Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik antidepresszánst szednek és nem szégyenlik fórum

Akik antidepresszánst szednek és nem szégyenlik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
272. guzmi (válaszként erre: 271. - 5e055bda17)
2010. aug. 19. 22:41
Tökéletesen egyetértek mindenben veled, de miért éppen xanax????? De mindegy, azért mert nekem rémes volt, és mást írtak azután ami bevált, még sok mindenkinek jó lehet, Velem az a baj, hogy sok rosszat hallottam róla és semmi jót, de ettől még nyilván lehet akár kiváló is. Aztán, hogy a szorongás váltotta-e ki az agy kémiájának felborulását, avagy fordítva, ezen is sokat vitatkoznak az okosok, állítólag a genetika is nagyban közrejátszik, éppúgy mint más betegségek esetleges öröklésében. Már ez is visszavezethető az Ősökre, csak miután ez nem egy régen felismert betegség a felmenőknél másképp hívták, de a lényeg ugyanaz
271. 5e055bda17 (válaszként erre: 270. - Guzmi)
2010. aug. 19. 21:58

Szia! Ha ezt mazsukának szántad, rendben. Én eléggé tisztában vagyok azzal, hogy melyek azok a biogén aminok, amelyek hiányában az agy ilyen psichés állapotokat idéz elő, fordítva értelmezed. Azért merül ki a szerotonin, dopamin, adrenalin raktár, mert folyamatos szorongás, negatív érzelmek uralkodnak. Ezért írtam azt, hogy a félelmet meg tudjuk fogalmazni, félek ettől attól, de a szorongás az már alattomosabb az összeadódott félelem és sztress összessége. A sok negatívum miatt nincs ami ezeket a biogén aminokat fellendíthetné, ezért az agy kimerültsége okán így reagál.

A xanax átmenetileg a szorongást oldja, az antidepresszánsok pedig (leginkább, attól függ melyiket célozzák) a szerotonin szintet nyomják felfelé, de az első 4 hétben amíg fel nem kúszik a szint, inkább a mellékhatások érvényesülnek. Mazsuka ettől az átmeneti időszaktól fél. Na és valljuk be, elég nehéz eltalálni a személyre szabott gyógyszert....

Én azt mondom, Xanax mindenképp, hogy az antidepi kezdeti mellékhatásait legyűrje, amikor jobb már lehet csökkenteni, majd pszichoterépiával az okokat feltárni, és töltekezni, pozitív dolgokkal, magunkra figyelni, amit szeretünk,ami jó érzéssel tölt el...

MINDEZT CSAKIS ÉS kIZÁRÓLAG ORVOSI JAVASLATRA ÉS ORVOSI FELÜGYELET MELLETT!!


Szép Estét Nektek!

Asszem amit én szerettem vna e témában, azt leírtam:-)

270. guzmi (válaszként erre: 268. - 5e055bda17)
2010. aug. 19. 16:09
Szia! Magam is műveltem ezt a fajta betegséget magas fokon jó sokáig. Próbált a kerületi pisziáter xanaxot adni nekem, de olyan rosszul lettem tőle, hogy felvette a versenyt a pánikrohammal. Még a látásomat is zavarta, stb. Persze Neked lehet, hogy használ, de a pánik az agy kémiájának a rossz működése, ill. valami oda kellő anyag hiánya. Azt a Neked megfelelő gyógyszert kellene szedned, valami könnyed kis nyugtatóval, amit hozzáértő orvos ír fel,/nem mindegyik orvos van tisztában ennek a betegségnek a speciális gyógyszerelésével. Csak mondom, ha nem javulnál, márpedig csak a xanaxtól szerintem nem is fogsz, akkor érdemes tovább lépned orvos ügyben. Bocs, nem akartam beleütni az orrom.
269. 5e055bda17 (válaszként erre: 265. - Cff36d5deb)
2010. aug. 19. 08:09

Szerintem nyugodt légy efelől, nem csinál az orvos maga felé zivatart.:_)


Figyelj! Ha a nyújtott hatásúból jól értem 4-et szedtél 1 nap, az 2 mg, szépen elosztva lassan felszabadítva.

Az nem mértéktelenül sok!

1 mg a terápiás,ahonnét egyáltalán érdemes szedni az ilyen állapotokban.

Nem tudsz találni esetleg egy jó pszichiátert, aki gyógyszeres kezeléssel és pszichoterápiával átsegítene, vagy megtanítana a rohamok kezelésére?

A jóga meditáció nagyon jó...


Az elvonással vigyázz, mert nagyon kellemetlen mellékhatásai lehetnek...


Az szelektív antidepikkel csak az első 4 hetet kelene kihúznod, amíg az agy biokémiai rendszerét egy picit gatyába rázzák....

Szép napot NEked!

268. 5e055bda17 (válaszként erre: 266. - Guzmi)
2010. aug. 19. 08:01

Ezeknek a betegségeknek az alapja a félelem, ami még kézenfogható. Az örökös félelem szorongássá duzzad. Na az már nem kézenfogható. Az örökös szorongásból alkulhat ki a pánikbetegség, kényszerképzet, depresszió.

A Xanax átmenetileg oldja a szorongást.

267. cff36d5deb (válaszként erre: 266. - Guzmi)
2010. aug. 18. 23:20
Guzmi! Irtam hogy szednem kellene antidepi bogyót is de nincs kitartásom hozzá mert a kezdeti szakaszban annyira rosszul vagyok tőle fejgörcs, felerősödik a pánikom ,forróság önt el szal nagyon rossz. Már a 3-dik antidepi váltás után amit a pszihó doki írt elő besokalltam. Nem akartam 1 percet sem rosszabbul lenni mint egyébként és öntörvényűen csak a xanaxot szedem és rásegítek jógával és meditációval. Normális doki....nincs rá pénzem sajna.
266. guzmi (válaszként erre: 265. - Cff36d5deb)
2010. aug. 18. 22:01
Szia, Azt olvastam tőled, hogy pánik beteg vagy, arra meg nem a legjobb a xanax úgy tudom komoly függőséget is okoz. Voltál normális dokinál?
265. cff36d5deb (válaszként erre: 264. - 5e055bda17)
2010. aug. 18. 20:29
Anikám! Akkor én még biztos benne voltam a kiírható mennyiségbe csak az volt feltűnő hogy akármikor irattam receptet nem volt gond. Pedig az elején 0.5 xanax SR retardot szedtem napi 4-5 szemet és azt a házi írta fel először. Én magamtól parancsoltam álljt a mértéktelen gyogyiszedésnek és kezdtem csökkenteni az adagot. Ami doki nélkül nem biztos hogy jó ötlet mert nem érzem magam gyógyultnak.Most napi 2-3 sima 0.25 xanax az adagom.
264. 5e055bda17 (válaszként erre: 263. - Cff36d5deb)
2010. aug. 18. 15:43

Nem szabadna, hogy az legyen. Ha az OEP-nek feltűnik, hogy x orvos x pcsétszám x néven mennyi gyógyszer fut, utánanéz.

A Xanax sima, amit te szedsz, nem javaslathoz kötött, d 4x0,25-nél kezdődik a napi hatásos adag. Az Sr (slow retard- nyújtott hatású), az már csak szakorvos vagy javaslatra megy.

Ennek a sémának egységesnek kellene lenni.


Az orvos felel minden egyes gyógyszerért, a patikában meg azért, hogy az adagolásoz számítva 2 havi mennyiséget ne lépjen túl, ha ezt megteszi, akkor visszadjuk, vagy csak kevesebbet kap a beteg. Tehát ha Neked van több olyan recepted, amelyen ez a gyógyszer szerepel, kiválthatod különböző helyeken stb, vagy éppen különböző időben egy helyen is ( nekem pl. a retaxanál - visszanézés- rminden egyes recept visszaoolvasása ellenőrzése a patikában rögtön feltűnik, ha uugyanaz az orvos recpt ugyanazzal a névvel, gyógyszer megfordul rövid időn belül), de a végső állomáson dugába dől, tehát nem érdemes próbálkozni.


Ha te böcsülettel kiváltod a sima receptedet és egy hónap vagy 2 hónap múlva újra a következő adagot, bajod nem lehet belőle, még a dokinak sem, mégha az asszik írják akkor is. (Megjegyzés, szerinem az asszisztens nem merné megkockáztatni, hogy bundáz az orvos mögött!! Tehát a korlátlant nem meri bevállalni, csak a maxot..)


Jó hosszú voltam..bocsi..

263. cff36d5deb (válaszként erre: 262. - 5e055bda17)
2010. aug. 18. 14:39
Ani! Akkor ez nálunk egy kicsit lazább mert az orvos nem is látja hogy az asszisztensek milyen recepteket írnak ki. Az úgy működik nálunk hogy a doki még nincs is bent ,rendelési idő előtt fél órával van receptírás. Amit te kérsz azt felírják. Van nálunk több házidoki is és volt hogy az enyém pont nem akkor rendelt és mégis felírta a nyugtatót. Antidepi felírás lehet hogy kontroll alatt van de a nyugtató az nem. De igazad lehet mert a hugom orvosa javaslat nélkül nem írt neki nyugibogyót. Ő nem itt lakik ahol én.Én ha akarom a pszihódokival ha akarom akkor a házidokival is felírathatnám a bogyómat. De nem akarom hogy az itteni orvosgárdát elmarasztalják mert nem szabályszerűen járnak el.Tőlem semmiféle javaslatot nem kért a házidokim. Hál az égnek nekem nem vészes a nyugibogyó adagom. 2-3X 0.25 xanax. Most ne kérdezd meg hogy ez hogy lehetséges mert erre nem tudom a választ csak nálunk így működik. Ezek szerint ez nem általános.
262. 5e055bda17 (válaszként erre: 241. - Cff36d5deb)
2010. aug. 18. 11:52

nem így van, a szakorvos (meg a háziorvos is javaslat alapján, amit újítani kell)2 havi adagot írhat fel...(ez régebben 1 hónap volt, de elég sűrűn változik.)

vezetnie kell kartonon az adagolást, ezzel el kell számolnia.

Korlátlanul senkinek nem írhatnak semmit.

Ezért is virágzik a gyógyszertáron kívüli gyógyszerbiznisz. (ezt Csabának jelezném, bár ő sem most jött le a falvédőről).

Személy szerint én is az orvos által követett gyógyszerezést támogatom, amíg a páciens kedélye addig feljavítható, hogy az okokat felderítő pszichoterápiába belevághasson.


De sajnos ez nem minden esetben lehetséges, vagy nem elég, vagy nem találnak rá a megfelelő gyógyszerre.....:-((((

261. guzmi (válaszként erre: 222. - Cff36d5deb)
2010. aug. 17. 22:12
Igen, sajnos aki nem ilyen beteg, az azt hiheti, hogy a mi problémánk egy nagy nulla, és arra használjuk, hogy kibújjunk dolgok alól, mint pl a munka. Azért mégsem kívánok Nekik egyetlen rohamot sem. Szerencsére a férjem megértő volt, de csak Ő mindenki más hülyének nézett. Nem tudom mit próbáltál már, és milyen orvost, de hinned kell, hogy van megoldás, de nagyon egyénre szabottan kell a gyógyszerezést beállítani, és ezt nem minden orvos képes.Persze azután ezt be is kell tartani. Bízom benne, hogy megtalálod a megoldást Te is.Tudom Mindenki azt hiszi, hogy Ő van a legrosszabbul, de biztosan állíthatom, hogy az én esetem botrányosan rossz volt. Sosem hittem a gyógyulásban, mégis sikerült. Én már tudom, hogy le kellett volna sz... az anyósomat, de persze utólag és ennyi idősen már okos az ember. Szorítok Neked
2010. aug. 17. 20:11

Ezért nem kellett volna elmennie. Remélem visszajön. Bár gyanús, hogy itt priviben mehettek a dolgok.


A gyógyszer szedést nem kellene ennyire nyomni a fórumokon. Ez inkább biznisz szagú.


A gyógyszer addig jó, ameddig nem oldjuk meg a kiváltó okot.


Aki ennyire természetesen beszél róla, annak szerintem érdeke van hozzá.


Egészségesnek semmiképpen nem mondható a hatás, de van, hogy elengedhetetlen.


Ha viszont a lelki kezelésről nem beszél valaki, akkor fenntartással érdemes fogadni.

2010. aug. 17. 18:53

Én meg Öregnéneőzikéjét tartom ugyanolyan nagyra...

Szerintem elég világos, ha visszaolvasol....

Részemről is pont.

2010. aug. 17. 18:38
Visszaolvasttam 2 oldalt is es emg mindig nem erttem mi volt a bajottok velle. Nem azert jottem ,hogy barkit bantsak , csak tudni szerettenm miert kellett elmenjen.Mi tortent itt?
2010. aug. 17. 18:23
Raktarozd ahova akarod. En megtisztelve erzem magam ,hogy a brataim kozze sorolhattam ha kis idore is. Csak azt nem erttem miert kellett bantani ot.Az oszinte velemenye miatt? Azert emrt embereken probalt segitteni?Tudom senkit nem erdekel ,de duhos vagyok mert eluldoztettek
256. 5e055bda17 (válaszként erre: 255. - D55557d847)
2010. aug. 17. 18:04
Hát ezt a hozzászólást hová raktározzam, a szerelmes levelek közé???
255. d55557d847 (válaszként erre: 247. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 16:39
A legoszintebb lany volt. Egy lany aki minden tisztelet megerdemel. ES most mar nincs kozzottunk.Vallaki aki uttan kony csorog a szemebol.OLYAN lany amilyet ebben a hazug villagba keveset talani.
254. 099c0bed40 (válaszként erre: 253. - 099c0bed40)
2010. aug. 17. 16:17

Bocs, még ehhez a sztorihoz tartozik, nem tudom ki és honnan vette hogy homokóra és én rokonok lennénk, erről szó sincs.

Itt találkoztunk ezen a fórumon kb. egy éve----nem rokonom, csupán ismerősöm, mondhatjuk úgy is hogy itteni levelezőtársam, semmi egyéb üzleti vagy egyéb nem legális kapcsolat nem fűz Hozzá.

2010. aug. 17. 16:14

Szia, megtettem!


Ha valamit nem írtam világosan, akkor bocsánat---holnaputánig vagyunk itthon, aztán egy hétre olyan helyre megyünk ahol nem lesz net, tehát nem fogok tudni jelentkezni. Csak azért írom meg zt is, nehogy azt gondold hogy rossz fát tettem a tűzre és bujdokolok.

NYaralni megyünk, bár ez a mostani rém kellemetlen incidens alaposan meg fogja keseríteni a napjaimat, de én vagyok a hibás, jobban meg kellett volna gondolni hogy kivel állok szóba.

Üdv: Eszter

252. Hoxa (válaszként erre: 251. - 099c0bed40)
2010. aug. 17. 14:47

Szia!

Priviben légyszi homályosíts fel a teljes történetről, előre is köszönöm!

Hoxa

251. 099c0bed40 (válaszként erre: 229. - E373351efe)
2010. aug. 17. 13:08

Zsoltikátok, te kicsit paranoid is lehetsz, homokóra nem rokonom,( bár elfogadnám rokonnak szó se róla) és nekem megvan a bizonyíték ahol konkrét összeget kérsz a receptért, nem is keveset....

És itt a vége, fuss el véle.

250. homokóra (válaszként erre: 249. - 099c0bed40)
2010. aug. 17. 13:06
Én már nem szólok hozzá...majd trallalázok-:):)
2010. aug. 17. 13:03

Hagyd homokóra, nem elég hogy mocskos hazug és kereskedik a gyógyszerrel,( bizonyítékom van rá!) paranoid is lehet, ha rokonnak titulál bennünket.....szót-betűt se érdemel, szétveri a fórumot, engem nyilvánosan ledrogfüggőz tök ismeretlenül,és még Ő van megsértődve hogy minap ki lett ebrudalva...én befejeztem Vele, szerintem Te is hagyd a fenébe!


Na persze, majd egy füllyentésére tán elküldjük a családfánkat Mátyás királyig visszamenőleg hogy kisilabizálja, mikortól és mennyire is vagyunk mi rokonsági fokban :DDDDDDDD...vicc kategoria, komolyan mondom, ez már egyenesen szánalmas.


Íme,"lássátok feleim szümtükkel" ,ilyen egy jelenkori korrekt üzletember, aki a most beállított gyógyszereivel jól van, az ezer db(!) "maradékot" meg eladná jó pénzért ilyen "drogfüggőknek" mint amilyen én vagyok szerinte, és utána még ki is prédikálja, hogy jobb az ilyenektől óvakodni. :))) Óh, de megható, már el is sírtam magamat----


Zsoltikátok vagy akárhogy hívnak is, én befejeztem ezt a primitív és hazug szócsörtét amit Te folytatsz gyalázatos és nagyon elítélendő módon, ha Te szeretnéd még ragozni, nyugodtan tegyed kedved szerint, főleg ha jólesik.

Kellemes szórakozást hozzá, remélem a "rokonom" ( is befejezi a veled való vitát ahogy utalt is rá.

Akkor leszel csak igazán nagy bajban, mert kereshetsz másokat akiken kiélheted az aberrált hajlamaidat.

248. homokóra (válaszként erre: 244. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 13:03
mi helyes?? hogy kivagyok??:):) mert én annyira nem élvezem a dolgot:(
2010. aug. 17. 13:03

"zsoltikátok"

olyan feminim, nem nő?


mondd meg ki vayg!!!!!!!

246. 5e055bda17 (válaszként erre: 243. - Cff36d5deb)
2010. aug. 17. 13:02
helyes!._))
245. homokóra (válaszként erre: 243. - Cff36d5deb)
2010. aug. 17. 13:02

"Egyébként Skacok! Ha valaki függő azt sem kellene kipellengérezni"


hát igen, ez az..ezt mondom én is..de fedő(zsoltikánk ) nem nyugszik!!!:)

244. 5e055bda17 (válaszként erre: 242. - Homokóra)
2010. aug. 17. 13:01
helyes!!!:-))
2010. aug. 17. 13:00
Egyébként Skacok! Ha valaki függő azt sem kellene kipellengérezni mert sajnos ez is benne van a pakliban hogy nem tudunk kimászni a gödörből és ezek a gyogyik ha nem vagyunk erősek etetik magukat hogy virágoztassák a gyógyszeripart. Én dohányzom és ez hasonló dolog ...függő vagyok. Skacok ez a depi és szorongás sok mindent kihoz az emberből .Van egy teóriám , maga a gyogyi is okoz szorongást de mi azt hisszük hogy ez csak a betegség tünete, és még inkább kapkodjuk rá a bogyót.Ebbe a csapdába én is beleestem. Csak nekem ott volt anyukám negatív példája hogy olyan mélyre ne kerüljek és én azon leszek hogy minél előbb kijöjjek ebből. Persze gyógyival mert akarattal nem megy de csak mankónak ,hogy megerősödjek és eltudjam dobni a végén.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook