Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alaplé vagy nem alaplé a főzéshez? fórum

Alaplé vagy nem alaplé a főzéshez? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Enissa)
dec. 18. 17:15
A rántani szánt csirkecombot szoktam egy kis zöldséges lében megfuttatni, hogy a csont melletti vér biztosan ne maradjon benne... a múlt héten beraktam a normál hűtőbe, hogy majd hét közben ehhez-ahhoz... ma ki is öntöttem. Ráfelejtettem én is. :))
dec. 18. 17:14
Csak a szilvás gombóchoz és a palacsintához.
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Kacsahercegno)
dec. 18. 16:52
egyféle alaplevet sem lefagyasztva. Leveskockát szoktam használni erre a célra. Nyilván nem olyan mintha saját főzésű alaplé lenne, de a kényelemnek ára van 😅
dec. 18. 16:51
Szerintem ez nem új valami. Bár nem annyira kompatibilis szerintem a kis hűtőkkel/fagyasztókkal, amennyi hely van benne, biztos nem tárolnék még e
9. Enissa (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
dec. 18. 16:26
Lehet egyben is, de készül, csak zöldségből is ez biztos. Ha kimondottan házi csirkét készítek, annak leszedem a zsírját, kevés lével, jó lesz egy kevésbé jó minőségű leveshez, vagy ue. a pörkölttel is,annak is a szaftja finom ízt ad a bolti szárnyasnak. Persze, ha nem felejtem el. :)..mint pl. a sonkalevet a bableveshez.
dec. 18. 16:21
7. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Enissa)
dec. 18. 16:12

Én úgy tudom, hogy a csonttal együtt főzik össze a rengeteg zöldséget, az alaplé akkor mindkettő ízét adja.

Szerintem is ez a mai éttermi konyhák kitalációja, nem akkor kell órákat várniuk a kaják elkészítésére. És az időhiány miatt átment a családi szokások közé is.

Amikor idő van, felteszik, hadd főjjön. Még egy közönséges zöldséges tésztalevest is megbolondít.

dec. 18. 16:10

Nálunk szerintem amiből lehet levest főzünk,,tehát nem hívjuk alaplének,,ahogy a zöldségből főzött is zöldség leves,nem alaplé. Aztán ha marad használhatod.

Nem kergettek az asztal körül alaplével készült ételekkel:)

Jó mondjuk egy rizottó,,vagy egy sima rizs ,,tésztaszósz,,de jó az anélkül is.

Egy van amihez használok az pedig a csak ünnepkor készülő barna mártás.

5. ,zumba (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
dec. 18. 16:02
Nincs alaplé semmihez sem. Új módi.
4. Enissa (válaszként erre: 2. - Enissa)
dec. 18. 16:02
Egyébként jégkocka zacskóban is elteheted, ha kedved szottyanna hozzá.
3. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
dec. 18. 16:02

Kifőzdékben,nagy konyhákon szerintem előre főzik.


Én ha főzök orjalevest,eszek mondjuk kétszer,és marad "üres" húsleves,nem dobom ki,még 2dl se,azt lefagyasztom,főzeléket felereszteni kitünő.

2. Enissa (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
dec. 18. 16:00

Nem használok alaplét.

Sajnos nem mentettem ki, a törlés előtt a naplómat, amiben ez is benne volt, egy olasz konyhától.

Nagy mennyiségben főznek zöldségeket, vagy csontot.

Alaplé nélkül is jó az étel, ha nincs kihagyva semmi.

dec. 18. 15:55

Ti használtok alaplevet főzéskor?


Újabban abba futok bele, hogy szinte nincs is recept, ami ne azt írná: és akkor öntsd bele az alaplevet. Ez ennyire általános?


Én alaplé nélkül főzök, nem is értem ezt az alaplé dolgot. nincs is itthon. Maradékból kéne legyen? Vagy leveskocka? Vagy külön el kell készíteni?


De nem jó csak úgy megfőzni a dolgokat?


Ti hogy csináljátok pl a tárkonyos levest? Tesztek bele alaplevet vagy nem? És ha igen, miben mi pontosan az alaplé?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook