Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóterhet nem viselő járandóságok nyilatkozatának a kitöltése? fórum

Adóterhet nem viselő járandóságok nyilatkozatának a kitöltése? (tudásbázis kérdés)

1 2
10. marc§ika (válaszként erre: 8. - Giga455)
2009. okt. 6. 13:36

egy angyal vagy!:-)

de mi van akkor ha én gyeden vagyok akkor is beírjam annak összegét?vagy csak a gyesen lévőkre vonatkozik a 2pont?

9. marc§ika (válaszként erre: 7. - Farika)
2009. okt. 6. 13:34

értem...nagyjából!

segítenél kitölteni? a 2.1 ill. 2.2 -es kérdésnél elakadtam

2009. okt. 6. 13:31

Basszus most hogy írod én is elfelejtettem vissza küldeni...


nem bonyolult:

aláhúzod hogy melyik hónapokban kapod, nyilván mindben, és hogy a te nevedre jön-e vagy a házastársadéra. beírod, hogy mekkora összeget kapsz havonta, és elosztod kettővel, mert csak 50%-a fogja növelni az adóalapodat, feltéve hogy nem felemelt családit kapsz tartósan beteg gyermek után, mert akkor 0-át írsz a második kipontozott részre. (ez volt az 1-es pont)

2-es pontban ha gyes-t kapsz, beírod, hogy mikortól, és havonta mekkora összeget.

a 2.2-es pontba akkor írsz ha mondjuk dupla családit kaptál, mert visszamenőleg kaptad.

a többit meg tudni fogod, neved, taj számod...

7. Farika (válaszként erre: 4. - Marc§ika)
2009. okt. 6. 13:29

igen, főleg a csp miatt találták ezt ki, ha családról van szó akkor mind a két félnek ki kell tölteni egy-egy papírt és a járandóság fel összege terheli így meg a adó alapot. pl: ha a csp 26600ft. akkor az anyát és az apát is 13300ft. terheli havonta.

aztszem. valahogy így van, lényeg hogy ezzel is szivatnak!

2009. okt. 6. 13:29
HAHÓ!valaki segítsen ha tudja és rá ér,és nem néz hülyének!:-) SOS!
5. marc§ika (válaszként erre: 3. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 6. 13:25

az első pontot értem hogy a családi pótlék ...ft,de utána van az hogy "nálam adóterhet nem viselő járandóságnak minősül annak 50%a.azaz havonta ...ft?


na ide be kell írnom a családi felét?vagy mi?:-)))

4. marc§ika (válaszként erre: 3. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 6. 13:21

:-) egy kicsit nehéz eset vagyok!

segítenél?

adóterhet nem viselő járandóság a családi potlék és a gyed is?

2009. okt. 6. 13:14

Hogy mihez kell?

Hát az adóterhet nem viselő járandósságokhoz:))


Amúgy csak ott van hogy mit kell odaírni (értelemszerűen gondolom,név cím stb...)

2009. okt. 6. 13:10

segítség kellenne,hogy kell ezt kitölteni?egyáltalán mihez kell?


Elfelejtettem visszaküldeni a papírt,épp most találtam meg,nem késő még ha most küldöm majd vissza?

2009. okt. 6. 13:09
Adóterhet nem viselő járandóságok nyilatkozatának a kitöltése?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook