Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki szedett antidepresszánst, annak használt? fórum

Aki szedett antidepresszánst, annak használt? (beszélgetős fórum)


1 2
10. lilluska25 (válaszként erre: 4. - *color*)
2009. aug. 20. 23:59
nekem anno orvos állitotta le. nem magam.
9. lilluska25 (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. aug. 20. 23:57

persze h rá lehet de én nem a nyugtaóra értettem.ara rá lehet hisz az rövidtávon gyorsan hat,volt benne részem sajna,már 2 öket szedtem este a xanaxbol és féllel inditottam. de ez kb 4 honap alatt.sajna nem tudtam feldolgozni a családban egy halált.


de az antidepresszáns vagy minek nevezeed,pánikbetegségre ami van arra nem lehet,nem is okoz függöséget,nemis érzel semmit ha beveszed,kb 4 hét kell mire hat,

2009. aug. 20. 23:55
ja és kb mikor is szedtem ?kb 5 6 éve
7. correct (válaszként erre: 3. - Lilluska25)
2009. aug. 20. 23:55

Hát te óriási tévedésben vagy!

Méghogy nem lehet rászokni. Szerinted miért kell fokozatosan abbahagyni a szedését? Mert le kell róla szoktatni a szervezetet.

Mellékhatásai mindennek vannak.

6. lilluska25 (válaszként erre: 4. - *color*)
2009. aug. 20. 23:55
amikor anno szedtem akkor másra,és akkor sem évekig,de abbahagytam és jol voltam.Most ez más, nem kiujulás,egysterüen a körülmények tették velem sajna.
5. *color* (válaszként erre: 3. - Lilluska25)
2009. aug. 20. 23:54

Valószínűleg azért írta, mert tényleg nagyon rossz közérzettel jár a szervezet hozzászoktatása egy antidepresszánshoz.

Folyamatosan szédül a beteg, esetleg hányingere is van, fáj a feje, hasmenés is lehet...

Biztos erre gondolt.

4. *color* (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. aug. 20. 23:51

Ha már szedtél, akkor is menj el orvoshoz, mert ő fogja meghatározni az ismételt adagot.

Általában az első alkalommal néhány hónapig/évig kell szedni, aztán ha az orvos is úgy látja, abba lehet hagyni.


Mivel a betegek többsége a gyógyszer hatására jól érzi magát, ezért önként és dalolva abbahagyja saját szakállára a gyógyszer szedését, anélkül, hogy orvoshoz menne. És itt jön a baj, mert hamarabb hagyta abba, és visszesik. Ez a visszaesés viszont már súlyosabb állapotba kerülést is jelent.


Szedtem, és a sok probléma hatására sajnos egy év szünet után folytatnom kellett.

Jól vagyok, teljes életet tudok élni, de csakis gyógyszerrel.

2009. aug. 20. 23:48

miért volt szörnyű ?



amugy asszem ezekre nem is lehet rászokni, ez nem xanax stb (volt részem abban is sajna )viszont olyan kurva sok mellékhatások vannak az antidepresszánsoknak h nem merem szedni

2009. aug. 20. 23:39
Nekem speciel igen, igaz az első két hét szörnyű volt. Nem is depresszióra, hanem pánikbetegségre kaptam,de tényleg bevált. Azonban az elhagyását is kontrollálni kell, nem lehet hipp hopp leállni róla.
2009. aug. 20. 23:35
Aki szedett antidepresszánst, annak használt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook