Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A végleges szőrtelenítés manapság fórum

A végleges szőrtelenítés manapság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A végleges szőrtelenítés manapság

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2009. ápr. 19. 10:17

Sziasztok!

Szőrtelenítés után 3-4 nappal lehet borotválkozni?

54. asiszi
2009. márc. 16. 14:43

LÉZERES SZŐRTELENÍTÉS az AESTHETICAN:

Ez az orvosi központ a szolgáltatás árait csak 2000 Ft-ért hajlandó elárulni. Ezt konzultációnak nevezi. Csak az a gond, hogy egységesek az árai, vagyis a konzultáció köntösébe bújtatva volt hajlandó elárulni egyes kezeléseinek az árát, mely mindenki számára pont ugyanannyiba kerül. Semmi gond nem lenne ezzel, ha személyre szabott árakat mondanának, mert akkor megéri a konzultációs és az utazási díjat. A konzultációs díjat levonják a kezelés árából, de ha nem kérem a kezelést, akkor is fizetnem kell. Nem tudom, hogy ez mennyire törvényes és emberbarát hozzáállás, engem bosszantott, mivel olyan összeget mondtak a kezelésre, melyet nem tudok kifizetni, így feleslegesen mentem el a „konzultációra” és feleslegesen fizettem ki a 2000 ft-ot. Ami egyébként annyiból állt, hogy kitöltöttem egy adatlapot a személyes adataimmal és elmondták mi mennyibe kerül. Ha ezt esetleg közlik velem telefonon, nem is mentem volna el a „konzultációra” sem. Nekem nem a 2000 Ft fáj, hanem ez a hozzáállás. Ez olyan, mintha elmennék egy ruhaüzletbe, de az árakat is csak külön juttatás ellenében árulná el az eladó és utána eldönthetem, hogy vásárolok, vagy sem. De az összeget ki kell perkálnom, ha tetszik, ha nem, ha tudni akarom az árát.

Egyébként a szőrtelenítés árai: egy bajusz 100 e Ft, áll 100 e Ft, hónalj 100 e Ft, láb 200 e Ft.

Már mindenki lehúz mindenkit!

53. eb673dfdcb (válaszként erre: 48. - Grab)
2009. febr. 1. 14:12
Igen sajnos a szőrszál, az nem könnyen adja meg magát-olyat én nem szoktam mondani, hogy teljesen leáll a növekedése a villanófény által, csak azt, hogy nyugfó fázisba kerül..Nos, nem végleges az eredmény hanem tartósabb(kinek kevésbé, kinek hossabban)....De megtudlak érteni, sajnos küzdünk mi szakemberek is ellene...:)
52. Cuczy (válaszként erre: 47. - 715f494934)
2008. okt. 19. 22:34

Döbbenettel vegyes meglepettséggel olvastam egy fórumozótársamat, és csak reagáltam rá! Miért ne lehetne véleményem?

Nem véletlenül írtam vissza neki egyébként, hogy mindenhol ki kell tölteni az eü-adatlapot, beleegyezőt.

Nem érdekes, hogy azóta a lány nem firtatja a témát? Lehet, hogy benne is felidéződött az az eset?

És hogy "miért mindig annak hisznek aki csak úgy beír?"

Miért ne hittem volna neki?

Hálstennek még nem vagyok paranoiásan gyanakvó és bárki szavában kételkedő. Lehet, hogy naív és sebezhetőbb vagyok ezáltal, és lehet, hogy kihasználhatóbb, de még nem keserített meg annyira az Élet, hogy egy panaszkodó ember véleményéből egyből arra következtessek, hogy hazudik.

Ha egyáltalán hazudik. Mert mi van, ha csak érzékenyebben élte meg a kezelést, mint más, és ha nem is "epilepsziát" (mint utóbb kiderült), de hisztirohamot kapott?

Abból, amit és ahogy írt a lány, számomra nem sejlett ki, hogy túloz, vagy akár hazudik.

Voltam párszor én is ipl-kezelésen, volt hogy annyira fájt, hogy extra hűtésre állították a kezelőfejet, sőt a zselét is a mélyhűtőben hűtötték, de nem csökkent jelentősen a fájdalom (történetesen a "csikim" és popo környékén), inkább szünetet kértem, és kimentem elszívni egy cigit.

De mivel megértő volt a kozmetikus, nem maradt bennem rossz érzés.

Önt kezelték már az intim területén ezzel az eljárással?

A foghúzás sem annak fáj, aki húzza.

Azután, hogy Ön is elmondta a véleményét, már ismerjük az érme mind2 oldalát. Én mint kívülálló pedig majd megalkotom a 3.-at.

És még valami: Ön mit szólt volna hozzá, ha írtam volna Önnek, és ismeretlenül elkezdtem volna kutakodni, hogy "doktor úr, doktor úr! Ezt meg azt olvastam Önről egy netes fórumon, igaz amit panaszkodott az a valaki?"

Elég fura lett volna, nem?

51. Grab
2008. okt. 19. 22:29
Köszönöm a válaszát Kádár dr. Milyen jellegű kezelés jelenthet akkor megoldást ismerősöm esetében?
50. 715f494934 (válaszként erre: 48. - Grab)
2008. okt. 19. 21:46

A nagyenergiájú szőrtelenítő fénykezelés lényege, hogy a bőrben elhelyezkedő hajhagymát (és nem szőrszálat), mint célszervet kb.70 Celsius fokra felmelegítve elroncsolja, úgy, hogy a környezet nem károsodik. Ezt nevezzük szelektív fototermolízisnek. Ez egy pillanatra forró, szúró, csípő jellegű fájdalommal jár. Ha a szőrtelenítés során nem érezzük a csípő jellegű érzést, akkor a hajhagyma nem kap elegendő roncsoló sugárzást. Ilyenkor csak a szőrszál ég el, a hajhagymához nem jut elegendő energia. Nagyon sok helyen 1-4 hétre hívják vissza a pácienst, ilyenkor mindig csak az újra kinövő szőrszálat roncsolják. A kezelést alig érezni, akár fájdalommentesnek is nevezhető. A kezelések alatt "csoda" történik, nincs szőr, de a kúra befejezése után, pár hónap múlva visszanő.


Ezt fénygyantázásnak hívom.


Kádárdr

2008. okt. 19. 21:31

Nem akarok reklámot, de csak így tudom megkérdezni.

www.szormentes.hu - itt járt már valaki?

48. Grab
2008. okt. 19. 21:09

Sziasztok!


Egy kis tapasztalat: Ismerősöm jár Photosilk IPL kezelésre. A kezelést végző kozmetikus úgy tájékoztatta, hogy 5-6 kezelés ajánlott, de 8-10 kezelés is szükséges lehet. Ő már a 12. kezelésen is részt vett és sajnos csupán 30-40 %-ban csökkent arcán, állán, hasán a szőr mennyisége. Ismerősöm fehér bőrű, a szörzet pedig sötétbarna.

Kérdésére, hogy mennyi kezelés lehet még szükséges, azt mondták, (most, hogy már ráköltött kb. 200.000 Ft-ot) talán nem is alkalmas a kezelésre hormonprobléma miatt. Nos a hölgy volt korábba kivizsgáláson és nincs hormonproblémája. Nem igazán értem, hogy pasikból őrült jó nőket tudnak csinálni, de ha egy nőnek van ilyen problémája, semmit sem lehet vele kezdeni.

47. 715f494934 (válaszként erre: 46. - Cuczy)
2008. okt. 19. 20:54

Ön ott volt, hogy ilyen konkrét véleménye van?


A páciens kitöltötte a kórelőzmény lapot, hogy nem epilepsziás. A papír most is megvan. Amúgy az "epilepsziás" rohama után 1 perccel a recepcióról telefonált vagy 5 ember hallatára.


Miért mindig annak hisznek, aki csak úgy beír? Miért nem kérdeznek meg minden résztvevőt, mielőtt véleményt nyilvánítanak?


Kádárdr

46. Cuczy (válaszként erre: 45. - Zsuzso100)
2008. okt. 17. 21:05
Az az a Doki! Ráadásul orvosként tudnia kéne, hogy epilepsziásokat nem is szabad kezelni IPL-villanófénnyel. Mielőtt elkezdte a kozmetikusom a kezelést, kitöltett velem egy egészségügyi állapot felmérő űrlapot, sőt, a beleegyező nyilatkozatban is benne volt. Nyilatkozni kell benne, hogy milyen betegségei vannak az embernek, és ha van olyan, ami a tiltólistán szerepel, akkor nem szabad elvégezni a kezelést.
2008. okt. 16. 23:47
A szoliról ilyenkor le kell mondani???
44. huile (válaszként erre: 26. - Kalinka)
2008. jún. 8. 09:48
ez az az illető lenne, aki ugyanitt egy másik topikban válaszolgat kadardr néven?? :O...uh szegény, gondolom enm is mentél többet ....
43. szacomsz (válaszként erre: 38. - B7bcc56c1a)
2008. máj. 22. 23:35

Szia!


Bőrtípustól függően többször. Legalább 4 alkalommal.

Ha világosabb a bőröd és sötétebbek a szőrszálak, akkor a 4 alkalom elegendő lehet és utána már csak évente 1x fenntartó kezelés szükséges.


Minél sötétebb a bőr és világosabb a szőr, annál biztosabb a 6...8 ismétlés.


Attila

2008. máj. 22. 23:34

Sziasztok!


Hónalj és bikini?

69.000.- Ft-ért 1 kezelés?

Ott mit csinálnak?


Már bocs, de nálunk ez a két kezelés együtt 7.000.- Ft (hétezer !!!) / alkalom.

A 6 kezelés is csak 42.000.- Ft !


Komoly.

2008. márc. 6. 18:17
Sziasztok! Az ún. Epila laser, otthon használható szőrtelenítő géppel kapcsolatosan, tudtok valamilyen információval szolgálni? Előre is köszi: Anita
2008. jan. 20. 18:24

Sziasztok!

Elolvastam egy pár hozzászólást,és a hairfreecenter ben iszonyat komoly géppel kezelnek. Mondjuk én nem értek hozzá, de pénteken voltam és tök kedves a csaj. Be vagyok irva, és hónalja+ bikinire fizetek 69.900-at. Az nem olyan rossz, szerintetek?

2008. jan. 16. 15:50

sziasztok!


én járok végleges szőrtelenítésre, és nekem eddig pozitív a tapasztalatom :) de persze nem 1 alkalom után tűnik el, hanem ahová én járok, ott 8 alkalmat vállaltak, hogy az alatt fog eltűnni, most tartok a felénél, és kb 1 éve kezdtem. lézeresre járok, ami kicsit fájdalmas... de megéri szerintem.

2007. dec. 17. 13:25

Hali!


Engem is érdekelne ez a végeleges szőrtelenítéses módszer,az igaz ugye,h.csak18év felett csinálják? Ha igen,akkor még várnom kell 2hónapot:( És tényleg úgy van,h.többször kell visszamenni,tehát nem csak egy alkalom,ugye?:s

2007. szept. 22. 21:55
Sokszor előjön ez a téma az agyamban, hogy milyen jó lenne ha nem kéne magamat szőrteleniteni többé! De hát nem tudom hogy Tolna megyében létezik-e ez a kezelés és hogy ha van is merre található és mennyiért, és az ár sem egy utolsó szempont!
36. dobos
2007. aug. 17. 22:41
Én azért nem véglegesíteném a szőrtelenítést.Ki tudja mikor mi lesz a divat.Most ez holnap más.
2007. jún. 17. 14:43

sziasztok

én végre rászántam magam a végleges szőrtelenítésre, de csak az árak alapján nem szeretnék dönteni. olyan hozzászólót várnék, akinek már bejött, és nem bánta meg.

köszi

34. Freya
2007. máj. 2. 07:10

vízben oldódó gyantát keresek. régen a Byly-nek volt ilyen terméke. ennek a lényege, hogy vízzel lemosható... és nem ragad napokig. ha tudja valaki, hogy hol lehet ilyet kapni, kérem írjon

köszi :)

33. John Szasa (válaszként erre: 28. - M.a.n.d.y)
2007. ápr. 19. 12:13

Szia!


Én egy 25 éves srác vagyok és néhány helyen elég erősen nő szőrzet és a segtíségedet kérném!!


Végelges szőrtelenítést vagy erős gyengítés szeretnék a követekző helyeken: teljes front mellkas és has) és teljes

arc meg nyak!


Többször is pórbáltuk a gyantát de fáj is meg nem elég hatékony és elég gyakori a szőrtüsző gyulladás!


Olvastam sokat az IPL-ről hogy ez a legjobb de

félek kipróbálni!! Pénzem lenne rá!!


Kérlek segtís nekem hogy lehet e bármi káros hatása, meg hány alkalom kellene hogy végleges hatást érjünk el???


Tudsz olyan személyeket ajánlani akik már kipróbálták??


Nagyon szívesen elmennék csak kell egy kis bátorítás:)!


Előre is köszönöm és nagyon várom válaszod!!!


Üdv

32. John Szasa (válaszként erre: 25. - Andrea77)
2007. ápr. 19. 12:12

Szia!


Én egy 25 éves srác vagyok és néhány helyen elég erősen nő szőrzet és a segtíségedet kérném!!


Végelges szőrtelenítést vagy erős gyengítés szeretnék a követekző helyeken: teljes front mellkas és has) és teljes

arc meg nyak!


Többször is pórbáltuk a gyantát de fáj is meg nem elég hatékony és elég gyakori a szőrtüsző gyulladás!


Olvastam sokat az IPL-ről hogy ez a legjobb de

félek kipróbálni!! Pénzem lenne rá!!


Kérlek segtís nekem hogy lehet e bármi káros hatása, meg hány alkalom kellene hogy végleges hatást érjünk el???


Tudsz olyan személyeket ajánlani akik már kipróbálták??


Nagyon szívesen elmennék csak kell egy kis bátorítás:)!


Előre is köszönöm és nagyon várom válaszod!!!


Üdv

31. M.a.n.d.y (válaszként erre: 30. - 5e67f791bc)
2007. márc. 2. 13:32
Hát ez is olyan, hogy most azt mondják nincs káros következmánye aztán ki tudja évek mulva mit fedeznek fel plusz azt irja 6-8 kezelés plusz utokezelés utána hát én ha mindent mega karnék csinálni az sok sok milla szal szép kilátások...
2007. márc. 2. 02:47
Mar nagyon ramferne valami ilyesmi, mivel a pasimhoz hasonloan, en is utalok naponta borotvalkozni! Az gyantahoz meg kell varni, hogy teljesen kijojjon - ez nekem nem oke, - kiszugeralni meg nem tudom magambol...sajna:)
2007. márc. 2. 01:56
A cikket egy másik oldalrol hoztam mivel hirdetni nem lehet, viszont engem érdekel, de nagyon sok pénz igy szeretnék tapasztalatokat aki csináltatott már iplt és pozitivak a tapasztalatai tehát a legjobb miőségű géppel csináltatta hogy mennyire tartos és mennyi utokezelésre járt meg ilyenek
2007. márc. 2. 01:54

Mire kell odafigyelni, ha IPL szőrtelenítés mellett döntünk?


Számos oktatást és előadást tartottam már ebben a témakörben és azt vettem észre, hogy legtöbbször még a kozmetikusok sincsenek tisztában azzal, hogy az IPL gépek között milyen óriási különbségek vannak. Hát még a vendégek...

Legtöbbször csak annyit tudunk, hogy az egyik kozmetikában is villanófénnyel dolgoznak és a másikban is, így maximum az ár szerint tudunk kategorizálni.

Mit tegyünk? Hagyatkozzunk a kozmetikus meggyőzőképességére, és mindent higgyünk el neki, vagy egy kicsit járjunk utána az igazságnak? Döntsenek Önök!


Az IPL (intenzíven pulzáló fény) gyakorlati alkalmazásáról tudni kell, hogy a villanófényt kibocsátó lámpa kezelés közben minimum 70-80 °C fokon villan. Ezen a hőmérsékleten, ha nincs megfelelő hűtése egy IPL készüléknek, akár azonnali másodfokú égést tud okozni, a fájdalomról nem is beszélve.


Éppen ezért egy jó minőségű IPL készüléket már a méretéről is fel lehet ismerni. Egy számítógép nagyságú dobozban a ventillátorok és a folyadékhűtő nehezen férnének el. A jó hűtőrendszer a kezelések időtartamára is hatással van, hiszen túlmelegedés esetén az IPL gépek automatikusan letiltanak.


Ezen kívül a kezelések hatékonyságát nagymértékben növeli, ha az IPL gép hűtött kezelő felülettel rendelkezik (amit közvetlenül a bőrünkre tesznek). Ez viszonylag ritka, éppen ezért a bőrt vagy jégzselével hűtik (ami elég körülményes), vagy nem teszik rá közvetlenül a kezelőfejet a kezelendő felületre, de akkor nem is várható megfelelő hatékonyság, mivel elvész az alkalmazott energia, vagy a másik lehetőség, hogy alacsony energiát alkalmaznak, ami ugyan nem égeti meg a bőrt, de nem is hat!


A legjobb eredmény eléréséhez fontos lenne, hogy a kezelőfejből ne lógjon ki a kristály (ami a villanófényt kibocsátja). Sajnos ma Magyarországon a gépek 95-98%-a nem tud megfelelni ennek a követelménynek.

Miért is olyan fontos ez?

Ha a kezelőfejből kilóg a kristály, akkor lényegesen magasabb energiát kell alkalmazni kezelés közben, a megfelelő eredmény érdekében, mivel nagy a "hulladék energia", ami elveszítődik a villanások közben. A magas energia leadás miatt jóval fájdalmasabb a kezelés, a bőr égésveszélye nagymértékben fokozódik, és több kezelésszámra lehet szükség.


Ha a kezelőfejből nem lóg ki a kristály, az minden esetben egy szabadalmaztatott eljárásnak köszönhető, ami igen költséges. Ezzel egy olcsó kategóriájú gép nem tudja felvenni a versenyt.


Ma a kozmetikákban szinte kizárólag az 1-3 millió Ft közötti gépekkel dolgoznak. Ezekkel a gépekkel a nagy kezelésszám csak az egyik negatívum, de a hozzá nem értés miatt, és a gép rossz technológiájából adódóan nagyon könnyen megégethetik a bőrt, és az már komolyabb probléma, mivel életre szóló hegesedéseket vagy pigmentációs zavarokat lehet a bőrünkön okozni!

(Zárójelben jegyezném meg, hogy egy magas technológiának megfelelő gép, 10-12 millió Ft-tól kezdődik).


Fontos lenne, hogy ne csak a kezelési ár alapján döntsünk, mert ma már minden területen igaz, hogy "olcsó húsnak híg a leve", de itt különösen, mivel nem mással, mint a bőrünkkel "játszanak" kezelés közben! Hiába olcsó az a kezelés, ahol 15-20 alkalomra is szükség lehet (bár ha valaki magát olcsónak és szuper hatékonynak hirdeti, akkor ezt úgysem mondja). A végén mégis ez fog a legdrágábbra kijönni, a ráfordított időről (ami években mérhető) már nem is beszélve.


Tudom nem egyszerű, de én már nagyon sok csalódott emberrel találkoztam, aki azt mondta, hogy soha többé...

Pedig léteznek még komoly cégek, akik nem a gyors meggazdagodás miatt vesznek, vagy bérelnek IPL gépet, és szakmailag teljesen felkészültek, legyen szó kozmetikusról vagy bőrgyógyászról.



Minden, amit az IPL szőrtelenítésről tudni kell


Az IPL szőrtelenítési eljárás megfelelő hatékonysággal alkalmazható a nemkívánatos és zavaró szőrzet tartós csökkentésére. Egy csúcstechnológiával rendelkező készülékkel a kezelés gyors, kényelmes és szinte fájdalommentes.

Hatékony IPL készülékkel végzett kezelés esetén, már az első alkalom után igen látványos eredményt tapasztalhatunk. A kezelések között az első időben 4-6 hét, később, pedig nagyobb időkihagyás minimum 6-8 hét szükséges, mivel a szőrszálak növekedése egyre lassul.


Csak a melanin tartalmú (sötét) szőrszálakat lehet kezelni, a szőke, ill. fehéreket nem. Minél nagyobb a kontraszt a bőr és a szőr színe között, annál eredményesebb lesz a kezelés.


A kezelés teljes időtartama alatt be kell tartani a nap ill. szolárium mentességet, mivel az eljárás lényege, hogy az alkalmazott fényenergia a melaninban nyelődik el és ott hővé alakul át. Ez a hőenergia a szőrtüszők felmelegítésével, a hajszemölcs károsodásához vezet, ezáltal akadályozza meg a szőr további növekedését.


Ha nincs az IPL készüléknek megfelelő bőrhűtése vagy rossz az alkalmazott értékbeállítás, esetleg napoztatott a bőr, akkor könnyen égési sérüléseket lehet okozni, mely egy életre szóló nyomot hagyhat.


A fent felsoroltakat figyelembe véve egy hatékony IPL szőrtelenítéshez elengedhetetlenül szükséges:

Hűtött kezelőfelületű és megfelelő technológiával rendelkező gép, kiváló szakmai háttér, a vendég teljes körű felvilágosítása a kezeléssel kapcsolatban (gyógyszerszedés, terhesség, napozás stb.), beleegyező nyilatkozat aláíratása, ezen kívül ultrahang gél (vékony rétegben), védőszemüveg és megfelelő testhelyzetet biztosító ágy.


Egy kezelés nem attól lesz eredményesebb, ha orvos végzi. Egy jól kiképzett kozmetikus megfelelő géppel, megfelelő felkészítést követően ugyanolyan hatékony szőrtelenítést tud végezni. Nem a szőrtelenségre és a kezelés eredményére kell a kozmetikusnak vagy az orvosnak garanciát adni, hanem a kezelés tökéletes kivitelezésére, s a minőségi, szakmai háttérre.


A kezelések után az aktív, növekedési fázisban lévő szőrszálak 10-14 nap alatt elsorvadnak és kipotyognak.

Általában szőreink maximum 15-20 % van egyidejűleg aktív (anagén) fázisban a többi kihulló vagy újraképződő, Az utóbbiak a kezelés után újra visszanőnek, melyeket csak az aktív fázisban lehet eltávolítani. Éppen ezért a kezelés előtt 3-4 hétig és a kezelések között is kizárólag borotválni szabad az adott területet, hogy minél több szőrszálunk legyen ilyen állapotban.


Érdemes tudni, hogy végleges szőrtelenítés egyáltalán nem létezik, csak tartós! A tartósság függ a bőr melanin tartalmától, a szőr színétől, vastagságától és sűrűségétől, valamint az adott gép technológiájától, és a kezelő szaktudásától.


Ha a vendég betartja a kezelő utasításait, akkor az eljárásnak semmilyen mellékhatása nincs.

Sőt, az IPL szőrtelenítésen részt vett vendégek a bőrstruktúra általános javulását tanúsítják, mivel az alkalmazott fényenergia a melanin mellett a hemoglobinban is elnyelődik. Ezáltal a bőr speciális kezelése válik lehetővé a szőrtelenítéssel egyidejűleg.

A borotválástól, gyantázástól kipattogzott bőr valamint a szőrtüszőgyulladások a kezelés hatására látványosan javulnak, és elkerülhetők a hegek kialakulása, melyek nagy valószínűséggel megjelentek volna a gyulladás lezajlása után.


A teljes és tartós szőrtelenítéshez egyénenként eltérő mennyiségű kezelésre lehet szükség, megfelelő IPL géppel általában 6-8 kezelés bárkinek elegendő.

27. Lenus (válaszként erre: 26. - Kalinka)
2007. febr. 8. 08:22
Szegényke, Hát elég tapló lehetett az az orvos.
2007. jan. 11. 13:13

Nekem egy nagyon rossz tapasztalatom van egy orvosról esztétikai bőrgyógyászat területén: dr Kádár László a XI. kerületben:

rosszul lettem a kezelés közben (fotorejuvenáció) bár előzőleg szóltam neki, hogy szünetet fogok kérni, mert nem vagyok rossz passzban, erőszakoskodott, amikor szóltam, hogy

rosszul vagyok, kiabált velem, annak ellenére, hogy mondtam, epilepsziás rohamot kaphatok ilyenkor.

Utána még ő volt megsértődve! Ilyen gusztustalan orvost(t)!!! még nem láttam!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook