Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


166. Págika
2010. jan. 7. 18:42

Sziasztok!


Nekem olyan aftáim vannak, amik soxor a mandulámon landolnak...ez egyenlő a 39-40 fokos lázzal...Van valakinek ilyenje?

Üdv: Págika

165. akyyy
2010. jan. 6. 15:54

oralmedic biztos jó, erről olvastm a legtöbb pozitiv vélemnyt, de már sehol sem lehet kapni. neten legalábbis. vidékről meg fogalmas n incs hogyan lehetne szerezni.


esetleg valaki innen megveszi, és megveszem tőle:D

164. TaAdry
2009. dec. 23. 21:05

Nekem már 14 éves korom óta (4 éve)van ez a vacak.

Tönkeretszi a mindennapokat az már biztos. Most éppen a nyelvem hegyén jött ki egy.Vagothyl-lal ecsetelem, de nem sokat segít, annyit érek el vele, hogy annyira fáj ecsetelés közben, hogy néha már rámjön a sírás. Szóval nekem a Vagothyl nem használt. Próbálok most innen vett ötleteket kipróbálni, hátha sikerül. Most néhány betűt furán ejtek ki.Enni, inni alig tudok, de gondolom tudjátok miről beszélek....

Jobbulást mindenkinek!

163. akyyy
2009. nov. 25. 15:27
Mint írtam, rendelni szeretném, és nem venni, mert határ mellet lakok, nem pesten.
162. Petya66
2009. nov. 25. 08:42
Én a Stadionoknál (sarkon a gyógyszertárban) szoktam venni az ORALMEDICET. Ez recept nélkül kapható. Hungária, Kerepesi úti kereszteződés.
161. akyyy
2009. nov. 23. 11:21

Megint kialakult egy a pofám szélénél, oldalt, most ért el odáig, hogy fáj, és enni nem tudok : (


Továbbra is várok szereket, ha lehet vény és orvos nélkülit (mivel nincs tb támogatásom, bár lehet most már van, nemtudom:) )

ORALMEDIC-et próbáltam szerezni, de már sehol se lehet kapni. Ha valahol mégis lehetne rendelni jó lenne. Jöhetne bármilyen segítség, nem baj ha addigra elmúlik, úgyis lesz legközelebbi alkalom:D

160. Petya66
2009. nov. 14. 09:55

Az én tapasztalataim


Kezdeném azzal ,hogy kis iskolás korom óta szenvedek én is a „kis aranyossal”. Hol jobban hol kevésbé. Ma 30 éves vagyok. Én is azt tapasztaltam mint sokan Ti is ,hogy időszakosan bedurvúl, gyakrabban jelentkezik és akár egyszerre több is. Azonban megesik ,hogy akár 2-3 hónapig semmi. Azt máig nem értem mi lehetett annak az oka ,hogy volt egy teljes év szünetem amikor sorkatona voltam. Olvastam , és több orvos mondta már ,hogy a stressz nagyban hozzájárul, azt viszonont nem mondanám ,hogy stressz mentes időszak volt az. És ha igaz is amit a stresszről makognak, azért azt ugye beláthatja mindenki ,hogy ma stressz mentesen nem lehet élni! A vizsgaidőszakok az életemben azonban valóban mindig alátámasztották ,hogy ilyenkor törvényszerűen előjönnek. Megfázás (legyengült immunrendszer) során is már 1-2 nappal előbb jelentkezik a „mocsok” mint pl.az orrfolyás.


De hagyjuk is ezt mert ezzel biztosan nem mondtam újjat!


Az a tuti ,hogy gyógyíthatatlan és kész (ma még az)! Az orvosok is csak találgatnak és fingjuk sincs!!! Allergia?(valalamely ételekre….gluténszármazék? ,dió? ,csoki? ,tejtermékek? paradicsom?) ; vagy C és B vitamin hiány? (mert ez ugyebár hozzájárúl a nyálkahárnya egészséges flórájához). A sok szervezetbe bevitt tartósítószer az oka ? Vagy hormonális a dolog? Vagy a „lappangó vírus okozta” fekély? VAGY AKKOR MÁR MIÉRT NEM MIND EGYSZERRE!!

Mert akár mind alátámasztható és legalább annyira megcáfolható!!


És még sorolhatnám ,hogy mennyi –mennyi verziót hallottam-olvastam már.


Ahogy olvasgattam a fórumon szegény sorstársaim , úgy vettem észre ,hogy mindenkinek más és más jön be kezelgetés gyanánt. És ami az egyiknek jó , a másiknak az pont „kalap ..art se” ér!

(pl. olvastam,hogy valakinek a svéd csepp felgyorsította a gyógyulást 10-14 nap helyett csak 3 napig szenvedett az aftával, kár hogy nekem ez nem segített, miután „agyon csípettem” a kis drágát vele; az eredmény annyi volt ,hogy kb. fél óráig nem fájt a piszok dg….mondjuk ez arra pont elég tud lenni,hogy egyen az ember gyorsan valamit fájdalom mentesen,bár inkább itt csak úgy említeném,hogy : kevesebb fájdalommal)

Szóval a svéd cseppet én gyenge szernek találom ide! Ide minimum ”sav” kell. (nem szó szerint. Ne rohanjon senki sósavért a drogériába)

Az ORALMEDIC ecsetelőt azonban érdemes kipróbálni még akkor is ha sajnos elég drága 3000 Ft körüli és ráadásul aranyosan kitalálták ,hogy csak 3 ecsetelésre legyen elég (persze azért ügyesen ezt is meg lehetett oldani,hogy akár 6-8 ecsetelésre is elegendő legyen).


Na ez a cucc már van olyan erős mint amit a köcsög szájsebész használ és szemét módon mi halandók nem juthatunk hozzá (elnézést a csúnya szavakért de felháborít az orvosok felsőbrendüsége! Elismerem van köztük olyan is aki nem képzeli magát Istennek)

Amint hozzá érinted az ecsetelőt az aftához, az agyon marja, természetesen a szemeid könnybe lábadnak és a bokádat is lepisiled ,de utána jó ideig nem lesz fájdalmad.

Jó tanács mielőtt nekifogsz vegyél pár mély levegőt és készülj fel arra ,hogy ha kést szúrnál át az arcodon szerintem az nem fájna ennyire (MONDOM a svédcsepp ehhez képest csak ásványvíz). Cserébe jó darabig elfelejtheted az aftádat.

Sajnos láthatóbb lesz mint valaha mert a felmaródástól igencsak kifehéredik az eddig csak sárgásfehér aftácska. Ezért ha a szád külső felén van azaz mások számára is már látható helyen van akkor jól gondold meg a maratást. De ami ennél is fontosabb az az ,hogy csak pár másodpercig ,hagyd ott az ecsetelő pemzlit (amúgy olyan mint egy fültisztító), mert különben baromi mélyen bemaródik, és ugyebár nem lenne értelme Grand Canyont csinálni,mert az még tovább múlna el mint 10-14 nap. Én már jártam így!). A másik FONTOS TANÁCSOM ,hogy tényleg csak az afta felületén igyekezzetek kenegetni,mert ha mellé mész; vagy a fellépő fájdalomtól félrecsúszik a kezed ,jó ha tudod ,hogy az egészséges nyálkahártyádat is 1 másodperc alatt gyönyörűen felmarja. Ez pedig azért lehet gáz, mert így az aftád mérete is nagyobb lehet.

Én jártam úgy ,hogy mérgemben direkt még a fekély körül is adtam neki, de másnapra az „aftácska drága” úgy döntött,hogy átveszi a helyet ott is ahol az egészséges bőrt felmarattam.

Számomra az a nagy hátránnya ennek a szernek ,hogy egyáltalán nem mulasza el előbb a „kis gonoszt” csupán fájdalommentessé teszi kb 1-napra (néha csak 12 órára).

Sőt a sokadik használatra már úgy tünt, hogy az aftát nem elmulassza hanem inkább csak felgyorsítja a kifejlődését, persze így értve már lehet úgy is felfogni,hogy hamarabb elmúlik. De én inkább már csak a kifejlődőtt fájdalmas aftákra használom!! Ugyanis nekem a még éppen csak keletkező „bébi” ( még gombostűfejnyi) aftáknál nem ,hogy elmulasztotta volna hanem előbb „felnötté” tette őket. Remélem értitek mire gondolok.

És bizom benne ,hogy valamennyire hasznos volt a „regényem” és tudtam Nektek segíten!


Üdv Peti

És fel a fejjel. Talán 100 év múlva gyógyítható lesz!

159. tunezboy (válaszként erre: 158. - 9bc5015697)
2009. okt. 8. 21:46

Szia kramkram!


Javaslom, hogy keress fel egy bőrgyógyászt és mutasd meg neki! Veszíteni nem veszíthesz semmit!


Lehet, hogy csak allergiáról van szó.

2009. okt. 1. 21:57

Szisztok!


Van olyan köztötetek, akinek "aftához hasonló, de mégsem az" féle ínyproblémája van? Én elmentem körzeti orvoshoz, az rávágta: AFTA! De inkább elmentem magándokihoz is. Ő meg ledöbbent, mert ilyet még könyvben sem látott. Elküldtek Pesten minden főfogászhoz, akik körbemutaogatták a fél világnak... Olyan mint az afta, de mégsem... nem egy pötty... akár 4-5 cm vékony csík is lesz belőle néhány óra alatt. Szóval al lehet képzelni mennyire fáj. Jobban, mint amikor gyógyult a bölcsességfog műtétem... pedig az is rémálom volt.... Szóval nem tudták megmondani mi ez. De hihetelen, ha csak nekem van ilyen... És most megint előjött... :( Én Chorsodylt használok... nekem csak ez vált be, csak marja nyelvem... pár nap alatt elmúlik tőle. De addig rémálom.

2009. szept. 29. 22:52

Sziasztok


A VAgothyl és Oralmedic szerintem ugyanolyan hatást ér el!

156. bzsuzsi (válaszként erre: 155. - Tunezboy)
2009. szept. 29. 18:42
sziasztok!én tudom a megoldást!!és tapasztaltam is a hatását!! ORALMEDIC :) ez egy ecsetelő és nálam egy hétig fix a hatása, meg se érzem h afta van :P és el is mulasztja!! kicsit drága de megéri az árát! ennél jobbal még soha nem találkoztam pedig én már sok mindent kipróbáltam! ajánlom nektek is!!!! :D
2009. szept. 25. 18:11
Még annyit megjegyeznék, hogy a Vagothyl oldatot nem merem a nyelvemre tenni........
2009. szept. 25. 18:07

Sziasztok, Új vagyok még köztetek! Olvastam a sok problémát e ,,apró pici kelemetlen nyálkahártya tünet miatt".

Hasonló cipőben járok, és egyszerűen felháborít, hogy 1-2 orvos hogyan áll az ilyen dolgokhoz. No, de ez az én magánvéleményem.


Szintén gyerekkorom óta elég sokszor aftás a szám. Volt rá példa, hogy egyszer a nyelvemen nőtt ki egy hatalmas afta, de aztán elmúlt.


Sok mindent próbáltam, A-Zig. Gyerekkoromba mindig bevált a Septofort tabletta, de miota uj cég csinálja, azóta nem ér semmit. Phlogosol, Glükosept nem használ.


Múlt 7en elég durván nézett ki a szám, az ajak belüli rész csúnyán bepirisodott, baromira égett, fájt, és nőttek apró piciny hólyagocskák.

Elmentem bőrgyógyászatra, ahol aztmondta a dr-nő, hogy allergi válthatta ki (őszibarackot ettem e tünetek kialakulása előtt-szőröstől, bőröstől). Kaptam vagothyl oldatot, valamint antiallergén tablettát, Zyrtec Startot.

A Vagothyl oldat baromira csíp, de használt, mert pár percen belül elmúlt a fájdalom, de uyanakoor a hólyagocskáknak idő kellett, hogy bebógyuljanak.


Most azonban észrevettem, hogy a nyelvem szélén van egy piciny piros pötty, ami afta módjára enyhén csíp. Emlékeim szerint: hét közben ráharaptam a nyelvemre, valamint diós cuccot ettem, aminek kellemetlen íze volt...............


Megjegyzném, hogy a bőrgyógyász elküldött vérvételre:

- vérkép nagyon jó

- nins vashiány

-nincs vérsüllyedés

DE viszont a pajzsmiriggyel kapcsolatban volt egy kis eltérés.......


Véleményetek?

Tudtok valami jó öblögetőt ajánlani, amitől nem leszek többet aftás?

Köszike

153. anonym2
2009. szept. 17. 22:56

Sziasztok!

Sok-sok éve küszködök aftával és minden létező dolgot kiprobáltam rá de csak egyvalami segít úgyahogy... Gondoltam leírom, hátha segítek valakinek ezzel. Betadine-nal öblögetni (a kicsi zöld dobozossal, mert van több fajta is...) attól a pillanattól fogva amint a legkisebb tünet is előjön. Naponta legalább hatszor, de minden étkezés után feltétlenül. Amíg afta van a szájban édességet enni szigorúan tilos, mert rontja a helyzetet.

Nekem fogorvosom javasolta ezt és ezzel a módszerrel hamarabb elmúlik mint azelőtt, meg nem is újul ki olyan gyakran. Sajnos megint van. Tegnap jött elő és nagyon fááááj. Viszont azt olvastam, hogy B vitamin hiány is okozhatja. Erről az a tapasztalatom hogy amíg B vitamin komplexet szedtem, addig nem jött elő hónapokig, de nagyon híztam tőle ezért abbahagytam...

2009. aug. 1. 20:55
hátigen..miután elmult az aftád akkorkell másik fogkefe...énis iygszoktam...de ettőlfüggetlenül megin kijön...
151. ciccmic
2009. júl. 29. 11:44

Sziasztok!


Sok helyen hallottam már, hogy ki kell cserélni a fogkefét. Lehet, hogy hülye kérdés, de én azt nem tudom, hogy mikor kell lecserélni? AMikor már éppen elmúlt az aktuális afta? Vagy rögtön az elején amikor jelentkezik? Elvileg az utóbbi nem logikus, hiszen ezesetben újra megfertőződne a fogkefe. . .

2009. júl. 10. 12:03
svéd csepp, e amiota nem eszek diot nem jött ki:)
2009. júl. 10. 11:55
Igen! De én nem ittam vagy ettem senki után. Ahoz amúgyis finnyás vagyok, hogy én más után egyek/igyak. :-)
148. syria (válaszként erre: 147. - L.Niki18)
2009. júl. 6. 11:17

Most olvastam el figyelmesebben az általad kiírt fórum címét. Abban benne van a kérdésedre a válasz.

(„olyan hólyagszerűség, mint amikor valaki után iszunk/eszünk”)

2009. júl. 5. 20:05
Még egy kérdés talán nem merült fel. Ezt el lehet kapni ha utánam iszik valaki?
2009. ápr. 30. 07:14
ma van a ballagás...és megin tele van a szám:(:(:(................ez nemigaz:(
145. akyyy
2009. ápr. 26. 20:31
VAGOTHYLT receptre kapható, nekem vény nélkülire lenne szükségem :((( meghalok, segtséget kérek!
144. akyyy
2009. ápr. 26. 20:30

Na a multkor ahogy elmúlt, de éreztem högy a szém szélén, a "pofám" másik oldlaán belülről születik egy új. most ezzel szenvedek, bár ez elviselhetőbb, egészen mostanáig, most nagyon ráerősített és csíp egy picit.

az oldatom totál kifoyott. én eddig is tudtam hogy immunrendszer miatt van, szoktm ais mindenféle gyümölcsöt, vitamint enni (centrum), kb 1, másfél hét és elmúlik, de ennél hamarabbi megoldás kéne.


Kipróbálom ezt:

VAGOTHYLT


valami gyógykencefince mindenképpen kell.

2009. ápr. 21. 16:08
hát nekem vagothyl nem használ....ezt a mézes dolgot lehet kikellene próbálni...der aza baj h nemszeretem:S:D...am nekemis modták h az imm. rendszer gyengesége miatt van...én beszedtem isoprinosin v miylen imm.rendszer erősitőt v 4 dobozzal....nem iagazán használt:S
142. ibike22
2009. ápr. 20. 23:41
teafaolaj
141. 09789a1669 (válaszként erre: 140. - Monizsofi1982)
2009. ápr. 20. 23:34
tökéletes a first,ecsetelő helyett pedig ajánlani tudom az aloe foggélt.
2009. ápr. 19. 21:11
Lehet kapni fogínyecsetelőt a gyógyszertárban, de én most Aloe First- öt használok, mert erre is jó.
139. kisg
2009. ápr. 19. 17:23
Elfelejtettem mondani, hogy egy kis üvegcsébe kapható fekete színű, borzasztóan rossz ízű folyadék, de ne ijedjetek meg tőle mert soha ilyen hatásosat még nem használtam.
138. kisg
2009. ápr. 19. 17:22

Kedves Mindenki!

Egyetlen egy valaki írta be a megoldást, amit én is mindenkinek ajánlani szeretnék:

VAGOTHYL

Aftára csak VAGOTHYLT kenjetek egy fülpiszkálóval. Nagyon csíp kb. 10 másodpercig de még aznap leszárítja.

Semmi más még nem használt nekem csak ez.

PRÓBÁLJÁTOK KI!

137. evah
2009. ápr. 18. 10:14

Sziasztok!

Nekem is egy csomószor van aftám. Illetve csak volt?:)

Egy fogorvos ismerősöm végre érthetően elmondta, hogy mi is ez az egész. Lényeg, hogy a herpes vírus okozza és azért jön elő mindig, mert gyenge az immunrendszerünk. Persze vannak tényezők, amik miatt hamar kijön, de az alapvető gond az immunrendszer gyengesége. Ezt kell megerősíteni és nem, vagy csak nagyon ritkán fog kijönni afta. A vírus kiírtani nem lehet, de tehetünk ellene. Azt tanácsolta nekem, hogy gyakran egyek mézet, mert abban olyan immunanyagok vannak, amikre szükségünk van. De nem szabad teába, miegymásba tenni, főleg nem melegen, csak úgy magában. Aki nem szereti a mézet, propolisszal tegye ugyanezt.Én január óta minden reggel eszek egy kiskanál mézet (nem ilyen bolti "macimézet") és azóta egy aftám se volt, pedig 2 etente szokott lenni előtte. Sőt egész télen még egy megfázásom se volt, pedig régebben elég beteges voltam. Szóval,ha megerősödik az immunrendszer, akkor leküzdi a vírust. Ha mégis lesz egy afta, akkor fertőtlenítésen, öblögetésen kívül vannak apró trükkök, amikkel lehet gyorsítani a gyógyulást: nem szabad ilyenkor túl forrót enni, inni, ne együnk, igyunk savas dolgokat (túl citromos tea, savas gyümik stb), viszont a tej, meg valaki írta a kefírt, az jó, mert semleges és nem fertőzi felül az aftát. Meg persze minél gyakrabban mossunk fogat! Nekem ez bevált. Remélem másnak is segít!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook