Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államilag támogatott félévek fórum

Államilag támogatott félévek (beszélgetős fórum)

1 2
2014. szept. 24. 19:48

Halihó! van itt valaki esetleg, aki jártas az államilag finanszírozott félévekben? :)

Kicsit furcsa volt így visszaolvasni a régi bejegyzéseimet, azóta már van két diplomám és egy okj-m. :D

30. 5ee4868ac8 (válaszként erre: 28. - F796a5926b)
2011. szept. 11. 10:22

Jah és BA-ra és nem MA-ra iratkozol be.


Egyébként a párhuzamosság valóban létezik. De kizárólag úgy működik, ha valaki az első képzésének 3. félévében kezdi el a másodikat és nem csúszhat el az évekkel. Nem lébecolós szakoknál ez komoly teljesítmény. (Sokak egy szakot sem képesek csúszás nélkül végigcsinálni.) Úgyhogy aki megcsinálja, az meg is érdemli!

29. 5ee4868ac8 (válaszként erre: 28. - F796a5926b)
2011. szept. 11. 10:12
Légyszi tedd publikussá azt a felsőoktatási intézményt, ahol nem érdeklik, hogy van már egy BA diplomád államilag támogatottan és beiratkozhatsz államilag támogatott képzésre! Sokakat érdekelne szerintem. Egyébként a felsőoktatási intézményeknek is jobban megéri államilag támogatott hallgatókat felvenni, mert utánuk kapják a pénzt az államtól. Tehát az államilag támogatott státusz nem csak a hallgató érdeke, hanem a felsőoktatási intézményé is. Csak jön az a csúnya OH és mindenkit ellenőriz. :)
28. f796a5926b (válaszként erre: 26. - Dolgozolaany)
2011. júl. 20. 20:29

Hazudtak.


Egyébként ismerősöm úgy csinálta, hogy beíratkozott mesterre, egy évre rá meg egy másik mesterre is és mindkettőt fizeti neki az állam. Szóval ez szabály, hogy két félév után kezdett második szak ingyenes,még mesteren is működik, nem csak BA-n.



És igenis tök mindegy, hogy a 12 félévedet hogy osztod be, ha úgy tartja kedved, felhasználhatod két BA-ra is.

2011. júl. 20. 20:10

Sziasztok!


Minden évben, vagy félévben változtatnak. Ez mostani törvény, mert ugye a 2011-es könyvben írták le. Ami szerintem ősszel jelent meg, vagy nem is tudom pontosan. De hülye leszek én megvenni a könyvet, amikor tudom, mire akarok jelentkezni.

Direkt bent voltam a TO-n még valahogy év elején, vagy 2010 végén, hogy hogy is van ez. Akkor nem mondták, hogy ezzel én megszívom...

De mindegy, amit elkezdtem, azt be is fejezem. Már csak az a kérdés, miből...:)

26. dolgozolaany (válaszként erre: 23. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 19:58

Szia!


Ez de szemétség, hogy össze-vissza beszélnek!!! Nekünk azt mondták anno a főiskolán (2006. szeptemberében, 1. éves Bolognaisok voltunk), hogy bár 12 államilag támogatott félév van, de minden szinten csak az 1. szak az ingyenes!

Vagyis 1 szak BA-n, 1 szak mesteren, 1 szak felnőttképzésben - ki mit szeretne, de 12 félévbe bele kell férni. HA közben a 13. félév jön, akkor onnantól fizet az ember.

Erre a Neked küldött válasz szerint járhattunk volna másra is, ha időben beadjuk..

Szeretem az ilyen ügyintézőket... No comment!

Sajnállak!

25. f796a5926b (válaszként erre: 24. - F796a5926b)
2011. júl. 20. 19:17

Egy ismerősöm mindenesetre tavaly még ki tudta használni ezt az előnyt.

:(

24. f796a5926b (válaszként erre: 23. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 19:14

Szia gombóc,


Hát ha ez igaz, akkor viszont én lehetek lemaradva, és most vezették be ezt a változtatást. Egy biztos,jópár évig ez nem így volt, ezek szerint az állam megint spórol.


Mindenesetre járj/olvass utána Te magad is, hogy pontosan mik változtak az idén.

2011. júl. 20. 19:06

Bemásolom, amit írtak, és amit én írtam.


"Tisztelt Cím!


A felvételi jelentkezésében közölt nyilatkozata alapján megállapítottuk, hogy az előző alapszakos képzését is államilag támogatott képzési formában végzi, ezért egy második alapszakot csak költségtérítéses képzésben folytathat.

Az államilag támogatott képzésre jelentkezése emiatt érvénytelen lesz.

Amennyiben vállalja a költségtérítéses képzést, írásban kérje a költségtérítéses forma rögzítését az Oktatási Hivatalban."


"Tisztelt XY!


A SZTE JGYPK-án vagyok 4. éves tanító szakos hallgató. A diplomát idén nem szerzem meg, nem adtam le szakdolgozatot sem. Vannak elmaradt tárgyaim is. Mielőtt felvételi jelentkezésemet beadtam, érdeklődtem a TO-n, hogy jelentkezhetek-e államilag finanszírozott képzésre. Úgy tájékoztattak, hogy amíg nem kapok diplomát és nem állítják ki az abszolutóriumot, illetve nem használom fel a 12 félév állami támogatást, addig jelentkezhetek államilag támogatott képzésre.

Kérem szíveskedjék tájékoztatni, hogy maradhatok-e állami képzésen?


Tisztelettel "


"Sajnos a 2011. tanévre vonatkozó felvételi tájékoztató 108. oldalán olvasható rendelet alapján a 2. azonos szintű szak csak akkor lehet államilag támogatott, ha azt az elsőként megkezdett képzésének legkésőbb harmadik félévében kezdi meg.


TO"

22. f796a5926b (válaszként erre: 17. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 18:07

Ha ilyen levelet kaptál egy TO-stól, hogy nem érvényes a jelentkezésed, az konkrétan full jogsértő.

Ezért kb. ki kéne rúgni ..

21. f796a5926b (válaszként erre: 19. - F796a5926b)
2011. júl. 20. 18:05

Elírtam, bocs :

6 kreditet veszel fel , ha meg más , akkor 66-ot

20. f796a5926b (válaszként erre: 19. - F796a5926b)
2011. júl. 20. 18:05
Elírtam, bocs : 6 kreditet veszel fel , ha meg más , akkor 66-ot
19. f796a5926b (válaszként erre: 17. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 18:04
A kreditrendszernek pl . az is az előnye, hogy ha olan kedved van , 6 kreditet veszel fel , ha meg más , akkor 6-ot. ha fizetősön vagy ,és mondjuk egy kredit 7000 ft,akkor nyilván 6-szor 7000 vagy 66-szor 7000 ft-ot kell fizessél. Jobb helyeken ez így is van, de sajna vannak neandervölgyi szemléletű sulik,sajnálom..
18. f796a5926b (válaszként erre: 17. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 18:02

Juuuuuuuuuuuuuj, miért adtál be ilyen kérvényt, hogy soroljnak át ????


Tudom, vannak ilyen tudatlan TO-k..D nagy hiba volt belemenni a kérésükbe !!

2011. júl. 20. 17:57

Köszönöm!:)


Jobb lett volna, ha néhány félévvel hamarabb tudom, hogy mit akarok...már túl lennék 1-2 óvós tantárgyon. De igyekszek a maradék 2 félévben buzgálkodni. Azért kell a 2 félév, mert az egyik kurzus őszi, a másik tavaszi...:(

Én úgy tudom, hogy félévente azonos összeget kell fizetni...a másik verzióról még nem hallottam (csak plusz kreditek esetén).

A TO-ról küldték azt a levelet, hogy nem érvényes a jelentkezésem államira. Így írtam egy kérvényt, hogy soroljanak át, amit már meg is tettek. Nem tudom, hogy lehetne visszacsinálni.

Nálunk a TO-sok utálnak dolgozni, utálnak velünk foglalkozni. Talán a HÖK-ösök tudnának segíteni.

De azért megnyugtató, hogy mostmár te is azt mondod, amit én gondolok!:)

16. f796a5926b (válaszként erre: 12. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 17:35

Menjél be a TO-ra és tisztázd ezt a kalamajkát.

Amennyiben áll. finansz. képzésre adtad be a felvéli lapod és felvettek, jár még Neked ez a két félév.

15. f796a5926b (válaszként erre: 14. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 17:18

OK


-Igen,igénybe veheted azt a 2 félévet a második képzéseden és UTÁNA sorolhatnak csak át költ.tér-re.

- Az is jó lenne (ha tényleg sok az átfedés a két szakon), hogy felveszel (ha fel tudsz) tárgyakat az első képzéseden szabadon választhatóként, amit majd a második szakodon később akkreditálsz, így is megúszhatsz egy kisebb összeget (persze kérdés, hogy a Te sulidban a költségtérítés hogy működik -

a krediteké fizetsz, amennyit felvettél vagy tök mindegy hány tárgyat vettél fel, egységes összeget kell fizetned minden félévben. Az előbbi verzió azért többségben van már manapság.)



Még egy kérdés : ha már csak 2 tantárgyat nem teljesítettél az eső szakodon, azt nem tudod egy félév alatt letudni, mindenképp kettő félévet kell, hogy pazarolj rájuk ?

2011. júl. 20. 17:10

Igyekszem érthetőbb lenni. Kicsit bonyolultan fogalmazok, ne haragudj.:)


Szóval: 4 éves a képzés, idén kellett volna végeznem. Tehát 4. éves vagyok, azaz 8 félévet már kihasználtam. De nem végeztem, abszolutóriumot sem kapok, mert még van 2 elmaradt kurzusom. Ha felvesznek most, akkor egy 3 éves képzést kezdenék meg, ugyanazon a szinten. Viszont tudnék rövidíteni, mert a 2 szakon sok az egyezés.

Azt hiszem, hagyományos (jó, hogy enynire képben vagyok, nem?:D), tehát mesterképzés nélkül is érvényes, vagy hogy van. Tanító képzésről van szó.

Tehát a tanítón már elhasználtam 8 félévet, meg még van hátra 2, és így még elvileg marad szintén 2.

Azt a kettőt szeretném én igénybe venni az óvodapedagógián. Úgy akkor a 6 félévből 2 államilag támogatott lenne.

Remélem, kicsit jobban fogalmaztam meg. :)

13. f796a5926b (válaszként erre: 16. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 16:37
Több dolgot nem értek amúgy, légyszi konkretizáld már kicsit a helyzetedet :)
12. f796a5926b (válaszként erre: 16. - Gomboc7)
2011. júl. 20. 16:22

Persze, hogy kihasználhatod azt a két félévet máshol. De mivel írtad, hogy csúszol,így úgy értettem, nem marad bónusz 2 féléved.

Ezek szerint 4 éves suliba jársz ?? És kétlépcsős képzésre vagy hagyományosra ?


Ha mégis marad 2 féléved,akkor viszont ne hallgass a TO-sokra,mert azt tényleg átviheted és felhasználhatod a másik szakodon.

2011. febr. 9. 17:15

Mivel nekem nem jött át, hogy mesteren hanyadéves vagy, ezért csak általánosságban beszélek.

Ha nem változott semmi, akkor 12 félévet támogatnak. Tehát ha a 10. félévedben jársz és még nincs diplomád, 2 féléved marad, amit támogatnak.

Szerintem mesternél is lehet csúsztatni, de a 12 támogatott félévet nem lépheted túl. Passzív félév nem számít.

2011. febr. 9. 11:46

Lehetséges az, hogy a normál tanrend szerinti 4 féléves mesterképzésemet 6 félév állami finanszírozás mellett végezzem el? Tekintve, hogy most a 10. finanszírozott félévemnél járok, miért ne lehetne 12 félévig kihúznom a dolgot? Sajnos a tárgyaimmal elcsúsztam pont egy évet.

Ismerőseim szerint nem garantált, hogy az állam finanszírozza azt a plussz két félévet, ami alatt én diplomát szereznék. Lehetséges ez?

2011. febr. 8. 20:20

Há' gyere!:D

Írtam amott is. Nekem is kell fegyelmi kártyákat csinálnom...:(

2011. febr. 8. 20:08
de jó de jó de jó:D:D:D:D én is:D
2011. febr. 8. 19:58
Óvónéni akarok lenni!:)
2011. febr. 8. 19:40
Gombóckám, mit bonyolíítassz itt???? Milyen szakra akarsz menni?
2011. febr. 8. 19:17

Hehe. Bocs, ez a 8. félévem.:)


Szakdolgozatot lehet egyáltalán halasztani, ha nincs fenn az etr-ben? (Fogalmam sincs, máshol is etr van-e...)

2011. febr. 8. 18:59

Köszönöm! Akkor nyugodtan jelentkezhetek.:)

Most járok az első szakomon a 7. félévemben. A 8-at is megcsinálnám, kivéve a szakdolgozatot. Ez a legújabb tervem. Az őszi és a tavaszi félévet halasztanám el, aztán ősszel adnám le a szakdolgozatomat. De ha felvesznek, most ősszel megkezdem a másik szakot. (Közben az elsőn passzív vagyok 2 félévig.)

Értetek?:D

Így kijön a másik szak 6 félévéből 3, mert nincs diplomám.

Jól számolok?


Aranyosak vagytok, hogy segítetek!:) Köszönöm.

3. Leny
2011. febr. 8. 18:48

Szia!

Valaki jól bekevert akkor,és most néztem utána neked az eduline.hu-n, és 12 félév jár!(ebbe a passzív félév nem számít bele)

2011. febr. 8. 18:46

Akik régebben kezdtek a felsőoktatásban tanulni, azokra az a törvény érvényes, ami akkor volt hatályos mikor kezdtek. Szóval nekünk még 12 Állami félév van.

Viszont az a baj a te verzióddal, hogy ha az első szak 3. Féléve után iratkozol be a másodikra, akkor a félévek szakonként vonódnak, tehátha egyszerre vagy kettőn, akkor két félévet tudsz csak a 4 államiból járni. Kivéve ha az első szakodon esetleg passzívra mész, akkor ki lehet hozni valahgy okosan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook