Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnőkről fórum

A védőnőkről (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2007. nov. 24. 17:24
Nincs gyereke,szakkönyvet szó szerint fújja,30 éve van a pályán,magázódik,egyáltalán nem figyel a babámra,okoskodik,hamisítja az aláírásomat,és akkor lássam,mikor a hátam közepét.Észrevettétek,hogy a mérleg a negatívum felé billen?Borzasztó!Az biztos,hogy a legjobb tanácsadó az Édesanyám volt(és most is az)
18. ildike
2007. nov. 16. 10:00

A mi védőnőnk azt tanácsolta, hogy ne mérlegeljünk az első otthon töltött héten, úgysem lesz belőle baj... Aki kíváncsi rá, mi történt, olvassa el a cikkemet (Kislányom születése a kórházátalakítások közepette). Szóval azóta ha jön, minimálisra fogom a kérdezést, és inkább a 2 gyerekes barátnőmet faggatom!


Én elhiszem, hogy vannak lelkiismeretes, nagyon jó védőnők is, ne ítéljünk el egy komplett szakmát, mert azzal sok mindenkit megsértünk, aki hittel és becsülettel csinálja, de tény, hogy ez a szolgálat az ország nagy részén még a régi időkből ránk maradt módszerek szerint működik, holott már máshogy kellene csinálni. Pl. milyen jó lenne, ha mindenhol működtetnének olyan klubot, ahol a frissen szült anyukák megoszthatnák a tapasztalataikat a pocakosokkal! Mindezt védőnői támogatással!

2007. nov. 13. 15:32

Az első védőnőm, maga volt a csúcs-aranyos,kedves,segítőkész.A második gyereknél másik védőnőm lett-hát nála alkalmatlanabb embert kevesebbet láttam.Gyermekkel dolgozom én is,ezért tűnt fel,hogy fogalma sincs a gyermekpszichológiáról,pedagógiáról-rémes.Itt ül órákig, amikor 10 munkás dolgozik nálunk,leülni is alig tuttunk-ráadásul egy gyerek sem volt itthon??


Véleményem szerint magát a rendszert kellene átalkítani.90 éve jó volt ez a mindenbe belekapunk egy kicsit,de ma már nem megy?

Ha vállalkozók lennének-lehet kiderülne ki alkalmas rá ki nem.

2007. nov. 11. 23:27
Nekem az a furcsa,hogy gyerek nélkül,hogy tud tanácsot adni.A papírforma nem sok gyereknél jön be,minen gyerköc más.Én többet tanulok és több segitséget kapok nagyobb gyerekes anyukáktól.Azért ők jobban bene vannak a dolgokban,átéltek már egy smást.
2007. nov. 11. 20:28

Mikor eldöntöttem, hogy válaszolok a fórumban , kicsit félve fogtam hozzá. Először is elolvastam, hogy kinek milyen véleménye van a védőnőkről. Ahogy tapasztalom, a többség osztja a véleményemet. Csak a főiskolai tankönyvi leírtak szerepelnek a tudásukban. Márha megtanulták. A baj csak az, hogy minden család, minden anya és gyerek külön bánásmódot igényel. Az ami az egyiknek természetes, az a másiknak lehet hogy nagy problémát okoz.

Nagyon sok fiatal kerül ki a főiskoláról, aki abban a hiszemben van hogy Ő mindent jobban tud. Sokszor az anyai ösztön biztosabb, mint egy tapasztalatlan embertől a tanács.

2007. nov. 11. 17:34

Sziasztok!


Nekünk ugyan még nincs meg a babánk, de a védőnőnkre nem panaszkodhatok. Kedves, aranyos és figyelmes. Így a terhesség vége felé, ha nem is jött ki, felhívott, hogy érdeklődjön minden rendben van e. Amikor kint volt, nem azt volt neki a lényeg, hogy minél hamarabb letudja a látogatást, és kipipáljon minket, hanem tényleg el lehetett vele beszélgetni, akár egy órán át is. Szerintem, ha meg lesz a picurkánk, akkor sem lesz ez máshogy.

13. dobos
2007. nov. 11. 09:41

Nekem már nincs kisgyermekem de amikor járt hozzám a védőnő bár mit kérdeztem csak nyafogás lett a vége.

Később csak arra válaszoltam amit kérdezett de kérdésem már nem volt,megbeszéltem a kimama társaimmal.

Nem minden védőnő alkalmas erre a hivatásra.

2007. nov. 10. 17:53
Az egészségügi főiskola felvételi tárgyai között nincs alkalmassági vizsgálat, így nem minden lány alkalmas erre a hivatásra.Pedig empátia nélkül ezt nem lehetne csinálni.A lelkiismeretlen kolleganők pedig a többi védőnő hitelét rontják.
2007. nov. 10. 16:03
A mi kis településünkön 2 védőnő dolgozik mindkettő szuper. A gyerekorvos is,nagyjából ő irányitja,okítja a védőnőket! :)
2007. nov. 10. 15:25
úgy látszik a többség nek rossz tapasztalata van a védőnökkerl.
2007. nov. 10. 14:09
De nem mindegyik ilyen.Privát ismertem egyet,az nagyon bene volt a dolgokba,mindig utána olvasott mindennek és járt mindenféle tanfolyamokra.Tehát általánosan én nem mondom hogy mind ilyen,van ilyen is meg olyan is.De hát emberek vagyunk.
2007. nov. 10. 14:07
Az én védőnöm se nagyon tudta mit beszél.Ha kérdésem volt mindig megvárta,hgy elmondjam mit gondolok és utána rávágta hogy igy kell.Fogalma sem volt semiről,pedig már jó10-20éve ezt csinálja.Ha kérdésem volt inkább a dokit kérdeztem.Nekem ugy tünt nem meri felválalni a dolgot,nehogy gondja legyen belőle.
2007. nov. 10. 14:04
Én ha csak a védőnőre hagyatkoztam volna, hát nem tudom, mi lett volna velem. Én is olyan kérdezős anyuka vagyok,de úgy vettem észre, a védőnő nem is tudja a választ a kérdéseimre.Úgyhogy maradt a gyerekorvos.Ő viszont szuper, és nem túl nagy összegért házhoz járt csecsemőgondozásra.
2007. nov. 10. 14:01

Hát... mintahogy egy másik topicba is írtam már, a mienk a mintababákat szereti. 6 hós korig csak anyatej, utána is semmi gond, anyuka sose kérdez, mindent tud, mert ha nem, akkor csak anyuka a hülye. Engem is túlaggódósnak keresztelt, mert mikor a babám 2 hósan tápos lett, és a Milupa Milumil Ha Starttól fél óránként megéhezett, pedig többet evett mint az adagja, és kértem minden héten hogy írjanak ki mást, mert nem lakik jól, közölte, hogy a Starttal 1 éves gyerek is bírja. Aztán önkényesen megvettem a Ha1-et, és láss csodát, nem volt többé éhes a gyerekem. Erről ennyit.

Tanácsadás ha gondod van az utcán, mert nem jár ki, és terhesgondozás is arról szólt, hogy mennyi dolga van, meg fáj a torka/fej/haja.

5. szanád (válaszként erre: 3. - F7bc159e64)
2007. nov. 10. 10:18
nem mondanám bunkónak ,csak baromira nem érdekelte sem az anyuka, sem a gyerek /mások is panaszkodtak rá /
2007. nov. 10. 10:05
az enyém egy nyávogos köcsög!
3. f7bc159e64 (válaszként erre: 2. - Szanád)
2007. nov. 10. 09:59
A, bunkó!!
2007. nov. 10. 08:57

Nálunk a védőnő soha semmilyen jótanáccsal nem szolgált. Sem a terhesség alatt sem amikor a gyerek megszületett.

Terhesség alatt csak annyit mondott állandóan ,hogy nem kéne sokat hízni.....hát ezzel marhára ki voltam segítve

1. Hoxa
2007. aug. 25. 11:26
Cikkünkben összefoglaljuk, amit a védőnői feladatokról tudni érdemes. A védőnő nem választható, a területileg számunkra kijelölt segítővel kell együtt "dolgoznunk" több éven keresztül.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook