Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony vérnyomás! fórum

Alacsony vérnyomás! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 26. 13:01

Sziasztok!

Nyitottam egy klubot a fenti témában. Ha valaki úgy gondolja, hogy szívesen csatlakozna, azt örömmel várom!

Szép napot Nektek!

33. 2e2d27694f (válaszként erre: 32. - Badonyimariaeva)
2011. okt. 30. 08:55
Tudod, mi a baj ezzel? Az, hogy éppen az alacsony vérnyomásom miatt általában erőtlen, fáradékony vagyok, és nehezen visz rá a lélek, hogy mozogni kezdjek. Amikor munka után hazaérek, néha annak örülök, hogy elnyújtózhatok végre, és nincs erőm pl. elindulni kocogni egyet. Szóval, tudom, hogy segít(ene) a mozgás, de kicsit a 22-es csapdájának érzem ezt a dolgot.
32. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - 2e2d27694f)
2011. okt. 21. 16:54

Azért mert nem találtak erre a fórumra, mint én sem, csak most!

Alacsony vérnyomásra jó a mozgás, edzés, stb..

2011. okt. 19. 14:09

Hátha valaki hasznát veszi...

[link]

2011. okt. 9. 13:25
Kíváncsiságból pár napja indítottam egy szavazást ebben a témában. Érdekelt, hogy egyáltalán mennyi embert érint a kérdés. Meglepően sokan panaszkodtak ilyen-olyan tünetekről, ugyanakkor az ezzel foglalkozó topicokban nem nagyon van élet. Vajon miért???
29. 74463bc518 (válaszként erre: 28. - Farika)
2009. okt. 15. 19:53
Ez van!XD
28. Farika (válaszként erre: 27. - 74463bc518)
2009. okt. 15. 10:19
Hát az utolsó mondat nagyon tetszik.
2009. okt. 15. 05:49

Sziasztok!:)

Itt olvasva kipróbáltam az energiaitalt, nekem bejött. Bár szerintem nem egészséges itóka. A kávét én sem szeretem, a tea sem sokat segített.

Van, hogy délben még Err a vérnyomásom, jó ha este 10- kor 90/60. Aluszékony nem vagyok. A férjemnek magas a vérnyomása és szerintem narkolepsziás - bárhol, bármikor képes bealudni már évtizedek óta. Eddig nem ment ez ügyben vizsgálatra, most már meg addig jó, míg alszik.:D

26. 4094b8e380 (válaszként erre: 25. - Farika)
2009. okt. 14. 21:30

igen, azt én is megnézettem, szerencsére nincs baj.

meg egy másik felvetésre: akinek narkolepsziája van, az bármikor hirtelen és azonnal elalszik, akár séta közben is összeesik és már alszik is, nekem ilyen nincsen, előtte le kell nyugodnom és ücsörögnöm egy darabig, és akkor jön szép lassan:D

most azon gondolkozom, hogy elmegyek patikába, hátha ott tudnak adni erre valami bogyót....

25. Farika (válaszként erre: 24. - 4094b8e380)
2009. okt. 13. 09:40
Az Jó, örülhetsz, nekem egy ilyen után derült ki a pm alulmüszi.
24. 4094b8e380 (válaszként erre: 21. - Farika)
2009. okt. 12. 21:09
persze, ez nálam már évek óta így van, azóta már egyéb címén jópár vérvételen voltam, semmi gond nincs különben.
23. Farika (válaszként erre: 22. - Panni58)
2009. okt. 12. 16:11
nekem azt mondja a doki, hogy ez természetes, mert az alacsony vérnyomást szeretné a szervezet feltornázni. Lehet, de nem kellemes érzés, legalábbis engem nagyon zavar!
2009. okt. 12. 16:09
Nekem is alacsony a vérnyomásom, de ritkán szédülök. Viszont van hozzá nyugalmi helyzetben 90-es pulzusom...
21. Farika (válaszként erre: 15. - 4094b8e380)
2009. okt. 12. 16:04
vérvétel? minden rendben? mert ez azért elég gáz!
2009. okt. 12. 04:09

A fővárosba, nagyobb városba, megyeszékhelyeken biztosan van.

Ilyesmi is van hogy narkolxia, bárhol, képesek vagyunk elaludni. ( én inkább utazáskor )

Ebbe az is rossz, hogy éjjel sokszor nem tudok aludni.

19. 4094b8e380 (válaszként erre: 18. - Anyuca66)
2009. okt. 12. 00:30
szerintem se jó ez így. nem tudtam, hoyg van olyan hogy alvás ambulancia, de utána fogok nézni, köszönöm:)
2009. okt. 11. 00:18
Van ilyesmi : alvás ambulancia. Nem kellene ez ügyben is egy szak vizsgálat?? Ha nagyon leesik akkor ( oké ) hogy álmos vagy, elalszol. De ez azért nem természetes így ahogy van!?
17. 4094b8e380 (válaszként erre: 16. - Szilvóca)
2009. okt. 10. 14:25
többet, nade nálam olyan, hogy iszom mondjuk egy kávét, eltelik félóra, és onnantól vagy egy órán keresztül 5-10 percenként szaladok a vécére. mikor ez elmúlik, addigra a kávé élénkítő hatása is elmúlik....
16. Szilvóca (válaszként erre: 15. - 4094b8e380)
2009. okt. 10. 14:10
A teától,kávétól mindenki többet pisil,mert vízhajtó hatásuk is van.Én is sokat vagyok kába.
2009. okt. 10. 13:58

sziasztok

nekem nem mérik gyakran a vérnyomásom, de amikor mérték mindig alacsony volt, olyan is volt hogy 90/60 alá ment, nem emlékszem pontosan, volt vagy 86/58, vagy ilyesmi. nagyon fázós vagyok, és általában elég gyenge, kólát szoktam inni, anélkül fáj a fejem. próbáltam már kávét és teát is, de azoktól nekem mindig sokat kell pisilnem, nektek nem?:D

nekem a legnagyobb problémám ezzel az, hogy ha tartósan ülök egy helyben, akkor egyszerűen elalszom, és nem direkt, hanem nem bírom ki, van hogy éppen írok közben, és kiesik a toll a kezemből, nézek és próbálok figyelni, és oldalraesik a fejem. nektek ilyen nem szokott lenni? nagyon kellemetlen, iskolában, könyvtárban és munkahelyen is volt már, hogy egyszerűen elaludtam és kész.:(

14. anyuca66 (válaszként erre: 11. - Szilvóca)
2009. okt. 10. 06:24

Nagyon nehéz szavakba önteni, mit érzünk ilyenkor.

Kinnt az utcán közlekedve, nem szoktam " tingli tánglizni ", nem régen volt igencsak megszédültem. és bizonyára aki esetleg fészrevette, látta hogy kacsázok a járdán gyalogosan.

Az előző körzeti doki nénim mindig azt mondta : Maga biztosan nem kap guta ütést!

13. stuxx (válaszként erre: 12. - Stuxx)
2009. okt. 10. 00:59
Szóval helyesen: az energia italtól még késő este SEM lehet lelőni...
12. stuxx
2009. okt. 10. 00:57

Nekem az utóbbi 1-2 évben alacsony a vérnyomásom, előtte teljesen normális volt.

Már kávét sem szoktam rendszeresen inni, mert még álmosabb leszek tőle. Energiaitalt ritkán iszom, mert nem szeretem az ízét, ráadásul pár kortytól is már annyira felpögök, hogy még késő este le lehet lelőni...

Ma nem ittam, nem ezért vagyok még mindig fenn :)

11. Szilvóca (válaszként erre: 10. - Farika)
2009. okt. 9. 23:56
Nahát az ájulás,meg az előtte lévő idő,míg tartod magad,de érzed,hogy ennek rossz vége lesz.Nagyon fúrcs,és kellemetlen érzés előtte.Nem is tudom mihez hasonlítsam,ott vagyok,de mégse,mintha tv-n nézném a történéseket,meg mintha be lennék csípve,vagy nem is tudom,szóval megfogalmazhatatlan,és nem jó érzés.Én mindíg parázok,hogy az utcán ájulok el,vagy vezetés közben esetleg,szóval,ha volán mögé ülök előtte benyomok egy kávét,meg,ha hosszabb útra megyek akkor közben is.Reggel alapból 2 kávéval indítok.
10. Farika (válaszként erre: 8. - Szilvóca)
2009. okt. 9. 11:56
Na én ugyan így vagyok, mostmár negyvenhez közelebb ezért gondolom megszokta ezt a szervezetem, így inkább már akkor vagyok rosszul a normális értékhez közelít! Az ájulások iszonyúak, de lehet vele együtt élni, csak valamikor nagyon nehéz!
2009. okt. 9. 09:38

Amit leírtatok, nlam is minden van. Fekete pontok, mintha szempillám végén lenne valami. Hideg kéz láb érzet. 1 kávé reggel mindenképp kell. Napközben teát szoktam az jobbnak tűnik, de nem tökéletes az se..

Kólát nekem is mondták, de nem csípom..

2009. okt. 8. 23:30
Nekem gyerek korom óta alacsony a vérnyomásom,volt,hogy el is ájultam.Én kávé nélkül nem tudok élni.Nekem is hideg kezem lábam.A szülés után se változott a helyzet.Nekem évente kb 1x felmegy a vérnyomásom "normálisra" 120/80-ra,de akkor iszonyú migrén tör rám.Azt mondják,hogy az alacsony vérnyomás a hosszú élet titka,de csak akkor,ha nem dobsz egy hátast miatta és nem vered be a bucid.Amikor gyerek koromban leesett a vérnyomásom,holott fel kellett volna mennie/aktív testmozgás izgalom/na akkor sikerült elájulnom.Az volt a mázli,hogy orvos bálon voltunk.Egyből helyre rakott 2 jó vágású szmokingos doki.Még a pulzusom se volt tapintható.
2009. okt. 8. 18:52

nekem is nagyon alacsony, én viszont utálom a kávét, helyette azt tanácsolta a dokim, hogy kólázzak. Az már kellemesebb :)

Sokszor szédülök el, néha annyira, hogy közben kék foltokat látok, mást nem. Nekem is hideg kezem-lábam. Télen nem bírom a hideget, nyáron meg a meleg készít ki :S

2009. okt. 8. 18:43
+s
2009. okt. 8. 18:43
Nekem is 90/60 szokott lenni,és rengeteget szédülök.Nem kellemes.É hideg nekem is a kezem-lábam,azt hallottam van összefüggés a kettő között.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook