Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szomszédtól irtózatos szag jön ki... fórum

A szomszédtól irtózatos szag jön ki... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
100. Sylvia81 (válaszként erre: 98. - Dina2)
2011. jún. 17. 13:06

:DDDDDD


Végülis folyamatosan trágyázva van, nem?

Epret azért ne fogadj el tőlük... ;)

99. Dina2
2011. jún. 17. 13:06
egyébként korrupció terén jóval megelőzzük az EUs államokat...érthető a dolog?
98. Dina2 (válaszként erre: 97. - Sylvia81)
2011. jún. 17. 13:05
tudod milyen szépek a virágaik??? :DDD
97. Sylvia81 (válaszként erre: 90. - Dina2)
2011. jún. 17. 13:03

Most néztem, vajdasági vagy. Az sajna még nem EU. :(((

De azért kérdezz rá az ANTSZ-nek megfelelő szervnél, hogy milyen szabályok vonatkoznak a sertéstartásra, etetés és tisztántartás vonatkozásában.

Aztán ha ott is tilos az ilyesmi, akkor feljelentheted őket. Ha nem, akkor meg "csak" panaszt tehetsz a bűz és a fertőzésveszély miatt.

De még ez is több, mint a semmi, hátha történik valami! (Bár lehet, hogy akkor nem csak az éjjeli edény tartalma borul az utcai virágoskertbe... :((( )

96. Dina2 (válaszként erre: 92. - Sylvia81)
2011. jún. 17. 13:01

sajna mi még nem vagyunk az EU-ben, de törvényeket azért nálunk is szabnak, nagyon is szigorúan ellenőrzik a magántulajdonban lévő cégeket...

feltételezem, éppen azért nem a saját házánál tartja a gyerek a disznókat, hogy az állatorvosi felügyelet ne lássa ezeket a dolgokat. mert ugye otthoni tartásnál nincs még szabályozva az, hogy mivel etessék.

minden hajnalban 4kor jönnek, viszik a napi vágnivalót a tatától...

95. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 90. - Dina2)
2011. jún. 17. 12:56
Oh te szegény..ez még talán rosszabb..
94. Sylvia81 (válaszként erre: 92. - Sylvia81)
2011. jún. 17. 12:56

Találtam egy cikket erről!!!


[link]


"... Javasolták, hogy az Európai Bizottság vizsgálja felül a sertés, a baromfi, vagyis a nem kérődző állatok esetében az állati fehérjeforrások tilalmának részleges feloldását. ... Természetesen a higiéniai és állategészségügyi előírásokat szigorúan be kell tartani. Így megakadályozható a betegségek átterjedése, valamint elkerülhető, hogy azonos fajokból származó fehérjét etessenek meg állatokkal. A táplálékláncban el kell kerülni az úgynevezett állati kannibalizmus jelenségét (pl. sertéshúsból származó fehérje-takarmányt etetnek sertéssel)."


Tehát, ha csak ezt meg nem csinálták január óta (akkori a cikk), akkor SEMMILYEN állati eredetű étellel nem lehet etetni a disznókat!!!!!!!!!!!


(Ez amúgy annak idején azért maradt meg bennem, mert meg kellett állapítsam, hogy ezalapján a sertéspörkölt maradéka sem kerülhet bele a moslékba, ha nincs kutya-macska, akkor a szomszéd kutyája jár jól...)

93. a56fa55821 (válaszként erre: 1. - HugiÁgica)
2011. jún. 17. 12:56

Feleségem nagynénjének egy tucat macskája van egy kétszobás panel lakásban, mégsem lehet érezni semmi büdöset, ha oda bemész.


Itt az lehet a legfőbb probléma, hogy a néni is igencsak igénytelen lehet.

92. Sylvia81 (válaszként erre: 91. - 9e32886f4a)
2011. jún. 17. 12:47

Az még majdhogynem hagyján, de a sertéskannibalizmus tudtommal tilos az EUban!!! Emlékeim szerint nem lehet a sertéseknek sertésből származó élelmet adni, ha mégis kaptak, asszem nem lehet őket eladni élelmezési célra. Valami ilyesmi rémlik, de nem találtam guglival.

Persze az ANTSZ ezt is biztosan tudja.

Csak azt nem értem, hogy tarthatja ott a vágóhídra szánt állatokat, ha a hatósági állatorvos sosem jár ott. Mert ha jár(na) ott, akkor neki meg látnia kell(ene), mit esznek a disznók... Vagy az meg vak???

91. 9e32886f4a (válaszként erre: 90. - Dina2)
2011. jún. 17. 08:18
93 éves vagy sem, ezt az ÁNTSZ biztos nem nézné szép szemmel. hisz az állati belsőségek így a bél is veszélyes hulladéknak mínősül...tudomásom szerint.
90. Dina2
2011. jún. 16. 08:49

úgy látszik a szomszédokkal mindig csak a baj van...nálunk egy 90en túli házaspár lakik a hátsó szomszédban. az unokájuknak vágóhídja van, az öregeknél tartja a vágóállatokat, disznókat, birkákat. ami magában ugye nem lenne gond, hisz falun lakunk, vannak állatok.

csakhogy: a disznókat az előző nap levágottak belsőségeivel eteti!!!

vagyis reggel odahordja a beleket és egyéb finomságokat, amiknek egy trópusibb nyári napon estig olyan szaguk van, hogy a hányinger kerülget az udvaron...

ezenkívül reggelente az utcai virágoskertbe önti ki az éjjeli edényük tartalmát, ami aztán egész nap módszeresen párolog be a gyerekszoba ablakán...(bár: ha a néni kiáll a kapuba, ő is módszeresen párolog már 5 méterről...)

a hátsó ablakokat (fürdőszoba, kamra) egyáltalán nem tudjuk nyitvatartani a szagok miatt.

mit tehetnénk? jelentsek be egy 93 éves bácsit?

2011. jún. 10. 23:58

Szia!

jutottál valamire?

88. c33bd8536b (válaszként erre: 85. - Vikica76)
2011. jún. 10. 15:16

Ha a kutyákat nézzük, akkor sem...Az állatokat lehet nevelni, vagy szoktatni, tudnak ők alkalmazkodni, muszáj nekik, értelmesek annyira, hogy tudják, tőlünk függ a jólétük.


De mit kezdesz egy 94 éves öreglánnyal, akinek senkije nincs? Csak hét macskája...És nem érti, miért zavar ez másokat...


Én azért remélem, hogy valahol csak meghallgatják Ágicát.

87. c33bd8536b (válaszként erre: 83. - 9e32886f4a)
2011. jún. 10. 14:52
Így van! Én mindig megrettenek, amikor ilyen korú emberekről hallok. Én elvileg úgy gondolom, nem fogom megérni azt a kort, amikor beszámíthatatlan leszek, amikor teher leszek a környezetemen. Csakhát nem tőlem függ.
86. Vikica76 (válaszként erre: 84. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 14:05
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mire jutsz!
85. Vikica76 (válaszként erre: 80. - C33bd8536b)
2011. jún. 10. 14:05

Hát abban igazgat kell adjak...

Szinte soha nem az állat a hibás, bármi is történik...

Ha kutyákat nézzük pl. akkor sem....

Mindig az emberek cseszik el :-((

84. HugiÁgica (válaszként erre: 82. - Anett0119)
2011. jún. 10. 11:17
Megszereztem az Ántsz telefonszámát, várom, hogy a párom feltöltse a telefonomat és felhívom őket, megkérdezem, mit lehet tenni...
83. 9e32886f4a (válaszként erre: 81. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 11:14

Én is ezt vallom, még fiatalon.De sose tudhatjuk mi lesz velünk idős korunkra, mennyire leszünk nehéz fejüek, mennyire leszünk bogarasak és lesznek olyan dolgaink amit nem visel el más, vagy mi mit nem tudunk már elviselni másoktól.Nem szabad elfelejteni, hogy az idősek legtöbbje ragaszkodik az otthonához, az addig kis megszokott életéhez, életviteléhez, amiben nem kell idegen helyen másokhoz alkalmazkodni, és megalázkodni, még ha az a pelenkacsere vagy bármi más amire rászorul nem megalázás hanem segítség.

Nálunk a szociálismunkás csak bevásáról, elmegy a patikába és kész semmi mást nem segít, és ezt se veszik sokan szívesen igénybe. Most épül a régi iskolánkból támogatás álltal az időseg otthona ill. ilyen napközi szerüség, pontosan nem tudom melyik lesz ha elkészül az átépítés és a felújjítás után. Lényeg a lényeg mikor körbe jártak hogy lenne e rá igény jelentkező nem volt egy se. De a támogatást megnyertük így meg lesz csinálva, hogy használni is fogja valaki az persze kérdéses.

82. anett0119 (válaszként erre: 81. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 11:09
Jutottál már valamire?
81. HugiÁgica (válaszként erre: 79. - Anett0119)
2011. jún. 10. 11:03

Sajnos az idősek többsége egy bizonyos kor után már nem törődik sem magával sem a környezetével. :(


Anyósom is 67 éves és vagy 10 évet letagadhatna :)) Vihetem a 3 évesemet, bármikor bevállalja egyedül is, megfürdeti, főz, mos és két éve még dolgozott, most már csak otthonról.

Nagymamám 84 évesen még azon problémázott, hogy már nehezen tud létrára állni és letörölni a felső polcot is (pedig nem volt tisztaságmániás). Minden nap tiszta ruhát vett fel és bár a kádba csak hetente egyszer tudott megfürödni és csak segítséggel sajnos, minden nap lemosta magát tetőtől talpig, többször mosott arcot naponta, mindig azt mondta, ha megizzadt, azt muszály. Parfümöt kért a drága lelke karácsonyra, hogy ha templomba megy, jó illata legyen...

A másik nagymamámról már nem tudom ugyanezt elmondani, őt úgy kell a kádba húzni és könyörögni, hogy váltson otthonkát... de nem hagyjuk, hogy elkoszolódjon. Ha megyünk hozzájuk, takarítunk, mosunk neki.

Én úgy vagyok vele, ha öreg lennék és nem lennének hozzátartozóim, biztosan kérnék szociális segítséget vagy inkább önszántamból bevonulnék egy idősotthonba, mert ott ellátnak, ha én már nem tudom magamat...

80. c33bd8536b (válaszként erre: 78. - Vikica76)
2011. jún. 10. 11:00
Nem megértő vagyok, és persze, hogy én is tarthatatlan állapotnak látom, de ezért nem a macskák a felelősek.
79. anett0119 (válaszként erre: 77. - 9e32886f4a)
2011. jún. 10. 10:40
Én sem értem, az ilyeneket. nekem mamám 67 éves, és olyan divatosan öltözik, hogy néha jobban néz ki mint én, biciklivel jár mindenhova, hozzánk is biciklivel szokott kijönni mert egy kis faluban lakunk, ami 6km.tiszta modern a lakása, egészséges ételeket eszik, példaértékű az ő élete, főleg amikor meglátok egy másik vele egyidős nénit az utcán, aki semmit nem ad magára.
78. Vikica76 (válaszként erre: 71. - C33bd8536b)
2011. jún. 10. 09:13

Szia!


Figyelj, ne lovagoljunk már egy szón. Direkt írtam utána, hogy nem szó szerint értednő...

De vajon akkor is ilyen megértő lennél, ha neked kellene bűzben élned? Ugye nem...


Esetleg van valaki, aki valóban elhiszi, hogy a 7 dög a wc-be tojik??? Ugyan már.....

Udnorító az egész úgy ahogy van, és én tényleg félteném a gyerekeim ettől az állapottól...


Egyébként pedig az egy dolog, hogy én utálom a macskákat... Attól még pl. a gyerekeimet az állatok szeretetére tanítom/nevelem. A 4 éves kislányomnak a macskák a kedvencei... Mindent megveszek neki ami "macskás"... Tiszteletben tartom a kis érzéseit :-)

Szóval nem kell egyből "leírni", de azt továbbra is vállalom, hogy a macskákat én utálom!

Persze kutyák is okozhatnak bosszúságot én nem mondom...

De ez egy másik téma...

77. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 09:10

Nálunk a szomszéd néni 86 éves, világ életében tartott állatokat, disznót csirkét stb de ez semmi lenne ahhoz képest amit müvelnek ill. amit nem müvelnek: nem fürdenek. Már évek óta nincsenek disznók talán gyerekkorom óta, viszont a néni írtozatosan büdös. 3m-ről érzed a szagát ha az utcán össze futsz vele. A fia annyira alkoholista hogy járni is pár méter tud.A mi wc- és fürdő ablakunk pont a bejárati ajtójukkal szemben van. Nyáron ellehet képzelni mi jön ott be, amikor a fia a bejárati ajtóhoz végzi a dolgát ahogy a néni is ott ahol épp rájön. Fürdőszobájuk van, de garantálom ha 2x volt eddig használva amióta meg van úgy kb 5-7 éve, viszont akkor fürdik a néni mikor megázik. Koszos bödüs a végtelenségig, már mindenki kitiltotta ahonnan csak tudta.Volt hogy pár éve átjött hozzánk, szüleim pont akkor festették ki a konyhát nappalit, a néni meg a koszos füstölőből jött kormos zsíros ruhájával a frissen festett falnak dölt. Anyám kipenderítette a nénit, 2x kellett levakarni a friss festéket és 4-5x újra festeni mire a zsíros részt befedte. Mosni évente nem sokat látom, de akkor is az óriási rakott sváb szoknyáit 1 L vízben mossa ki hiába van mosógépe helyette egy apró lavorban mossa őket, ill. csak vissza keni a koszt és keményiti a szoknyákat.A lakásba nem tudsz bemenni a szagtól, se a legyektől.

Tenni ellene mi nem tudunk, csak elviselni.

Fel nem tudom fogni valaki hogy lehet ennyire igénytelen akár idős akár nem. A néni szerint ő egy pedáns tiszta nő...

76. c33bd8536b (válaszként erre: 74. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 08:45

Hogy is tudná 94 évesen...Én nem is ismertem ilyen öreg embert, aki egyedül élt volna, minden segítség nélkül. A szagot sem érzi biztosan, ha benne lakik.


Azért csak össze kellene fognotok (a szomszédok), és valahol bejelenteni.

75. c33bd8536b (válaszként erre: 73. - HugiÁgica)
2011. jún. 10. 08:28
Az is, állatkínzás. Ezért ajánlották többen az állatvédőket. Sajnálom a cicáidat. És titeket is.
74. HugiÁgica (válaszként erre: 71. - C33bd8536b)
2011. jún. 10. 08:15

Az egészen biztos, hogy nem tudja a lakást tisztán tartani és magát sem. Látnád, milyen ruhákban jár... jájjjj... vastagon áll rajtuk a macskaszőr meg foltos és... nem folytatom... :(

Tavaly az újonnan ideköltözött srácnak szólt az öregasszony, hogy legyen már olyan kedves és csavarjon be nála egy villanykörtét, mert kiégett és ő nem tud létrára állni. Már akkor mondta a srác, hogy iszonyatos szag van nála és a szobában ruha-ruha hátán szanaszét, macskaszőr mindenhol és a macskák a ruhákon feküdtek. Durva!

Viszont akkor még nem jött ki szag az ablakon, ez idén kezdődött...

73. HugiÁgica (válaszként erre: 70. - Bnedora)
2011. jún. 10. 08:09

Egyetlen hozzátartozójáról tudok, akit ő az örököseként emleget, de senki sem látta még soha. A férje 20 éve meghalt, gyereke nincs.

A macskákkal alapjáraton nekem sincs gondom, sőt, volt is kétszer cicánk, de egyszerre csak egy és nem egy tucat... Sosem volt büdös a lakásban, tisztán tartottuk. De sajnos eljött az idő, hogy a cica nagyobb lett és igényelte, hogy kiengedjük pár órára. Mivel kertes ház és az öreglány macskái is kint kóboroltak, kiengedtem. Ha kimentem lefekvés előtt és hívtam, pár percen belül jött is befelé. Aztán pár hét után egyszercsak nem jött... :( két nap múlva az egyik szomszéd mondta, hogy látta a lépcsőházban Oszkárt (a cicánkat) és biztos, hogy az volt, mert megismerte. Később egy másik szomszéd látta az öreglányt egy macskahordozóval a kezében elmenni, benne pedig egy teljesen ugyanolyan cica, mint Oszi... soha többet nem került elő.

Az a csúnya, hogy kétszer megismétlődött egymás után ugyanez egy éven belül. Azt láttam énis, hogy sokszor simogatta meg felvette Oszit kint a kertben, de nem gondoltam, hogy el akarja tőlem "csábítani"... Persze nem szóltunk neki semmit, mikor a cicák eltűntek, mert nem tudtuk bizonyítani semmivel, hogy ő vitte el. Én megfogadtam, hogy addig macskám nem lesz, ameddig él az öreglány, mert nem volt jó érzés, hogy a 4 hetes korától nálunk lévő cicc egyszercsak nincs és a gyerekek nagyon sírtak utánuk...


szóval én nem utálom a macskákat, ha a gazdájuk gondoskodik róluk, semmi problémám velük, de ez így állatkínzás szerintem, hogy ennyi macska egy lakásban, még ha nem is egész nap és persze nem egészséges az öregasszony szaga...

2011. jún. 10. 08:07
Nálunk egyszer azért volt büdös, mert meghalt a szomszéd bácsi. Embertelen szag volt hetekig még az utcában is lehetett érezni. Rémálmom is volt tőle.
71. c33bd8536b (válaszként erre: 42. - Vikica76)
2011. jún. 10. 08:05

Más meg a kutyákat nem szereti...Engem például a szomszéd kutyái kergetnek őrületbe, mégsem jutott eszembe soha "kicsinálni" őket.


A macskákat nem kell különösebben tisztán tartani. Tisztán tartják ők magukat. A lakást kellene! És alighanem erre nem képes a néni 94 évesen.


Amivel nem azt akarom mondani, hogy hét macska nem sok egy lakásban. Nagyon sok. Még egy saját udvaron is sok lenne.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook