Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szüleimnek mit mondjak ilyenkor? Vagy már ilyenkor mutassam be? fórum

A szüleimnek mit mondjak ilyenkor? Vagy már ilyenkor mutassam be? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. gabbbicica (válaszként erre: 58. - Milly11)
2016. okt. 8. 10:12

Anyagilag is belefer?


Nem elrettentes, de heti 8000 ft utazasra vagy telekocsival 4000 azert eleg sok. 😐😐😐

61. 4331bba7c7 (válaszként erre: 60. - C73db520ef)
2016. okt. 8. 09:18
Más a cig@nynegyedben ittasan bóklászni egyedül éjjel... Pécsett nőttem fel, eszembe se jutott volna arra menni (még társasággal sem) és nem azért, mert anyu megtiltotta.
2016. okt. 8. 08:26

Amikor Bandy Kata meghalt, Tarjanyi Peter biztonsagi szakerto irt egy nagy cikket. Az volt a lenyege, hogy ideje lenne visszhozni azt a szokast, hogy amikor csak lehetseges, a noket kiserjek haza, figyeljenek rajuk. Nem veletlenul volt ez szokas evszazadokon at.

Felteni, vigyazni, ovni a not - nem egyenlo a diktatorikus korlatozassal.

59. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - N-drew)
2016. okt. 8. 07:01

Hát azért egy lányos anyuka nem biztos,hogy így gondolja.


Szerintem is menjen a srác, talizzanak a lány lakóhelyén, aztán ha komolyabbá válik menjen a lány is.

58. milly11 (válaszként erre: 57. - Magdalénia)
2016. okt. 8. 06:54

Köszönöm a választ/válaszokat!

Szerintem az utolsó kérdéseket mi is át tudtuk gondolni, mielőtt beleugortunk a dologba. Kinek mi fér bele az életébe... nekünk ez igen. :)

57. Magdalénia (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 7. 22:22

Ne gondold, hogy a szülőknél naptári nap jelenti az önállóságodat. Ez egy folyamat része, amihez a Te érettséged is hozzájárul.


Most még teljesen természetes, ha bizalmatlanok az általuk nem ismert fiúval szemben. Felelősek érted.

Megelőzhetted volna, ha bemutatod és ha ő szerette volna, hogy elengedjenek vele, vagy hozzá, akkor illett volna bemutatkoznia.

De erről nem késtél le. Ne félj a bemutatástól. Egyszer el kell kezdeni.


Még akkor is nehezen engednek el, mert nagy a távolság és talán nem is tartják illőnek, hogy ilyen röpke ismeretség után felmenj valakinek a lakására.

Az mindegy, hogy mit mond a fiú, mert senki nem lehet róla meggyőződve. Nem ismered a családi és a baráti körét. A szülei hogy tekintenének rád, hogy semmi ismeretség után 200 km-t utazol a nagy ismeretlenbe? Lehet, hogy sehogy, de az ellenkezője is megtörténhet.


Ha feltételezzük, hogy semmi rossz nem történne veled, mi lesz ebből a kapcsolatból? Hetente-kéthetente utaztok? Tanulás mellett? Ki finanszírozza? Esetleg hozzáköltözöl?!

Ebben a korban a távkapcsolatok nem működnek sokáig, és előbb-utóbb csökken a váltott beszélgetés is, vagy megmarad plátóinak és ki,-ki mással kerül majd kapcsolatba.

2016. okt. 7. 14:23

18 eves - valoszinuleg tizenkettedikes.

Barmi hulyeseget csinal, a szulot teszik felelosse.

Azert egy kozel Bp-Pecs tavolsag egyedul egy ismeretlenhez nem kockazatmentes.

Tudom, barmi rossz tortenhet a szomszed utcaban is vele.

55. massalhangzo (válaszként erre: 41. - Milly11)
2016. okt. 7. 13:15

egy randi utan meg nem ismerhetted meg igazan, baratodnak sem nagyon lehet nevezni. a szuleid biztos feltenek, ami ertheto, mert egyszer latott srachoz akarsz jo messzire utazni


szerintem nem lenne problema, ha o utazgatna az elejen hozzad, es amikor mar tenyleg kapcsolat lesz ez, megismeritek, megszeretitek egymast, tobbet tudsz rola, esetleg bemutatod a szuleidnek, akkor nem lesz gond neked utazni

2016. okt. 6. 11:33

Ez mekkora gyöpös dolog, azt reméli az ember, h kikopik a tudatból. "Amíg az én kenyeremet eszed..."

Pffffffff

Valószínű félti az anyukája, de ez szerintem élete végéig így marad.

53. cc7a88f96d (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 6. 10:28

Míg a szüleidnél lakol és bizony ők is tartanak el,így igenis van beleszólásuk,hogy hova mész,kivel,stb.

Ha annyira fontos vagy a sràcnak,beszéld meg vele,hogy menjen le hozzàtok vendègségbe,anyukád meg szeretnè ismerni,így nyugodtabban mehetnétek bàrmikor egymáshoz és nem kellene bújkálni.


Amúgy korai mèg neked ez a 200kmes távkapcsolat.Sokan két vasat tartanak a tűzben és valljuk be ha nála is egy hotelben fogtok bújdosni,így ha lenne is valakije még,nem állna fenn a lebukás veszélye.Amúgy a véleményem,hogy egy 18évesek közti kapcsolat úgysem tart örökké,de majd kitapasztalod te is,csak ne légy naív...

Nemhiàba voltak férfiak a nagy mesemondók is ;)

52. 4331bba7c7 (válaszként erre: 48. - LoIIy)
2016. okt. 6. 10:23

Kiismerni?

Sokszor egy élet se elég ahhoz :)


A többit meg érzi az ember, elég az. Nem hiszem, h ez a srác a texasi láncfűrészes :)

51. 4331bba7c7 (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 6. 10:22

Nagyon jó!

Te ismered a szüleid, h hogyan lehetne őket puhítani, ne add föl. :)

Engem engedtek a szüleim, de hasonló helyzetben voltam anno, mint te most (csak mi nem társkeresőn ismerkedtünk meg).

Sok sikert!

2016. okt. 6. 07:10

Akarhogy is szamolom, kozel 8 ezer Ft csak a vonatjegy, plusz valami kepletes ajandek.

Miert szaladjon a lany a fiu utan?

Ertem en, leszalloban a rozsaszin kod es szeretne bemutatni a szuleinek, de meg korainak tartom (no meg draganak is foleg akkor, amikor a lanynak nincs jovedelme.)

49. moonlight13 (válaszként erre: 42. - 408020f45e)
2016. okt. 5. 21:00
Egytértek.
48. LoIIy (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:44

Sokszor az ember csak hónapok múlva jön rá, hogy milyen a másik.

A szüleidnek igazuk van, és egyetértek azzal, hogy inkább a srác látogasson téged, mutasd be a szüleinek, és ha ők is úgy látják, hogy megbízható, akkor menj el hozzá te is.

47. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:35

Édesanyádat kérdezted, hogy ő milyen megoldást javasol?


Mivel anyagilag ők támogatnak a döntő szó ebben az esetben az övék.

46. N-drew (válaszként erre: 44. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:32

Ja, értem.

Akkor valamilyen szintem mindenképpen kell a "beleegyezésük".

45. 4975ebdc2f (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:30
Hm én sem engednélek . Más kérdés 18 évesen senki engedélyét nem kértem!Felnőtt vagy dönts a mai világ veszélyes.
44. milly11 (válaszként erre: 43. - N-drew)
2016. okt. 5. 20:27
Mennék én, csak ugye az utazás is tőlük függ anyagilag..
43. N-drew (válaszként erre: 41. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:26

Szerintem menj nyugodtan, akkor is, ha megköveznek ezért a véleményemért.


3 hetes ismeretség után költöztem össze feleségemmel, úgy, hogy addig nem láttuk egymást.


Na jó, más kérdés, hogy 12 év után válás lett a vége, de ennek nincs köze ahhoz, milyen módon ismertük meg a másikat, és költöztünk össze.


A Te esetedben meg egy egyszerű látogatásról van szó, szóval szerintem ne habozz.


Sok boldogságot. :)

42. 408020f45e (válaszként erre: 39. - Milly11)
2016. okt. 5. 20:26
Szerintem sokkal jobb volna, ha egyenlőre a srác menne és eljutnátok oda, hogy bemutatod a szüleidnek is. Ha ők is megbízhatónak tartják, aztán már nyugodtabban engednek el téged is.
41. milly11 (válaszként erre: 40. - C73db520ef)
2016. okt. 5. 20:18
Mert meglátogatnám a barátomat és megismerném a szüleit?
2016. okt. 5. 20:17

Edesanyaddal ertek egyet.

Elkapott a gepszij??

2016. okt. 5. 20:15

Nemrég kiírtam egy fórumot, de haladtak a történések, és újabb tanácsot szeretnék kérni.

Történt tehát, hogy internetes ismeretség útján randiztam egy sráccal, akivel annyira jól sikerült az a pár nap, hogy össze is jöttünk. Mivel 200 km van köztünk, így haza is ment utána. Még nem mutattam be a szüleimnek, lévén, hogy első találkozó volt, először egymást akartuk megismerni. Ezen a hétvégén pedig mennék én hozzá vonattal, de az édesanyám szinte hisztirohamot kapott, hogy ő azt se tudja, kihez, mihez megyek, csak el az idegenbe. Tudni kell, hogy ritka intelligens fiú, valamint mivel a szüleivel lakik, nagy baj nem is lehetne. Illetve kiismertem annyira, hogy el merjek vonatozni oda. Biztosítottam, hogy hívnám telefonon sűrűn, mi a helyzet.


Mivel győzzem meg a szüleim? 18 éves vagyok, azt hiszem a saját magánéletem már élhetném...

38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - 4331bba7c7)
2016. szept. 29. 22:55
Ja, csak az jutott eszembe, hogy hallottam olyat, hogy elmentek wellness hétvégére... Ott nagyon kellemetlen volt maradni az illetőnek.
37. 4331bba7c7 (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2016. szept. 29. 10:14
Miért kell? Semmit se kell. Akkor megy el, amikor akar.
36. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Milly11)
2016. szept. 28. 21:18

Én személy szerint a távkapcsolatoknak nem sok értelmét látom. Beszéltetek arról, hogy ha komolyabbá válna, ki költözne át a másik városba?

Igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy bőven elég első találkozásra 1-1,5 óra, és nem lakáson. Az első pillanatban eldöntheted, hogy bejön-e neked, vagy sem. Az viszont rettentő kellemetlen lenne, ha nem tetszik, és ott kell vele maradnod éjszakára.

35. zolo
2016. szept. 27. 13:55
Itt több kérdés is felmerül. Gondolom azért foglal szállást a pasi, mert olyan messziről jön. Milyen kapcsolat lehet ebből esetleg később. A nagy távolság nem kedvez egy komoly kapcsolatnak. Ennyire magabiztos, hogy bejön neked és az egész hétvégét vele fogod tölteni. Esetleg más lányokkal is találkozik, ha már ennyit utazott. Én a helyedben azt beszéltem volna meg vele először találkozzatok pl. szombat délután egy nyilvános szórakozóhelyen és ismerkedjetek. Szimpatikus a pasi akkor esetleg egy séta szép helyen. A pasik oda vannak az olyan nőkért akik szeretnek kicsit irányítani és helyén van az eszük. Következő hétvégére egy másik randi. Akkor már lehet éjszakai buli is. Viszont még várnék az ágyba bújással. Akit könnyen meglehet kapi azt nem értékelik úgy. A szülőknek csak akkor mutatnám be ha már ismered és úgy néz ki tényleg fogtok járni. Elhagyatott helyre nem mennék egy ismeretlen pasival, mert vannak idióták akik bekattannak, ha valami nem úgy történik ahogyan tervezték. Sok ember előtt azért visszafogják magukat.
34. mosolyka1111 (válaszként erre: 33. - 388b941089)
2016. szept. 27. 08:05

Szerintem nincs ezzel baj. Nem minden szülő olyan, hogy tanácsért lehet fordulni hozzá. Hozzám a lányom bármikor bármivel fordulhat, én anno az anyámhoz soha.

Akkor már jobb, ha a fórumindító lány velünk megbeszéli legalább.

33. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Milly11)
2016. szept. 27. 07:42
Itt pontosan az a baj h nem a.szüleidhez fordulsz tanácsèrt, hanem idegenekhez.😢
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook