Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki külföldön él miért ment ki? fórum

Aki külföldön él miért ment ki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
227. bogyo22
2007. jún. 17. 12:47

Szerintem azert mert nem talata meg a szamitasat ott ahol eppen el.

Nagyon sok fiatal egyetemi es foiskolai vegzettseggel nem tud megfeleô munkat talalni, igy kenytelen kulfoldom keresni a boldogulasat. Nem eleg,hogy az allam biztositja a fiatalok szamara a felsooktatas megszerzeset, ervenyesulesi lehetoset is kellene, hogy biztositson. Sajnos ezt mar nem teszi. Igy a hazai adofizetok penzen megszerzatt tudast mas orszagban hasznositja, amivel persze akaratan kivul is sajat orszagat karositja.

226. MelisUK (válaszként erre: 200. - Mociscsaj)
2007. jún. 16. 20:00

Sziasztok! Szia Mociscsaj!

Szinte teljesen egyet tudok veled érteni, pedig még csak egy éve vagyok külföldön. Skóciában vagyok, itt teljesen más világ van, mint Magyarországon. Mindenki olyan kedves és nyugodt, az embereknek nincsenek igazán problémáik, ha mégis, akkor azt maguknak csinálják, de összességében kiegyensúlyozottak az emberek, az öregek nem feketébe járnak, hanem színesbe, nem siránkoznak, hanem boldogok, nem otthon ülnek és bámulják a szomszédokat, h kibeszéljék őket, hanem együtt elmennek szórakozni, beülnek egy kávézóba és jókat nevetnek. Igaz még csak egy éve vagyok kint, de én háromszor is voltam otthon tanulmányaim végett, de már Londonban a reptéren elszégyelltem magam az első alkalommal, hogy milyenek is a magyarok, így gyorsan el is dugtam az útlevelem és inkább leültem egy angol házaspár mellé és velük beszélgettem. Borzasztó h miket műveltek... És ők lennének pedig a gazdagabbak...gondolná az ember, h értelmesebbek is... Irdatlan nagy arcok...

A tömegközlekedésről és a városi sétákról nem is beszélve.

Egyébként szebbnek tartom Magyarországot és sokkal modernebbnek, csak az emberek lennének kedvesebbek és foglalkozna az ország a turizmussal, ahogy más országok is teszik. Igenis fontosak a hagyományok, fontos a népzene, gyönyörű a cigány csárdás és a cigányzene, ezekre kéne adni, nem pedig arra, hogy ha külföldi turista megy az országba, akkor jól átverni és elkérni egy millát egy pohár sörért, mert úgyis ki tudja fizetni és nem veszi észre. Bizony észreveszik, de ki fogják fizetni, viszont utána minden ismerősüknek elmondják, hogy Magyarországyra soha ne menjetek, mert kihasználnak, meglopnak!!!

225. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 224. - Fcf0c655e6)
2007. jún. 16. 15:47
:DDDD
224. fcf0c655e6 (válaszként erre: 206. - Kingi7)
2007. jún. 16. 15:45

Nem szorosan a temahoz tartozik, de el kell meseljem...( en is hallottam valakitol)


1957-ben eleg sok magyar telepedett le Kanadaban, tobbek kozt Vancouverben. Nos, volt egy pasas,belevalo gyerek, es rendkivul jo humorerzekkel aldotta meg a Sors.

Szoval tamadt egy otlete; a haz elott, ahol lakott, epitett egy alacsony keritest,(amugy itt nincsenek keritesek), es teleaggatta kolbasszal a kornyekbeli kutyak legnagyobb oromere..:)))

Azutan odaallt a kerites ele,egyik kezeben egy jokora husang, tavoltartani a kutyakat,es a baratja csinalt par kepet rola, amit a srac hazakuldott a szuleinek a kovetkezo szoveggel:

" Na, mostmar elhiszitek, hogy itt kolbaszbol van a kerites? Es meg le akartatok beszelni arrol, hogy kijojjek!"

A magyar kolonia evekig rohogott ezen a sztorin..:)))

223. 549be03e80 (válaszként erre: 218. - Notredame)
2007. jún. 3. 12:03
Hasonlot tapasztaltam en is,pedig mar idestova 20 eve elek itt...
222. f124753f33 (válaszként erre: 220. - 17ecde6f71)
2007. máj. 31. 16:18
Átérzem a helyzetedet, ezzel én is így voltam (kicsit vagyok is még a mai napig) !
221. gota (válaszként erre: 220. - 17ecde6f71)
2007. máj. 31. 16:15
Jó, mondjuk New York biztosan drága. (Ott még nem laktam.) De én már elég sok helyen éltem, és sajnos azt kell mondanom, hogy pl. európai viszonylatban Magyarország drága. Illetve kb. ugyanolyan árak vannak, mint máshol, csak itthon sokkal alacsonyabbak a fizetések. Ezért van az, hogy kint jobban megél az emberek többsége... Legalábbis én így voltam vele.
2007. máj. 31. 15:46
Csak meg valami, amit az elobb elfeljtettem. Vannak, akik elmennek kulfoldre egy-ket evet dolgozni, penzt keresni es utanna hazamennek. Abbol a penzbol, amit kulfoldon keresnek tudnak otthon elkezdeni valamit. Talan vesznek egy lakast vagy kifizetik az adossagokat. De ha kulfoldon elsz es itt dolgozol, ugyanolyan nehez, mint otthon. Igaz, magasabbak a fizetesek, de az elet is dragabb. Itt is ugyanugy meg kell dolgozni mindenert. Es nem egyszeru. Legalabbis nekem az elejen nagyon nehez volt. Sokaig nem volt munkam es egy fizetesbol eltunk. Teljesen uj szokasokat kellett megismernem es a ferjemen kivul senkit nem ismertem. A nyelvi nehezsegekrol nem is beszelve. Bar tudtam angolul, de az amerikai angol teljesen mas, mint amit en tanultam.
2007. máj. 31. 15:33

Sziasztok!

En new yorkban elek. Otthon megvolt mindenem. Volt hazam, jol kerestem (200ezer netto / ho), tudtam utazgatni es egyaltalan nem a penz miatt jottem ki. Megismerkedtem a ferjemmel, aki amerikai es nem volt mas valasztasom. Jottem utanna vagyis vele. Vagyis nem mindenki azert megy kulfoldre, mert otthon nem tud megelni. Es akarhol is elek a vilagon, magyar vagyok es magyar maradok. A haza Magyarorszagon van.

218. notredame (válaszként erre: 216. - Emily)
2007. máj. 30. 00:44

Tokeletesen igazad van!

Sokszor tapasztaltam, hogy ismeroseink amikor kijottek, lattak es tapasztaltak a mindennapos eletunket, nem voltunk mar a " a jol elo kulfoldiek".

Felre ne ertsetek, nem panasz akar lenni, hisz nagyon jol erzem magam. De nagyon zavar, akik azt gondoljak, hogy kulfoldre csak anyagiak miatt mennek ki!

2007. máj. 23. 13:28
Ez egy nagyon komoly kérdés. én személy szerint a szülőhelyem, úgy érzem nem tudnám elhagyni. De a muszály nagy úr. A családomba tőrtentek fura dolgok. A Mamám m.o. született. 2 éves volt (trianon előtt)Bécsbe költőztek 18 évesen meglátogatta a nénjét m.o.-gon, beleszeretett egy sváb fiúba. 1946-ba volt a kitelepítés a Mamám tőrve a magyart ígazolva magyar születését itt maradhatott, már volt 3 gyerek 5 összesen. Bécsből az anyúkája rendszeressen látogatta, a gyerekek meg Bécsbe jártak a nagyijukhoz. Az eggyik gyerek bele szeretett, egy osztrák fiúba ők jelenleg is ott élnek. Mindenki azt a keresztet cipeli amit választ. Tiszta szívből örülök, hogy a határok meg nyíltak, és amit az öregek mesélmek abba talán nekünk nem lessz részünk. Akinek van lehetősége és ez irányú igénye az tegyen belátása szerint.
216. emily (válaszként erre: 214. - Notredame)
2007. máj. 21. 23:00
Persze, de aki nem abba született bele, hanem itthon megkereste a kis 50000 Ft-ját havonta (és abból is megélt) annak talán nem olyan magasak az igényei és jobban meg tudja fogni a pénz-->az itthoniak azt látják, na ennek hogy bejött az élet! Vagy?
215. 5464505f6a (válaszként erre: 214. - Notredame)
2007. máj. 21. 11:47
Biztos van benne valami,nekem sajátt apasztalatom sajnos még nincs,de az összes ismerösöm,aki kiment vagy kinn töltött x idöt,mind jól megélt.
2007. máj. 21. 02:54
Az anyagiakert itt is meg kell dolgozni, s nem egyszerubb mint otthon!!!! Nagyon sokan tevednek ebben - bar biztos ezt is orszaga valogatja.
2007. máj. 20. 12:00
Én véletlenül kerültem ki, mondjuk a mai napig járok haza Pestre. Egyelőre. De később össze fogunk házasodni a párommal,és akkor persze örökre.
212. kingi7
2007. máj. 20. 11:54

Mindenkinek valahol igaza van, fel kel dobni egy mérlegre mindent és amerre billen:)

Azt is bele kell kalkulálni, hogy persze, hogy több a fizu, de többe is kerül minden,Pl: Anglia.

211. emily (válaszként erre: 206. - Kingi7)
2007. máj. 20. 09:19
De nincs ám!!!!
210. 4726e582cf (válaszként erre: 209. - MARIMAMA)
2007. máj. 20. 09:11

Egy gond van evvel igazán "akinek nem tetszik, el lehet menni", hogy nem az adminisztrátorok fognak elmenni M.o. - ról, hanem a szakemberek, akiket itthon nem fizetnek meg. Tehát az állam kiképezte őket, profik vagy kevésbé profik lettek a szakmájukban, most elvárnák, hogy megfizessék őket, de ahogy elnézem pl az én szakmámban (grafikus, fotós) is már nemcsak azt várják el, ami valóban a szakma része, hanem még ezt meg azt is, hogy pl tudjak rajzolni, weblapot tervezni... nos ezek már nem a grafikus vagy fotós szakma részei, igaz lehet evvel vitázni, hogy a grafikusnak tudni kell rajzolni, jah, hát nem az olyan fajtának, mint én, bár azok a tervezőgrafikusok, az meg megint más műfaj.

Legutóbbi álláspályázatom azért csúszott el, mert ugyan messzemenőleg kreatívabb voltam a többi jelentkezőnél, de nem tudok weblapot összerittyenteni (a grafikáját megcsinálom, de a html-es dolgokhoz hülye vagyok), illetve nem tudok szabadkézzel rajzolni... mondtam, hogy ezek nem a grafikus feladatai és igazán az egérrel rajzolok, nem a kezemmel :). úgyhogy megkapta valaki, aki profi rajzban, de alig produkál valamit géppel. Akkor miért is úgy hírdetjük, hogy profi X programkezelléssel grafikust keresünk, és utólag kiderül, hogy rajzban is erősnek kéne lenni? Szóval el van itt szállva nagyon minden.


Vagy, ha a fotózást nézem, na nem taposok mindenki fejére és nem bújok ágyba minden alkalmazóval, akkor esélyem sincs, hogy elismerjenek a szakmában...


Lényeg a lényeg, hogy a szakemberek fogják magukat és elmennek, nem egy orvosról tudok, aki meglépett már innen, de nagyon sok területről kipattannak innen az emberek.

Én is így tervezem, elviszem innen a szaktudásom, bár állambácsinak semmi köze a tudáshoz, mivel nem ők képeztek ki és nem is volt ingyé ugye egyik sem... de ha nincs szükség rám, vagy nem fizetnek meg, akkor megyek, ennyire egyszerű a képlet.


Tudom, hogy nincs kolbászból a kerítés, de ha dolgozni akarsz, kapsz munkát, ha megfelelsz előrelépés is van, nem úgy mint itthon, hogy pl az előző munkahelyemről azért kellett mennem, mert többet kellett volna fizetni jóval a többieknél, mivel 5 éve ott voltam már, de ezt nem akarták (így utólag megtudtam...), de persze arra hivatkoztak, hogy meg vannak elégedve a munkámmal, de nem lehet velem kijönni... holott egy csajszi nem jött ki velem, aki istennek képzelte magát a cégnél, és nekem ne ugráljon valaki grafikai vonalon, ha halvány lila dunsztja sincs... Szóval én fix, hogy ellépek innen...

209. MARIMAMA (válaszként erre: 208. - Kingi7)
2007. máj. 20. 01:26
sajnos sok fiatalnak rosszak a start"-jai és ebből kifolyólag csak külföldön lássák a jövőt,és sajnos nem lép az állam sem hogy neveszitse el fiait.ilyen biztatással mint GYURCSÁNY is mondta hogy akinek nemtetszik el lehet menni!!!sokan megfogadják.
208. kingi7 (válaszként erre: 207. - MARIMAMA)
2007. máj. 20. 01:12
Nem mondtam, hogy könnyű, de meg lehet csinálni. Mindenkinek van "start" vonala, kinek előrébb, kinek hátrébb. Az enyém elég hátul volt. Döntés nagyon fontos!
207. MARIMAMA (válaszként erre: 206. - Kingi7)
2007. máj. 20. 01:07
csak amig mi dolgoztunk abból a fizuból annak idején megtudtunk élni meg a lakást megvenni,de mai fiatal sem lakást venni nem tud sem megélni albérletben 80,-ezer ft-os fizuból amiért a corában van reggeltől estig .és még holvan akkor a gyerek sszép aki ebből jól tud éllni de semmi kezdésnélkül ma már nagyon nehéz.
206. kingi7 (válaszként erre: 205. - MARIMAMA)
2007. máj. 20. 01:02

Érdekes, egyre több anyukától, apukától hallom, hogy a gyerekeket támogatják... én soha egy fillért nem kértem anyutól, sőt, inkább én támogattam!


Külföldön sincs kolbászból a kerítés....

2007. máj. 20. 00:59
hát szerintem jogosan mennek ki itten nem lehet sem családot tervezni mert miből tartja el,ha kirúgják az álásából és a bank elveszi a gyerekek fejefelől a lakást, semmi nincsen ami vissza csábitsa ezeket a fiatalokat,sajnos az én fiam is ezen gondolkodik én megértem de féltem őt nagyon de ővék a jővő,nemlehet bele szólni ha anyagilag segiteni nem tudunk nekik.Még magunk sem tudunk már meglenni ebből az egy fizuból nem hogy még adni tudjunk ,-sajnos .
204. kingi7
2007. máj. 20. 00:14

Nem tudom...nekem az a véleményem, hogy (95%-ban)aki itt nem találja meg m.o-on a boldogulását, az külföldön sem fogja, ahol teljesen egyedül van... vagy csak ideig óráig.

Én itthon boldogultam pedig elég nehéz körülményekkel indultam. Nekem is mindenem megvan.

A családomat, rokonaimat egy percig nem tudtam volna itthagyni, nincs az a pénz!

203. emily (válaszként erre: 200. - Mociscsaj)
2007. máj. 19. 23:51
Augusztusban jöttem haza --> nem változott semmi, ugyanolyan mogorvák az emberek...
202. Peori
2007. máj. 19. 23:48
a jobb megélhetésért, és jól is teszik
201. Lady
2007. máj. 5. 17:50
A tesóm 10 éve él Ausztriában.Az érettségi után azonnal kiment.Itthon egy percet se dolgozott.Milyen jól tette! Még nincs 30 , de mindenük megvan (a férjével és két gyerekkel) Ház, két kocsi (hitel nélkül) stb... Én pedig fizetem egy 12 éves roncs részleteit már 3 éve... Nyaralásról ne is álmodozzak!
2007. máj. 5. 12:06

Sziasztok! En lassan 23 eve, hogy eljottem. Egyszer 12 ev utan mentem vissza Mo.-ra eloszor es talan utoljara.

Alig birtam ki a negy hetet amit Bp.-en toltottem es honvagyam volt Ausztralia utan.

En meg annyi idegbeteg, goromba,kedvetlen embert eletemben nem lattam, mint Budapesten! Borzalmas volt. Mar a repteren kezdodott, amikor szepen udvariasan megkerdeztem valakit es olyan goromban valaszoltak, mintha egy darab sz**-hoz beszelnenek, nem is emberhez.

Remelem azota javultak a dolgok!

Hianyzik a csaladom, de Mo. soha nem lesz a hazam!

2007. máj. 5. 12:00
Aki külföldön van,miért azt az országot választotta,ahol épp él? Örülnék,ha sokan leirnátok:))
2007. máj. 4. 22:06
mert otthon a szakmamban elertem a csucsra es beszukult a mozgaster, igy az egyetlen logikus lepes csak ez lehetett
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook