Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ahol van alkoholista nagyszülő, ti viszitek oda a gyereket? fórum

Ahol van alkoholista nagyszülő, ti viszitek oda a gyereket? (beszélgetős fórum)


15. tumbo2 (válaszként erre: 3. - Tai)
márc. 20. 11:26
az biztos,a nagyapám nagyon barátságos,kedves volt,minket nagyon szeretett.szerette az italt is.az apám általában egy üveg sörnél nem ivott többet,de hogy az ölébe vett volna,netán megpuszilt volna,hát olyanra nem emlékszem.hetekig eljártunk egymás mellett,reggel megkérdezte,mi kell a boltból,én mondtam,ezzel be is volt fejezve a kommunikáció.
14. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
márc. 20. 11:19
ja,aztán véletlenül felgyullad a lakás?mire fölébredt,már csupa korom volt a konyha,ebédlő a gázon felejtett kajától.még szerencse,hogy gyerek ott nem volt.
márc. 20. 11:14

Amennyiben alkoholista és "gyógyult" (sosem lesz gyógyult, csak nem iszik X ideje, de így könnyebb leírni), akkor igen.


Különben nem engedném, hogy veszélyeztesse a testi, lelki vagy mentális egészségét, mert az az én felelősségem szülőként. A gyerekemért vagyok felelős, nem másért.

márc. 18. 07:37
en tuti nem vinnem!
11. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 18. 07:15
Nem mindegy hogy viselkedik alkaogok hatására. Ha balhézik, vagy agresszív lesz nem vinném, ha csak békésen el van, bealszik akkor igen.
10. pteri (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 17. 21:31
Én láttam olyat, hogy nagymama nyári szünetben vitte magával az unokát a kocsmába, akire ő vigyázott. Többször is láttam, hogy a kicsi ott ül a mama mellett a kocsma padján és hallgatja a kocsmakulcsok épületes beszélgetését és arra gondoltam, milyen anya az, aki rábízza ezt a szegêny gyereket? Mondjuk, ha a papa iszogat a szobában, mama meg foglalkozik a gyerekkel, azért egy fokkal jobb.
9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 17. 11:50
Ha csak piálgat, de elvan magànak és nem balhézik meg tömi a fejét marhaságokkal simán! Ellenkező esetben kerülném a gyerekkel együtt!
8. LBO (válaszként erre: 7. - LBO)
márc. 17. 08:13
Nem magamról beszélek. Hála a jó Istennek nekem nem ilyenek a szüleim. De sajnos a barátnőm anyukája igen. Mi közel lakunk az anyukájához, napi szinten látom mit művel. Sokszor futottam át én is hozzá, mert a barátnőm megkért, amíg ő odaér, menjek, nehogy nagyobb baj legyen. Persze már nem viszi a gyereket hozzá. Elege lett...
7. LBO
márc. 17. 08:10
Nyilván, attól hogy alkoholista a nagyszülő, nem kell eltiltani az unokát. De amikor az alkoholista nagymama azt sem tudja merre hány óra, amikor olyan seggrészeg, hogy azt sem tudja hol az unoka, na megnézném hányan bíznák rá a gyereküket.
6. Sirga (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 16. 15:57

Annyit kértem apósomtól: amikor megyünk, ne igyon. (Mindig előre megbeszéljük, és ő kevéstől is "fejre áll". Anyósom ilyenkor veszekszik vele - szerintem egyik sem tesz jót az unokáknak. Ráadásul ilyen élmények után hogy tudnák tisztelni a nagyszüleiket?) Természetesen falakba ütköztem.

A gyerekeket csak akkor engedtem náluk aludni, amikor már fel tudták mérni, mi történik, és önállóan dönteni arról, hogy esetleg hazajöjjenek.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 16. 15:46

Anyósom alkoholista volt, de ezerszer jobb nagymama volt, mint anyám, aki nem. Igaz, sosem ivott, mikor ott volt az unokája.

De Andinak igaza van, alkoholista és alkoholista között nagy a különbség, és hát ott van anyukád is, aki meg nem az.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 16. 15:13
Alkoholista és alkoholista között is óriási különbség van.
3. Tai (válaszként erre: 1. - Szilvikebaba)
márc. 16. 15:11

Eszembe nem jutna ilyen alapon nem vinni a Lányomat,pedig Apukám szerette az italt,de attól csodálatos Édesapa és Nagypapa volt!

Imádta az unokáit és mindent megadott nekik!

Sajnos már nem él,de bárcsak vihetném hozzá a Kislányomat...

Anyukám kedves Nagymama,de Apukám volt az igazi Nagypapa még a kis wisky ivásával is <3

márc. 16. 15:08
Amíg az alkoholista nagyszülő nem kínálgatja a gyereknek, hogy igyon velük (még belegondolni is rossz!), addig nincs okom elzárni őket egymástól. A gyereknek meg kell ismernie az életet! előbb-utóbb úgyis szembesülni fog a valósággal.
márc. 16. 14:44
Apám alkoholista, anyukám nem. A lányom szokott náluk nyaralni is nyáron 4-5 napot meg néha ott alszik. Szoktunk menni látogatóba is együtt. Múltkor volt egy kérdés ami alatt sokan írták hogy alkoholista nagyszülőt nem is lathatja az unoka. Nekem eddig ez nem jutott eszembe, hogy emiatt ne vinném

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook