Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik Budapesten élnek albérletben... fórum

Akik Budapesten élnek albérletben... (beszélgetős fórum)

1 2
28. Guruljka (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2012. aug. 15. 08:03

Bnedora, fával nagyon jól lehet fűteni, és cserépkályha vagy kandalló jól tartja a meleget is.

Sajnos a modern kandallókba nem lehet brikettet rakni, még a fabrikettől is felrobbant egy ismerős család kandallója. (Persze a mostanában divatos üvegajtós kandallókra gondolok, nekem is olyan van.)Tehát ha ilyen van, akkor csak a fa jöhet számításba.

Cserépkályhába mehet a fabrikett, sőt abba az a legtisztább és legmelegebb megoldás.

A szén-brikett eléggé macerás, mert rémes salakot hagy a kályhában, a jobb minőségű meg nagyon drága.

De ha azt veszem alapul, hogy a mi kis kandallónk pont ide van méretezve, kifűt 50 m2-t és a szokásos a belmagasság, 2,60...akkor körülbelül a kérdezőnek négy ilyen kellene legalább.

Ezek azért nem duplázódnak, azaz a legnagyobb méretűből is minimum kettő, de inkább három kellene nekik a 210 m2-ben.

27. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2012. aug. 15. 08:00
nem a fa fűtőértékével van a baj, hanem azzal, hogy a kandalló helyileg fűt és mivel nem minden helyiségben van (gondolom), azért átfűteni nem tudja a lakást úgy, mint a minden szobábban meglévő radiátorok.
26. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Évi81)
2012. aug. 15. 07:58
adjátok el és költözzetek be Pestre egy kényelmes lakásba.
2012. aug. 15. 07:56
És bocs, hogy ennyiszer írok: összesen 210 m2 irdatlan nagy. Ha három gyereketek lenne, akkor is elég lenne a fele. Ha nem ragaszkodtok annyira a házhoz esetleg és kisebbet vennétek, minden könnyebb lenne, mert pénzetek is maradna a váltáson. Aki meg ekkora házat tud venni, az majd ki is tudja fűteni...
24. bnedora (válaszként erre: 12. - Évi81)
2012. aug. 15. 07:56

Ne csodálkozz, hogy hideg van a lakásban, kandallóval, fával tüzelve. Én úgy tudom, a fának nincs nagy fűtőértéke, hamar leég, nem tartja a meleget, inkább brikettet kellene használni v. szenet.

Ha mégis eljönnétek, mint korábban valaki leírta, a házat nem szabadna fűtetlenül hagyni, vízteleníteni kell, hogy nehogy szétfagyanak a vízvezetékek. A másik, valóban nem könnyű az élet a fővárosban sem. Drága az albérlet, kauciót kérnek, és a rezsi sem olcsó. Jól fontoljátok meg ezt a megoldást.

2012. aug. 15. 07:51

A lezárt szobával nem lesz baj, főleg ha bejártok néha, szellőztetni azért rendszeresen kell. De ha ott van valami holmi, amiért néha be kell benni, akkor az ajtónyitogatás is besegít.

Egy héten egyszer legalább szellőztetni kell.

Ha felmész a padlásra, milyen a lábad alatt a padlója? Utólag lehet szigetelni, főleg ha nem gyakran jártok fel. Valami olcsó szigetelőanyag és valami lemez vagy deszka, hogy járni lehessen rajta.

Legyen egy helyiség, amit használtok. Ahol a kandalló is áll, de a szomszédos helyiségekben is legyen kályha, 15 fokot ott is kell tartani ahhoz, hogy a kandalló győzze a fűtést. Sajnos lent is kellene valami meleg, tényleg próbáljátok meg kiadni, akár irodának is! Olcsó lakbérrel, ha ők állják a lenti fűtést, akkor odafönt is már beljebb vagytok.

Ha megvan a kandalló papírja, vagy megtalálod a neten, nézd meg, hány lég-köbméterre szánták. Mert az se mindegy. Ha esetleg kicsi, inkább próbáld nagyobbra cserélni.

22. Évi81
2012. aug. 15. 07:42
Most elköszönöm de várom a további ötleteket,tapasztalatokat.És köszönöm mindenkinek!!
21. Évi81 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2012. aug. 15. 07:40
A férjem szüleié volt.
20. Évi81 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2012. aug. 15. 07:40

Igen nagy ez a 90m2 is,én mindig kisházra vagytam/vágyok,de ez a ház még a 80as években épült és akkor ez volt a divat:/

Hát azt sajnos nem tudom hogy a födém szigetelt-e?

Ha az egyik szobát lezárjuk majd akkor ne kezd el bepenészedni vagy ilyesmi?

Mert tényleg drágának tűnik az albérlet.

Igazából az a baj hogy napközben valahogy elvagyunk fűtök egésznap a kandalóval,na igen de éjszaka...

2012. aug. 15. 07:36

Persze sehogy sem könnyű ekkora nagy házzal. Hogy kerültetek bele?

Én a vályogházikónat is 20-22 ezerből tudom kifűteni télen. És nincs kicsi gyerek. Amikor a fiam aprócska volt, egy szobában nyomorogva húztuk i a telet, és ha főzni kellett, fáztam.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Évi81)
2012. aug. 15. 07:34

Hát persze hogy áthűl.

Irdatlan nagy a 90 m2 is, mi aránylag kényelmesen éltünk 67 m"-en is, öten.

A két szint között is kellene szigetelés, vagy sok szőnyeg legalább...

A padlás födéme is szigetelt ugye? Azt is szokták az üveggyapottal, és letakarják falemezekkel.

17. Évi81 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2012. aug. 15. 07:26

A felső rész 90m2.

Külső szigetelés van,ablakok,ajtók újjak.

A padlás szintén szigetelt,azthiszem üveggyapotnak hívják:/de nem biztos.

Nem tudjuk hogyan lehetne megoldani hogy meleg legyen,lehet az is baj hogy az alsószint nincs fűtve csak minimálisan emiatt áthűl a ház,nem?

16. potyek
2012. aug. 15. 07:23
Mi 3szobást lakást bérelünk, igaz 90/hó, de a rezsi télen nyáron 22ezer. Ebbe benne van a fűtés,a közös költség és a víz használata is, ezen felül csak az áramot kell fizetni.Egy házat sosem lehet kifűteni olcsón!
2012. aug. 15. 07:20

Jó nagy ház.

Azt nem lehet megoldani, hogy a felső részen jobb legyen a hőszigetelés?

A kandalló jó, de talán kicsi a légtérhez képest. A mennyezet, azaz a padlás hogy van szigetelve?

14. Aville
2012. aug. 15. 07:18

Szia!

Mint ahogy már leírták nem éri meg szerintem. Ha jó a külső pesti kerület (Kispest, Lőrinc, Erzsébet, Kőbánya), akkor lehet találni 1,5-2 szobás albit 45-55e-ért. Amikor kiveszitek a lakást, 90%-ban előre ki kell fizetni 2 hó kauciót + az 1. havi díjat, tehát összesen 3 hónapot. Ez 150.000 Ft. Ha ilyen rövid időre mennétek csak (ezt azonban ne mondjátok, viszont vigyázzatok, h alá ne írjatok 1 éves szerződést), akkor nem érdemes vinni a saját bútoraitokat, tehát a költöznél nem számottevő. Ha mégis, akkor kb. 40-50e Ft kétszer. (oda és vissza)

A rezsitek gázfűtéssel, mivel otthon vagytok, ezért kb min. 50e lenne/hó. Plusz az albérlet, az egy 100-as. plusz az egyszeri kiadások. Ha 100ezernél sokkal többe kerül a fűtés télen, akkor megéri. Ha nem, akkor nem. Akkor inkább ti adjatok ki a lenti lakást, ami üres.

2012. aug. 15. 07:15
A falusi lét további öröme, hogy tescót csak messziről látok, nagy ritkán. Autóm nincs. :D
12. Évi81
2012. aug. 15. 07:14

Igazából az a próbléma hogy a gázkazánt legalább 6éve nem használtuk,így az már korszerűtlen:(meg ugyse tudnánk fűteni ezt a nagy házat...volt hogy csak éjszaka ment a fűtés és így is 60ezer volt a számla:(

de most már van egy picurunk és neki nem annyira jó ha reggel 16fokra ébred:(

kandalóval fütötük a felső részt de a nagyhidegben nem fűt fel annyira:(

olyan kilátástalannak érzem ezt az egészet,ezért gondoltunk az albérletre.

11. Évi81 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. aug. 15. 07:11

Ja értem azt hittem szigetelésre,ablakcserékre gondolsz:)

Hát a lenti rész 120m2 ekkorát nem igen keresnek mostanában,ha meg igen akkor ilyen 20ezerért akarják bérelni,hát annyiért biztos nem adom ki és türök el egy egész családot...

10. elbb (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2012. aug. 15. 06:58
Ez igaz, szüleimnél ez csatornával együtt 1200 Ft. Ez a 650, nálam van így, de azt hiszem, a fővárosban mindenhol ennyi.
9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Elbb)
2012. aug. 15. 06:54
asszem nem szabad ugy csoportositani hogy vidék meg budapest, mert pl van olyan vidéki terület ahogy a viz nem 650 hanem 1000/m3
8. elbb (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. aug. 15. 06:54
Én is azt tapasztalom, hogy a városban olcsóbban meg tudom venni a mosóport meg akármit. Itt annyi áruház van, amik egymásra akcióznak.
7. elbb
2012. aug. 15. 06:53

Én bérlem a lakást, igaz baráti alapon csak 30K-ért. Ez 38 m2.

A víz 650 Ft/m3. a gáz 160Ft / m3, a villany kb 50 Ft/ kW/h és a közös költség még amit fizetni kell, az havi 7840 Ft.

Amíg ketten laktunk az exemmel, a havi rezsink 37K volt, most egyedül élek, az első havi rezsim ebben a lakásban, 19K körül van. Ez télen nyilván magasabb lesz a gáz miatt. Másfél-két szobás albérlet díja 60-75K, attól függ hol veszitek ki a lakást.

2012. aug. 15. 06:52

És ne feledkezzünk el a kaucióról sem, ami 2 hónap általában.


Hogy mennyi az albérlet? változó. Kerülettől, a kiadó habitusától függ.

Szerintem 1,5-2 szobás lakást, ha 50 nm alatt van, akkor 45-80 ezerig lehet bérelni (kaució 2 hónap előre)+rezsi, ami kb. 40-50 ezer. Attól függ, hogy milyen a fűtés. Távfűtés horror drága, parapet konvektor még drágább. Pesten csak gázzal vagy villannyal tudsz fűteni. Azt hiszem drágább a víz is és minden.

5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. aug. 15. 06:51

nem tudom milyen falu ez, mekkora de szerencsés vagy


nálunk minden sokkal drágább a a faluban mint mondjuk a közeli város tescojában, csak azt veszi az ember ami halaszthatatlan

2012. aug. 15. 06:25

Nehéz ügy.

Téliesítés alatt azt értem, hogy a vízvezetéket fagymentesíteni kell, a házban valahol szellőzést hagyni, mert a meleg pára a távozásotok után bent marad és lecsapódik...tehát fel kell készíteni a házat arra, hogy a nagy hidegben üresen állva is kibírja a telet.

Nincs valaki, akit befogadhatnátok a lenti részbe, albérlőnek inkább? És maradnátok?

Ha nem: a férjed munkahelyén nem tudnak segíteni, albérleti ötlettel?

Pesten drágább a megélhetés, szt is számoljátok bele, még ugyanaz az olcsó, 500 Ft körüli mosószer is falun 100-150 Ft-tal olcsóbb.

2012. aug. 15. 06:16

Fával fűtünk,gázzal rengeteg lenne:(

A ház téliesítve van,csak az a baj kétszintes és lent senki se lakik.

Bkv költség így van mert Pestre járunk dolgozni,mármint a férjem én most gyeden vagyok.

2012. aug. 15. 06:09

Mivel fűtitek a házat?

Nem elég, ha lezárjátok a fölös helyiséget? Mert a költözés is pénz. A házat téliesíteni kell, különben baja lehet a télen, és Pesten nemcsak az albérlet plusz rezsi vár, hanem a BKV költsége is.

Megeshet, hogy a pesti gáz drágább, mint a vidéki, el lakóhelytől függ.

2012. aug. 15. 05:52

A történet annyi hogy túl nagy a házunk a télre gondolva,nem bírjuk fűteni.És arra gondoltunk beköltözünk albérletbe Bp.Csak azt nem tudjuk megéri-e?

Arra lennék kíváncsi mennyiért lehet mostanság albérletet találni,kb.mennyi a rezsi?

Nem nagy lakásra gondolunk 2szoba vagy másfél...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook