Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjú utáni értesítés fórum

Állásinterjú utáni értesítés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. Tira84 (válaszként erre: 58. - New(l))
2019. aug. 21. 12:57

Van egy újabb infó:


Ha betöltötték a helyét, akkor miért frissítették ma reggel az àllàspàlyàzatot?!Most láttam..még keresik az embert.

Nekem az igazgató annyit mondott, hogy kb 10 jelentkezőt hallgat meg utánam...kérdem én, senki nem felelt meg egy nevelőtanàri állásra?! nevetséges

58. New(l) (válaszként erre: 57. - Tira84)
2019. aug. 21. 12:43

Dehogyis! Nem nevetett rajtad senki, hidd el, ez nem a megalázásròl szól.

Nálunk az volt a duma, hogy meg kell jelenni a munkaerő piacon, hogy szabad az út, bárki bekerülhet, kedves kis showműsor. Hozzáteszem anno én is az "utcáròl" kerültem be, de olyan minimál fizetésért, hogy manapság egy fiatal ennyiért föl sem kel regel.

Csinálják ezt a versenyszférában is, ott sokszor a cég népszerűségét vagy a potenciális munkaerő minőségét mérik föl vele.

Lehet sánta példa, de a Coca-cola pl.minek reklámozza magát? Semmi szüksége nem lenne rá.

Tudom, hogy ez most nem vígasztal, de talán jobb is, ha ilyen közegbe nem kerültél be...

57. Tira84 (válaszként erre: 56. - New(l))
2019. aug. 21. 12:36

Se erre mi szükség?Miért kell megalázni embereket?

Miért nem mondta, hogy nem felelek meg az elvárásoknak, már akkor, amikor beküldtem az önéletrajzomat.

Visszagondolva jót nevethettek rajtam, ahogy manageltem magam.😏

56. New(l) (válaszként erre: 55. - Tira84)
2019. aug. 21. 12:29

Sajnálom, de ez sajnos nem ritka. :(

Én mikor közszférában dolgoztam, tapasztaltam hasonlót. Főnököm bőszen interjúztatott, közben már rég megvolt a kolléga egy másik szervezeti egységtől. Mondtam is, hogy ez embertelen, fölösleges köröket futtatni azokkal, akiknek kellene állás, fecsérlik az idejüket a semmire.

De amikor én kerestem állást is volt olyan érzésem, hogy csak alibiből hìvtak be minket.

Ugyan már okafogyott a válasz, de én mondtam vissza munkát. Felhívtak, hogy ön nyert, én pedig megköszöntem szépen, de inkább nem. Ott van még a próbaidő is, onnan is elmehet/elküdhető bárki.

55. Tira84
2019. aug. 21. 12:21

Update:


Megkaptam az elutasító levelet, arra hivatkozva, hogy intézményen belül oldják mega nevelőtanàri teendőket.

Kar volt ezért túráztatnom magam, ha lezsìoztàk házon belül az állást.

Elkeserítő.

54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Tira84)
2019. aug. 16. 16:54
Nem tudom, mennyire gyakori, de el tudom képzelni, hogy vagy meggondolja magát az illető, akár valami hirtelen családi változás miatt is, vagy esetleg az utolsó pillanatban jobb ajánlatot kap.
53. Tira84
2019. aug. 16. 16:09

Szerintetek mennyire gyakori, hogy valaki jelentkezik egy állásra, fel is veszik, de végül mégis visszautasitja a lehetőséget?

Tudom, hogy előfordulhat....de vajon mennyire lehet ez gyakori jelenség?

2019. aug. 16. 13:48
Sziasztok, szépséges napot mindenkinek!
51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Epervirág)
2019. aug. 15. 18:08

Van ám, hogy valaki figyelmeztet. Elég régóta érvénybe lépett már az új helyesírás, már a türelmi idő is lejárt, mégsem tudtam, hogy az "észszerű"-t már így kell írni, nem "ésszerű"-nek, mint régen.

Figyelmeztetett, megköszöntem, megjegyeztem. Ezzel a kicsiséggel is többet tudok.

50. epervirág (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2019. aug. 15. 17:51
Ez szerencse,hogy te ilyen jól írsz helyesen.
49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Epervirág)
2019. aug. 15. 11:15

Ismerem a problémát, az én fiam is halmozott disz-es. De én nem.

Én írtam meg az ő önéletrajzát is, a saját szakmai önéletrajzomat pedig németül.

Mindkettőnél stimmel a helyesírás.

48. epervirág (válaszként erre: 46. - Aszparagusz)
2019. aug. 15. 09:51
Fogalmad nincs semmiről.Ő diszlexiás.Mind a 3 meg van neki.Diszkalkulia,diszgràfia.De a matek a legrosszabb.Olvasás èrtelmezès ,írás,matek.
47. df1e1c376c (válaszként erre: 46. - Aszparagusz)
2019. aug. 15. 09:02
Te is kotozkocc szegennyel? XD
46. aszparagusz (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2019. aug. 15. 08:45

Akinek a matekkal van gondja, az diszkalkuliás.

Más a diszlexia és a diszgráfia.

Ha már használod a kifejezéseket, tedd pontosan.

45. df1e1c376c (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2019. aug. 15. 08:36
Neki mindig minden kotozkodes.
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2019. aug. 14. 23:16

Látom.

Nem kötözködöm, mindenki úgy járatja le magát, ahogy akarja.

43. epervirág (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. aug. 14. 22:43
Persze csak az önnèletrajzba az általánost nem 2 ll írtam.ez szimpla kötözködès.A nagylányom diszlexiàs szerintem itt elèg sokan tudjàk mègsem cseszem le mert 15 èvesen 5 percig gondolkodik mennyi 750 fele.igy megy gimibe matekbol felmentve ennyi.Apàm aki a helyesírást elèg jól tudja,de mèg ő sem tud mindent.Engem meg nem èrdekel mások mit mondanak ki nem toja le a helyes írást ha van egy- kèt hiba.
42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Epervirág)
2019. aug. 14. 22:28

A helyesírásban nincs egyéni mérlegelés.

Meg lehet különböztetni az elütést a hibától.

Akik helyesen írnak, azok nem csinálnak ügyet abból sem, ha egy elgépelést itt a Hoxán véletlenül elküldenek, de az "álltalános" elég gyakori hiba.

A szó alapja nem az áll mint testhelyzet.


Eredet [általános < általán (általában, egészét tekintve < keresztül rajta < átlóján) + -os (melléknévképző) < ómagyar: áltul, átal, (át, keresztül) < dravida: attam, attanei (át, keresztbe, révén; szó szerint: el- + -től)]


[link]


Még csak nem is szégyen, ha valaki nem ír helyesen, de nem kell vitatkozni, lehet tanulni is egy megjegyzésből.

Legközelebb jobb lesz esetleg az önéletrajz.

2019. aug. 14. 22:06
Bocsánat eltontott.
40. epervirág (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. aug. 14. 22:06
Biztos nem fogok vitatkozni.Nekem a helyesírási hiba nem egy elronzott szónál jelentkezik.
39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Timycat)
2019. aug. 14. 21:26
És hogy a munkáját pontosan végzi... :D
38. timycat (válaszként erre: 36. - Df1e1c376c)
2019. aug. 14. 21:22
A tulajdonságai között pedig biztos ott volt hogy precíz, ügyes problémamegoldó
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Df1e1c376c)
2019. aug. 14. 21:20
Sokan nem értik, hogy egy írásmű normális, hibátlan megjelenésével azt tiszteli meg az ember előre is, aki olvasni fogja.
36. df1e1c376c (válaszként erre: 32. - Tira84)
2019. aug. 14. 21:08
En lattam cifrabbat is. A tartalomban is cifra dolgok voltak, amit ep elmevel nem irna bele senki. A fenymasolat (2016. magassagaban! egy huszonpar eves sractol) ferde volt, itt-ott elmosodott, es a rosszul irt telefonszamban egy szam athuzva, es foleirva.
35. Guruljka (válaszként erre: 31. - Epervirág)
2019. aug. 14. 21:00

De, gond.


Sokaknál a helyesírás-ellenőrző leginkább a gépelési hibákat jelzi, mert tudják a helyesírást.

Nem így születtek, megtanulták.

Az igaz, ha valaki sokat olvas, akár tanulás nélkül is ráragadhat.

34. katus3 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2019. aug. 14. 20:35
Az iskolák fenntartói már nem az önkormányzatok, hanem a tankerületek, esetleg centrumok.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Epervirág)
2019. aug. 14. 14:27
Azért mondom, hogy a szakmai végzettséghez kötött munkaköröknél csak-csak elbírálják, hogy kit vesznek fel a jelentkezők közül. Ne hasonlítsd össze a takarítónő munka körrel.
32. Tira84 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. aug. 14. 13:23

Bizony.

Nekem pont a pályáztató igazgató panaszkodott, hogy az egyik pályázó rosszul írta a saját nevét az önéletrajzàban.

És diplomája van.

31. epervirág (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. aug. 14. 13:21
Szerintem ha valaki egy helyesirasi hibát vèt egyàltalán nem olyan gond.Főleg itt ugy könnyű helyesen irni ha a gèp kijavitja a hibát nekem a telom nem javítja ki.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2019. aug. 14. 13:15
Nem külön kedvesség, hanem tudom, hogy a rossz helyesírással megírt önéletrajz vagy motivációs levél bizony kedvezőtlen hatású lehet a felvételi döntésben.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook