Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki egyedül él, hajlamos a kutyáját/macskáját társnak tekinteni. Ez baj? fórum

Aki egyedül él, hajlamos a kutyáját/macskáját társnak tekinteni. Ez baj? (beszélgetős fórum)

1 2
20. andi6020 (válaszként erre: 18. - 8d00a82c06)
2020. nov. 17. 19:06
Hol is aludna máshol? Nekem hétvégén kettő van a takaróm alatt. Egyik a térdhajlatomnál, a másik a cickómnál ;)
2020. nov. 17. 18:53
Ha Csányi Vilmos Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Magyar Tudomány volt főszerkesztője azt mondja/írja, hogy a kutya egy szőrös gyerek, akkor én ezt hajlamos vagyok elhinni neki. 😊🐕
18. 8d00a82c06 (válaszként erre: 17. - Katuska1982)
2020. nov. 17. 18:51

Nem vagyok magányos, de a kutyám családtag. Teljes jogú családtag.

Szoktam fotózni, szoktam rajta nevetni, sokszor elolvadok tőle, beszélgetek vele.

A paplanom alatt alszik a kis caros.

Határok?

Embere válogatja.

2020. nov. 17. 18:46
Az a baj ezzel,hogy elmosódnak a határok. Régen a kutya pl az ember hű szolgája és társa volt. De(!) Sose volt az emberrel egy rangban,ha értitek mit mondok. A kutya egy állat,aminek megvan a helye. Helyén kezelem,szeretem,gondoskodom róla,stb. DE:nem csinálok belőle kisbabát,társat,-ahelyett,h megerőltetném magam,és emberekkel próbálnék ismerkedni... Látok ilyet is:fiatal nő,egyedülálló,állítja magáról,h nincs ideje ismerkedni a munkája miatt. Közben a 3 kutyájából társakat csinál,fotózza őket és próbálja teljesnek élni az életét. Ez nekem nem fáj,csak önbecsapásban él
2020. nov. 17. 18:39

Nem baj, már azért sem, mert néha kellemesebb társak mint az emberek.

Bár nálunk nem társ hanem családtag a macska- aki nem társnak tekint bennünket, hanem engem anyjaként a fiamat testvéreként kezeli.

Aki egyedülálló annak biztosan problémamentesebb és kiegyensulyozottabb a kapcsolata egy kedves társállattal, mint egy fárasztó családtaggal lenne.

2020. nov. 17. 18:33
Nem baj
2020. nov. 17. 18:18

Ja, az indító kérdés:

Persze, eleve a társaim. Akkor is azok voltak, amikor még élt a férjem, és nem voltam egyedül.

Családtagok a maguk helyén. Nem gyerekpótlások, de értelemmel és érzésekkel rendelkező lények.

2020. nov. 17. 18:15

Kutyáim is vannak, macskáim is, és 8 év óta sokat vagyok velük teljesen egyedül.

De nem a gyerekeim, nem vagyok a mamijuk.

Ettől még normálisan ellátom és nagyon szeretem is őket. Igykszem nem a kitalált szabályokat alkalmazni, hanem a saját igényeiket felismerni.

Beszélni néha azért beszélek hozzájuk, hogy halljanak emberi hangot is, mert erre egyébként nem lenne lehetőségük.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 18:14

Nem tudom hány ember van home office-ban, én még azt látom, hogy tömöttek a járatok, az üzletek tele vannak.

Mindenki úgy ápolja a lelkét, ahogy akarja. Ha egy-egy állattal, akkor avval.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 18:12
Imádom a kutyáimat, úgyhogy szerintem nem.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Tumbo2)
2020. nov. 17. 18:08
Ezt nemcsak az idősek mondják, fiatalnők is "gyere ide anyuhoz, mamához, mamihoz" szólítják gyakran a kedvencüket, miközben 1-1 puszit nyomnak az orrára, fejére stb.
2020. nov. 17. 18:06

Én nem élek egyedül, de még így is folyamatosan a szakállas agámámat boldogítom a gügyörészésemmel😂

Néha màr én is arra gondolok, becsavarodtam, hogy ennyit beszélgetek egy gyíkkal??

Aztán rájövök, nem csak pusztán imádom😍

Na nálad is hasonló lehet😊

2020. nov. 17. 18:02

H.o miatt napközben kettesben vgyok a macskámmal, - szobacica - akit imádok. De azért az az igazi amikor az egész család itthon van.

BEszélgetünk vele, ő is velünk. Fiamak mindig azt mondja hogy "gurrau", nekem azt hogy " nyííí ", véletlenül sem téveszti el.

Család teljes értékű tagjának tekintjük , bár kb 1 hete vagyok h.on kifejezetten gátol a melóban, hol a gépet rontja el, hol a papirjaimat koszolja össze , de főszabályként egész nap rajtam lóg.

Nem zavar ha valaki beszél az állatával, mi is beszélünk a macskához és nem tartjuk magunkat elmebetegnek

7. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 17:49
Én ugyanúgy beszélek a kutyákkal , mint a gyerekekkel. Gyertek, hozott anya enni, ilyesmi. Ők a szőrös gyerekeim. Akinek nincs más , annak társa a kutya, cica, én megértem.Még pszichiátrián, idős otthonokban is használják az állatkákat terápiás céllal. Szerintem csak annak baj, akinek sose volt állata, mert utálja őket.
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 17:42

Dehogy probléma!:))

Mondjuk nagyanyám is sokat volt egyedül, mikor férje a háborúban volt, de a gyerekekről gondoskodtak, így nemcsak a cica volt az életében, de róla is gondoskodott, és a kutyáról is.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 17:40
Nekem nem probléma. Neked?
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 17:35
Nekem nem.
2020. nov. 17. 17:32
mindenki úgy él,ahogy akar,igaz csodálkoztam,mikor az öregasszony azt mondja,gyere ide a mamához,de nekem aztán mindegy.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 17:32
Addig míg nem vagy perverz, csak mondjuk vele beszélned meg a gondjaid addig nem baj.
2020. nov. 17. 17:28

Főleg most, hogy home office van, és egész nap egyedül van otthon az állatával.


Ez lehet probléma?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook