Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak fórum

Akik a pécsi szülészeti klinikára járnak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1442. mandulacska2 (válaszként erre: 1439. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:41
Hát akkor szerencsés vagy. Én bementem több orvoshoz is, és majdnem kidobtak, hogy mit akarok én ott. Holott csak annyit kértem, hogy mondják el, milyen vizsgálat kell ahhoz, ha gyermeket tervezünk. Konkrétan tudták, hogy mi a bajom, és hogy nehezebb teherbeesni tőle, mint normál esetben, de leszarják az egészet. Még csak annyit sem mondott a doki, hogy milyen magzatvédő vitamint szedjek, hogy kérdezzem meg szakorvostól. se hormonvizsgálat, se semmi. Csak menjek vissza 1 év múlva. Elmentem endokrinológiára. Ugyanez az eset. Vajon mit szeretnék? Megvan a diagnózis, mit akarok? Semmilyen vizsgálat és segítség, hogy ne kelljen éveket pazarolni. Egyik nőgyógyász, amikor kértem UH-t, hogy megnézzük ezt a problémát , először észre se vette e cisztákat. Azt mondta, nem is tudja, hogy én honnan szedtem ezt. Aztán észrevette, és mondta. Ja, de mégis. Hát köszönöm szépen. Pedig nem fiatal orvos volt. Nem mondom, hogy minden orvos ilyen, de én akikkel eddig találkoztam, mind ilyen volt.
1441. 409f3dc117 (válaszként erre: 1433. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:39

én sosem adok a házi orvosomnak és mégis ellát. igen ahogy mondod alapellátást!!!!

A TB alapellátást ad..... nem szavazták meg anno a biztosítási rendszert a tisztelt választópolgárok, amit nyugaton is alkalmaznak.


Vannak az ellátásnak szintjei és ennek arányában változik a TB illetve a biztosítás díja .


erről sem az orvos tehet.

1440. mandulacska2 (válaszként erre: 1436. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:36
Miért lenne ez az én kudarcom? Javaslom, nézz be egy ilyen iskolába. Még többéves tapasztalattal rendelkező tanár se tud mindig rendet tartani, mert olyanok, amilyenek. Nem olyanok , ahogy te azt elképzeled, hogy leülnek a padba, némán figyelnek. Pedig nem tankönyvből tanítok kizárólag, mindig viszek olyat, ami érdekes lehet számukra. De egymással képtelenek együttműködni. Tudod miket kiabálnak? Szörnyű hallgatni is.
1439. 409f3dc117 (válaszként erre: 1433. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:35

Akit te rövid nadrágban láttál aranyvirágszálam bemenni, az az orvos, aki szabadsága napján, bemegy a betegéhez!!!!!!!! ami szintén nem kötelező.


Képzeld engem tavaly műtőt egy professzor a sebészeten a 400-ágyasban és húsvét hétfőn, locsolás napján meglátogatott, és nem vett fel köpenyt, mert szabadnapja volt, csak farmerban meg pólóban bejött hogy megnézze a betegeit, holott nem volt neki munkanapja....mert nem ő volt az ügyeletes. mégis lelkiismeretesen bejött...

1438. martin3 (válaszként erre: 1436. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:35

na látod! csak hogyan tanítsam meg a gyereket a rendre, ha a szülő szemében(és te is ehhez a kategóriához tartozol úgy látom)a tanár a hülye, a semmirekellő, ezek szerint te is ezt fogod hangiztatni a gyereked előtt..Te tipikusan az a kategória vagy, amikor a férjem múltkor ment a gyerekért az oviba és egy másik szülő ahogy meglátta a gyerekét elkezdett üvöltözni az öltözőben, hogy milyen hülye pedagógusok vannak itt, hogy nem veszik le a gyerekről a trikót...Talán ha ilyen kérése van, akkor szóljon az óvónőnek...a férjem már épp szólni akart, hogy fogja vissza magát, amikor odalépett az óvónő és mondta, ha esetleg valami problémája van, kulturáltan is megbeszélhetnék, nem ebben a stílusban...

na az ilyen gyerek, aki ilyen légkörben nő fel, azok a kezelhetetlen gyerekek...

1437. martin3 (válaszként erre: 1431. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:31
aki nem volt még tanár, soha nem fogja ezt megérteni...kár is vitatkozni vele..
1436. 409f3dc117 (válaszként erre: 1431. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:31

Az a tanár kudarca ha nem tud rendet tartani... pedig azért kap fizetést, hogy fegyelmet tartson és tanítson....


Oda-vissza lehet ezt cifrázni!!!

1435. mandulacska2 (válaszként erre: 1430. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:31
Ne haragudj, én is tanítok még suli után, de nem érzem magam gazdagnak. 1,5 szobás lakásban lakunk, amit teljes egészében hitelre vettünk fel. 3 év alatt több 100 ezret fizettünk vissza, és mégis több a hitel, mint amennyit egyáltalán felvettünk. (köszönhetően a válságnak) Másképp nem lett volna lakásunk és maradhattunk volna az albérletben , ahol 5 évig laktunk 1 szobában. Én nem kérek 2000-t 40 percért, és lelkiismeretese tanítom a diákjaimat. Mind az iskolában, mind munkaidőn túl. Rendesen kijárok a diák otthonába, van, hogy az utazási ktg leveszi a fele óradíjamat, tehát alig marad belőle. És én fénymásolok, fizetem a könyvtári díjat, ahonnan hozom nekik a könyveket.
1434. martin3 (válaszként erre: 1429. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:29
a közalkalmazotti bértábla alapján nem kereshet ennyit, ezek tények, nézd meg a bértáblát! gondolom nem akadémiai doktorija van..
1433. martin3 (válaszként erre: 1427. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:28

figyelj, szerintem ezen vitatkozhatunk évekig! vizitel????? végigsétál a folyosón, megkérdezi hogy vagy, aztán kimegy...

de láttam én már olyan kezdő orvost is, aki rövidnaciban, pólóban, berohant vizit alatt, elég furán néztek rá a dokik és a nővérek, azt hitték látogató...mikor megkérték távozzon, : ja én doki vagyok...jöttem a betegemhez..

na szóval a mai fiatal dokik is tanulhatnának még 1-2 dolgot. De látod ez is, mint minden emberfüggő...lehet a te bátyád nem ilyen..

ki várta el hogy ingyen foglalkozzon velem? miről beszélsz??? én azt mondtam, ha már fizetni kell érte, és nem is keveset, akkor meg 100%-osan tegye oda magát! én ha szülök, legyen ott, vagy mondja meg előre, hogy ő ekkor nyaral..ez lenne a tisztességes, és nem az, hogy a szülés időpontja előtt 2 héttel közli, hogy ja nyaralni megyek...addig meg kussol az egészről...

ha a gyerekem elmegy orvoshoz kap-e ellátást??? igen kap, ha fizetek érte, különben egy nagy nullát kap, max egy alapellátást, egy olyat, amivel nem fog meggyógyulni....ha azt akarom, hogy foglalkozzanak vele, akkor még pluszban fizetnem kell, holott neki nem ez a feladata úgy alapból????

1432. 409f3dc117 (válaszként erre: 1425. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:27
azt hogy mekkora nivóval tanít nem adnám itt ki, mert azzal már a nevét is elárulnám.
1431. mandulacska2 (válaszként erre: 1427. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:27
Ezt azért ne mondd, hogy melegedni megy be a tanár. Én nem érek rá újságot olvasni, mert győzöm kordában tartani a gyerekeket, hogy ne verjék szét egymást és a berendezést se, és hogy a szülő ne mondja, hogy a gyerek nem tanul semmit, holott nem hajlandók odafigyelni, és hiába rekedek be minden nap, csak nem hagyják abba. Most , hogy elkezdtem szétültetni őket, most hallgatnak. De a hátam mögött szerveszkednek, hogy ők nem állnak velem szóba, és hogy én biztos unatkozom, hogy beírogatok nekik. Szerinted normális az, hogy órán keresztbe ordítanak egymásnak és szidják egymást mint a kocsis? Este meg állítom össze a tananyagot másnapra, meg győzöm megoldani, hogy tudjak nekik fénymásolni, mert ugye a fénymásolást már lassan letiltják az iskolában, hogy arra nincs pénz. És még engem b...nak, hogy én unatkozok. Az orvosnak valóban nagy felelőssége van, hogy életben maradjon az ember, de azért lássuk be, hogy bizonyos esetekben a tanárnak is megjárna a veszélyességi pótlék, mert sajnos ilyen világot élünk. És van, hogy a szülő jön be, hogy ő megveri a tanárt, mert hogy mer úgy beszélni a gyerekkel, ahogy.
1430. 409f3dc117 (válaszként erre: 1428. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:26

igen kezdő 10 évvel ezelőtt kezdett el dolgozni. Ahhoz képest egy kezdő tanár is 90 ezret hazavisz...


amúgy meg a magántanárok az ilyen okos tojásokból gazdagszanak meg :DDDD

1429. 409f3dc117 (válaszként erre: 1426. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:24
53 éves tanárnő és ennyit kap... akármilyen hihetetlen. nyilván nem hazudik.
1428. martin3 (válaszként erre: 1424. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:23

basszus számoljál már utána a szüneteknek...légy szíves a hétvégéket ne számold bele, mert az mindenkinek szünet...

a jó anyám nem 40éve volt szülésznő...

de nem vitatkozom, az ilyen okos tojás szülőknek a gyerekét amúgy kihívás tanítani...:))))

a bátyád meg még kezdő mindenki volt egyszer az..

1427. 409f3dc117 (válaszként erre: 1423. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:22

igen, a tanár bemegy melegedni újságot olvas amíg iratja a felmérőt.... az orvos meg megcsinál napi 6 műtétet, vizitel meg szakrendel....


és a munkaidejében nem fizetsz neki, mert akkor TB alapon mész hozzá, és akkor is ellátnak!!!!


ÉS Te még mindig azt várod el tőlük, hogy a magánrendelésben délután ingyen foglalkozzon veled.



ha a gyerekedet elviszed orvoshoz kap ellátást?? igen kap... ha te elmész kapsz ellátást?? kapsz... akkor meg reklamálj máshol.

1426. mandulacska2 (válaszként erre: 1425. - Martin3)
2011. jan. 28. 16:21
azt gondoltam, hogy ennyit nem kereshet, mert kolléganőim 20-30 évnyi munkaviszonnyal sem keresnek ennyit.
1425. martin3 (válaszként erre: 1420. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:19

el ne hidd ezt a hülyeséget! egy tanér nem keres sehol 250-et!

a közalkalmazotti bértabla legfelső szintjén a J 14 van, amit már akadémiai doktori címmel rendelkezők kapnak...és ez a 154.000FT nak az 1.87-tel való szorzója vagyis kb 277.000Ft bruttó...gondolom anyós pajtás nem ilyen magas nívóval tanít egy Nevkó-ban...na erről ennyit

2011. jan. 28. 16:14

Biztos van olyan orvos is aki jól keres Egy nőgyógyász jobban... mint egy aneszteziológus, vagy egy szemorvos...

De elhiheted nekem, hogy nem ez a nagy átlag.... és az én rokonságomban az orvosok is a Balatonon nyaralnak nem a kanári szigeteken.


A tanár szabadságára visszatérve:

Anyósom főállásban dolgozik. július 1-től augusztus 20-ig otthon van. Téli szünetben is!! tavaszi szünetben is és van egy hét őszi szünet is!!!

Ez nem 45 nap!!!


Az bátyámnak 20 nap!!! (és amúgy nekem is hivatalosan) szabadság jár egy évben.


Hidd el belelátok annyira az egészségügybe Martin, mint a te anyukád aki a kommunizmusban volt szülésznő 40 éve. Kicsit más volt a rendszer.


Amúgy itt dolgoztam az orvosi biológián, azelőtt meg Debrecenben a gerontológián meg a sebészeti műtéttanon....

gyakorlaton meg majdnem minden klinikán kellett lennünk 6 hetet..... szóval volt szerencsém belekóstolni.....

1423. martin3 (válaszként erre: 1419. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:12

jaj nehogy már sajnálni kezdjük őket...

na látod, végre valamit jól látsz! én azért fizetek neki, hogy foglalkozzon velem...hát akkor tegye is azt! mert én pont erről kezdtem el írni, hogy sok orvos csak tartja a markát, és mindössze azt a minimális elvárást teljesíti, amit a sima fizetéséért is elvár az ember...ha te elvárod, hogy a tanár tanítsa meg a gyerekedet az iskolában és ne kelljen külön órát adni, akkor én miért nem várhatom el a dokitól azt, hogy a munkahelyén tegye a dolgát? akkor ott miért kap fizetést? mert bemegy melegedni?

1422. martin3 (válaszként erre: 1418. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:09

jól van, álmodj királylány...nagyon sok mindenről nem tudsz...vagy rosszul látod...

azért hagyd már meg nekem a lehetőséget, hogy egyetlen jól menő nőgyógyászt sem fogok sajnálni...előbb őket pereld be az APEH-nál...amúgy szégyeld magad te, mégis kinek gondolod magad, hogy ilyen stílusban irogatsz???!!

1421. mandulacska2 (válaszként erre: 1420. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:08
Ja és megbízási szerződés esetén se táppénz, se szabadság nem jár. Most is csak a részmunkaidős jogviszonyom után kaphatok táppénzt és szabadságot.
1420. mandulacska2 (válaszként erre: 1418. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:07
Azt tök jó. És nem keresnek oda tanárt (angol)? Mert nekem csak részmunkaidőm van+megbízási szerződéses. Tavaly úgy kellett dolgoznom, hogy megbízási szerződéssel, ami nem számít munkaviszonynak, tehát nyugdíjba nem számít bele. Hiába dolgozol. Nyáron nem kaptam semmi pénzt, mert határozott idejű volt, tehát jún. 15-vel lejárt a szerződés, és legközelebb októberben kaptam fizut, mert ugye szept.1-től kötötték újra. Most is csak határozott idejű részmunkaidőben dolgoztatnak, ami csak azért tart aug. 15-ig, mert kiadják a szabadságomat. Utána 15 napig semmi. És emellett másik suliba is kell járnom, ahol megint csak határozott idejű megbízási szerződéssel alkalmaznak, ami megint nem számít bele a nyugdíjba, és ha lejár a szerződés, és úgy szülök, akkor csak GYES-t kaphatok, amivel éhen is halhatok.
2011. jan. 28. 16:05

Nem akarok veszekedni, egy mondatban szeretném megfogalmazni ezt az egészet, mert úgysem tudjuk meggyőzni egymást.


Te azért fizetsz az orvosnak magánban, hogy foglalkozzon veled, az orvos viszont azért fizeti a bérleti díjat és egyéb költségeket, hogy veled foglalkozhasson!!!


Mellesleg rengeteget tanultak, sok-sok pénzbe került a szülőnek amíg a gyereke orvos lett, ha 10x ennyit keresnének sem lennének megfizetve.

1418. 409f3dc117 (válaszként erre: 1416. - Mandulacska2)
2011. jan. 28. 16:01
A Nevko-ban.
1417. 409f3dc117 (válaszként erre: 1415. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 16:00

és azt is szeretném hozzá tenni, hogy azért, hogy szakorvos lehessen másfél milliót kellett kifizetnie a saját pénzéből, mert ennyibe került a képzés díja!!!

Viszont ha nem szakvizsgázik le, akkor meg nem foglalkoztatják....


És elég sületlenség azt hinni, hogy nekik minden ingyen van....

Semmi nincs ma ingyen, mindenért fizetni kell....

1416. mandulacska2 (válaszként erre: 1415. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 15:56
Hol tanít? Én vidéken tanítok, és területi pótlékot is kapok, ami kemény 3000 Ft, de így sincs ennyi pénzem.
1415. 409f3dc117 (válaszként erre: 1414. - Martin3)
2011. jan. 28. 15:54

A férjem anyukája tanárnő itt pécsett és 250 ezret keres.


és a szülésznő nem orvos, honnan tudod te hogy hány generáción keresztül láttam az orvosokat mennyit dolgoznak mennyi pénzért??


Akkor megyek hozzád nyelvórára, de adj számlát is és adózz le a 700 ft-ból, mert ha nem beperellek az APEH.nél, hogy feketén melózol.


Szégyeld magad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1414. martin3 (válaszként erre: 1411. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 15:39
és abban is el vagy tévedve, hogy egy tanár nem keres 250-et...max magánsuliban???
1413. mandulacska2 (válaszként erre: 1403. - 409f3dc117)
2011. jan. 28. 15:38
Szia Kritaa. Meglepő dolgokat mondtál, én pl. nem tudtam, hogy bérelniük kell a rendelőt meg a szerszámokat. Azt tudtam, hogy kevés pénzt kapnak. Amit még szeretnék mondani (de nem azért, hogy bántsalak) , szerintem párod anyukája igencsak szerencsés, hogy havi 250ezret keres. Én kezdőként max 115 ezret keresek havonta,ha teljes állásban foglalkoztatnak, de jelenleg kevesebbet, mivel manapság óriási szerencse kell, hogy határozatlan idejű, teljesállású tanárként foglalkoztassanak. Mindezt azért, hogy kevesebbet kelljen az iskolának adózni. Ezzel még csak az is kétséges, hogy az ember mehet e TB-vel orvoshoz, vagy hogy jogosult e GYED-re. Ami még szíven ütött, hogy a tanár azért üti meg a gyereket, mert nincs türelme. Nos én valóban nem ütöttem meg gyereket, rendkívül türelmes vagyok. Egyik kolléganőm se ütötte még a gyereket, pedig olyan helyen dolgozok, ahol hiperaktív, agresszív, SNI-s gyerekek alkotják a diákok 80%-t. És sokszor nekem kell rettegni attól, hogy engem nem vernek e meg, és ha terhes leszek, nem vetélek e el, mert akkora a stressz. EGyébként a hírekben mostanság nem azt lehet hallani, hogy a tanár veri a gyereket, hanem a gyerek veri a tanárt. Lehet, hogy ilyen is előfordul, de az esetek többségében sajnos a gyerekek ilyenek. Az én esetemben konkrétan két diák az orrom előtt tárgyalta, hogy ha az egyik gyerek megüt engem a tanárt, akkor börtönbe kerül. Mire a másik, hogy megölné azt, aki ezt megszavazta. Na ennyit szerettem volna szólni az egészhez. Én elhiszem , hogy az orvosoknak nehéz, nem is ezért írtam, csak ez a tanárosdi dolog. Én mellesleg hiába tudom, hogy fontos lenne magánorvoshoz menni, de nem biztos , hogy meg tudom engedni magamnak, mégha jogosan is járna a dokinak ilyenkor a pénz.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook