Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 75 kg körülről indulnak, és 10 kg-ot fogynának fórum

Akik 75 kg körülről indulnak, és 10 kg-ot fogynának (beszélgetős fórum)


2013. febr. 12. 20:53

Sziasztok, ismet itt vagyok en is...voltam egy keveset futni, de 15-20 percnel tobbet nem birok :-( aztan ezek a berletes konditermes dolgokra mar nagyon nincs idom, mikor fiatalabb voltam, siman belefert, de most mar valahogy nem tudom bepreselni az idombe.

Aztan eletmod valtas...hat lassan ebben se nagyon hiszek.elmondom miert: Tavaj januarban kezdtem a fogyokurat.80rol indultam, kaloria szamolas, es a szokasos: barna rizs, teljes kiorlesu kenyerek zsemlek,zsir es kover hust eleve nem eszek, csak csirkemell, barna cukor abbol is nagyon keves, es meg a palacsinatat is barna lisztbol keszitettem. de kitartoan szamoltam a kaloriakat. a mozgas hosszabb setakbol allt, ugyanis van egy kutyusunk, ugyhogy napi 2 seta kotelezo(nekem 2+ a paromnak is 2 seta) lenyeg a lenyeg, hogy lement 8 kg ugy majusig, nagy volt az orom, de aztan meghalt a nagyim, sokat kellet utaznom, jottek a nagy melegek, es valahogy mar nem figyeltem a kaloriakat, de nem valtozott sokat az eletmodom, ugyan ugy most is hetente eszunk salatat, es hetente 2-3x nasi helyet gyumolcs salata van. a csokit szamuztem, es puffasztott rizset eszegetek nasikent.Na es mi tortent? semmi, vissszajott szepen 6kg, ugyhogy most januarban ismet neki indultam...1-2 kg ment le...hat mar lassan feladom...ilyenkor aztan keszitek egy adag fankot mint szombaton...:-(

89. Krisz42 (válaszként erre: 87. - Gyagyus)
2013. febr. 12. 20:51
Hasonló a hátterünk.Két nagy gyerek annyi idős mint a tieid,csak a kicsi nekem 4éves.Amìg szoptattam,én is többet ettem,mindig kívántam az édeset,de alapszinten.Most se szünt meg teljesen,de most már kevesebbel beérem.Nekem a mozgá sokat segített-ja én 42 vok-,ên 38éves koromig karcsú voltam és vékony,most is az szeretnék lenni újra.Még 4év alatt se tudtam megszokni,h mindenhol vastagabb vok és az S -es ruhák nem jók rám.
2013. febr. 12. 20:42

Sziasztok! Ha lehet én is csatlakoznék hozzátok! 164 cm és 78 kg-ról indultam. Most már 72 kg vagyok, mert már januárban elkezdtem figyelni a kajázásra (este 6 után nem eszem esetleg gyümit és kevesebb kenyér és leves mindennap, eddig max heti 1szer ettem) és napi 30 perc ellipszis trénerezem! Már ha a lányom engedi, most 5 hónapos! 3 éve még csak 62-63 voltam, de egy kicsit felborult a hormonháztartásom (utóbb derült ki, kb 1 év) és így 1 év alatt 10 kg jött rám! Tavaly januárban akartam elkezdeni még terhesség előtt leakartam fogyni, de a picur előbb jött! Hála istennek terhesség alatt csak 8 kg-t híztam és le is ment szülés után. De nagyon szeretnék nyárra formába lendülni, mert nem tetszik amit a tükörben látok! Az elsődleges célom 70 kg január végére! De egy kicsit most megtorpantam ezért is gondoltam csatlakozom!

A fegyenc tornát emlegetitek többen, hogy jó és egyszerű és nem kell sok idő hozzá! Tudnátok javasolni valami oldalt ahol leírást találok róla! Fogyás mellett izmosodni, formálódni is szeretnék! Bocsi a hosszú felvezetőért! és köszi előre is a segítséget!

2013. febr. 12. 19:53

Sziasztok! Na a végére értem az olvasásnak :).

Végre társakra találtam. 76 kg, 168 cm 39 év 2 éves a legkisebb gyermekem. Szülés után 2 héttel 65 kg voltam és vékony. Sajna a szoptatásnál zabáltam. MOst ötödik hete csinálom az Insanity edzést. Elég kemény, nem bírom végig, de csinálom, néha kimarad,mert közbejön valami, azért próbálok kitartani. Én sajna a kajálás terén hadilábon állok. Egyszerűen nem tudom csökkenteni, és a 6 hét torna kg-ban meg sem látszik. Hát ahogy olvasgatok, tényleg azon múlna minden. Viszont így, hogy itthon vagyok, a két nagy gyerekre (14, 17 évesek), meg a páromra muszáj főznöm, úgyhogy nem bírom megállni, hogy ne egyek. Reggel mindig farkas éhes vagyok. Úgyhogy nem tudom, de nagyon nehéz. Májusra szeretnék lefogyni, mert 20 éves házasok leszünk, és szeretnék egy kicsit jobban kinézni. Remélem tudok belőletek erőt meríteni.

86. Nissi
2013. febr. 12. 19:45
Sziasztok! En is pont 75kg vagyok és 65 a cél. Nálam csak a diéta nem elég muszáj mozogni is. En minden nap mérem magam és nekem segit, igy láttom milyen kaja, mozgás hasznosabb.
2013. febr. 12. 18:01
jó sokan lettünk:) Én ma annyira megkívántam a sütit, hogy csináltam paleo mákmaffin, édesítővel meg fagyasztott meggyel, isteni lett... a lányom is kétpofára falja:)
84. Krisz42 (válaszként erre: 82. - Jokri21)
2013. febr. 12. 14:26
Én főzeléket zabliszttel sűrìtem,de ha az ember tud mértéket tartani,akkor sok mindent lehet enni.Persze ha valaki nagyobb súlytól szeretne megszabadulni,akkor ha nem havi 2kg-val szeretné kezdeni a súlyvesztést,akkor élesebb határt kell húzni,h mit szabad,mit nem,de néha elég,ha felezzük a mennyiséget.Mert valakinek nehéz átvariâlni mindent.Nálunk is 5fős a család,nem chipsen,colán,pékárun êlünk,kicsj fiam sok zöldséget eszik nyersen is.Mivel itt nem olyan nagy súlyfeleslegről van szó,szerintem is jó az adagcsökkentés.Pl.én ma reggel nem 4,hanem csak két pirítós közé tettem sajtot é csak annyit ettem retekkel.Pedig még egy szendvics belêmfért volna.Ebédre is próbáltam kevesebbet.És a mozgás nagyon fontos:)
2013. febr. 12. 14:17

Ide én is bejövök:?) 75 vagyok, és legalább 65 szeretnék lenni májusra, a fiam ballagására!!

Már egy hónapja elkezdtem erre gyurni:)

Kondibérletem van, ahol vagy kondi, vagy heti 3-szor órák( zumba, spinning, zsirégető) szeretem, már szinte rákattantam.

Evésben annnyit tudtam változtatni, hogy kerülöm a kenyeret, édességet, és este már csak fehérjét iszom edzés után.

És napi 20 perc flabelos.

Ennyitől már kell hogy legyen valami eredmény májusra, mert három hét után még a mérleg ugyanott volt:( de talán az izmosodás miatt:))

2013. febr. 12. 14:08

Én nagyon megkedveltem ezt az 5x keveset. 3 óránként eszem, a tes-coban vettem ilyen pici két decis átlátszó küblicskéket abban mérem ki. Sokáig nem tudtam, hogy oké oké 5x keveset, de mennyi a kevés. Mígnem végre találtam egy cikket ahol leírják. Tulajdonképp ami egy bögrébe belefér. A kübliket azért vettem, hogy tudjam akár magammal vinni a kaját. :) Az elején nagyon éhes voltam a kis adagoktól, sem a szemem, sem az agyam nem állt rá h ennyi is elég, de mára már van hogy elfelejtem hogy upsz enni kéne mert idő van, és csúszok fél órát, és még akkor sem vagyok éhes. Ez azért jó, mert nincs farkas éhségem és nem zabálom ki a hűtőt este.

Nem hiszek abban hogy mind a rizst mind pedig a krumplit ki kellene iktatni az étrendből, mindkettő rengeteg fontos tápanyagot tartalmaz, bár van aki bírja, hogy csak zöldség köretet egyen. Nyilván nem sültkrumplit kell enni, de sztem egy pár csepp olivaolajban, tepsiben sütött krumpli nem hinném, hogy árt a diétámnak, max a tudatomnak árt, ha megvonom magamtól. A rizs legyen barna, nincs azzal semmi gond. Galuskát is eszek, teljes kiőrlésű lisztből. Sztem csak a cukor és a fehér kenyér az amit teljes mértékben ki kell iktatni, a többi azért belefér mondjuk heti egyszer- kétszer. Főzeléket keményítővel sűrítjük, és rászoktam a krémlevesekre amik nagyon laktatóak (szintén keményítővel)

Krisz42, a kondiban inkább kardióztam most ezt a bodyrockot nem tudom lehet-e hasonlítani a fegyenc edzéshez, de ezt csinálom, ez tetszik, nem unatkozom közben, tudom feszegetni a saját határaim. Remélem izmosodok is meg fogyok is majd :)

81. mandella (válaszként erre: 78. - Krisz42)
2013. febr. 12. 14:01
hát igen, attól én is félek, nem is kicsit. és sajnos az én berendezésem olyan, hogy szerinte ha egy picit is elengedem magam, mondjuk vendégségbe megyek, és hatig ugye nincs vacsora, hanem mondjuk nyolckor tálalnak, na, akkor ugye nem lehet megsérteni őket, és eszek, de még ha csak csipegetek is, másnap már meglátszik a mérlegen, hogy vacsoráztam.
80. dobone78 (válaszként erre: 71. - Mandella)
2013. febr. 12. 14:00
Van benne valami ,ezen már én is gondolkodtam
79. dobone78 (válaszként erre: 25. - Minerva77)
2013. febr. 12. 13:58
Köszi ,ezt mindenképp megnézem
78. Krisz42 (válaszként erre: 58. - Mandella)
2013. febr. 12. 13:31
Szerintem itt mindenkinek kell,azért vagyunk itt.Mert én is elkezdtem fogyni,de azért állandóan attól félek,visszajön,ami eddig lejött.
77. Málnafagyi (válaszként erre: 76. - Vacsa)
2013. febr. 12. 13:26
Nagyon szépen köszi!
76. vacsa (válaszként erre: 74. - Málnafagyi)
2013. febr. 12. 13:22

10 deka zabpehely háromszori étkezésre elég:)


Egy reggelire 30 g zabpehely, 2 dl víz

Nem kell tej, vízzel is ugyanolyan lesz az íze. Ha mégis akarsz bele tejet, akkor 1dl tej+1 dl víz.

Édesítő kell még bele. Addig kell főzni amíg olyan lesz mint a tejbegríz. Ezer dologgal ízesíthető, amik persze növelik a kalóriatartalmat... A legegyszerűbb egy kis citromhéj, pár csepp citromlé. Vagy fahéj.


Ez kb. 110 kalória.

75. Málnafagyi (válaszként erre: 71. - Mandella)
2013. febr. 12. 13:15
teljesen igaz
2013. febr. 12. 13:15
Zabpehely egy kis tejjel mennyi kalória?Kb 10 dkg
73. vacsa (válaszként erre: 71. - Mandella)
2013. febr. 12. 13:05
Pont ezeket írtam:))) Igazad van, a tiltásnak nem látom értelmét, mert azt mindig bezabálás követi (szerintem előbb utóbb mindenkire így hat a tiltás), de a csökkentés nagyon jó megoldás;)
72. vacsa (válaszként erre: 62. - Málnafagyi)
2013. febr. 12. 13:03

Persze hogy nem titok, de tényleg csak a szokásos... :)

Napi 4-5 étkezés, 5-6 óra után már nincs evés.

Rozskenyeret eszünk, tészta-rizs-fehérliszt-cukor csak minimális.

Én nem vagyok sütis, üdítős, úgyhogy ezekkel nem volt gond. Viszont a tésztát imádtam (túrós, krumplis, káposztás), ezért inkább iszonyat ritkán főzök, mert nem bírom kis adagnál abbahagyni.

A zabpehely majdnem minden nap előkerül, zabkása, zabsüti formájában.


S még ezer apróság... Én olyan 1200 kalória körülire lőttem be a napi kalóriabevitelemet a fogyáshoz...

Nem akartam a családi kasszát terhelni, úgyhogy semmi speckó menüt nem rendeltem és nem is költök többet kajára mint régen...

2013. febr. 12. 12:57

hát, tudjátok, én már régi motoros vagyok, és az a meglátásom, hogy mindegyik fogyókúrának, illetve magának az életmódváltásnak is egyvalami az alapja: a szénhidrátbevitel (drasztikus vagy nem annyira drasztikus) csökkentése, tehát no cukor, rizs, tészta, fehér kenyér, krumpli, ilyenek).

egyetértetek velem?

70. Málnafagyi (válaszként erre: 65. - Ylush)
2013. febr. 12. 12:56
Köszi de nem az én érdemem volt főleg az étrendé én csak igyekeztem betartani-most egyébként a fiam csinálja,aki 18 éves és fogyni akar ő is,bár nem kövér egy kis poci van.Jókat szórakozok rajta mert egész kicsik az adagok...
69. Ylush
2013. febr. 12. 12:51
Nekem mondjuk május 31 a kitűzött célom. :) Az tavasz vége, nyár eleje... olyan jól hangzik! Addigra szeretnék 65 kiló lenni. :)
68. mandella (válaszként erre: 67. - Málnafagyi)
2013. febr. 12. 12:50

hajrá!

be is teszem kedvencnek ezt a fórumot...

67. Málnafagyi (válaszként erre: 53. - Mandella)
2013. febr. 12. 12:47
Jó a cél én is!
66. mandella (válaszként erre: 59. - Ramianya)
2013. febr. 12. 12:44

én reggelire gyümölcs, kávé (feketén)

napközben igyekszem sokat inni (vizet vagy szimpla teát, vagy gyógyvizet vagy ásványvizet)

délben valami egytálétel, aminek alapja hús és zöldség

uzsonna valami kis könnyű (gyümölcs, vagy valami rágcsa)

vacsora: kizárt

65. Ylush (válaszként erre: 60. - Málnafagyi)
2013. febr. 12. 12:43
12 kiló 2 hónap alatt? Te Jó Ég! :) Nem semmi! :)
64. Ylush (válaszként erre: 55. - Ramianya)
2013. febr. 12. 12:42
Ügyes vagy, csapatban fog ez menni! :)
2013. febr. 12. 12:41
Mert úgy tűnik eredményes
62. Málnafagyi (válaszként erre: 56. - Vacsa)
2013. febr. 12. 12:40
neked mi ez az étkezési rendszer?Ha nem titok
61. vacsa (válaszként erre: 57. - Mandella)
2013. febr. 12. 12:39

Megváltoztattam az étkezési időpontokat, mennyiségeket, néhány dolgot igyekszem elkerülni...


Nem akarom osztani az észt, szerintem mindenki maga tudja kikísérletezni hogy neki mi a jó:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook