Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? fórum

Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2009. dec. 9. 21:51

Nem akarom, hogy bárki azt higgye: le akarom beszélni az embereket, hogy segítsenek azoknak, akik a fórumon (vagy bárhol) segítséget kérnek.


Tanácsot szeretnék, hogy derítsem ki.

Azt mégsem kérdezhetem meg senkitől, hogy át akar-e vágni, létező személy egyáltalán? Nem nyomozgathatok utána.


Nem tudom. :(

10. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 8. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 9. 21:50
igen nagyon kedves a lány vagy az anyuka, és rettentően türelmes
2009. dec. 9. 21:49

most azt várom, hogy a sógornőm is hozzon egy két ruhácskát és mehet a csomag, hogy még karácsony előtt odaérjen

van egy-két használtruha is, de nagyon jó állapotba vanak

azt ciki elküldeni?

8. ec882cfc9f (válaszként erre: 5. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 21:49

Szeretnék hinni abban, hogy csak egy ilyen .... alak volt, aki kihasznált pár embert.

Biztosan jó helyre került. Azt írod, kedves, akkor gondolom, beszélgettetek előtte.

2009. dec. 9. 21:48
megadta a nevét és a címét is
6. ec882cfc9f (válaszként erre: 4. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 9. 21:47

Volt már példa az ellenkezőjére is. Az egyik családnak gyűjtöttünk tartós élelmiszert, ruhákat, és egy nagy csomagban küldtük el.

Ott kiderült, hogy jó helyre került.


A netes névtelenség egyrészt néha jó is tud lenni. De ilyenkor már annyira szkeptikus vagyok, főleg ha nincs semmilyen adat, csak egy nicknév.

2009. dec. 9. 21:47

most mit tegyek akkor?

honnan tudhatom, hogy rászorul e tényleg?

amúgy kedves

4. ec882cfc9f (válaszként erre: 2. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 21:45

Kinőtte a kisebbik gyerek a ruháit. Mi már nem terveztünk többet, ismerősök még messze vannak a gyerekvállalástól.

Egy fórumban valaki írta, hogy szüksége lenne ruhákra, és én is elküldtem. Mikor legközelebb kerestem gyerekruhákat a neten, akkor bukkantam rájuk.

Először azt hittem, rosszul látok, el se akartam hinni. De több ruha is volt a csomagban, amit én küldtem, méret, szín, minden stimmelt.

Azt hittem, a szívem szakad meg. Akkora csalódás volt...

Később kiderült, hogy nem csak én jártam így, többen is.

2009. dec. 9. 21:41
nem is tudom, hogy mi lenne ha kiderülne, hogy nem is rászorul csak árulni akarja
2009. dec. 9. 21:37

szia

nemrég várandós lettem és vettem egy két ruhát, de én már előtte is vettem mert nem bírtam ellenállni, és mikor kiderült, hogy nincs már babám akkor nagyon elszomorodtam.

valaki itt írta, hogy neki kellenek ruhák mert nagyon szükségük van rá és én jelentkeztem, hogy elküldöm és most összeszedtem a ruhákat és elküldöm.

Csak reménykedni merek, hogy jó helyre kerüllnek azok a ruhák amiket én a babámnak vettem, és nem vernek át.

2009. dec. 9. 21:31

Az a gondom, hogy már olyan bizalmat lettem, nem tudom, mit tegyek.

Ilyenkor, karácsony környékén többen kérnek segítséget. Amit egyrészt megértek, hisz mégis csak a legnagyobb ünnep. A gyerekek nem szabad, hogy észrevegyék: valami hiányzik.

Másrészt, ilyenkor előkerülnek azok is, akik meglovagolják ezeket a jótékonysági hullámokat, és különféle módokon próbálnak "kisírni" maguknak adományokat.

Szeretném, ha adok valamit, az jó helyre kerüljön. Nekem sincs sok, és ezért nem mondom, hogy nem fáj, amikor a tartós élelmiszerek a sarki kisboltban, vagy a megkímélt, ajándék gyerekruhák a teszveszen tűnnek fel.


Most is van egy fórum (másik, nem ez, de nevet inkább nem írnék), ahol egy anyuka azt mondja, segítségre szorul.

De olyan bizonytalan (és bizalmatlan) vagyok: akárki csinálhat egy regisztrációt, és sose fogom megtudni, hogy jó helyre került az, amit én jószándékkal adtam, vagy csak palira vettek.


Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook