom miez, beszélnem kellene róla egy szakembernek is.
2011. dec. 8. 22:45

Ez egy klassz tanulmány róla:


[link]

2011. dec. 8. 22:01
Olvastam, hogy az UFO élményeket is ezzel a dologgal magyarázzák. Hát, érdekes dolog az emberi agy.
2011. dec. 8. 22:01
Nagyon rossz. Én este szoktam így lenni. A párom tegnap felébresztett azzal, hogy rugdosom, fejezzem be. Pár hete pedig, már majdnem elaludtam, hirtelen úgy éreztem, hogy zuhanok. Még jajgattam is egy nagyot, és riadtan felültem. Szinte minden este ez van. Sajnos nagyon sokat idegeskedek, és ez okozhatja. Vagy előfordul, hogy arra ébredek, nem kapok levegőt, elájulok, nem tudom uralni a saját testemet. Ez szintén mélyalvás előtt van, olyankor én riadok fel a saját rúgásomra.
2011. dec. 8. 21:48
Ma lefeküdtem egy órára pihenni,mert fáradtnak éreztem magam,félig aludtam már a hátamon elkezdett a testem zsibbadni,teljesen lebénultak a testrészeim,egyszercsak éreztem hogy valaki meg akar fojtani minden erejevel szoritotta a torkom probaltam kiabalni,kapalozni,nagyon szörny↕ volt,több percig is eltartohatott,nehezen tudtam csak felébredni belőle....veletek milyen esetek tortentek meg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook