Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz... fórum

Abortusz... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
253. Bea0124
2012. ápr. 4. 10:42
Hála égnek most már szigorítottak az abortuszon!És egyes embereknek majd nehezebb lesz így védekezni:)
2012. ápr. 1. 14:25

Szerintem az anyai ösztön nem alap.Nálam is csak szülés után hónapokkal jött elő.

Nem szeretem a gyerekeket,legalábbis másét nem.Csak az én kettőmet.

Nem vagyok az abortusz mellett de ellene sem.

Ha rossz időben,rosszkor esik teherbe valaki,vagy nem akarja vetesse el.

Azon fiatalok táborát erősítettem anno,akik felelőtlenül terhesek lettek.Én sem lettem volna boldog,ha rám erőltetik,hogy márpedig 16 évesen szülsz.

De most 2 gyerek után nem vetetném már el.

Úgy gondolom,hogy ha valaki még nem szült gyereket és úgy megy abortuszra,nem érzi át a súlyát a dolognak.Nem viseli meg annyra lelkileg,érzelmileg.

251. csgybzs (válaszként erre: 244. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 1. 13:39

Oké, akkor a te stílusodban!


Ha a Te anyukád kikapartatott volna eggyel kevesebb elfuserált életű ember lenne...


Így jó?


Nem vagyok attól elfuserált nőnemű, mert nincsenek ösztöneim, és képzeld nem a pénz és a kinézet miatt, bár az sem mellékes....

250. c33bd8536b (válaszként erre: 247. - Habospite)
2012. márc. 31. 22:40

Látod, a családtervezés olyan régi, mint az emberiség. Az asszonyok soha nem képzelték, hogy annyit kellene szülniük, amennyi "megadatott". Csak a különböző korokban különböző lehetőségeik voltak. Amikkel éltek is.


Ennek az idillikus képnek hogy "öreganyám is annyit szült, amennyi jött, és de boldog volt, hogy felnevelhette őket" bizony ellentmondanak a történelmi tények. Tiszazúgi arzénes asszonyok? Hallottál róluk?

249. 130454e42d (válaszként erre: 247. - Habospite)
2012. márc. 31. 22:30

persze, abortusz mindig volt, az a különbség, hogy most biztonságosabb, kevesebb nő hal bele, és több esély van, hogy később lehessen gyereke, amikor ő is szeretné. Amúgy 100%-os védekezés az önmegtartóztatás, de az piszok kevés embernek megy. Én védekezem, spirállal, de ha mellette terhes lennék valószínűleg elvetetném. és örülök, hogy ezt én dönthetem el, nem vadidegenek mondják meg, mit kell tennem.

Valaki írta, hogy a nőt, aki az abortuszt választaná börtönbe kéne csukni. Tőle kérdezem: és az apát? Egy terhességhez férfi is kell.

248. 130454e42d (válaszként erre: 245. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 22:26
Véded őket? Mit teszel a már megszületett gyerekekért? Ha esetleg cigányok vagy afrikaiak?
247. Habospite (válaszként erre: 246. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 22:15
Az az érdekes, hogy 86 éves nagymamám néhány hónapja mesélte el, hogy neki is volt abortusza. A kérdés onnan vetődött föl, hogy egyik ismerősünk fél, hogy nem lehet gyereke, mert volt abortusza, és mamám tök lazán bevágta, hogy "nekem is volt, még is született két egészséges gyerekem". Kicsit leblokkoltam. Nem kérdeztem bele a részletekbe, de mint látszik ... nincs új a nap alatt. Max. most nyilvánosabbak ezek a dolgok, és jobban felvállalják a nők ...
246. c33bd8536b (válaszként erre: 244. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 22:05

Statue, ha tényleg teher neki, és nem boldogság, mint neked?

Az anyai ösztönnek alapnak kellene lenie? Úgy van, annak kellene lennie...De ha nem az? Nem szabhatod meg, ki hogy érez. Ebben a világban? Tényleg azt hiszed, hogy dédanyáink minden megfogant terhességet meg akartak szülni?

245. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 243. - 130454e42d)
2012. márc. 31. 21:53

Igen, jó ember vagyok.

Nekem a gyerek az első, más felnőtt nyivákolása nem érdekel. Azokat védem, akit védtelenek. Azoktól, akik istennek hiszik magukat. Vagy éppen nem áldozzk fel pillanatnyi kényelmüket.

244. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 242. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 21:52

Mert nem érdekel. Egy embergyerk sorsa felett dönt a nő, aki az ő testében van. Kikapartatja magából, mint egy férget, aki csak teher.

Az anyai ösztönnek alapnak kéne lennie egy nőnél, de ebben a világban egyre több az elfuserált nőnemű, akiknek sokkal többet jelent a szakma, a pénz, a kinézet, a jólét.

Nem. Nem érdekel senki nyűgje, hogy épen milyen kifogást keres a külvilágnak, amiért megöli a babáját. Mit akartok? Ugyis ti vagytok többen, nem tök mindegy, hogy egy vagy két ember ember elítéli azt, aki abortuszt végeztet magán?

243. 130454e42d (válaszként erre: 238. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 20:53
Jó embernek tartod magad? Ennyi lenézéssel, ítélkezéssel? Elég alacsony a mércéd.
242. csgybzs (válaszként erre: 238. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 17:30

"Azokat sem tartom semmire, akikben nem alakul ki az anyai ösztön."


Ejha, ez nem semmi. Nagyon sajnálatos ami Veled és anyukáddal van, de pont e miatt jobb egy abortusz, mint egy nem várt baba, akit utána eldobnak.

Nem akarlak megsérteni, de nagyon egy kalap alá veszed az embereket, miközben nem is tudod mi munkálkodik egyes ember lelkében.....

241. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 240. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 16:22
Be is fejeztem. Kismamaként ez nem jó lépés, pláne olyanokkal, akik nem is látják mit írok.
240. c33bd8536b (válaszként erre: 238. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 16:12

Hát ha nem tesz jót neked, ne vitázz! A te választásod.


Az is a te dolgod kit nézel le...én senkit nem nézek le, és nem szeretem az olyan embereket, akik más felett ítélkeznek...én ilyen vagyok.

2012. márc. 31. 15:54
Nem csak akkor lehet valaki terhes ha ész nélkül össze vissza dug, és nem gondol a fogamzásgátlásra. Ismertem olyat aki tabletta+gumi kombó mellett esett teherbe, tehát nem volt felelőtlen, nem ész nélkül csinálta mint a nyulak. Teljesen megértem ha ilyen helyzetben inkább az abortusz mellett döntenek.
238. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 237. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 15:48

Azt hiszem felesleges az ilyen vita, mert úgysem tudunk dűlőre jutni, nekem meg nem is tesz jót.

Én lenézem azt, aki felelőtlenül kefél és aztán szalad kaparásra. Nyugodtan vissza lehet fogni a nemi vágyat, ha nincs meg a védekezés módja. Aki pedig annyira egyszerű, hogy nem is ismeri a védekezés fogalmát, az a terhességet sem fogja felismerni. A tinik külön kategória, dugnak boldog-boldogtalannal. Undorító. Nem vagyunk állatok.


Azokat sem tartom semmire, akikben nem alakul ki az anyai ösztön. Ez személyes sérelem, anyám pont emiatt dobott el. De megmaradtam és most boldog anyuka vagyok. Vagy engem is el kellett volna vetetni? Én az életet választanám.

Kemény gyerekkorom volt, mert nem ismerem az anyai szeretet, de jó emberré váltam! Olyanná, aki küzd az életért, mert nagyon sok mindenen keresztül ment már, ami miatt TI elvetetnétek a gyereketeket! És tudom, hogy megéri küzdeni.


Az én szépségeim itt ülnek tőlem 1 méterre, épp mesét néznek. Rájuk nézek és leszarom a gyerekkorom... Megérte.

Lehet, hogy anyám köpnivaló szuka, aki megérdemel minden rosszat, de akkor is jó, hogy mégis megszült. Mert élek és mert élnek a gyerekeim.

237. c33bd8536b (válaszként erre: 236. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 15:06

"Ha nem születik meg, akkor esély sincsen arra, hogy megkapja."


1. Hogy mit megkapjon? A nem létező szeretetet? Basszus, ha valaki nem akar gyereket szülni, de rákényszeritik a törvények...azt hiszem, leírtam, hogy a gyakorlatban hogy nézett ki a 70-es, 80-as évek diktatórikus Romániájában.


Tudod, ezek tények. Nem idillikus elképzelések.


2."Ha nem születik meg, akkor a nő meg sem tudja magáról, hogy mennyi minden rejlik benne."


Hmm... talán nem is akarja...hadd döntse már el ő, hogy mit akar a saját életétől. Felnőtt ember! Mert mi van, ha elhiszi, hogy idővel megjön az anyai ösztön, aztán mégsem....nem kellene kísérletezni emberek életével.


"Ha nem születik meg, akkor mindenki kevesebb lesz tőle."

Ezt nem igazán értem. Ha valaki nem születik meg, az nincs. Nincsenek összehasonlítási alapok. Senkinek sincs fogalma arról, hogy a megnemszületett ember esetleg egy Michelangelo lett volna, vagy egy Hitler. Vagy csak egy szürke hétköznapi ember.

236. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 235. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 12:52

Ha nem születik meg, akkor esély sincsen arra, hogy megkapja.

Ha nem születik meg, akkor a nő meg sem tudja magáról, hogy mennyi minden rejlik benne.

Ha nem születik meg, akkor mindenki kevesebb lesz tőle.

235. c33bd8536b (válaszként erre: 231. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 30. 16:59
Hát én erre csak egyet tudok mondani. Az én felfogásom szerint a gyereknek joga van ahhoz, hogy szerető családban jöjjön a világra, ahol várják, ahol szeretik, ahol figyelnek rá. Joga van hozzá, hogy így induljon neki az életnek, hogy ebből erőt merítsen, mert később úgysem lehet minden bajtól megóvni. Szerintem ez fontosabb, mint a jog a megszületéshez.
234. c33bd8536b (válaszként erre: 230. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 16:46
Az rendben van, hogy nem kímélnéd. De ezzel még nem oldottad meg a problemát. El kellene fogadni végre, hogy nem mindenki való szülőnek. Szép dolog az anyai ösztön, de van, akiből hiányzik. És az ilyet felesleges szülésre kényszeríteni, mert annak csak boldogtalanság a vége. Vagy tragédia.
233. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 232. - C33bd8536b)
2012. márc. 30. 16:41

Az utolsó mondattal nagyon egyet értek, nem mintha a többivel nem.

A gyógyszer drága. A mai anyagi csődben a szegényebbek nem tudják megtenni. Ösztöne mindenkinek van, akarata leküzdeni nem soknak. De nem is tudják sokan, hogy terhesek.

232. c33bd8536b (válaszként erre: 229. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 16:39

Semmit! A tiltásnak mindig ilyen következményei vannak. Még mindig jobb az abortusz a steril műtőben, mint a konyhaasztalon. Kérdezgess csak öreg asszonyokat. Minden kor asszonyainak (évezredek óta) megvoltak a maguk praktikái a nemkívánatos gyermekáldás elkerülésére. Csak azok sokkal, de sokkal veszélyesebbek voltak. És mégis vállalták.


Mit lehet tenni? Végülis ezt mindenki tudja. Többet áldozni a felvilágosító kampányokra. Bevonni ebbe az iskolákat, egyházakat. Egyházakat? Mit is beszélek? Az egyházak jó része egyszerűen tiltja a fogamzásgátlást. Hosszú idő lenne, ameddig a legkisebb falvakban is sikerülne fényt gyújtani a fejekben. De valahol neki kellene kezdeni!


És persze, olcsón elérhetővé tenni a legbiztonságosabb fogamzásgátlókat.

231. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 228. - C33bd8536b)
2012. márc. 30. 16:36

Én abszolút Izolda gondolkodásával értek egyet és nem vagyok vak én sem, látom mi megy a világban.

De itt arról van szó, hogy nem értjük hogy bánthatja sajátját egy anya. Legyen az megszületett vagy még magzat.

Ahogy te érted, úgy mi értetlenül állunk előtte és nem vagyunk képesek felfogni.

230. Sz.Izolda (válaszként erre: 228. - C33bd8536b)
2012. márc. 30. 16:18
Az ilyen szülőket viszont nem kímélném... ez alatt bárki bármire gondolhat.:)
229. Sz.Izolda (válaszként erre: 227. - C33bd8536b)
2012. márc. 30. 16:17
Ezt értem, és fogalmam nincs, mit lehetne tenni, hogy ne ez legyen a következménye a tiltásnak.
228. c33bd8536b (válaszként erre: 226. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 16:17
Számodra nincs? Talán le kellene venned a rózsaszínű szűrőt. Hallgass bele néha a hírekbe. Kukába dobta, falhozcsapta, elásta, agyonverte, halálra kínozta, a pincében tartotta, az utcán hagyta... Ehhez képest semmi, ami bele sem kerül a hírekbe. Ahol ellátta, etette, öltöztette, csak éppen szeretet nem kapott az a szerencsétlen gyerek. Keresgélhetsz fórumokon, ahol felnőtt emberek vallanak arról, hogy mindig feleslegnek, plusz tehernek érezték magukat a szülői házban.
227. c33bd8536b (válaszként erre: 225. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 30. 16:06

Sok mindent nem tudunk elfogadni, de a dolgok, tőlünk függetlenül léteznek. Erdélyben élek, és mifelénk 1969-től a rendszerváltásig szigorúan tilos volt az abortusz. Én tudom, milyen következményei voltak. Végülis ez volt az ELSŐ olyan törvény, amit abrogáltak a rendszerváltás után. Okkal! Utána lehet nézni a neten, az egész világ szörnyűlködött a romániai árvaházakon, a kórházban felejtett csecsemőkön, az intézetekből megszökött, utcán élő gyerekeken.

Annak, hogy hány-és hány áldozata volt az illegális abortuszoknak, hány gyerek maradt árván ezek miatt.

Mert régi a mondás, de igaz: egy nő két dologért képes bármire: azért, hogy legyen, és azért, hogy ne legyen gyereke.

2012. márc. 30. 15:20
Valóban nem ér el az agyamig, hogy létezik olyan ember, aki nem szereti a gyerekét. Ehhez nem tudok hozzászólni. Ilyen számomra nincs.
225. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 223. - C33bd8536b)
2012. márc. 30. 15:17
Szerintem ő ezt érti, csak nem tudja elfogadni, mert egy anya, aki megtapaszaltalta már az anyaságot, az ezt nem érti, mert emberi deformitásnak véli. Ahogy én.
224. c33bd8536b (válaszként erre: 195. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 15:05

"Afrika és a kisebbség más."


Mitől más? Gyerek gyerek...bárhol születik, bármilyen a bőre színe.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook