Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Állati eredetű ételek nélkül fórum

Állati eredetű ételek nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. barbus0501 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 12:46
Koszonom a hasznos tanacsokat :)
32. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 124637ff9b)
2017. júl. 8. 12:19

Így van, akit érdekel, utána olvas, ennyi:)


Én sem szeretnék vitatkozni veled, de legalább nem veszem egy kalap alá a te hormonális problémádat (ami gondolom, a menopauza következménye is) az övével, mert te vagy kb 60, ő meg még 30 sem, úgyhogy fórumozók helyett jobb,ha az orvosára hallgat.

2017. júl. 8. 11:47

Megint lovelyly mondja jól.

Nekünk pm. betegeknek nem lehetne szóját fogyasztanunk, mert piszkálja a hormonjainkat, ahogy az egészségeseknek is, azaz senkinek nem kellene. A formája mindegy. Legyen az felvágott, tömegnövelő, bármi...

30. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. júl. 8. 11:11
Amikor rendszeresen ettem/ittam szójaterméket ,mondjuk legalább heti kétszer, a mensim vérmennyisége a háromszorosára nőtt tőle kb. Ahogy mellőztem a nagyobb és gyakoribb bevitelt, egyből visszaállt az eredetire.
29. 124637ff9b (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 11:03

Na mégegyszer.

A verpalyaba jutó gyógyszerek, és a hormon epules-raktarozas két különböző fogalom

Nyilván azok az orvosok, akik javasolják a keresztes viraguak és szója kerülését, sem gondolják, hogy a reggeli gyógyszer bevetelkor bárki is tetemes mennyisegut fogyasztana bármiből is, mégis óva intenek az általános fogyasztasbol.

Akit még komolyan érdekel a téma, úgy is utána olvas, nem kívánok itt (sem) vitatkozni veled.

2017. júl. 8. 10:54

Egyébként nagyon sok szójával kapcsolatos kutatás van és eddig azért nem jutottak dűlőre, mert semmiről sem tudták bebizonyítani egyértelműen,hogy káros, vagyis a természetesebb dolgokról (tofu, tempeh, edamam, stb) semmit. Egyetlen dologról bizonyosodott be, az izolált szójafehérjéről, arról is nagy mennyiségű fogyasztás esetén és csak patkányokkal tudtak ekkora mennyiséget megetetni, embert rá sem visz a lélek.


A hangsúly az izolálton van, vagyis laboratóriumi körülmények között mindentől lepusztított szójafehérje, ami csak az, vagyis sem rost, sem vitaminok, sem ásványi anyagok, hanem mindem ilyen jóságtól lepusztított, por alakù izé.


Ilyen formában a népek, ahol termèszetes előállítás van, sosem eszik a szóját, ezt a port csak készételekbe, felvágottakba, takarmányba szoktàk pumpálni.


Ha valahol izolált szójaproteint látok, azt pl meg sem veszem.


De sarkítás lenne azt mondani, hogy egy ember, aki nem eszik állati eredetű termékeket, az reggeltől estig nagykanállal csakis szóját eszik, inkább az van,hogy az ilyen emberek több zöldséget, gyümölcsöt,természetes formában lévő alapanyagokat használnak és kevesebb finomított cuccot.

2017. júl. 8. 10:49
lovelylynek igaza van. A káposzták, karfiol, brokkoli, stb., azaz a keresztesvirágú zöldséges a nem pajzsmirigy betegeknek is lassítja a pajzsmirigy működését, azaz nem a gyógyszer felszívódását akadályozza, mert mint írtam már a gyógyszert csak néhány korty vízzel lehet bevenni és utána 1 órán át nem lehet enni inni. Ennyi idő elég ahhoz, hogy felszívódjon, a beépülése a gyógyszernek 4-6 hét egyébként.
2017. júl. 8. 10:45

A helyedben (ha teheted) megkeresnék egy másik orvost is egy teljes kivizsgálásra. Nem árulnám el neki, hogy a jelenlegi milyen bajt diagnosztizált, és milyen kajálást-gyógyszer írt fel.

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy a szervezet számára szükséges fehérjét kizárólag gombából, szójából, ilyen-olyan gyim-gyomokból szedd össze.

25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. júl. 8. 10:42

Nem dicsőítem, nem húzom le, egyik táborba se tartozom:D


A japánok évezredek óta esznek tofut, tempeht, szójaszószt. Viszont szójatejet nem isznak. Szójalisztet is használnak módjával, a spaghettihez. Ezért én is maradok csak ennél a felfogásnál, az egyik legegészségesebb nép, a nőknek gyönyörű a bőrük és nem szenvednek menopauzás tünetekkel sem amikor abba a korba élnek. Ebbe sajnos a fukushimai tragédia belerondított, de annak semmi köze a szójához, hanem az atomerőműhöz, így már nem lesznek világelsők az élethosszban.


Nyilván nem esznek napi többször szóját, nem teszik mindenhova, de szerintem ez így pont jó, nem kell tőle annyira félni, meg nem kell eltúlozni sem. Heti 2-3x semmi extra, simán elfér valami szójás, ennél többször nem szoktam de csak azért mert változatosan eszem, nem mindig kerül sorra pont a szója, viszont nem görcsölök rá, a japcsik pont így csinálják, mértékkel:D

24. globus (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 10:27
Érdekes ez a szója téma. Felváltva kerül elénk róla lehúzó és dicsőítő cikk, az ember nem tudhatja, most akkor hasznos-e vagy sem?
23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. júl. 8. 10:25
Ahhoz elég tetemes mennyiségű szója kellene, minden egyes nap, hogy tényleg megpiszkálja annyira a hormonokat. A fitoösztrogének soha nem viselkednek úgy mint a valódi ösztrögének, a fito az ki is ürül, ha felesleg, de a valódi meg nem, pl a fogamzásgátló tabletta az nem ürül ki és tetemes mennyiségű szója sem képes akkora hatást kiváltani a fitoösztrogénjeivel, mint egy db fogamzásgátló. Ellenben senki sem eszik napi többször ennyi szóját.
22. Channa* (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2017. júl. 8. 10:19

A szója nem a gyógyszer felszívódása miatt nem jó, hanem azért, mert a hormonokat piszkálja, hiszen a szója tartalmaz hormonokat.


A pajzsmirigy gyógyszer bevétele reggel néhány korty vizzel, majd 1 órán át nem lehet enni és inni, de egyéb odafigyelést nem igényel.

21. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 124637ff9b)
2017. júl. 8. 10:09
És én mit mondtam? Ugyanezt. Hogy gyógyszer bevétele után várjon 4 órát rostos, vagy szójás étellel de ettől még nem muszáj elhagynia őket. Mire a vérbe jut, onnan már a káposzta sem fogja megakadályozni a felszívódását, sem a rost, sem a szója, mert addigra már bejutott a vérbe a hatóanyag. Ez a legtöbb gyógyszerrel pontosan így van, legyen az hormon vagy más gyógyszer.
20. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 19. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 8. 10:07
tojás pótlásra ételekben, süteményekben használom a keményítőt.
2017. júl. 8. 10:03
Én tejet meg tojást nem ehetek intolerancia és allergia miatt, és hát húsok közül nem ajánlott nekem a csirke és a marha ,mert a tejjel-tojással kapcsolatban adhatnak reakciót azok is. Növényi tejeket, tejszíneket használok váltogatva (kókusz, zab, rizs, köles, szója ), tojás pótlásra meg kukorica és búza keményítőt. Marha húst eddig is alig ettem, a csirkét meg ritkítottam az étrendemben, de teljesen nem hagytam el. Így főleg pulyka és sertés húst eszek inkább.
18. 124637ff9b (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. júl. 8. 09:58

Részben igazad van, de mint írta, PM alulműködő, így a hormontabletta ami rá való, sem nevezhető eredeti értelemben vett gyógyszernek, mert hormon Ennek felszivodasat, beepuleset több zoldsegfele is gátolja, bizonyos kaposztafelek is, hiába rost, szóval mérlegelni kell.

Javaslom, nézz utána.

17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2017. júl. 8. 09:51
Ha eltelik 4 óra a gyógyszer bevételétől számítva, akkor nem befolyásolja a felszívódását. És ez minden gyógyszerre vonatkozik és minden rostos dologra is, a rostok akadályozzák a gyógyszerek felszívódását (nemcsak a szója, hanem minden rostos élelmiszer) de ugyanakkor a rostok megelőznek sok betegséget is mert beszívják a felesleges cukrot, nyálkát, zsírt is, megakadályozzák a vércukor ingadozását, ezért semmiképpen nem a rostokat kell csökkenteni, úgyhogy szerintem nincsenek fura ötletei a dokijának, csak elég kihagyni azt a pár órát és nem lesz baja.
16. 124637ff9b (válaszként erre: 10. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 09:23

Fura javaslatai vannak az orvosodnak az enyémhez képest.

Az enyém azt mondja, hogy a szója kifejezetten kerülendő minden formájában, mert gátolja a pajzsmirigy alulmukodesre szedett gyógyszer felszívódását és hatékonyságát.

Szerintem keveri a szezont a fazonnal.

2017. júl. 8. 09:15
Keress rá youtubeon Rawvana english videóira is!:)
2017. júl. 8. 09:14
Én pl gabonát ritkán eszem,de gyümölcsöket nyáron rengeteget, télen kevesebbet, télen meleg ételekre vágyom inkább. Nyáron elvagyok nagy tál zöldséggel, gyümölccsel.
13. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 09:10

Pont ezt akartam kérdezni, hogy csak kiadta az ukázt hogy mit nem ehetsz, de nem adott hozzâ étkezési mintát? Én régóta állati termékek nélkül eszem, biztosíthatlak róla, hogy kis kreativitással nem fogod úgy érezni, hogy szűkebbek a lehetőségek, hanem ellenkezőleg, több olyat be fogsz építeni, amit előtte nem.


Szójatej helyett mandulatejet vagy kókusztejet innék a helyedben de pl tofu, tempeh, ezeket beépíteném, a tempeh könnyebben is emészthető mint a tofu, de mindkettő több ezer éves múltú élelmiszer. Ellenben a szójatejben nem bìzom annyira.


Hogy előtte mit ettél, nem tudom, reggelid lehet zabkàsa (de van benne avenin, ami hasonló a gluténhoz) vagy quinoa kása, gyümölcsökkel, snack olajos magok vagy gyümölcs, ebéd/vacsora hüvelyesek+zöldség vagy tofu+zöldség vagy barnarizs+zöldség, ezt tudnád tartani? Nem olyan ördöngősség ám:)


Ha szereted a tortillát, abba is tehetsz feketebab, paprika, paradicsomszósz tölteléket, èszre sem veszed, hogy nincs benne hús. Vagy hamburger szójafasírttal, sok sok zöldséggel, egyáltalán nem jelenti, hogy teljesen le kellene mondanod mindenről, amit szeretsz, meg szerintem mindenért kárpótol,ha a problémád elmúlik.

2017. júl. 8. 00:04
Ezek nem csak kipattogasok. Pattanasok es ha nem is kaparom el, akkor is heges marad a helye. Szoval nem szep. Tele van a vallam, hatam, nyakam, mell resznel, arc, popsi. Es ez tenyleg nem most kezdodott.
11. barbus0501 (válaszként erre: 8. - Kinga08)
2017. júl. 8. 00:01
Azt vettem eszre, hogy kegyetlenul fajt a gyomrom sokszor. Vettem be ra fajdalomcsillapitot akkor jo volt. Vagy ha etttem. Eloszor azt gondoltam lehet fekelyem van. De aztan ahogy elkezdtem normalisan kajalni, ez megszunt. O se javasolta, hogy kene egyebb vizsgalat
10. barbus0501 (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2017. júl. 7. 23:59
Kaptam 2 oldalas tajekoztatot, mit ehetek. A tejet soya tejjel kell helyettesiteni. Ami meg oke is lenne. De se hus se hal.... hat nem tudom.
9. barbus0501 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2017. júl. 7. 23:58
Vettek vert, de csak a pajzsmirigy miatt. Augusztusba megyek rendes borgyogyaszhoz. De az orvos most ezt mondta.
8. kinga08 (válaszként erre: 4. - Barbus0501)
2017. júl. 7. 22:57

A popsim nekem is kipattog, nem lehet, hogy nem szellőzik megfelelően?

Gluténérzékeny vagy?

De ha elhagysz minden állati eredetű ételt mit eszel? B12-t pl hogyan pótlod?

Valahol olvastam, hogyha vitaminhiány lép fel, akkor gyulladásos tünetek jelentkeznek.

Nekem is fáj a hasam, ha tejet, tejszínes dolgokat eszem, sőt hadd ne mondjam mennyi kellemetlen helyzetem volt már a laktózintolerancia miatt.:D :/

Lehet neked is ez a problémád, figyelgesd melyek azok az ételek amik ezt váltják ki belőled.

2017. júl. 7. 21:28
Bocsi. De ha nem ehetsz lisztes kaját, se tejterméket, se húst. Akkor mit szabad enni? Zöldség meg gyümölcs? De most komolyan...
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Barbus0501)
2017. júl. 7. 20:57

Mindezt vizsgálatok nélkül?

Vérvétel, gyomortükrözés, stb.?

2017. júl. 7. 20:45
Az az igazsag, hogy uresnek erzem az "eletem" ezek nelkul a dolgok nelkul. Imadom a husokat az allati eredetu eteleket. Nem tudom elkepzelni, hogy magvakon eljek. Viszont ahogy kinezek, az se normalis
4. barbus0501 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. júl. 7. 20:43
Arra, hogy a testem tele van pattanassal. Az arcom, a nyakam, a hatam, de meg a fenekem is. Sokat faj a gyomrom is. Kevesbe miota nem nagyon eszek lisztes eteleket. Mindig is ettem, ittam tejet, hust es mar 14 eves korom ota igy nezek ki. Kiveve amikor fogamzasgatlot szedtem, de azt mar nem szedek es nem is szeretnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook