Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
4288. NemOxi
2016. szept. 5. 18:16

Laura: dolgozom. Sokat.

Ha ennyi gyógyszert kaptál, ugye nem hirtelen hagytál abba mindet??


Filcike: Drukk!

4287. NemOxi
2016. szept. 5. 18:13

Most voltam az itthoni ortopédusomnál, azt mondta nagyon sürgősen menjek el a műtőorvoshoz, nagyon nincs rendben a dolog. :(

Félek. A 4. műtét lenne...

2016. szept. 5. 14:56

Sziasztok:)

Olvasgatlak benneteket...borzalmas amiket átéltek:(


Én még egyben vagyok. .két hetet kéne kihúzni..a hátam elkezdett fájni szóval sokat fekszek. Jó lenne már túl lenni..

Vigyázzatok magatokra!puszi.

4285. Laura31
2016. szept. 5. 13:36

Most olvastam a zárómat. Kapott fájdalom csillapítás: napi háromszor 100 mg tramadol + 1000 mg panadol + 75 mg diclac. Szóval ez mellett jó hogy nem volt karfájdalom. Rögtön az első itthoni napon jelentkezett

Ergo a sok gyógyszer miatt nem éreztem és a dokit félre tájékoztattam

4284. Laura31 (válaszként erre: 4282. - NemOxi)
2016. szept. 5. 12:09

Nemoxi már régen nem éred el az orvosod. Nem lehet kérni hozzá időpontot? Muszáj lenne

hogy lásson

Dolgozol?

4283. NemOxi
2016. szept. 5. 11:32
TokRa: Sajnos ez a betegség nem kíméli a pénztárcát. Nem tudom, mit dolgozol, de én pl. vállaltam távmunkát, azt csináltam kis kisegítésnek.
4282. NemOxi
2016. szept. 5. 11:29

Sziasztok!

Ma én is csak felüdnék.... a nyaki sérvem is rendetlenkedik, de az ágyéki... azegyre rosszabb.

Most én vagyok úgy, hogy feladom az OGK-t, semmi reakció, a dokim elérhetetlen, az ambuláns főnővér nem válaszol, mint ha passzióból keresném őket.

Pedig valamit tenni kell, mert én úgy érzem, mindent legteszek, amit laikusként tudok és mégis... sokkal rosszabb a helyezt (az esőről már nem is beszélek)

4281. Laura31
2016. szept. 5. 07:25

Sziasztok!

Hogy vagytok? Ez az esős hideg idő felerősíti az amúgyis erős fájdalmam. Nemoxi beszéltél az orvosoddal? Filcike hogy vagy? Kriszta hogy tudsz négy órába dolgozni?

2016. szept. 1. 15:11
Keress mielőbb sebészt. 2014 már rég volt. Biztos akarnak majd látni friss leletet. Az hogy műtét vagy nem műtét úgyis attól függ hogy melyik doki lesz szimpatikus.
4279. TokRa (válaszként erre: 4274. - Kriszta 68)
2016. szept. 1. 10:16
Kedves Kriszta, köszönöm válaszod, 2014-ben decemberben volt egy MR csinálva, megkaptam a beutalót táppénzen voltam, mondtam a telefonban hogy táppénzen vagyok, ez volt december 9-10 környékén, és december 22-én mentem MR re... Talán szerencsém volt a táppénz miatt, igaz multkor is szerencsém volt hogy spontán helyrejött viszont akkor a hosszasabb táppénz miatt munka nélkül maradtam... Most is ettöl tartok, hogy ha sokáig leszek táppénzen akkor munka nélkül maradok. Ami valahogy nem kéne így, hogy közelítünk a fűtés szezon hoz. A Háziorvos meg a Reumatológus egyszerűen nem tudnak mit mondani a fájdalomra, néznek mindig mintha nem tudom mi lenne, mintha unalmamba vagy hobbibol járnék oda. Pedig nagyon elegem van ebböl. A gyógytornász mondta hogy minden ami fáj azt nen szabad mert az nem jó ami a lábamba sugárzik ki, ami visszahúzza a fájdalmat a derék irányba az jó, mert visszahúzza a sérvet. Ez a feküdj a hasadra és kar ból nyomd ki magad olyan mintha valaki belevágna egy nagy kést a hátamba. Viszont nem fáj bele a lábamba, már kb 2-3 napja előjött egy szúró fájdalom, eddig inkább feszített mint mikor egy léggömböt max ra fújnak és készűlne eldurrani.
4278. Laura31 (válaszként erre: 4277. - Kriszta 68)
2016. szept. 1. 09:36
Gyulladáscsökkentős fájdalomcsillapítót szedek. B vitamin komplexet. Lehet azért nem éreztem a kórházba ezeket a fájdalmakat mert napi 9 szem fájdalomcsillapítót kaptam.
2016. szept. 1. 08:13
Lehet ődémásodás. Az kb 3 hét.
4276. Laura31 (válaszként erre: 4275. - Kriszta 68)
2016. szept. 1. 06:35

Az összes rohadt fájdalom és zsibbadás vissza jött és erősebb mint előtte. Segítség nélkül semmit sem tudok

csinálni. Nem beszéltem az orvossal. Majd szerdán megyünk varratszedésre.

4275. Kriszta 68 (válaszként erre: 4272. - Laura31)
2016. aug. 31. 23:38

Laura! Azt írtad a műtét után hogy elmúlt a zsibbadás. Visszajött a rohadék ? Beszéltél a dokival? Mit mond? Az első két hét még kevés iďő. Próbálj lazítani. Nekem műtét után 5 héttel kezdett jobb lenni (utána rosszabb volt mint előtte). Keress egy neurológust. Ami gyógyszert felírt az volt a leghasznossabb és a legkevésbbé káros. Próbálj lazítani. Mindig a következő lépésre koncentrálj.

Ez már csak jobb lehet. Muszály.

4274. Kriszta 68 (válaszként erre: 4271. - TokRa)
2016. aug. 31. 23:26

Szia TokRa!


Sajna üdv a csapatban.

Tényleg jó fiatal vagy ehhez a nyavajához.


Nagyon fontos lenne először is egy MR. Az hogy a gyógytornász mit mond nem olyan pontos mint egy MR. Elég hosszú a várakozási idő. Ha nem akarsz/tudsz várni akkor magán úton 25 eFt-tól is meg lehet csináltatni. Ha ez megvan legalább két doki (inkább több) véleménye kell. Engem a honvédben műtöttek, de ahogy itt hallom az OGK a legjobb. Az Amerikai úti korházat is dícsérik. Kérj időpontot ahová csak bírsz. Aztán vagy elmész vagy nem...

A gyógytornával (gyógytornászokkal) vigyázni kell. Nekem pl a Mc-enzie (vagy hogy írják) kifejezetten ártott. Rosszabbul lettem tőle.

Nekem 8 éve a nyakammal kezdődött. Olyan Mr leletem volt hogy minden doki dobott egy hátast tőle. Aztán 3 hónap alatt "megjavult". Szóval kezelhető a dolog

Végül másfél éve l1-s5-el műtöttek, nem túl sikeresen. Akkor azt mondta több idegsebész is hogy a "fellángolástól" számított 3-4 hónapban van remény arra hogy spontán javuljon. Ez nálad már egyszer bejött. Hátha most is..

Ilyenkor még rendbe jöhet, vagy legalább kibírhatóvá.

Szóval kérj időpontokat. Vigyázz a gyógytornával. Ami fáj azt ne csináld még ha a gyógytornász azt is mondja hogy kell. Akit én találtam -sajnos későn- mindig azt mondta, hogy szegény idegnek van már elég baja, nem szabad tovább basztatni.

A mi bajunk pénzügyi részéhez nem is lehet mit mondani. Valahogy túl kell élni.

Egy évig jár a táppénz y(ha volt előtte folyamatos munkaviszonyod). Utána orvosi vizsgálat, besorolás valamilyen rehabiltációs vagy rokkantsági ellátásra. Ez persze megint a korábbi fizetésed függvénye hogy mennyit kapsz. De ezen még ne pörögj, még simán kijöhetsz belőle mint a múltkor. Drukkolok neked.

4273. Laura31 (válaszként erre: 4271. - TokRa)
2016. aug. 31. 20:55

Szia!

Én január óta vagyok táppénzen. Januárban és két hete műtöttek nyaki gerinc probléma miatt. Nekünk a férjem fizetése a ház és autó hitelre elég. A táppénzem van számlára

A maradék megy enni. Sakkozunk a számlákkal mindig azt fizetjük ami sos már

4272. Laura31 (válaszként erre: 4267. - Kriszta 68)
2016. aug. 31. 20:25
Sajnos nem javul a helyzet. Az előbb sírtam mert segítség nélkül semffürdeni sem törőlközni sem öltözni sem tudok. Nagyon fáj a gerincem vállam karom. Zsibbad a kezem és nagyon gyenge a karom kezem. A lépésre hasít a gerincembe. Nem tudom mi lesz......
4271. TokRa
2016. aug. 31. 18:59
Helló, tanácsot/javaslatot szeretnék kérni azoktol akiknek volt porckorong műtéjte! Kezdjem azzal, egy 25 éves fiatal életerős férfi vagyok aki lassan 3-ik éve küzd porckorong sérvel. Amikor kiderült hogy mitöl is fáj a hátam/derekam elküldtek 30 fizióra összesenn meg a gyögyszerek, ez lassan 2 és fél éve volt. Akkor lassan helyrejöttem 4 hónap kezelés után. Az MR alapján kicsi viszont rossz helyen van (nehezen hozzáférhető) nagy a bénulás esélye. Viszont most vagyok a 3 heti táppénzemen mivel ujbol elkezdett rettenetesen fájni, nehezen megy minden lépés/mozdulat. Irtak ki ezúttal gyógytornát MC-Enzie viszont heti 1 kezeléssel sokra nem megyek! A gyogytornász felmérte először az állapotom és elmondta hogy deréktol nyakig tönkre van menve a gerincem meg a bal oldali gerinc izmok nagy része, mivel mikor kiderült a probléma forrása, csak fiziót irtak fel, és a derékfájás ill. nehéz járás hatására felvettem egy nem megfelelő tartást ami miatt több gond lessz a gerincemmel mint jelenleg. A problémám itt az, hogy benne lennék a műtétbe mivel 25évesen az életszinvonalam gyakorlatilag 0 mert a hátam korlátoz sokmindenben. DE! Amit elmondtak az orvosok hogy 6-9 hónap a felépülés az sok. Mivel albérletben élünk a feleségemmel, ami nem kevés a fizetésünkhoz viszonyítva meg a hitelhez. Ti hogy oldottátok meg a hosszasabb idejű táppénz miatti kevesebb pénzt? Az én szüleim segítenek amiben tudnak és gondolom hogy ha megműtenek akkor megpróbálnak picit többet segíteni, ami tőlük telik, de őszintén restellek bármit is kérni tőlük. A feleségem szülei azok távol álnak tőlünk, azaz nem vagyunk beszélő viszonyban velük tőbb mint egy éve ugyhogy arrol az oldalról 0 bármilyen segítség. Szeretek dolgozni, kifárasztani magam, fizikailag/agyilag minden elképzelhető módon, viszont a fájdalom kiszív belőlem minden energiát, nem szeretnék tovább korlátozva élni, igaz ha rosszul sikerül a műtét akkor lebénulhatok, de akkor tudom hogy nincs már mit tenni, így csak kínszemvedés az hogy a bal lábam 50-60% ban működik nem tudom rendesen emelni használni... Most odáig fejlődött a dolog hogy 10-20 perc űlés után a jobb lábam is zsibbad és a nemiszervem is... Inkontinencia szerencsére még nincs. De nem szeretnék odáig eljutni. Valaki javaslattal vagy bármivel ki tud segíteni hogy ti mit csináltatok? Hogy oldottátok meg? Válaszotok előre is köszönöm. U.I.: elnézést ha rossz a megfogalmazás vagy a szöveg kinézete, telefonrol írtam le ezeket.! Szép estét mindenkinek!
2016. aug. 31. 18:51
Magnum?
2016. aug. 31. 18:26

Nálam váltakoznak a jó meg a nem jó napok. Nagyon idegesítő. Mindig bepánikolok amikor rosszabb. A négy óra meló egyenlőre megy.

Októberben megyek megint 3 hétre Hévízre.

Magnum

2016. aug. 31. 18:16
Mi van nálad Nemoxi? Hogy vagy?
4267. Kriszta 68 (válaszként erre: 4265. - Laura31)
2016. aug. 31. 18:15
Mikor mész? Hogy vagy? Remélem javulsz.
4266. NemOxi
2016. aug. 29. 18:35
Mi holnap megyünk haza a nyaralásból. Eléggé sírok...
4265. Laura31
2016. aug. 29. 16:15
Nekem mennem kell soronkívüli foglalkozás egészségügyi vizsgálatra.
2016. aug. 29. 14:00
És persze a fiúk is 😊!
2016. aug. 29. 14:00

Lányok! Hogy vagytok?

Írjatok valami bíztatót!

4262. NemOxi (válaszként erre: 4261. - Laura31)
2016. aug. 28. 21:05

Nem :(

Írok is nekik...

4261. Laura31
2016. aug. 28. 09:57
Nemoxi tudtál beszélni Bánk főorvossal? Mi lesz a következő lépés?
4260. NemOxi (válaszként erre: 4258. - Kriszta 68)
2016. aug. 27. 08:26
A lányaim találták ki, hogy sziklázzak velük. :)
4259. Kriszta 68 (válaszként erre: 4256. - Laura31)
2016. aug. 26. 21:33
Nagyon szorítok neked! Remélem javulgatsz. Mindent bele!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook