Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki epidurálisan szült császárral, le tudná irni milyen volt? fórum

Aki epidurálisan szült császárral, le tudná irni milyen volt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. jan. 28. 12:22
Mondjuk nálam az anesztes végig csacsogott az egyik kollegával a háttérben, ha szóltam, hogy most fáj a fejem, akkor ugrott, de nem kommentált. A mennyezeti tükör keretében viszont elég sokat láttam... :-)
20. babyjuly (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jan. 28. 12:21
Úgy tudom, 2 féle lehetőség van. Ha előre tudják, hogy császár lesz, vagy vajúdás közben kérsz epidurális érzéstelenítést, ébren maradhatsz. Ilyenkor sürgősségnél sem altatnak azt hiszem. Ha meg simán szülsz és úgy döntenek nagyon sürgős a babának kijönni, benne van a pakliban, hogy esetleg altatnak. De úgy tudom, azt csak nagyon sürgős esetekben csinálják már.
19. 86831df454 (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jan. 28. 12:21
persze van akit altatnak ,de a bab szempontjából jobb ha gerincbe kapsz egy érzéstelenítőt
18. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 12. - Anita783)
2010. jan. 28. 12:21

akkor ez stimmel mind a kettőnél, az első 2 baba simán született nálam és elment pánt tenna :)

azt hittem a csaszarral nem fogok anniyra vérezni, hisz a hüvely nem lesz érintve.

17. Lucusmanó (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jan. 28. 12:20
persze, gerincérzéstelenítéssel. Végig ébren vagy.
16. c75565e593 (válaszként erre: 14. - 86831df454)
2010. jan. 28. 12:19

Szia

Én még nem szültem...ezért nem tudok hozzászólni...de ezek szerint a császármetszést ugymond ébren csinálják?

15. kinni
2010. jan. 28. 12:18
Nekem sokkal jobban fájt a vajúdás, megkönnyebbültem mikor megkaptam az epidurált. Rögtön elmúltak a fájások. 6 óra nagyon fájdalmas vajúdás után derült ki, hogy nem illeszkedett be a kisfiam feje, ezért döntöttek az orvosok műtét mellett. A műtétből semmit nem éreztem, fáradt voltam és kimerült. Nagyon leesett a vérnyomásom alig bírtak ébren tartani, de nem volt szabad elaludnom. Az első nap nagyon rossz volt, fájt a seb, nagyon fáztam, egész nap remegtem, nagyon nehéz volt felkelni. A második naptól rohamosan javult az állapotom, mire az ötödik napon hazaengedtek már mindent meg tudtam csinálni segítség nélkül, én gyorsan regenerálódtam. A sebem már nagyon halvány a hasam 1 év után ugyanolyan lapos lett mint szülés előtt volt.
14. 86831df454 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 12:18
ne aggódj!az injekció után is csak azt érzed hogy keményedik a hasad,izmaid,de az nem fájás.a műtétet nem érzed,csak enyhe nyomást,de az aneszteziológus folyamatosan melletted van és beszél-közvetít! én eléggé kába voltam ,30 perc után csak annyit hallottam ,hogy :SIESSENEK KÁBUL A KISMAMA:)aztán már mutatták is a kisbékát...a vágás nekem nem fájt egyáltalán,hamar rendbe jössz,műtét után 6 órával már körbejártam a kórházat.én nem szülnék semmi pénzért,nem is tudnék:)
13. Lucusmanó (válaszként erre: 8. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 12:18

Így van, a regeneráció a rosszabb. Mert hogy a szülés maga pokolian fáj, de "egyből" elfelejted, ha megvan a baba.

A császár meg mégiscsak egy hasi műtét, ahol össze kell rendesen annak a négy rétegnek forrnia.


A fő különbség annyi, hogy aki természetesen szült, leülni nem mer, aki meg császárral, az felülni. :-)

2010. jan. 28. 12:17
Szia! Én a szemem miatt kényszerültem császárra, de ikrek is, és farosak voltak. Kb. 5 órás vajúdást hagytak, addig semmit nem adtak fájdalomcsillapításra, de kibírható volt (spontán elfolyt a magzatvíz). Közben rajtam voltak az elektródák, a nyomásérzékelők és a szívhangosak. Maga a tűszúrás alig érezhető, nem voltam kába, a műtétkor pedig volt egy kis hányinger, de injekcióra elmúlt. Tompa húzogálást éreztem a vágáskor, de minimális. Alig negyedóra volt a két gyerek. Utána-hát az kemény pár hétig. Főleg az első. Nehezen fordul meg az ember, kel fel, de gyakorlásra elég jól beindul. Első nap sok a vérzés nagyon. Frontra érzem még a heget, szept. szültem. Feltétlenül erős vérzésre való TENA kell.
2010. jan. 28. 12:16

Szia! Nálunk a hugom szült így, azt mondta,hogy nem érzett semmit sem, csak akkor volt hányingere, amikor kiemelték a fiát.

Utána még fájt neki sokáig a hasa a császár miatt.

Sztem nem kell félni tőle.

Amúgy ezt lehet kérni is, vagy csak indokolt esetben használják ezt a módszert?

10. e773b192c8 (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 12:16
Szia szerintem orvos és csapata válogatja hogy hogyan dolgoznak. Nekem is csak pozitív volt mert semmit nem éreztem. Nálam muszály volt a császár, mert nagy volt a gyerek. Az epit nem éreztem, megvárják a fájást, és utána adják be. Utána semmit nem érzel, se vágás, csak mikor kiemelik, az nekem olyan volt mintha belekönyököltek volna a gyomromba :) Én kába voltam, mert elkezdtem remegni, nem tudtam abba hagyni, arra kaptam valami szert, amitől kába lettem, és álmos. Szóval nem kell félni :D
9. babyjuly (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 12:15

Na mire leírtam a kisregényem, utána olvastam a többit.


Nekem nem fájt a vágás sokáig, pár napig rossz volt, meg először fölkelni nagyon pocsék. Meg a méhösszehúzó szuri sem jó, amit adnak utána.


Nem voltam egyébként kába egyáltalán. Fájásaim egyáltalán nem voltak, csak papíron, hiába adták az oxitocynt. (Mondjuk nem is nagyon erőltették a sima szülést, faros baba volt túlhordva.)

8. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 4. - Lucusmanó)
2010. jan. 28. 12:15

És azt is tudod miért mondja aki már szült soimán és császárral is, hogy rosszabb az utóbbi?

Mi a konkrét rossazbb?

ugye sima szülésnél, majd megdöglesz a fájásoktól, majd a kitolás, szóval melós dolog, ezzel szemben a császárt nem is érzed, viszont ezek szerint utána sokkal rosszabb a császár?

Mert ugye a szülésből semmit nem érezni az érzéstelenités miatt.Tehát akkor a vágás helye fáj jobban?

2010. jan. 28. 12:13
Én infúzióban kaptam előtte oxitocynt, mert babó nem akart egyáltalán kijönni. Aztán a császár előtt kaptam katétert (meg persze beöntés, borotválást elintéztem már itthon). Kicsit kellemetlen mindkettő, de én rosszabbra számítottam. Aztán mikor bevittek a műtőbe, le kellett ülni a műtőasztal szélére és előrehajolni. Nekem macerás volt, mert ferde a gerincem vagy mi, így 5-6x böktek. De még így sem volt vészes. Tényleg csak olyan, mint egy-egy szuri, és nem is feszít. Aztán lefeküdtem, eltakarták előttem az akciót egy zöld lepedővel. Kötöttek infúziót, meg lekötötték a kezem, lábam azt hiszem zsákban (de erre nem emlékszem). Kérdezték érzek-e valamit - nem éreztem, és gondolom utána vágtak. Azt sem éreztem, csak olyan volt, mintha húzták volna ki a belső részeimet. De egyáltalán nem fájt. És én elkezdtem szédülni, meg hányingerem lett, szóltam, erre kaptam oxigénmaszkot, meg valamit az infúzióba, és megint jól lettem. Nagyjából ennyi. Én sokkal rosszabbra számítottam, kis halálfélelemmel mentem a műtőbe, de nem vészes, nem kell tőle parázni. Utána nem kellemes, de azt is ki lehet bírni, babáért mindent (különben sincs összehasonlítási alapom egy sima szüléshez). Egyébként Pécsen a Megyeiben szültem.
6. ancsyangel (válaszként erre: 2. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 12:13

nekem egy ideig jöttem nagylánynál de miután megkaptam a gerincérzéstelenitést szinte azonnal elmult!

A műtétből nem éreztem semmit mert ellenőrzik mielött vágnak és amig a hasadon bármit is érzel nem kezdenek hozzá!

Végig teljessen tiszta tudattal magamnál voltam!

a nagyon fájt az relativ dolog! Első éjszaka kellett és adnak is popsiba fájdalomcsillapitó injekciót, az elsső felkelés nagyon nehéz de utána egyre könnyebb lesz mozogni és sétálni is bátr az az első napon csak csoszogva fog menni! De szép lassan hozzászoksz hogy mit hogy jó csinálni és a fájdalom is fokozatossan mulik majd!

5. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 3. - Ancsyangel)
2010. jan. 28. 12:13

köszönöm válaszod, kedves hogy ilyen jókat irsz, de inkább a konkrétumokat szeretném tudni , mint a személyes élményeket. Mármint, a kérdésekre tudnál válaszolni? Mert igazából azok érdekelnének, nem azt hogy jó ve vagy sem.

Én simán szültem eddgi csak és el se tudom képzenli mi vár rám faros ggyerekkel császárosan epidurállal.

2010. jan. 28. 12:12

Szia!

Nálam nem voltak szülési fájások, mert gyomorgörccsel mentem be, de a laboreredmények alapján császároztak.


Amikor beadták az epi-t, pár másodpercre rá már derékon alul semmit sem éreztem, és a gyomorfájás is megszűnt, amit előtte jópár görcsoldó vénásan sem tudott megszűntetni.


Tejesen magamnál voltam.

A vágás nagyon tán egy napig fájt, utána óvatosan és odafigyelve kell közlekedni, és nincs baj.

A regeneráció hosszabb, mint a természetes szülésnél, aki átélte mind a kettőt, a szerint a császár rosszabb.

2010. jan. 28. 12:10
szia én a nagylányomat és a kisfiamat is így szültem. nekem a lányomnál egy élmény volt mert nagyon jó csapat volt mellettem az altatoorvos kommentált hogy mikor mi tőrténik sőt a kiemelés pillanatát ami a legkellemetlenebb azt is megkönnyítette azzal hogy mondta hogy már látja a fejét :) Tehát nekem pozitív élményem van ezzel kapcsolatban :)
2010. jan. 28. 12:09

Gondolok itt most arra, hogy jöttek a fájások mint rendes szülésnél, majd megkapta az injekciót, utána már nem éezte a fájásokat?

A műtétet érezte?

Kába volt, vagy magánál volt?

Meddig fájt nagyon a vágás?

Szóval ilyenek.

2010. jan. 28. 12:08
Aki epidurálisan szült császárral, le tudná irni milyen volt?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook