Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? fórum

Állatokat nevelünk?! Az oviban hogyan viselkednek szeretett gyerekeink? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
13. virgilius (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 15:36
Ez az ovi hol van? Csak mert a gyerekeimnél anno ilyesmit nem tapasztaltunk, a lányom 9 éves, lehet, hogy az elmúlt 2-3 évben durvult el így a helyzet? ...
2012. ápr. 24. 15:34
Az egyik gyerek, az kiabálta nekem, hogy lúzer :)Na erre mit mondhat az ember?Anyukád örülhet, hogy így megnevelt?Az óvónéninek azt kiabálta, hogy nem érdekeltek azt csinálok amit akarok!Van egy sérült gyerek, nála, valamilyen szinten értem, hogy rájön néha, azt sem lehet könnyű kezelni, én pl nem tudnám, de sok gyerekre, csak tojva van, tévézzél fiam, az majd felnevel!Jót is tesz neki, majd láthatja az esti híradóban pár év múlva, utána meg láthatáson!Azért tanítsuk már meg a gyereknek, hogy mi a különbség jó és rossz között, ne magát nevelje a gyerek!Bocsi, de nagyon kiakadtam...
11. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 15:34

Mi lesz?

Egy példa: lányom jó nevű gimibe jár.

Srác beül az órára, előtte tálban girosz, bögrében tejeskávé. A tanár rászól, hogy tegye el, vagy menjen ki. Gyerek meg simán visszapofázik, sőt, diszkriminációt emleget, mert ő nem zabálhat órán.


Engem csak az érdekel, hogy az ilyen elbaltázott, félrenevelt kölykök hol és mikor kapják majd az első "pofont"?

Mert ugye, ovi, suli, gimi, nagyjából egykutya, még a tanár kér bocsánatot, hogy él.

Egyetem, hát ki tudja, ott mi a stílus mostanában.

Talán majd a munkahelyen fogják ezeket érni a pofonok gyors egymás utánban.

10. 17edc27aec (válaszként erre: 3. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 15:33
Múltkor bemutattak egy olyan óvodát a tv-ben, ahol a gyerekeket elsősorban meg kellett tanítani köszönni, meg kellett tanítani, hogy wc-zés után, és étkezés előtt is kezet kell mosni...
9. mosolyka1111 (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2012. ápr. 24. 15:31

Oka? Szerintem a liberalizált nevelés. Jaj, nem szabad rászólni a gyerekre, mert sérül a személyisége, nem lesz önbizalma, bla..bla...

Most itt van...


(Csak azt sajnálom, hogy én még neveltem a lányomat, "kérem, köszönöm, stb." Halk szavú, illemtudó, helyén van az esze és a szíve is. Vannak ilyenek is, velük mi lesz???:(

8. 474687f420 (válaszként erre: 5. - B81fcd1219)
2012. ápr. 24. 15:30
Félrenevelve?De még hogy!Mik lesznek így ezekből a gyerekekből, komolyan, nem tudják, mi a helyes!
2012. ápr. 24. 15:30

Nálunk is ez van:(

Van két gyerek aki aztán azt csinál amit akar az ovónő hiába szól rájuk vagy bünteti meg , de sajnos az anyukának is hiába szólunk ő csak vállat von, hogy a gyerek ilyen ő nem tud vele mit csinálni. Multkor mentem a fiamért és húzta át a benti cipőjét mert mentek az udvarra épp belépek amikor az a kis majom(bocs) két méterről nekifutásból ráugrik a fiam gerincére mikőzben húzta a cipőjét:(

6. 474687f420 (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2012. ápr. 24. 15:29
Nem tudom, mi az oka, ahogy azt sem értem, mire jó egy 5-6 éves gyereknek, ha beszól az óvónéninek, de rá mondhatjuk, hogy gyerek, nem hiszem, hogy ők a hibásak...
2012. ápr. 24. 15:28

Szerintem minden szülőre ráférne egy 2 óra eltöltése az oviban.Nekem is tanulságos volt,mikor először mentem nyílt napra.Utána,teljesen más szemmel tekintettem az óvónők munkájára.


Nagyon durván félre van nevelve egy-két kis ember.:S

2012. ápr. 24. 15:27
És vajon mi ennek az oka?
2012. ápr. 24. 15:27
Komolyan mondom, van akihez börtönőr kéne, nem óvónéni, aki már azt sem tudja, mit kezdjen a helyzettel.Az látszik, hogy nem a nevelők hibája, a gyerekeket otthon nem nevelik!Ennyire nincs időnk rájuk?Az én fiam sem egy angyal, eleven, de ha megtudnám, hogy szemtelen, hát kapna is!Arra nem tanítják otthon a gyereket, hogy felnőttekkel nem beszélünk csúnyán, nem fenyegetjük őket, stb. Arról nem is beszélek, hogy egymással hogy bánnak...
2. simple (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2012. ápr. 24. 15:26
A mai gyerekeket már nem nevelik, ezért ilyenek.
2012. ápr. 24. 15:24
Ma az oviban tölthettem egy fél napot.Hát meglepődtem!Vajon a szüleik tudják, hogyan viselkedik a gyerekük amikor nincsenek velük, vagy otthon is ilyen?Nem kiabálnak, ordítoznak, ütik egymást, ahogy elfordul az óvónéni.Az óvónőkkel, kb, mint a kutyával, úgy beszélnek.Persze nem mind, de jó néhány gyerek.Először láthattam úgy az ovit, a csoportot, hogy a többi szülő nem volt ott, elég durva.Óvónéni rászól, nem az hogy odamegy a gyerek, kb. 5 m-ről kiabál vissza, hogy jóóóó vaaan, vagy nem én voltam, vagy úgysem érdekelsz, meg ilyenek.Szóval van amit nem lehet megfizetni, az óvónőket.Ha szólnak a szülőknek, vajon változik a helyzet?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook