Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ajándék a gyereknek, de mikor és milyen értékű? fórum

Ajándék a gyereknek, de mikor és milyen értékű? (beszélgetős fórum)


19. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 19:46
Nálunk szülinapra, karácsonyra van komolyabb ajándék. Mindig az aktuális lehetőségeinkhez mérten próbálunk olyasmit kitalálni ami örömet okoz és valamilyen módon megnyit egy új perspektívát. Vagy hasznos de nem mindenképp szükséges és/vagy teljesen haszontalan de örömet okozó dolgokat kap. :) Októberben lesz 14, kap egy ezüst violinkulcsos ékszerszettet (zongorázik, zenésznek készül, ez élete nagy szerelme), egy magas szárú fekete bőr csizmát (vágyik rá de alapvetően ugye nem szükséges), egy digitális rajztáblát (imád rajzolni, ezzel kicsit a tehetség kibontakoztatása ill. új kapuk megnyitása is a célunk), dokumentum lapozó pedált amuvel a tableten használt kotta app-ban tud majd lapozni kéz nélkül (ez tisztán hasznos) és egy otamatone nevű hangszert ami kizárólag poénos, és csak a játék és a meglepetés a célja :) Voltak ennél jóval szerényebb szülinapok is, de most örülök ga mehtehetjük. Egyébként ő egyáltalán nem követelőzik, nem nagyon szokott kérni, apró dolgoknak is örül ❤
2021. szept. 20. 18:06

Húúú, én könyvet ritkán vettem a gyerekemnek, mert az enyémek mind megvannak, így van mesekönyv, ifjúsági regény és felnőtt regények is, a kötelezőkkel együtt.


Csak az új könyveket vettem meg (pl. HP).


Karácsonyra úgy szoktam, hogy már évekkel ezelőtt készítettem egy nagy dobozt, ami karácsonymintás és amikor látok valami apróságot, aminek örülne, azt megveszem és a dobozba teszem. Karácsonyra elég sok minden szokott benne lenni:D

De tényleg a zoknitól a kis csokitól kezdve minden van benne...

2021. szept. 20. 16:00

Mi is rengeteg könyvet veszünk, de mind "Ajándék", és mindent megköszön, és a ruha (amit nem vele veszek, hanem csak úgy odateszem az ágyra, amire felébred) az is ajándék... Még a csoki is ajándék, amit néha veszek, vagy az oreiro jégkrém (az a kedvence) is ajándék! :)

Nem tudom miért vagy hogyan, így alakult ki valahogy. :)

A karácsony, születésnap ünnep, akkor szép karácsonyi csomagolópapír kerül az ajándékra, és karácsonyi hangulat, versek, dalok, szép ruha. Attól lesz más az az ajándék. :)

16. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 15:54

Pont így. :)


Sőt, amikor felgyűlik a sok vacak, akkor jönnek a játszóházas bulik, állatkertezés, meg ezek.

15. Auróra2010 (válaszként erre: 14. - Nemsüti)
2021. szept. 20. 14:54
A könyv nálunk sem volt ajándék, szinte 2 hetente vettem valamilyen könyvet, többet mint magamnak. Érdekes c sak attól fogva érdekelték a könyvek, hogy kicsit tudományos lett a témájuk, a mesekönyveken nevetett, sose szerette a mesét, valahogy ráérzett hogy mi bennük a mese, a hazugság..
14. Nemsüti (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2021. szept. 20. 11:37
A könyv nálunk sem külön ajándék. Mikor a plázában a gyerekem már előreszalad a libribe és ott találom a gyerekkönyvek között, ahogy ücsörögve olvas, na olyankor nem vacakolok, megveszem az épp kiválasztott könyvet neki. 😍
13. Nemsüti (válaszként erre: 12. - Nemsüti)
2021. szept. 20. 11:35
Amikor gyerek kicsi volt😂😂😂 nem amikor kiadó 🤪🤪😂😂😂
12. Nemsüti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 11:33
Kb nálunk is így. Míg gyerek kiadó volt addig kapott mindenféle ajándékot névnapra, húsvétra, mikulasra is. Most már nagy szamár 😀😀 -10 éves- inkább nagyobb ajándékot kap karácsony és szülinap, de persze apróságnak meglepem a többi alkalomra is. Nevnapjara most egy fülhallgatót kapott, pár ezer Ft volt. Karácsonyra most egy laptoppal szeretném meglepni, erre azért már teszek félre ilyentájt.😋
11. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 11:01
... nálunk a gyerekeknek többnyire könyv volt a bármilyen kis ajándék melletti kedvenc :) / ez se mostanába volt :) :) / mára maradt az : idén is azt kapod :) amit tavaly , már nincsenek ajándékozások mert mikor mi kell ? mikor mire " fussa " ? megvesszük :)
2021. szept. 20. 08:39

Ugyanugy ajándékoztam, ahogy az l hsz-ben leirtad.A nagyobb összeget fiam kiskorában 4000-

5000 ft jelentette - járó, világitó robot kisvasút, stb.


Bár akkor még nem volt ilyen banándömping, de gyümölcsöt az étrendbe épitettem be, nem ajándéknak.

Főfogás volt a reszelt alma citrommal répával, néha még most is rákiván.A narancsot a magja miatt nem szerette.

2021. szept. 20. 08:35
Van mindig itthon gyümölcs, de hála az égnek az én gyerekem még tud örülni neki, ha azt is kap a nasi mellé!
2021. szept. 20. 08:26
Alapvetően nálunk is karácsonykor és szülinapkor van ajándék, de mivel sokkal nagyobb a választék már, mint régen, sokszor elcsábulok erre-arra a Lidlben is sajnos...
7. gabbbicica (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. szept. 20. 08:24

Szerintem ajándéknak érzi retrónak. Régen azért tényleg ajándék volt a banán, emlékszem, hogy oviból szó szerint rohantunk sorban állni a zöldségeshez, mert érkezett zöld banán és ott álltunk sorba vagy 1 órát. Aztán érett a banán a szekrény tetején 2 hetet....


Most meg már nem ajándék jellegű, mert halomban áll mindenhol.

6. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 08:15
Ugyanígy volt.
5. Channa* (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2021. szept. 20. 07:27

A gyümölcs pont nem retró;)

Ezt azok az anyukák erőltetik, akik szerintük egészségesen akarják etetni a gyereküket, azaz nincs csoki, nincs kóla, csak gyümölcs, müzli, stb.;)


Az egy más kérdés, hogy annak idején pont volt banán és narancs mikuláskor, amit nem mikulásra kaptunk, csak akkor volt a szezonja.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 07:13
Nálunk is pont így...
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 04:58
Gyümölcs?Az olyan retró...annó okés volt amikor még drágán lehetett hozzájutni egy db narancshoz is,de most szerintem azért minden családi házban alap az,hogy ott a heti gyümölcs is az asztalon.
2021. szept. 19. 23:24

Kb. így;)


Bár szegény gyerekem névnapja kimerül egy ja, és boldog névnapot is! ban;)


Gyereknapra mindig kinder csokit kap, húsvétra kinder tojást, egyébként pedig, ha látok valami olyat, amiről tudom, hogy szeretne, szüksége van rá;)

2021. szept. 19. 22:27

Nálunk az a szokás, hogy nagy ajándékot szülinapra és karácsonyra kap, pár apróbb dologgal.

Mikulás, húsvét alkalmából édességet, gyümölcsöt, névnapra és gyereknapra kisebb apróságokat. Év közben pedig alkalomszerűen, ha megtettszik neki valami nem nagy értékű, de értelmes, hasznos dolog. Nálatok hogy van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook