Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet, rezsi fórum

Albérlet, rezsi (beszélgetős fórum)


10. aileron44 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 17:58
Ha nálad vannak a számlák akkor nem értem! Azon rajta van, hogy van-e elmaradásod vagy túlfizetésed van.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2022. szept. 5. 13:10
Èves leolvasásnál dolgoztam, így nem volt beengedte. Bediktálni nem akarják. De most alberlokent sikerült bediktálni az áram számlát amit nem is GB onfoltam volna. Elfogadták. Kíváncsi leszek rá. Vizeseket is felhívtam ottani annyit mondtak, hogy reális amit fizetek. Megnyugodtam. Azonosító ami kell a bediktáláshoz az a számlán rajta van, az elég volt nem kellet meg magamat igazolni.
8. Alnisa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 12:20

A szerződésben rögzítettétek az akkori órállást?

Mert akkor tényleg tudsz számolni.

Illetve pl mi is általányt fizetünk és évente egyszer van leolvasás, márciusban. Akkor tudjuk csak meg, hogy többet vagy kevesebbet fogyasztottunk e. Nálatok ez mikor van? Mondjuk ha már ott laksz 1 éve, akkor vagy épp most van, vagy már volt.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - _Berry_)
2022. szept. 5. 07:14
Szerződésben benne van, hogy a tartozásaiért az összes ingó tárgyaimmal tartozok.
6. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 00:04
Szerződésed mit rögzít? Ha túlléped a fizetett összeget fogyasztásban, akkor utólag kell fizetned? Mert ha nem és nem érdekli őket, akkor jó dolgod lesz, nem kell spórolni a villannyal vagy gázzal.
5. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 22:17

Fogsz egy papírt meg ceruzát, és felírod a mérőállásokat, akkor tudod mennyit fogyasztottál.

Akkor már tudod,hogy állsz,többet fizetsz, vagy nem.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 22:03

Csak azt tudod tenni, amit írtam. Másik albérletet kereshetsz. Kényszeríteni nem lehet.

Esetleg NAV-nál bejelenteni, fizetnek-e adót, de az nekem nem menne, nem lenne hozzá gyomrom. A vége meg az lenne, el kellene menned, lehet ennél rosszabb körülményeket találnál.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 4. 21:59
Azt írták, hogy ne menjek az idegeikre, lazuljak... Ennyire veszik komolyan.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 21:48
Nagyon semmit, ha ők nem hajlandók változtatni. Keress olyan albérletet, ahol megfelelőek számodra a feltételek.
2022. szept. 4. 21:26
Már egy ève albérletbe lakom, ès nem tudom rávenni az tulajok arra, hogy diktáljuk be a rezsit. Kezdeti összeget miben megegyeztünk azt fizetem általányba a mai napig, ami nem biztos, hogy megegyezik a tényleges fogyasztással. Tulajok az nagyon nem èrdekli, de èn szeretném tudni pontosan, hogy hogyan is állok a rezsivel. Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook