Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó jobboldali hátfájdalom reggeltől, másnál volt már hasonló, mi okozhatja, mi segíthet? fórum

Állandó jobboldali hátfájdalom reggeltől, másnál volt már hasonló, mi okozhatja, mi segíthet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Katt2)
2023. jan. 20. 21:31

Nyaki sérvem az van és van még egy nyaki kiboltosulás is(MR). Addig amíg nem kerékpároztam, gyakran be volt állva a nyakam fejfájásom is gyakran volt. Mióta kerékpározok lekopogom ezek a tünetek nem tértek vissza. ( nem ezért kezdtem el egyébként egyszerűen szeretem)


Gerincröl nem készült. Tény hogy

elég elhanyagolt a felsőtestem , hátizmom..semmi mozgás (kivéve a kerékpározás) es csodálkozik az ember hogy sokszor be van allva a háta, olyan diszkomfortos, nyujtatnékja van....hozzá veszem hogy a munkahelyen is 12 órát ülök a székben a gép előtt..érzem hogy nagyon gyenge a hátizmom a tartásom. Ezen javítani fogok.


Mindenképp be fogom iktatni időmbe a heti háromszori úszást és némi plusz gyakorlatot is, illetve vásároltam egy tartást segítő hámot a hátamra a meloba + van már derékpárna.


Igen tudok járni mozogni most estére lehet a gyógyszer miatt is csökkent az az állandó fájdalom illetve le szoktam menni a földre lábam felteszem az ágyra és óvatosan nyújtógyakorlatokat csinálok napi három négy alkalommal.


Nem tudom, tényleg az embert érdekli Mi okozhatja, hogy úgy mondjam erre tudtam gondolni mert minden alkalommal mikor ez vagy hasonló tünetem előfordult, télen volt és egy ilyen ominózus eset után. Talán az amúgy is legyengült felsőtestem izomzatomnak gerincemnek elég egy kis meghűlés és berobban.

Ahogy mondod, felhívja a figyelmet hogy mire kell nagyobb figyelmet szentelni.

34. katt2 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 21:17
Ezzel csak egy probléma van! El is kell menni az uszodába és bizony ehhez is kell (akarat)erő...
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Katt2)
2023. jan. 20. 21:13
Köszönöm a segítseget.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Katt2)
2023. jan. 20. 21:13
Igen én is ezt látom benne es szeretek is úszni, tudok is. Nem is ertem miert nem jártam eddig. 10km van tőlem uszoda.
31. katt2 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 20:50

Igen. Az úszás a legjobb megoldás az izmok erősítésére, ugyanis a gerincre csak minimális terhelés esik. Ha a vízben haladni akarsz, - úszni, - akkor az izmaidat kell használni. Ehhez a gerinc csak annyira kell, hogy egybe tartsa a testedet, vagyis minimális terhelést jelent. És akármilyen úszásnemet használsz, mindenképpen nyújtózkodást jelent, ami az egésznek a lényege. Az izmok fejlesztése is akkor hatásos, ha minél hosszabb úton tudnak működni. Hát az úszás pont ilyen. Ha van rá lehetőséged, akkor az úszás a legjobb megoldás. És nézz meg egy úszót: mindegy, hogy pasi vagy nő, a háta tiszta izom. Ha van rá lehetőséged, akkor tedd meg.


Ha ez mégsem megy, akkor is van egy kissé drasztikusabb megoldás a nyújtásokra. Ezt én " lógásnak " hívom. Itt egy link:


[link]


Természetesen, nem kell igazából húzódszkodni, mert addig nagyon hosszú út vezet edzés terén. Elég, ha belekapaszkodsz a rúdba, ez ne legyen nagyon magasan, a lábak a földön és megpróbálsz lógni. Vagyis csak a kezed tartja meg a súlyodat. Fogod érezni, hogy az egész hátad nyúlik, hiszen a testsúlyod széthúzza a gerinccsigolyádat. Meg az összes izmot, ami a hátadban van. Ezt a lábaiddal tudod elérni, nehéz elmondani, hogy hogyan tudod fékezni a kezeidre eső húzóerőt, próbáld ki, egy pillanat alatt rájössz, hogy miről van szó. Tehát nem arról van szó, hogy ténylegesen felhúzd magad.

Ez a gyakorlat nem erősíti a hátat, de egy nehezebb nap után kihúzza az elgémberedett izmokat. Vagyis nyújt és ez nagyon lényeges. Én csak azt szoktam mondani, hogy kiegyenesítem a hátamat.

Nem hinném hogy sérved lenne. Channának igazi sérve volt, de ő megmozdulni sem tudott, azért nálad még nem olyan rossz a helyzet. Azt se nagyon hiszem, hogy valamilyen részed megfázott volna a minuszokban, mert akkor légúti nyavalyák lettek volna. Mondjuk egy tüdőgyuszi. Szóval ez nem olyan vészes, de hatásos előrejelzés, hogy mit nem szabad... és, hogy mit kell tenned az elkerülésére.

30. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 20:17

Ha úszol, akkor igen, bár én tuti, hogy mást is csinálnék.


Amikor azt mondták, hogy a gerincem állapota olyan, hogy 5 műtét áll előttem, kértem, hogy próbáljunk előtte még valamit. Hiába szenvedtem már 11 éve, nem akartam műtétet. Féltem, hogy tolókocsiban végzem...

Így a doki azt mondta, hogy menjek gyógytornázni, de úgy sem fog segíteni.

A sportkórházba jártam dokihoz és oda utalt be a gyógytornászhoz. Hónapokon át minden munkanapomat ott kezdtem, reggel 7-8 ig volt a torna. Mindent megtanultam, illetve a gyógytornász elmondta, h ogy mit, hogyan kell csinálnom, hogyan üljek a bicajon, hogy emeljek, hogy üljek az asztalnál, hogy keljek ki az ágyból, stb., még a cipőre is felhívta a figyelmemet, azaz ne hordjak ruganyos talpú cipőket és tapasztaljam ki, hogy melyik az a magasság, ami nem zavarja a derekamat. Csak érdekességként: általában a 4 cm-es sarkot preferálja mindenki (orvos is!), de nekem az pont nem jó! Ha ilyet veszek fel 1 napra, akkor a következő napon nem tudok kikelni az ágyból. Vagy ezalatti magasság kell vagy 4 cm-nél magasabb. A 8-10 saroktól semmi bajom;)

És a ruganyosság: nem tesz jót a deréknak, ha egész nap rugódzik, így én mindig kemény talpú cipőket hordok, illetve futni sem szoktam a futópályán, mert attól is kikészül a derekam, csak is beton vagy földes terep jöhet szóba.


Tehát, több hónapon át heti 5x 1 óra gyógytorna volt, majd otthon szintén minden nap 1 órát tornáztam esténként. Ahogy a fájdalom el kezdett enyhülni, elkezdtem más gyakorlatokat is csinálni, hasizom, combizom és bármit.


Ez 2000-ben volt, és én azóta minden nap tornázok, csak akkor nem, ha járok szervezett tornára, de akkor is, ha bicajozok, mert ugye ez inkább ráz és utána kell a hátizom erősítés.

Manapság már nem csinálom 1 órán át, de napi 15-30 percet mindig. TV nézés közben lefekszek a földre és végig csinálom a gyakorlatokat.

Én úszni nem szeretek járni egyedül, ezért nem is tudok hetente több alkalommal menni, a tornához nem kell senki és semmi eszköz sem és még ingyen is van.

2023. jan. 20. 19:27
Szerintetek heti 3x 1 órás úszás elegendő lenne hát erősítésre? Sajnos nehéz beosztani az időt.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. jan. 20. 18:41

Igen. Magam is így gondolom. Így fogok tenni. Eddig 3 szor volt ilyesmi tünetem. 2 szer előről a mellkas közepe 4 éve. Ugyan ilyen tünettel, ha pici levegőt is vettem hatalmas fájdalom, mozgásra szintén, aztán már anélkül is. Orvosnál mikor fel kellett feküdni az asztalra olyan fajdalom volt hogy könnyeztem. Csináltak minden vizsgálatot, negativ volt. Emlékszem akkor szintén tél volt, es előtte nap szintén kerékpároztam nem megfelelő ruhában ramizzadt es lehúzzam a nyakánál. Onnantol az a mellkas bajos volt. Aztán ez egyszer még kiújult es azóta hál istennek tünetmentes. De helyette most ez. Ami talán 1 - 2 éve volt ugyan ilyen. Gondolom az sem véletlen h téli napokon alakul ki. Érzékeny lehetek rá. Valszeg a gerincem hátizmaim is nem a legjobbak. Kellesz tornáznom ahogy írod erősíteni, meloban fel fel allni nyújtani.

Jó olvasni hogy rendben vagy, jó egészséget kívánok továbbra is.

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 18:04

'Viszont ha felállok vagy mozgok vagy mély levegőt veszek a fájdalom sokszorozódik nem bírom, ha tüsszentek szintén ha köhögök direkt szintén (Egyébként nincs köhőgési indegerem).'


Tipikus sérv tünet!


1 hétig donalgin+mydeton, majd lehet tornázni! és közben tovább szedni a gyógyszereket.

Nem ha lehetőséged van rá, hanem minden nap és hónapokon át kell tornázni, hogy erősödjön a hátizmod!

Figyelni a tartásra, emelésre, mozdulatokra. Csak este feküdni, napközben inkább mozogni íróasztalnál messze legyen a klaviatúra, egyenes derékkal és háttal ülj. Menés közben se görnyedjed, hanem próbáld tartani a természetes gerinc formát, deréknál homorú, felette egyenes.


Minden nap minimum 30 perc főleg nyújtózkodós gyakorlat, 1-2 hónap után jöhet a hasizom, mert ez szintén erősíti a hátizmot is.

Munkaközben sokszor felállni és kicsit mozogni.

Hajolgatni lehet, de közben nem szabad tekeregni, nyújtózkodás közben szintén nem szabad tekeregni, csak egyenesen.

Fejkörzést lehet csinálni, de sosem körben, csak elől vagy hátul óvatosan, félkörben.


A gyógyszert naponta 3x vedd be, ne csak akkor ha fáj.


A gerinc betegségeknek a legrosszabb a pihenés és tétlenség, illetve a berögzült rossz tartást őrizgetni.


Mondom ezt úgy, hogy 5 db porckorongsérvem van, 23 éve szinte tünetmentes vagyok, és ezt a tornának köszönhetem.

Ha hallgatok a dokikra (pihenjen, ne csináljon semmit), akkor már minimum 5 műtétem lett volna. Műtéttel kapcsolatban azt látom, hogy mindenkinek megmarad a fájdalma, senki nem gyógyult meg, csak azt hiszi, hogy mindent megtesz és műtét után folytatja a tespedős életét, hogy tovább tudjon nyafogni.


Igen, nekem is be szokott állni a nyakam. Pl. pajzsmirigy műtét után 3 napig jártunk ügyeletre SBO-ra, háziorvoshoz. A fejembe kaptam az injekciókat, de csak 5 percig hatottak. Nekem a flector segített.

Illetve már többször előfordult, hogy fájt a nyakam 1-2 napig, de aztán elmúlt.


A derekam, ha pl. fronttól fáj, akkor is 1 nap múlva rendben lesz. Szerintem ezt az erős izomzatomnak köszönhetem.


Gyors felépülést!

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. jan. 20. 17:14

Azért írtam mert érdekel ki járt így, mi lett a vége mit szedett meddig tartott. Két éve volt ugyanez a panaszom nem emlékszem már meddig tartott az is télen jött elő és emlékszem hogy az ominózus nap előtt egy szál köntösbe mínusz 10 fokban kimentem a házból és kinn is voltam egy darabig és azért gondoltam akkor arra hogy megfázhat ott valami ott hátul vagy legalábbis a hideg kihozta az Amúgy is problémás részt.

És most is volt hasonló dolog mielőtt megjelent ez a tünet ezért gondoltam rá hogy talán megfázott valami de a lényeg hogy a hideg okozta és nem pedig nyaki sérv mert ha az utóbbi akkor az nem jelent jót, Nyilván nem tudom biztosra csak remélem hogy nincs komoly baj. Ha rendbe jövök most már fogok tornagyakorlatokat csinálni minden nap amikor lesz lehetőségem.

2023. jan. 20. 14:33

Sokan inkább szörnyülködnek, mint tegyenek valamit.


Amit lehet tenni: izomlazító kell, mert ezeknek a fájdalmaknak a lényege, hogy a félelem miatti rossz tartás miatt egyre inkább begörcsölnek az izmok és egyre nagyobb lesz a fájdalom. A fekvés semmit segít a helyzeten, mert ott is van a rossz tartás.


Tehát, kell a fájdalomcsillapító+izomlazító és lehet kezdeni a mozgást! Óvatosan pl. háton fekve nyújtózkodni, hogy a görcs megszűnjön. Az ilyen fajta fájdalmak akkor múlnak el, ha rendesen mozgunk, nem stresszelve azon, hogy jobban fog fájni, ha mozgunk!

Ha fekszünk, nem erősítjük az izmainkat, akkor egyre rosszabb lesz!


Ha jól emlékszem, akkor azt írtad, hogy van nyaki sérved, így ne a megfázásra gondolj! A sérv okoz ilyeneket, bár ezt tudnod kellene.


És azt is, hogy a sérvnek az a jó, ha nagyon erős gerinc melletti izomzat van!

24. katt2 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 14:29

Szóval ülőmunka. Nem mindenkire hat egyformán, van akinek semmi gondja nincs ezzel, csak mondjuk 60 év felett. A probléma a mozgáshiány.


Ezt írtad korábban:


" Azt megfigyeltem hogy sokszor segít Ha lefekszek a földre háttal, a lábamat felrakom egy székre és nyújtózok. Vagy legalábbis nem érzek fájdalmat "


Ezért gondoltam, hogy az izmok le vannak tapadva és nem tudnak nyúlni, összehúzódni. Az, hogy eljársz bringázni, nem sokat segít. A hátad, a derekad ugyanabban a helyzetben van, a gerincedet a saját súlyod préseli bele a nyeregbe. A terhelés alig változik a napi munkád során levő igénybevételhez képest. Ez nem nyújtás. Ahhoz, hogy minden apró izom tökéletesen működjön, mindegyiket használni kell. Nézz meg egy reggeli tornát valahol a neten. Van pilates is, gerinc, háttorna, ez máskép nem fog javulni. Próbáld megcsinálni és fogod érezni, hogy mi az, ami nyúlik és mi az ami nem. Ami nem és mégis próbálod erőltetni, akkor fájni fog, méghozzá nagyon. De pont emiatt kell csinálni, hogy újra használhatók legyenek ezek az izmok. Persze óvatosan. Erre lehet szedni gyógyszert, bár szerintem csak magadat teszed tönkre vele, több a kára, mint a haszna. ( pl: máj... )

Izomlazító? Akkoriban nekem is felírta a doki, de azt is mondta, hogy éjszakára vegyem be, mert annyira ellazít, hogy esetleg a lábaimon a saját súlyomat sem tudom megtartani... És akkor reggel már nem hat?

Szóval ne kenődj el, rendbe fogsz jönni.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Léna123)
2023. jan. 20. 12:50

Durva. Hat azt tudom nekem 2 éve is ilyen volt szintén télen, emlékszem akkor bementem a sürgősségire vasárnap mert a legkisebb levegővételre is annyira fokozódott a fájdalom. Akkor csináltak labort röntgent és ennyi volt, negativ. Hazaengedtek. Már nem emlékszem hogy milyen gyógyszert szedtem valahogy elmúlt de azt tudom hogy nagy fájdalmam volt akkor is.

2 éve mikor jelentkezett a tünet előtte nap egy köntösben mínusz 10 fokban kint mászkáltam az udvaron ahhoz kötöttem hogy esetleg ott valahogy megfázott valami...

Most pedig kerékpározásból jöttem haza és a nedves aláöltözőt nem vettem le úgy ültem a szobába a klíma előtt, aztán még ki is mentem az udvarra egy pillanatra és másnap reggeltől kezdődött ez a fájdalom. Aznap este már gyógyszer kellett.


Tegnap olyan jól éreztem már magam alig volt fájdalom, Azt hittem jó úton járok aztán estére vissza durvult oda ahonnan kezdődött...

22. Léna123 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 12:04
Ha idegi fájdalom, akkor sajnos az izomlazító nem fog érni semmit, mint ahogy a sima fájdalomcsillapító sem. Én is azt hittem megőrülök, szinte sehogy sem volt jó. Aztán szép lassan csak múlóban van, már csak enyhén érzem, de 3,5 hete kezdődött. Ha nem múlik keress fel neurológust, ő többféle vizsgálatot tud kérni, ha nem egyértelmű, hogy mi okozhatja a fájdalmat, meg hatásosabb fájdalomcsillapítót tud adni, mint a házidoki. Én is ezért mentem el egyhez, aztán lehet szép lassan magától is elmúlt volna, de nagyon ijesztő volt az az erős fájdalom.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Katt2)
2023. jan. 20. 11:21

Sokat kerékpározok szabadidőmben, munkahelyen ülőmunka 85% ban 12 órán át.

Sajnos ugyan ott vagyok mint mikor kezdődött. Allandó fájdalom akár mit csinálok. Voltam a háziorvoshoz de izomlazítót és egy másik fájdalomcsillapítót írt fel és ennyi. Csak az a baj hogy már egy hete lassan hogy szedegetem ezeket a fájdalomcsillapítókat (igaz próbáltam minimalizálni Max egy tasak xilox ment el egy nap, de próbáltam a Flector Rapid Algoflex Forte nem igazán használtak) és most azt mondta szedjem ha egy hét alatt sem múlik menjek vissza.

20. katt2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 09:20
Mi a munkád? Mennyit mozogsz? Vagy esetleg egész nap egy számgép előtt gubbasztasz?
2023. jan. 20. 02:07
Sajna visszatért felerősödve..pedig ma már olyan jó volt, szépen csökkentek aprajával a tünetek napról napra. De Estére visszajött. Nem tudok aludni sem.
2023. jan. 19. 13:20
Úgy érzem napról napra picit javul. Nem olyan mint 3 napja már. Tegnap este egy fél tasak xilox elég volt hogy szinte ne is fajjon mozgasra mély levegővételre sem.
17. Léna123 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 15:58
A milgamma? Hàt azért az nem hat egy nap alatt, nem olyan mint a fájdalomcsillapító. Annak is kell idő. Én másfél hete szedem 3x1 et, mellé reggel este analgesint. 3 hét után érzem,hogy már sokkal jobb. Ha nem múlik sehogy, érdemes lenne dokihoz menned, szerinte mi lehet.
2023. jan. 18. 15:51

Nem jott be. Vagy nem használ vagy mintha még felerősítené a tünetet.

Jó lassan múlik basszus.. még mindig nem jó.

15. jennyvagyok (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 19:25
Igen. Most látom, nem írtam a milgammát, én is azt szoktam szedni az övsömörre. Az is idegfájdalom. Semmi más nem használ rá.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Léna123)
2023. jan. 17. 16:08

Tényleg milgamma. Vettem is. Lehet ezt szedtem is 2 éve mintha rémlene. Pas.

Igen nekem is így kezdődött olyan fura enyhe állandó fájdalom mintha kicsit be lenne állva az embernek a háta és úgy nyújtanád ki de nem segít. És egyre erősödő már mély levegővételnél köhögésnél is jelentkező fájdalom.. aztán meg akárhogy fekszek nem elviselhetetlen de zavaró fájdalom. Neha egy egy pózban alábhagy. Azt megfigyeltem hogy sokszor segít Ha lefekszek a földre háttal, a lábamat felrakom egy székre és nyújtózok. Vagy legalábbis nem érzek fájdalmat Bár van hogy ez se segít.

13. Léna123 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 08:14
Én is hasonlóan voltam, csak nem a hátam, hanem bordák alatt mindkét oldalon. Enyhe izomlázszerű fájdalommal kezdődött, és egyre erősödött, mozgásra, nyomásra, is borzalmasan fájt, egyik oldalamra sem tudtam ráfeküdni, a köhögés, tüsszentés meg maga volt a pokol. Nekem sem ért semmit a fájdalomcsillapító. Nekem nagy valószínűséggel, egy vírusos megbetegedés következményeként kialakult bordaközi ideggyulladásom van. 3 hete kezdődött, mostmár egész tűrhető. A fájdalomcsillapítót szedem szorgalmasan, attól függetlenül, hogy sokáig azt éreztem sz@rt se ér, milgamma n-t szedek napi 3-szor, meg pont tegnap kaptam neurológián egy idegre való fájdalom csillapítót, de még csak egy szemet vettem be, így sok változást nem érzek. Szóval ha idegi fájdalmad van, hosszabb idő is lehet a gyógyulás, de ha nem múlik akkor mindenképp érdemes orvoshoz menned. Egyrészt lehet tud valami hatásosabb fájdalomcsillapítót adni, másrészt a hátba mellkasból, hasból is sugározhat ki fájdalom. Azokat célszerű kizárni. A milgamma n egy idegvédő vitamin, azzal rosszat nem csinálsz, ha kipróbálod.
2023. jan. 17. 07:24

Valamit enyhült egész jól tudok járni közlekedni de még mindig fáj az ideg, ami legjobban enyhülést hoz ha lefekszek a padlóra lábam felteszem az ágyra és nyújtózok nyújtott karral.

Az ágyon fekve nem tudok hogy helyezkedni mert mindenhogy fáj, ez az állandó nyomás jellegű fájdalomérzet ott van. Kipróbáltam már mindenféle gyógyszert ami még a Flector Rapid, xilox, algofelx forte

de semmit nem használnak. Én legalábbis nem venném észre hogy csökkentik a tüneteim.

Most úgy érzem magam mint tegnap tegnapról mára nem változott semmit. Viszont a tegnapi napra enyhültek a panaszok.

11. jennyvagyok (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 21:36
Akkor lehet hogy epegörcs. Próbálj valami görcsoldót bevenni.
2023. jan. 15. 20:53
Nem hat ez a xilox..
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Jennyvagyok)
2023. jan. 15. 19:53

Ertem. De az idegbecsípődésnél nem az van hogy hirtelen jelentkezik az éles fájdalom?

Nekem lassan enyhén kezdődött tegnap reggel ahogy szálltam le a vonatról melóbamenet. Egész nap sejtelmesen fájt de tudtam lenni vele estére már rosszabb volt.

8. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 14:33

Sok minfen okozhatja. Lehet idegbecsipődés, az magától is elmúlik, de lehet 7-10 nap.

Viszont epe is okozhatja. Vegyél be egy nospat, ha javul, akkor epehajtó tea segíthet.

De még övsömör is lehet, nekem mindig törzs fájdalom jelentkezik, kiütés nélkül.

Akiknek volt bárányhimlője, bármikor kijöhet az övsömör, ha legyengül az immunrendszer.

Remélem, tudtam segíteni.

7. katt2 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 15. 14:27
Valószínű, a belső vázizmok vannak letapadva, elsősorban a gerincre. A Flector Rapidnak hatnia kellene, háziorvos felírja. De inkább ne vegyél be semmit, mert a fájdalom fog megakadályozni abban, hogy ne csinálj az izmokban nagyobb kárt. Ha ezt tompítod, akkor a természetes védekezésed láthatja a kárát. Nekem volt ilyenem, de a masszőr nem sokat tudott rajta a segíteni. Nekem bő egy hónapig tartott, folyamatos torna mellett. Nyújtások! Másképp az izmok nem tudnak elválni a csonttól. A masszőr nem tud olyan mélyen beavatkozni. Az a probléma, hogy az izmok nem tudnak megnyúlni, amikor szükség van rá, hiszen egy nagy részük egyszerűen odaragadt a csontokhoz. Ezt, ha erőlteted, iszonyú fájdalommal jár. Óvatosan, mindenféle nyújtó gyakorlatot kell csinálni. Mint egy bemelegítés. És csak óvatosan, lassan, mert lehet nagyon könnyen még komolyabb sérülést is okozni.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 7bb0f658b4)
2023. jan. 15. 13:20

Nem tudom. Ha fekszek az ágyban akkor is fáj enyhén, vettem be gyógyszert de nem igazán érzem hogy használt volna aludni hálistennek tudok tudtam,


Viszont ha felállok vagy mozgok vagy mély levegőt veszek a fájdalom sokszorozódik nem bírom, ha tüsszentek szintén ha köhögök direkt szintén (Egyébként nincs köhőgési indegerem).

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook