Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Te gyermeked ismerte már a betűket és számokat amikor kezdte az iskolát? fórum

A Te gyermeked ismerte már a betűket és számokat amikor kezdte az iskolát? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. júl. 19. 11:04

Á, dehogy! Ez csak újabb dili. Az oviban az a dolga, hogy játszon! De erről elfeledkeznek a szülők, óvónénik. Ne aggódj emiatt! Az oviban a sulira gyúrnak, azált. iskolában a gimire, ott meg az egyetemre...aztán, amikor ledoktorált a gyerek, akkor a professzorokkal együtt eljátszák a "körben áll egy kislánykát"! :-)


Az én lányaim sem tudtak írni-olvasni, mégis nagyon jó tanulók és sikeresek lettek.


puszi

2008. júl. 19. 11:03
Szia!A fiam most lesz elsős és okt.-ben lesz 7 éves. .3 évesen már elszámolt 10 -ig.Nagyon érdeklödő kisfiú volt.Példáúl ő kérte hogy a mutatós órát tanítsam meg neki.Nagyon örültem mert én 3.-os voltam amikor megtanultam.Ő 5.Mivel sokat ovasunk így azt is ő kérdezte hogy a ha a 8-as mellett van egy5-ös azt hogy kell mondani.Így haladtunk tovább.Most már kivon és összead.Nem eröltettem rá csak segítettem neki.Azt hogy BENCE le tudja írni és pár betűt felismer,de ezzel nem akar foglalkozni.Úgy gondolom hogy az amit a fiam tud az bőven elég és lehet hogy sok is.Igaziból attól félek hogy matekórán unatkozni fog.Az olvasás és a betű felmismeréssel az agondom,hogy mivan akkor ha én rosszul mondom vagy ők másképpen tanúlják.Csak a gyereknek csinálnék rosszat!!És 2+2=4 akár hogy is nézem.Nem?Amúgy a tanár azért van ott hohy tanítson.A tied is most kezdi?Legalább lesz kivel dumálni!Szia!
2008. júl. 19. 11:00
Igen. Nem jelentette azt, hogy unalmasak lettek az órák, viszont hatalmas önbizalmat adott nekik.
4. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Szanád)
2008. júl. 19. 10:56

Sajnos egyre több szülőtől hallom az ellenkezőjét, és hogy estleg már olvas is a gyerek. Tartok tőle, hogy talán a gyerekem hátránnyal indul emiatt, mert egyes gyerekek eleve meg lesznek különböztetve emiatt.


A tiédnek nem volt hátránya belőle? Vagy a többiek se ismerték és egyenlő "eséllyel" indultak?

2008. júl. 19. 10:54

Az a fiam aki most 16 éves,20-ig összeadott kivont,leírta és elolvasta a nevét,könnyebb szavakat!

A középső fiam most ősszel indul iskolába(7éves),írogat betűket de tükörírással,számolni a kezén tud 10-ig!

A lányom 3éves ő mindent tudni akar!(persze az ő korának megfelelően)

Nem aggódom már tudom,hogy nem lehetnek egyformák!:-))

2008. júl. 19. 10:52
nem mert nem engedtem neki hogy idő előtt megtanulja...
2008. júl. 19. 10:49
A Te gyermeked ismerte már a betűket és számokat amikor kezdte az iskolát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook