Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Államilag megelőlegezett gyerektartásról mennyi idő alatt lesz határozat? fórum

Államilag megelőlegezett gyerektartásról mennyi idő alatt lesz határozat? (tudásbázis kérdés)


12. szimba (válaszként erre: 9. - Katalin 0802)
márc. 19. 07:53

"50. § [Az ügyintézési határidő] *


(1) Ha törvény eltérően nem rendelkezik, az ügyintézési határidő az eljárás megindulásának napján kezdődik.


(2) Az ügyintézési határidő


a) automatikus döntéshozatal esetén huszonnégy óra,


b) sommás eljárásban nyolc nap,


c) teljes eljárásban hatvan nap."

11. Anyagi (válaszként erre: 5. - Asztanaviszta)
márc. 18. 19:54
Azért ennyi ember között lehet, hogy van aki hasonló cipőben járt és tud valami támpontot adni!
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Katalin 0802)
márc. 18. 15:29
👍👍👍
9. Katalin 0802 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
márc. 18. 14:29
Szia!Köszi a választ.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Katalin 0802)
márc. 18. 14:13

Állami hivatalokban a "kötelező ügyintézési határidő 30 nap".


Ez azt jelenti, hogy bármilyen ügy elintézése érdekében a következő lépés megtételét ennyi idő alatt kell teljesíteniük. Legyen az egy újabb okirat bekérése tőled, vagy egy másik hivatallal való adategyeztetés, bármilyen lépés, amelyet lépniük kell.


No ettől kezdve, valóban ott fogod megtudni, hogy szükségük lesz-e még további papirok beszerzésére, vagy a következő 30 napon belül már a pénzt fogják utalni. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy meg is várják, hogy elteljen egy hónap, csupán azt, hogy annál korábban nem sürgetheted őket.

7. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Katalin 0802)
márc. 18. 13:49

Minden ügy más.

Számodra semmit nem jelent, ha valaki leírja, hogy ő mennyi időre kapott határozatot.

Ami a legfontosabb: pénzt.

6. Katalin 0802 (válaszként erre: 5. - Asztanaviszta)
márc. 18. 13:45
Nem,csak abban bíztam hogy volt már vki ilyen szituban mint èn,tud nekem 1-2 információt adni
5. asztanaviszta (válaszként erre: 3. - Katalin 0802)
márc. 18. 13:36

Szerinted az itteni fórumozók érdemben többet tudnak mondani, mint majd szerdán az ügyintéző?

Ha most leírja valaki, hogy 1 hét vagy 1 hónap, vagy 1 év, az számodra megnyugtatóbb?

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Katalin 0802)
márc. 18. 13:31
Szuper. Akkor szerdán pont meg tudod kérdezni.
márc. 18. 13:15

Szia!Ha nem tudsz èrdemben hozzászólni akkor minek írsz.

2: szerdán megyek,olvass, èrtelmezz!

3:nem haragszom.....további szép napot.

2. bdavid027 (válaszként erre: 1. - Katalin 0802)
márc. 18. 11:16

Ne haragudj hogy így válaszolok rá először a választ én nem tudom rá a választ a második, hogy miért nem ott bent helyben kérdezted meg és akkor azonnal kaptál volna választ.

Vagy ha nem is akartál vagy mertél valami végett kérdezni akkor keress rá az interneten

márc. 18. 11:11
Sziasztok! Szerdára kaptam időpontot a gyámhivatalba.Kèrvènyezni fogom az államilag megelőlegezett gyerektartást.Mennyi idő mire határozatot illetve pénzt kapok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook