Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 28 hónapos gyermekem még nem beszél, aggódjak emiatt? fórum

28 hónapos gyermekem még nem beszél, aggódjak emiatt? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 20:40
Ezt a legtöbb ekkora gyerek csinálja. Olvass utána a kismamablog oldalon, ott is volt már téma. Hogy miért csináljàk és hogy kell kezelni.
márc. 15. 19:56
Egyik ami nagyon rosszul esikbhogy megüt megtep karmol. Hasamba csap, megrugdos mellemnel
30. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Katt2)
márc. 14. 19:23
nekem a legkisebb lány, szóval ez nem nemfüggő :)
29. katt2 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
márc. 14. 14:36
Csak egy vicc volt, a való életből ellesve.
28. katt2 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 14:35

Nyugi. Beszéljetek sokat hozzá, meséljetek neki és egyszer csak megszólal és ha valami nem tetszik neki, akkor meg is fogja indokolni, hogy miért ( ! ). Akkor már csak egy fordítógép kell hozzá, mert az lehet, hogy ti értitek, de mondjuk a szomszéd már nem. De megtanulnak rendesen beszélni, nincs ok aggodalomra.

Az unokám 2 évesen már mondta, hogy "pa". Az még bonyolult volt neki, hogy "papa". És, hogy melyik papa, az még bonyolultabb. De megtanulta 3 éves korára.

27. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Katt2)
márc. 14. 14:24
na,én kettőt nem szólok.az is baj volt.
26. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
márc. 14. 14:21
sós a leves,mondta a kisfiú,eddig miért nem szólaltál meg.mert nem volt sós.a lányom két és fél éves volt,mikor óvodába ment.nagyon szépen,tisztán beszélt.az öcsémmel mit kínlódtam,mert nem tudta kimondani az r betűt.meg hát,hogy balkezes volt,akkor rá akartuk szoktatni a jobb kézre.aztán a focipályán egy törött sörösüveg elvágta a jobb tenyerét.
25. tumbo2
márc. 14. 14:11
szerintem nem kell.bár a lányom korán kezdett el beszélni,de ismertem olyan kisfiút,aki későn.szerintem semmi baja nem lett ebből.
márc. 14. 14:05
Köszönöm mindenkinek aki hozzá szolt 😘
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Katt2)
márc. 14. 14:05
Egy szép kisfiurol van szó 😁🥰
22. katt2
márc. 14. 12:12
Nem olyan nagy baj ez. Ha kislány, a leendő férje ennek a tulajdonságának nagyon fog örülni... ha még siket is lenne, annak meg ő örülne, az anyóssal történő perpatvarok tekintetében. :)
márc. 14. 06:25
ne aggodj,mert vannak gyerekek akik kesobb kezdenek el beszelni!
20. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 18:42
A közösség csodát tud tenni a beszédfejlődés terén.
19. jozsi.38 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 18:27

saját tapasztalat a 3gyerekemből : az első 2,5évesen kezdett el beszélni egyik napról a másikra folyamatosan, a második 3évesen kezdte el ő is egyik napról a másikra, a harmadikat logopédus tanította meg beszélni az oviban, mert én tehettem bármit, nem beszélt.

Az elsőnek néha-néha volt egy szava, amit kimondott (nem, hinta), a második mutogatással fejezte ki magát, és ha nem találtuk ki mit akar, hisztizett :) neki folyamatosan mondtuk, mit szeretne, mire mutatott ez ment 3 éves koráig. A legkisebbnek folyamatos mesélés, éneklés, mondókázás ellenére sem szólalt meg 3évesen, pedig napi szinten hallgatta a két nagyobb miatt is.

Összefoglalva: ha más gond nincs, 3éves kora előtt ne vidd sehova. Most nem tudom van-e még a korai fejlesztő illetve tanulási képességeket vizsgáló intézmény, én ott kezdtem a legkisebbel, mire suliba került, ledolgozta a hátrányt, igaz kiscsoportban már foglalkozott vele a logopédus.

Tanulási zavar a középsőnél a legenyhébb, ő csúnyán ír egy kicsit, nem vészesen, a legnagyobb felmentést kapott írásból külalak és helyesírás tekintetében, a legkisebb azóta is hol kap logopédust, hol nem, pedig járna neki csak hát nem jut, tanulási zavar, diszgráfia-diszlexia nála a legkomolyabb a helyzet. Jól tanulnak ez mellett egyébként

márc. 13. 17:25

2.5 éves koromig nem beszéltem. Minek, ha anyám úgyis megértette mit akarok, csak mutatnom kellett.

Lusta, mondta az orvos, ne adjon semmit, míg nem kérem. Azóta beszélek.

17. Enissa (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 16:01

Akkor nem gondolnám, hogy nagy gond lehet főleg, hogy írtad a gyerekeket ölelgeti.

De az a biztos, ha jó védőnőtök van, figyeli a fejlődését, vele beszéld át, és a gyermekorvosotokkal.

Minden jót nektek!

16. Enissa (válaszként erre: 11. - Papája)
márc. 13. 15:57
Albert Einstein későn csak négyéves korában kezdett el beszélni, és egészen hét éves koráig alig-alig lehetett szavát venni.
15. simple (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 15:36
Sajnos a házasság már ráment. De a gyereket mindketten nagyon szeretik.
14. simple (válaszként erre: 12. - Sz123)
márc. 13. 15:35
Speciális iskolába hordják, de ugyanolyan, mint egy évesen volt. Gondolhatod, hogy hordták orvostól orvosig, de ezt mondták, hogy ilyen lesz egész életében. Sosem mondott egy szót sem eddig.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
márc. 13. 15:26
Őszintén szólva nekem azok szavak amiket mond ha kell neki valami akkor akká-akká (adjál de ezt is szokja mondani, "nem"ezt is szokja, bababa ezt így papapa mamama ,mutatom neki hogy nem szabad akkor ő is mutatja hogy nem szabad, de van olyan is mikor csak azért is csinálja mert rá szóltam hogy nem szabad..
12. Sz123
márc. 13. 15:22
Azért autistánál olyat mondani, hogy nem tud tovább fejlődni... Náluk pont az a jó, hogy bármikor jöhet radikális változás (jó, és rossz irányba is, de koncentráljunk a jóra)
márc. 13. 15:10
Eistein 9 évesen kezdett el beszélni. Asperger szindrómás volt. Ők a zseni autisták.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 15:01
Az én fiam 3 évesen kezdett el beszélni, egyáltalán nem ritka főleg fiúknál. Hirtelenkezdett el aztán. Előtte volt kb 10-15 szó és a szavak első 2 betűje. Az biztos higy ez semmiképp nem a te hibád. Hogy megnyugodj vidd el szakemberhez. Keress beszédinditassal foglalkozó logopédust. Én is voltam vele, meg tsmt szakembernél is, de aztán tornára nem járt. De mindkettő megállapította hogy semmi komoly oka nincs.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Simple)
márc. 13. 14:38
Sajnálom szegényt☹️ főleg a szülőket kívánok nekik erőt kitartást ❤️
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Enissa)
márc. 13. 14:36
Igen ez bejön szolitom hogy megyünk setalni hozd ide a cipőd sokszor enyémet is oda hozza, pár napja kezdte el csinálni szóltam neki vidd a kukába és dobd ki.. pár hónapja nem akarta megtenni,meg aztán ha erélyesen rá szolok hogy nem szabad akkor megüt de ha szülőkon vagyis rajtunk kívül rá szól akkor elszegyenli magát szemére teszi a kezeit
7. simple (válaszként erre: 2. - Simple)
márc. 13. 14:13
Nem beszélt. Meredten nézett maga elé. Nem játszott a játékokkal. Ha mondták neki mutasd meg az autót, nem csinált semmit. Ok nélkül ordítani kezdett sokszor. Félt az idegenektől. Ha nem ugyanazt és ugyanúgy csinálták, például másfelé mentek haza mint szoktak, szintén ordított, őrjöngött. Ezek a mai napig megvannak. Önálló életre sosem lesz képes, mert nem tud tovább fejlődni.
6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 14:11

Nem lehet összehasonlítani 2 gyereket.

A fiam is későn kezdett beszélni értelmes szavakat, de a saját halandzsa nyelvére keresztelt ételeknek, tárgyaknak, következetesen ugyanúgy nevezte el. Pl, a víz gigi volt, tehát mindig gigit kért, ha szomjas volt.

Alapszínekre, már beszéd nélkül is rábökhet.

Ezt Duplo-val gyakoroltathatod, vagy csak színes kockával, hogy adja a kezedbe a pirosat, sárgát stb. és építsetek.

Már mutathatja az ujjával hány éves, ha nem is tud beszélni.

Beszélj a védőnővel, orvossal. Csak ne hasonlítsd senkihez.

Van amelyik gyerek 3 évesen kezd el beszélni, de azért bármit teszel vele, ismételd el neki többször , pl. cipőt adok rád, kérdezz rá hol a cipőd, vagy mond neki hozza oda, mert mentek sétálni.

Általában, ami örömöt szerez nekik azt megteszik.

5. Neee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 14:04
A fiúk később kezdenek el beszélni, ne aggódj.
4. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 14:03

Szia !

Minden gyerek mas, orvos, vedono mit gondol ?

Szerintem a legrosszabb mashoz hasonlitani a gyereket, mindenki mas ritmusban fejlodik. Meg csaladon belul is teljesen mas ket gyerek.


Nekem a nagyobbik kislanyom most 4 es fel eves, masfel eves se volt mar a betuk nagy reszet ismerte, 2 evesen mar tokeletes osszetett mondatokban beszelt, most kozepsos de mar olvas, o olvassa a meset a tarsainak az oviban.

A kicsi 2 het mulva lesz 3 eves, nem ilyen gyors ritmusban fejlodik, meg is ijedtunk hogy vmi baja van, akaratlanul is osszehasonlitottuk a noverevel. Mar egyre szebben beszel, de meg kozel sem tokeletesen. A szineket viszont mar nagyon regen ismeri, par nap alatt megtanulta. Minden targyhoz amit a kezeben vett mondtuk hogy milyen szinu es hamar megertette hogy mirol beszelunk.

Egyik ismerosom kislanya ugy ment oviba hogy nem ismerte a szineket, aztan par nap alatt megtanulta. Valoszinu az ovono mashogy magyarazta mint a szulok.

Masik ismeros kisfiu ugy ment oviba hogy egyaltalan nem beszelt. De neki az egesz csaladja apai oldalon nagyon keson kezdett beszelni.

Szoval minden gyerek mas, nem mondom hogy biztosan nincs baj, de nem is kell rogton a legrosszabbra gondolni.

Talan azzal lehet osztonozni a beszedre hogy ugy csinalsz mintha nem ertened mit akar mondani, igy talan megprobalna mashogy kifejezni magat. Bar ha meg nincs kesz a beszedre akkor ez sem fog segiteni.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
márc. 13. 14:02
Milyen tünetek voltak vannak ? 10 éves kisfiunal ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook