Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vágyakról fórum

A vágyakról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vágyakról

1 2
30. Lhara (válaszként erre: 26. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 16:09

Köszi, hogy ezt írod... bár valójában arra gondolok amikor a "féligpohár" esetét boncolgatom, hogy a pozitív gondolatok mennyire nyernek teret... vagyis, ha nálad a pohár tartalma egyre kisebb, akkor meg az agondolatom támad, hogy a vágyak csökken/t/ését értetted alatta.

Nem gond egyik sem, mert mindkét gondolat érdekes sort indíthat, ha tovább gondoljuk.



A gyűjtés nagyerőkkel, lelkesedéssel nálam is folyik. :)))

29. sancka
2012. jan. 27. 10:16

Kedves Én-Önmagam!


Igen, gondolok rá, gondolkodom rajta, ahogy minden ember. Azt hiszem ez teljesen természetes emberi dolog. Nem hinném, hogy attól boldogabb leszek, hogy ilyeneken gondolkodom, és ezt abból tudom, hogy érzem. Amikor ezeket olvasom, azt érzem, hogy megállt az idő.Azon merengsz, hogy mi ez az egész. Nem éled, hanem figyeled a dolgokat, ráadásul zagyvaságokkal kevered azt. Elárulom akkor mi az élet értelme, ha eddig nem jöttél volna rá magadtól. Nos: az életnek objektív értelme nincs. A tiédnek biztos van, akár ez, akár a kapálás, akár a szerelmed, családod, a hivatásod, az utad, nem tudom, amit kiszabsz magadnak.Biztos jó menekülési útvonal ez a spiritualitásba bugyolált maszlag, de egyszer majd csak felébredsz és szembesülsz saját magaddal.Szóval, értem én amit te írsz, de ez egy természetes folyamat, itt a földön, minden függ mindentől, befolyásolja ezt, komoly kapcsolatban állnak a biológia, fizikai folyamatok, és igen az élőlények érzései is hatást gyakorolnak a másikéra, de ez teljesen természetes dolog.Ez van itt a földön. Nem hinném, hogy ezt kisebb rácsodálkozással kell kezelni, mert akkor jön az, hogy elszállsz (ahogy te is) és elkezded keresni a mélyebb összefüggéseket a dolgok, történések mögött, amik már becsapnak. Talán szükséged van arra, hogy becsapd magad, valami hiányzik az életedből,talán a sós mogyoró, nem tudom- ezt is megértem, nagyon megértő vagyok, de mikor másokat kezdünk hülyíteni, mert azt gondoljuk, hogy jogunk van hozzá, akkor már illene elgondolkodni.

Mi az, pl, hogy a mai kor energiája? Olyan szavakat használsz, (feltételezem direkt) amiket mások nem értenek, így azt érzékelik, hogy felettük próbálsz állni. Nem tudtad, hogy tudományos szavak használata közösségben nem illendő, és kirekeszted vele saját magad, - biztos tanító szeretnél lenni, mert máshol nincs rá lehetőséged.Amit közvetítenél fordítva fog elsülni, mert abba a hibába esel bele, amibe a legtöbb ember aki ezzel foglalkozik, - többnek érzik magukat annál fogva, hogy érthetetlen szavakat zagyválnak össze és összemossák a saját tapasztalataikat egy kitalált vallással, ami nem is létezik. Természetesen az összes vallást kitalálták, és lehet azt mondod, hogy a spirituális megvilágosodás nem vallás, de vannak szabályai, ha tetszik, ha nem, és ezeket nyomod folyton, vissza vissza térsz hozzájuk. Aki majd mást szeretne, te fölé állsz és finoman meghülyíted. Úgy működsz, mint a zepter. Senkinek nem kell az edény, de te majd rábeszéled őket. Teleshop vagy.Vagy tv shop. Amit leírsz az nem tanítás. Amit művelsz, az már az. Még egy titkot elárulok, és aztán már nem lesz titok: az egész mindenség mindig volt és lesz is.Mivel tudatosan nem tudod felfogni /megérteni, hogy miért van és miért lesz ezért mindenféle hülyeséggel bombázod az agyad, hogy fel tudd dolgozni.Nem a te hibád.Van és kész.Ennyi.

28. Én-Önmagam (válaszként erre: 24. - Lhara)
2012. jan. 26. 14:55
Érdekes a versed...tetszik...
27. Én-Önmagam (válaszként erre: 25. - 0d968f6820)
2012. jan. 26. 14:53

Meg kell, hogy nyugtassalak én sem így születtem, csak mindig kerestem valamit, ami egy kicsit több és több...

Úgy néz ki, hogy most talán kapizsgálok valamit, de nagyon kezdetleges szinten...

De hát mindenki a maga szintjén úgy halad, ahogy neki a legjobb... :-)

26. Én-Önmagam (válaszként erre: 24. - Lhara)
2012. jan. 26. 14:51
Áááááá, csak információkat gyüjtök...
25. 0d968f6820 (válaszként erre: 20. - Én-Önmagam)
2012. jan. 26. 13:25
Igen igen, csak tudod ezek NEKEM új dolgok, mert eddig még nem találkoztam ilyenekkel... és nem úgy születtem hogy már tudjak ilyenekről.
24. Lhara (válaszként erre: 23. - Én-Önmagam)
2012. jan. 26. 13:12
Egyre közelebb a "megvilágosodáshoz"?
2012. jan. 26. 12:52
Akkor lenne a még jobb, ha nem is lenne még félig sem... :-)
22. Lhara
2012. jan. 26. 12:41

Helló, Mindenki!


Az már jó irány, ha nekem félig tele a pohár, ugye?

Kívánom, hogy így legyen Nektek is!

2012. jan. 26. 11:54

Hát igen...erről beszélek...

Természetesen nekem is pozitív dolog lenne egy X6-os BMW-ben furikázni... :-)...de...

2012. jan. 26. 11:53

Kedves flow84!

Ezek nem új szemléletek. Ezek a tradícionális metafizika szemléletei...

Az emberiség fizikai megjelenése előtti doktrínák (tanok)és szellemi tanítások...

19. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - Én-Önmagam)
2012. jan. 26. 11:51
Neeem... a fizikai dolgok megszerzése nem tartozik a boldogságom közvetlen forrásai közé. :)
2012. jan. 26. 11:50

Kedves Andika751 és Béka-királylány!

Gondolkoztatok már azon, hogy milyen félelmek vannak Bennetek? Mitől féltek?

Ezt a viselkedési struktúrát helyezi előtérbe a mai kor, mai energiája. Az emberekben kialakítani egy bizonytalan benső állapotot és így, a félelmek, bizonytalanságok hátterében manipulálhatóvá válik mindenki. Irányítható, mert elhitetik Veled, hogy csak akkor leszel boldog, ha valamely dolgot megszerzel magadnak és itt persze csak a fizikai dolgok megszerzésére gondolok. Itt jön képbe a gondolkozás...

2012. jan. 26. 11:45

Kedves Sancka!

Értem én amit írsz, de elgondolkoztál már azon, hogy mi is lehet az élet értelme? Miért is vagy itt? Egyáltalán minek is van ez az egész mindenség?

Gondold el: az állatok élete öt "alapfunkcióban" merül ki. Esznek, isznak, alszanak, párzanak, ürítenek és ha mindezeket nem csinálják, akkor olyan tevékenységet végeznek, amely ezeket a funkciók működését elősegíti...

Hasonlítsd össze az emberek tevékenységét, életét...

Ja, lehet, hogy én vagyok rosz helyen, azt hittem ez egy ezotériás fórum... :-)

16. 0d968f6820 (válaszként erre: 15. - Sancka)
2012. jan. 26. 11:40
Nekem meg teljesen új, és amíg nem tudom hogyan fogjak hozzá.. nagyion is jól jön a segítség, no meg az új szemléletek.
15. sancka
2012. jan. 26. 10:08
Annyira unalmasak már az ilyen és ehhez hasonló írások. Nem gondolkodni kéne és agyalni hülyeségeken, hanem élni, és kész.
14. andika751 (válaszként erre: 12. - 0d968f6820)
2012. jan. 26. 09:21

na valami ilyen van nálam is, álladóan aggódok, számolok, tervezek , azután persze semmi sem úgy jön ösze.


Most ismerkedem a belső dolgokkal, sokat olvasok ilyen témában (pl. Müller Péter, Tolle, Osho)

13. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - 0d968f6820)
2012. jan. 26. 09:17
... én is ilyen vagyok. :) ... mindenre azonnal indul az agyam, látom lehetőségeket, irányokat... mit-hogyan-miért-merre... stb. stb. Most már rájöttem, hogy nekem is kontrollálnom kell ezeket a dolgokat. Régebben nem értettem, hogy mások miért nem értenek, látnak meg dolgokat, összefüggéseket... aztán rájöttem, én vagyok a kicsikét gáz. :)
2012. jan. 26. 09:09

Érdekes ez a fórum, én pl teljesen laikus vagyok ilyen tére.. de nagyon érdekes, elgondolkodtató dolgok ezek...

pl nekem szint mindig fut egyfajta 'alprogram' az agymaban és nem lehet lelőni sem.. folyton túlgondolom a dolgokat, feltételezek következtetek analizálok és statisztikákat állítok fel.

ezt hogyan lehet 'lelőni'???:-) Mert már engem is zavar...

11. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Én-Önmagam)
2012. jan. 25. 21:14
Akkor helyesbítek: kiiktatni a KÉNYSZERES gondolkodást.
2012. jan. 25. 20:33

Köszöntök Mindenkit, először van szerencsém írni ebbe a fórumba...

Olvasgattam hozászólásaikat és több lényeges dolog tekintetében akár egyet is tudok érteni.

A gondolkozást kiiktatni én nem tartanám szerencsés dolognak, mert azt az Egységet, elérni, amit az előbbiekben írtak csak és kizárólagosan az adekvát Tudati gondolkozás, a tiszta, spirituális (szellemi) tanok helyén való kezelésével lehet.

A probléma ott kezdődik szinte mindegyik vallás és szellemi tan vonatkozásában, hogy teljes feltétlenséggel fogadják el az emberi induviduum oly képességét, hogy emberi mivoltjából kiindulóan képes egyedül, csupán csak egyetlen akarati aktussal vagy akarati aktusok láncolatával felemelkedni és megvalósítani akár a nirvána, akár a paradicsom és más egyéb szellemi, megvalósítási lehetőségeket.

Ez csak akkor sikerülhet, ha Énünk nemcsak földi énünk, hanem legbensőbb és legfennsőbb, isteni és istenfeletti Énünk EGYSÉGÉVEL működtetjük ezen realizációs energiáinkat.

Ha az istenfeletti (Abszolútum) minőségtelen Eredetünk és földi, emberi személyiségünk (egónk) egységéről beszélünk, akkor ilyen értelemben az Egység (Minden Egy) szellemi tanítás teljesen elfogadható...

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - Andika751)
2012. jan. 25. 19:13

A jelenben élni legegyszerűbben azt jelenti: kiiktatni a gondolkodást.

Ez nem csak a múlton-jövőn való rágódást jelenti, hanem az állandó mentális zajt, ami a fejünkben forog egész nap. Ha mész az utcán, komor, üres tekinteteket láthatsz leginkább, az emberek folyamatosan agyalnak, elemeznek, következtetnek, csak a testük van jelen, szinte semmit nem érzékelnek a környezetükből.

A jelenben élni azt jelenti, hogy szakítunk a kényszeres gondolkodással, és figyeljük a környezetet, magunkat, és átéljük, érezzük a pillanatot, ítélkezés nélkül.

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Lhara)
2012. jan. 25. 19:10
Buddha valóban nem vetette meg a jót fiatalon. De aztán a szenvedés kutatásának szentelte az életét és az aszkézisban világosodott meg.
2012. jan. 25. 14:52

Buddha... érdekes számomra...

A vágyak amortizációját "hirdette", de Ő meglehetősen imádta a hasát :)))

Ez tűnt fel legelőször, amikor találkoztam a hírével... nem csoda, mert ha valaki, akkor én igazán haspók vagyok, csak a női hiúságom segít a súlyom rendezni. Ja, ez is egyfajta vágyon alapszik...

Segítsetek! ...hogy van ez?

6. 4ce39e37cc (válaszként erre: 4. - Andika751)
2012. jan. 25. 14:17
A jelenben èlni annyit jelent, hogy nem hagyjuk hogy a mùlt rossz emlèkei, az elrontott, megvalòsulatlan àlmok okozta nyomàs ràtelepedjen a jelenünkre ès ezzel elrontsa a jövönket. Tehàt itt ès most kell èlni.
2012. jan. 25. 13:24
Köszönöm Nektek.
2012. jan. 25. 12:38

kifejtenétek bővebben mi az, hogy a jelenben élni?

nagyon érdekel a téma!

2012. jan. 25. 12:18

Amit írtál egyszerre spirituális, és egyszerre egyezik a schopenhauer-i filozófiával. Schopenhauer azt mondta az ember boldogtalanságra van ítélve, a vágyai által. Amint egy vágyat kielégít, keress egy újabbat és ez az örök körforgás okozza hogy mindig sóvárog, és boldogtalan. Schopenhauer a zenében látta a boldogulás eszközét.

Önmagunk megismerése a legnagyobb feladat az életben, ez a legnagyobb kaland- de erre szánjuk a legkevesebb időt. Hajszolunk mindent, mindenkit- pedig csak a jelenben kellene élnünk, úgy hogy legjobb társai önmagunknak vagyunk.

2012. jan. 25. 10:19

Nagyon jó cikk, teljesen egyetértek mindennel, örülök neki, hogy ennyi tudatos ember írását olvashatom itt is.

Még csak annyival egészíteném ki, hogy a "napi boldogtalan küszködésünket" nagyrészt az ellenállásunknak köszönhetjük. A vágyaink egy része is ellenállásból, valaminek a hiányának az el nem fogadásából fakad. Pl. a rossz anyagi helyzet elutasításából fakadhat a vágy a gazdagságra, az egyedüllét el nem fogadása okozza a magány szenvedését és a társaság utáni vágyat.

Valaminek az elkerülése, és az akarat, hogy valami mást elérjünk, lehetetlenné teszi a jelenlétet.

A boldogságunk kulcsa a jelen pillanatunk teljes elfogadása lehet (ami nem egyenlő azzal, hogy nincs választásunk).

2012. jan. 25. 09:47
Igen sokféle spirituális irányzat létezik, ezek közül több is van, amely arra ösztönöz, hogy tegyük magunkat egyre függetlenebbé testi vágyainktól. Buddha azt tanította az őt követőknek, hogy az emberi szenvedést a vágyak és a sóvárgás okozza, és aki ettől képes megszabadulni, az válhat csak igazán szabaddá. De mi is a vágy? Hogyan lehetne szavakba önteni?

Ugrás a teljes írásra: A vágyakról
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook