Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tengerimalacom nem akar enni! Mi lehet a baj? fórum

A tengerimalacom nem akar enni! Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 23. 10:18

Kérdezz rá a dokinál, lehet, hogy kijön házhoz is.


De mindenképp gyorsan kössön ki a dokinál. Az ilyen kis állatnál az egynapos nem evés hasonló, mintha te egy hete nem ettél volna. Inkább fölöslegesen vidd, mint ott nézd végig, hogy kimúlik.

16. mimi2
2009. febr. 23. 10:16

De sem a répát,sem a szénát,sem a magot nem:(

És nem iszik:(

15. mimi2
2009. febr. 23. 10:15

megeszi most az almát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)))))))))))))

14. édesmandula (válaszként erre: 13. - Édesmandula)
2009. febr. 23. 10:02
"egy egy nagyobb papírdoboz" :DD it mínusz egy "egy" :D szóval doboz a dobozban, forgáccsal körben :)
2009. febr. 23. 10:00

nyugi, nem cukorból van, nem lesz baja, egy egy nagyobb papírdoboz alját és körbe szórd meg 2 cm vastagon forgáccsal, nyomkodd le kicsit, tégy bele egy kisebb dobozt (cipősdoboz játék...), és vágj mindkét doboz tetejére lyukat, így nem fog megfázni, valamint a belső dobozba amibe rakod, tegyél szintén elég forgácsot, és nyomkodd le kicsit, hogy ne érezze magát fuldokolva :) vagy ha van házikója, azt tedd bele, aztán az egész doboz-doboz-malac kombó bemehet egy nejlonszütyőbe, hogy a teteje szabadon legyen, ne kösd be :D de így könnyű vinned és tuti nem fázik meg. Mindenképp állatorvos! Ha nem eszik az nagyon súlyos náluk, nem tudom mennyi idős, az enyém 7 évesen kezdte, kapott egy bélférget, aztán féreghajtás, utána bélgyulladást, antibiotikumkúra jött, és ez alatt nem evett semmit, turmixoltam neki répát-uborkát-salátát, kicsi forralt vízzel és fecskendővel "tömtem", mert nem is ivott :( nem szerette, de így megmaradt...valameddig...3 hónapig húzta így...nem tudott felépülni :( lefogyott, legyengült, és mikor már felállni sem bírt, csak nézett rám nagyon szomorúan meghalt a kezeim között...

Mindenképp doki!!!

12. mimi2 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. febr. 23. 09:59

szia!

az előző malac sajnos elpusztult,de annak hasmenése volt :(

És akkor épp nem nálam volt.

El kellett vinnem pár hónapra máshoz,mert attól féltünk,a gyerek allergiás rá esetleg.

ez a malac már három éves,és még semmi baja nem volt eddig.

2009. febr. 23. 09:57

Megértem :( nekem is vannak és nagyon szeretm őket :(


időtényező nagyon fontos, mert hamar letudnak evés-ivás nélkül annyira gyengülni hogy visszafordíthatatlan :(


szorítok nektek

10. mimi2 (válaszként erre: 8. - Pircsi24)
2009. febr. 23. 09:55

Meg is kérdezek egy dokit,mikor rendel.

Köszi a doboz-rongyos ötletet!

Szegény miatt kész vagyok :((

9. MelisUK (válaszként erre: 7. - Mimi2)
2009. febr. 23. 09:53

Ne is a kezedbe vidd, hanem valami jó kis hordozóba, amit jól kibélelsz neki, hogy ne fázzon.


Az én tengerimalacom egyébként így halt meg. Nem nagyon evett már az egyik télen sem, de akkor még átvészelte, majd ahogy jobb lett az idő szépen felépült. (Már öreg volt.) A következő télen szintén nem nagyon evett, se saláta, se uborka, semmi zöld. A füvet imádta, de azt nem lehetett szedni neki télen. Ahogy olvadni kezdett a hó és beindult a fű növése, vittem is neki friss füvet, előtte már napok óta nem evett. Az ízlett neki nagyon. De nem adtam sokat, hogy nehogy hirtelen bezabáljon belőle, nehogy megártson, de sajnos így is elpusztult szegénykém. De így is hosszú élete volt szerencsére. Nagyon hiányzik...

2009. febr. 23. 09:52

szokatlan takarmánytól, vegyszerektől ami pl. a saláta levelébe felszívódott, gombatoxinoktól, baktériumoktól, sok mindentól :(


beteszed egy nem túl nagy papírdobozba amit kibélélelsz puha meleg rongyokkal

2009. febr. 23. 09:48

Ki sem merem vinni ebbe a hidegbe az utcára :(

A végén még meg is fázna,mire az orvoshoz viszem :(((

6. correct (válaszként erre: 5. - Mimi2)
2009. febr. 23. 09:46
Például. Vagy ilyen kicsi élőlénynél még fizikai hatás sem kell hozzá.
5. mimi2 (válaszként erre: 3. - Pircsi24)
2009. febr. 23. 09:45

mitől lehet bélgyulladása?

ha a radirba belerágott?

2009. febr. 23. 09:44

Én is gondolom,hogy nem akar.

De szerintem még vizet sem ivott tegnap óta :(

Remélem megmarad!!!

2009. febr. 23. 09:43
Nem akarlak megijeszteni, de vidd nagyon hamar orvoshoz mert ha bélgyulldása van, pár nap alatt elviheti :(
2009. febr. 23. 09:41

Gondolom nem akar öngyilkos lenni.

Ösztönös állat, ha majd enni akar, eszik. Csak vizet igyon.

2009. febr. 23. 09:40

Már második napja nem eszik semmit! :(

A ketrecben láttam,hogy egy radirgumi van,nem hiszem,hogy megrágta volna.

De ha mégis,az okozhatja ezt a problémát?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook