Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik nem fogyasztanak tejterméket, mivel helyettesítik a tejfölt? fórum

Akik nem fogyasztanak tejterméket, mivel helyettesítik a tejfölt? (beszélgetős fórum)


6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Mudaka)
2013. febr. 27. 22:59

Tejból van, amiből kivonják a zsiradékot, és növényi zsírral meg mindenfélével visszapótolják.

Szerintem nem étel, ahogyan a "reggeli ital" sem tej, figyeljetek erre! (Alig van benne fehérje, és emiatt nem jó a hagyományos tejes ételekhez sem.)


Jó két és fél évvel később írom ezeket, de hátha idenéz még valaki.

5. Mudaka (válaszként erre: 4. - 289fab1d6b)
2010. júl. 29. 15:56
Szia! Ma megnéztem a boltban. Ugyanúgy tejből van, csak növényi zsíradék van hozzáadva. :(
2010. júl. 28. 17:37
Én láttam a boltokban növényi "tejfölt", frissföl a neve.
2010. júl. 28. 15:58
Nekem sem tesz jót a tej és termékei, főzelékekbe nem is teszek, fűszerekkel ízesítem. Rakott ételek tetejére sem teszek tejfölt, ha kész - frissfölt teszek rá (nem sütésálló, eltűnik a kajáról).
2010. júl. 28. 15:58
Az én kislányom tejallergiás. Én szójajoghurtot haználok tejföl helyett. A rakkott ételekbe (krumpli, karfiol, kel) nagyon finom. Főzeléket nem habarok, így azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.
2010. júl. 28. 15:52
Már 2 éve nem fogyasztunk tejet. Helyette zabtejet iszunk. Viszont a főzelékeket még mindig habarással és tejföllel készítem, valamint a rakott ételekre is szoktam tejfölt tenni. Most ezt szeretném kiváltani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook