Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megéri airfryer-t vásárolni? Akinek van, kihasználja? fórum

Megéri airfryer-t vásárolni? Akinek van, kihasználja? (tudásbázis kérdés)


jan. 9. 16:41
Köszönöm a véleményeket! Bocsi, hogy eltűntem, de nem tudtam telóról belépni, mert elfelejtettem a jelszavamat, a gépem pedig nem volt a közelemben :))))
25. libikóka (válaszként erre: 23. - Globus)
jan. 8. 03:43

Mi tavaly lerendeztük:)

Kávégépnek,,naná,,akár többnek is😆☕

24. globus (válaszként erre: 22. - Libikóka)
jan. 8. 03:38
Kávégépnek mindig szorítunk helyet.
23. globus (válaszként erre: 20. - Libikóka)
jan. 8. 03:36

Tudom, hogy szebben is, láttam már. Az egész konyha felújításra szorul, addig különálló nem jön szóba. Csakis beépített. Család szerint jóvanazúgy, felújításra mostanában nem számítok.

Mondjuk nem kivánom hátam közepére se azt a felfordulást :)

22. libikóka (válaszként erre: 21. - Globus)
jan. 8. 03:35

Olyat ,,pontosabban azt az ízt,állagot sütőben nem lehet.

Bár csak ezért én sem vennék.

21. globus (válaszként erre: 19. - Libikóka)
jan. 8. 03:31
Azt sem ismerem, még nem kóstoltam :)
20. libikóka (válaszként erre: 15. - Globus)
jan. 8. 03:28

Én nagyon örülök hogy tavaly villany tüzhelyet választottam.

A fogyasztást nem nézegettem,,de szépen és gyorsan sül minden.

Vagy épp nagyon lassan ha akarom.

A teteje gázos.

19. libikóka (válaszként erre: 15. - Globus)
jan. 8. 03:25
Olyan mint a bolti:)
18. andi6020 (válaszként erre: 14. - Ms_Daisy)
jan. 7. 22:39
Még a légkeveréses sem olyan jó
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Globus)
jan. 7. 22:38
Isteni
16. pteri
jan. 7. 22:28

Mi már a másodikat használjuk, mert egy már kimúlt a mindennapos használatban. A gyerekeim nagyon válogatósak. De hús+krumpli bármikor jöhet. Így kiváltottam a mindennapos olaj használatot és ahogy nőttek már önállóan használják. Néha reggelire is beleteszek fagyasztott péksütit, amiért nem kapcsolom be az egész sütőt. Magamnak meg sütök 1 adag zöldséget, amiért szintén kár bekapcsolni a sütőt.

Nyilván ha valaki nyers-vegán koszton van nem használja. Ha sokan vannak nem elég nagy. Tehát átgondolod, hogy mit készítenél benne, milyen gyakran és tudod is kell-e?

15. globus (válaszként erre: 13. - Libikóka)
jan. 5. 22:36

Gyerek tavaly karácsonyra akart venni, időben lebeszéltem róla. 1. Nincs hová tenni a konyhában 😀 2. Az átalánydíjas gázhasználat eléggé nyomós érv a villanyos kütyük ellen. Szerettem volna mindig villanytűzhelyt, de folyton sül-fő valami, egyelőre gazdaságosabb.

Grillcsirke milyen?

jan. 5. 22:10

A villanysütő nem váltja ki?

Az enyémen van 8 fokozat.

jan. 5. 20:57

A lányom kapott,nem tudom milyen márka.

Azt mondta ,végre rendes grillcsirkét ehet.

jan. 5. 20:26

Cosorit kaptam,6,4 literes.

Az összes sütit abban sütöttem karácsonyra.

Az egyik megsült, 20perc, addigra megcsináltam a másikat.

Mehetett be, nem kell tepsit mosni, sütőpapirban gyönyörűen megsül.

1óra alatt kész lett az összes.

Féltem tőle mikor megkaptam, de most már nagyon jóban vagyunk.

Nem is adnám oda semmiért.

11. sanyinak (válaszként erre: 5. - Cimpi)
jan. 5. 20:03

Ugyanez a tapasztalat nálunk is.

Sült krumpli, sült cékla minimális olajjal szépen átsül és gusztusos is, hogy nem kell róla csöpögtetni utólag az olajat. És persze alig kell így olaj hozzá.

De a rántott hús száraz marad benne, az nem finom.

Ételt melegíteni is jól lehet benne.

jan. 5. 16:01
Most epp megdoglott, de nekem olyan van, ami mas funkciokat is tud. Kuktakent hasznalom legtobbet, parolni is szeretek vele. A grill egy-ket szemelyhez sokkal energiatakarekosabb, mint egy nagy sutoben. A tobbi lehetoseget ritkan hasznalom. Nalam lapi hasznalatban volt es lesz is.
9. LBO
jan. 5. 15:53

Nekem nincs ugyan, de anyósomnak tavaly vettünk egy hat literest, mert annyira oda volt érte. Sajnos tudtuk mi lesz a vége, természetesen nem ért hozzá... Hiába mutattuk meg többször is mit hogyan kell rajta nyomni, kikapcsolni, bekapcsolni, nem megy neki. Pedig nekik praktikus lenne, hiszen csak ketten vannak apósommal. Mindegy, megvettük, örült neki, egyszer talán még valaki hasznát veszi.


Nekem azért nincs, mert mi négyen vagyunk alapból, de van hogy többen. Sokszor, és sokat főzök. Szóval nekem egy ekkora sütőben sütni, elég macerás lenne.

jan. 5. 15:06

Cosorim van, imádom. Pont olyan benne a grillcsirke, mint a grillcsirkéseknél. Sütőben sosem lesz olyan. Napi szinten használom.

Kicsit tényleg nem érdemes venni.

jan. 5. 14:24
Egy 6 literes Tesla Q60-om van. Azért vettem, mert utálok olajban sütni (felszívja az olajat az étel, tocsog benne) és nem kell mellette ott állni. 20 perc alatt kész a kaja a munka mellett. Számomra nagyon praktikus.
jan. 5. 14:18

Én most kaptam pár hete és ha majd megtanulom használni normálisan, biztosan jó lesz. :DD


Töltött rántott húst és krumplit sütöttünk már benne, mindkettő jó lett. Csak ki kell tapasztalni úgy, mint bármi mást. Sztem én biztos fogom használni, mert kivagyok a rengeteg olajtól és szagtól.

jan. 5. 13:58
Nekem kb.6 éve van nagy méretű ,-de!! azért nem minden olyan benne mint a sima sütőben. Én gyakrabban hasábkrumplit sütök benne-kis olajjal locsolva- a rántott hús,húspogácsa... én megeszem-páromnak nem ízlik- száraznak találja-mint elég sok mindent--- kétfele meg nincs kedvem sütögetni- így nincs kihasználva,ahogy lehetne--pedig bennt vagyok Facen egy csop.ban- vannak receptek- de nem igazán jönnek be :)
jan. 5. 13:25

Mi egyszerre 2 kicsit vettünk, a LIDL-ben éppen akciós volt. Egyiket fiam berakta a lakóautóba, másik itt maradt nekem.

Neki kerestünk a neten egyszerűen elkészíthető recepteket, ő gyakrabban használja, én kevésbé. Nekem villanysütőm van aminek a felmelegítés 15-20 perc, a kész étel után pedig még sokáig tartja a hőt, tehát sokat fogyaszt nagyon.

Az Aier fryer 5 perc alatt éri el a max. hőt, viszont mivel fújja, keveri a levegőt és van rajta szellőzőnyílás, az étel szag ugyanúgy átjárja a lakást mint hagyományos sütőnél. A meleg levegő tágul, nincs olyan hogy a szellőző nyíláson nem jön ki.


Nézzél recepteket hozzá, látod melyiket készítenéd el, az neked nem sokat fog számítani hogy ki mennyire szereti közülünk. Ajánlom a youtobe-ot.

3. f8c32ccd19 (válaszként erre: 1. - Mátra67)
jan. 5. 13:17
Szia, ami nekem van, abból kiindulva: nagy adag nem fér bele. Illetve nem érdemes megtömni, mert nem sül át a takarásban lévő felület. Akkor vagy 5 percenként ki kell venni a sütőkosarat, rázogatni, forgatni a cuccot, vagy sokszor teszel bele, keveset. Feltételezem, hogy vannak nagyobb, drágább Airfryer-ek, hátha ír valaki olyanról, hogy az mit tud.
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Mátra67)
jan. 5. 13:12
Nekünk Xiaomi Mi Smart-unk van, 3.5L-es, kettőnknek pont jó adagot lehet benne készíteni. Heti egyszer biztos használjuk, mireliteket sütünk ki benne (husi, krumpli, péksütik), abban csináljuk a fasírtot, meg pl. lazacot. Amúgy gázsütőnk van, abban tovább tart ezeket elkészíteni, lassan melegszik fel, erősebb kajaszag lesz. Egy légkeveréses villanysütő mellett viszont lehet, hogy nem feltétlen éri meg. Viszont ilyen "őrültebb" dolgokra pl. pizza, sütik, tojás egyebek sütésére sosem használtam még, szerintem nem is fogom.
jan. 5. 12:57
Gondolkozom egy airfryer vásárlásán, de úgy érzem, ez is csak valami olyan lesz, amit 2 hétig szinte ki sem kapcsolok, utána meg csak áll a konyhában. 2-3 személyes háztatás vagyunk (attól függ, a gyerek otthon van-e), de többször készítek nagyobb adagot (vacsira vagy másnap munkába), ezért, ha sütök húst, rakottat, akkor nagy tepsivel készül a rendes sütőben. Szerintetek megéri? Köszönöm a tapasztalatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook