Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állami vagy Magánnyugdíjpénztár? fórum

Állami vagy Magánnyugdíjpénztár? (beszélgetős fórum)

1 2 3
36. 8625c5bd9b (válaszként erre: 33. - Ritmus)
2011. jan. 24. 16:20

Az árvaságit csak egy bizonyos koráig kaphatja meg.(18 éves korig vagy ha fősulira jár akkor 23?)

A mnyp-i folyamatosan halmozódó pénzt pedig akkor is megörökölheti, amikor Te pl. 65 évesen a nyugdíj előtt 2 nappal...a pacskert.


Te melyikben látsz nagyobb rizikót, ha kisgyereked van és úgy gondolod 34 évesen, hogy nincs sok hátra, akkor lehet ez szempont...de máskülönben....


Ja és valamit ne felejtsünk el, aki most nyugdíjas és nem dolgozott 20 évet az is kap öregségi ellátást, az mindenkinek jár.

2011. jan. 24. 16:10

Na még folytatom, csak véletlenül elment.

Szóval Te már számíthatsz rá, hogy mire oda kerülsz a helyettesítési ráta(dolgozók/nyugdíjasok aránya) csökkenni fog, emiatt elkerülhetetlen a nyugdíjkorhatár emelése...itt említeném meg az örökölhetőség szempontját mint átgondolnivalót.


Még 2 dolog:

-Akik most neked azt ígérték hogy az államtól kapod a nyugdíjad, azok azt is mondták hogy innentől csak a nyugdíjkasszába befolyó pénz lesz nyugdíjra fordítva...egyre több nyugdíjas és egyre kevesebb dolgozóval számolva ez nem valami csábító

- Amit ma neked a politika ígér az nyugdíjas korodig 6.345.266-szor fogja megváltoztatni, magyarul nem kell kétségbe esni attól, hogy most döntünk és ez lesz 40 évig.

34. 8625c5bd9b (válaszként erre: 32. - Ritmus)
2011. jan. 24. 16:02
34 évesen még elég fiatal vagy, hogy az öngondoskodásra alapozd az életed. Ha maradsz a magánnyugdíjpénztárban látni fogod mennyi pénzre számíthatsz és nagyjából ki tudod számolni, hogy mennyit kell még pl. egy befektetésbe vagy életprogramba vagy NYESZ-be félreraknod, hogy ne legyen gondod idős korodra. (Ha 10-15 évvel idősebb lennél már sokkal roszabb lenne a helyzeted)
33. Ritmus (válaszként erre: 29. - HViki)
2011. jan. 24. 15:17
Az unokahúgom árva, nem kap nagy összeget. Amennyi pénzem most van a magánnyugdíjpénztárban, 3 évre sem lenne elegendő azzal az összeggel, amit Ő kap. Ha elfogy a pénz a mnypénztárbó, nincs tovább. Nem? Az államinál még nem hallottam, h megszüntették az árvaságit ilyen okok miatt.
32. Ritmus (válaszként erre: 30. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 24. 15:14
34
2011. jan. 24. 12:43
Állami
30. 8625c5bd9b (válaszként erre: 28. - Ritmus)
2011. jan. 24. 12:30
Hány éves vagy?
29. HViki (válaszként erre: 28. - Ritmus)
2011. jan. 24. 11:41
Az örökölhetőség pont az jelenti, hogy nem árvaellátás, meg őzvegyi nyugdij van, hanem az összegyült összeget megkaphatja az örökös. (Hogy ki azt Te határozhatod meg, még csak családtagnak sem kell lennie.) És nemcsak járadékot kaphat, hanem egy összegben is felvehető, ahogy az illetőnek jobb. Ez örökölhetőség. Az államira is elkezdték hangoztatni, hogy bizonyos feltétellel örökölhető, mert így jobban hangzik az őzvegyi nyugdij. De csak ennyi.
28. Ritmus (válaszként erre: 6. - HViki)
2011. jan. 24. 11:30

Az örökölhetőséget nem értem. Most is van özvegyi segély és árvasági ellátás. Akkor miért csak a magánra mondjátok, h örökölhető?

A másik, h a mai életszínvonalat nézve, meg a rengeteg streszt, szerintem koránsem lesz annyi nyugdíjas a mi időnkben, mint most.

Mindenesetre fogalmam sincs, mit csináljak, a magánban is alig van valami. A konkrét számok sokat segítenének, de ki lát a jövőbe?

27. HViki
2011. jan. 24. 01:13

Ezt már olvastátok?

[link]

26. Peppelínó (válaszként erre: 23. - HViki)
2011. jan. 23. 22:20
Az se mindegy, hogy kinek hány év munkaviszonya volt eddig. Pl. nekem, ezzel az évvel együtt lesz 14 év. Ami ha azt nézzük, az állam felé fizetett rész után, még rész nyugdíjra sem leszek jogosult az állam felől, ha maradok a magánban, mert a résznyugdíjhoz minimum 15 év ledolgozott idő kell.
25. HViki (válaszként erre: 24. - Sünöcske)
2011. jan. 22. 15:42
:)
2011. jan. 22. 15:27

Én Hviki véleményével értek egyet. Már tegnap nyilatkoztam, hogy maradok. Az már tényleg az enyém ill. a kölyköké, ha meghalok. Másik leszek e nyugdíjas? Mire olyan korú leszek addig jönnek mennek a fejesek és még x-szer átszabhatják a nyugdíjrendszert. Amit elvettek, beolvasztottak azt általában nem adják vissza.


Ha pedig rokkant nyugdíjas lennék felkopna az állam így is meg úgyis! (sajnos kevés van még a magánban is):(

23. HViki
2011. jan. 22. 13:41

Látom van itt bizonytalanság rendesen. Először is aki marad magánnyugdijpénztár tag annak is megmaradnak az eddig évei, ezek után egészen idén novemberig (ugye addig nyúlja le a teljes nyugdijjárulékot az állam) kap az államtól is nyugdíjat. A további évek utáni nyugdijának az alapját adja csak a magánnyugdijpénztárba befizetett tagdij.

A rokkantságról: Ha jövőre valaki lerokkan, akkor mi is történik? Ez év novemberig még az állami nyugdijba számolnak az évei (75-25 állam-magán) és vegyes alapból kapja a pénzt (már amennyi a rokkantnyugdij), a többinek meg a magánba fizetett lesz az alapja, de mivel akkor már nyugdijas lesz, azt ugye kérheti egyben is, és úgy kezeli, forgatja magának, ahogy akarja.

Meg lehet nézni egyébkén, hogy a rokkantnyugdij mennyi, mert szerintem édeskevés.

2011. jan. 22. 12:01
Most néztem is, hogy baleseti rokkantság esetén max. 2.000.000 Ft-ot fizet a biztosító, azzal az ember kitörölheti a popóját, ha élete végéig abból és a magánnyugdíj-ba félretett pénzből kéne megélnie.
2011. jan. 22. 11:45
Mi van akkor, ha valakivel (pl. jövőre baleset vagy betegség miatt élete végéig rokkant lesz), és a magánban maradt, akkor mennyi nyugdíjat kap? Ugye csak a magánban gyűjtögetettet, ami nagyon kevés? Erre tudtok mondani valamit? A párom azt mondja kötni kell baleset és életbiztosítást. De azt nem az ember élete végéig fizeti a biztosító, ha pl. lebénul, nem?
2011. jan. 22. 11:35
én is ezt írtam :)
2011. jan. 22. 11:22

Van fent a neten egy kalkulátor, ami kiszámolja a nyugdíjat a mostani állapot szerint, mivan ha maradsz, mivan ha nem.

[link]

Nézzétek meg, érdekes.

2011. jan. 22. 11:22
Szívem szerint én is a magánban maradnék, mivel nem hiszem, hogy annyi kereső lenne majd akkor, amikor én nyugdíjas leszek, hogy a jelenlegi keresőket akkor el tudják tartani a nyugdíjjárulékból.
2011. jan. 22. 11:21
a www.tajekozodjon.com-on lehet felvilágosítást kapni hogy érdemes-e maradni. van kalkulátor rajta. azt kell erről a törvényről tudni, hogy az eddigi munkaviszonyodat számítják bele ha maradsz a magányugdíjpénztárnál, ami januártól van nyugdíjbiztosítás az megy az államiba+ az a 8,5% amit eddig odafizettél, levonják a bruttódból.
16. ancsika72 (válaszként erre: 15. - Homokóra)
2011. jan. 22. 11:17
Na ne márrrrrrrrrr:-))))))))))))))))
2011. jan. 22. 11:13
Meg még száz ugyanerről:)
2011. jan. 22. 11:09

Fórum - OTP Magánnyugdíjról


Ugyanerről van szó:-)))

2011. jan. 22. 11:03
Szívem szerint maradnék a magánban, mert örökölhető, és ha meg is érem a nyugdíjkorhatárt, azt az összeget biztos meg kapom. Viszont, mi van akkor, ha valakivel pl. jövőre baleset vagy betegség miatt élete végéig rokkant lesz, és a magánban maradt, akkor mennyi nyugdíjat kap? Ugye csak a magánban gyűjtögetettet, ami nagyon kevés?
12. HViki
2011. jan. 20. 18:58

Van még 1 hely, ahol van néhány érdekes felvetés. azennyugdijam.blog.hu

Aki gondolja itt is körbenézhet.

11. capuccino77 (válaszként erre: 8. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 20. 17:58
Ez elgondolkodtatott! Lehet maradok a magánnál. Köszi az infót! :)
10. hte23 (válaszként erre: 9. - Hatan)
2011. jan. 20. 16:50

1. hozzányulnál

2. nem őrizné meg az értékét ( infláció)

Javaslat: dönts az egyik irányba, és keress egy biztositót és köss nyugdijra( vagy bármire ami megtakaritás ) - természetesen ha van félretenni való összeged, amit erre tudsz szánni.

2011. jan. 20. 15:42
Legszívesebeen befőttesüvegben gyűjtögetném a nyögdíjravalót. Úgyse tudjuk mi jó mi nem? Ahány szakértő annyit mond.
2011. jan. 20. 15:33

Sziasztok! Látom sokan itt vagytok a tegnapi hasonló fórumról.


Szerintem itt van róla hiteles infó:

[link]


Az újságok cenzúrázva vannak, azt írják, ami az állam érdeke.


Én fiatal vagyok 37 évem van a mostani korhatárig és egyértelműen maradtam a magánnál. Akinek már csak 8-10 éve van az menjen át.


Nagyon sok szempont erre a döntésre késztetett, de nem akarok senkit győzködni, ezért inkább nem írom le.

7. hte23 (válaszként erre: 6. - HViki)
2011. jan. 20. 13:30
Egyetértek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook