Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd ma, míg nem voltam itthon, az egyik tujánkat kivágta a házunk elől.... fórum

A szomszéd ma, míg nem voltam itthon, az egyik tujánkat kivágta a házunk elől.... (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 27. 23:44

Tőlünk a ház elől elloptak egy gyönyörű 2 méteres kerti hibiszkuszfát. Nem kővel dobálták a repülőt mert kis markolóval jöttek és úgy emelték ki.

Fura világ van 😕

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2022. nov. 27. 23:44
Remélem akkor megbüntetik rendesen.
13. Mimóza07 (válaszként erre: 4. - Secret8)
2022. nov. 27. 23:10
Faluhelyen se parasztok laknak. Megkérdezik előtte a szomszédot szabad-é édesegyuram, asszonkám. ;)
12. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. nov. 27. 23:10
Igen, ilyen előírások a helyi építési szabályzatban vannak mindenhol.
11. globus (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
2022. nov. 27. 23:04

Anyuéknál van konkrét szabályozás. Nem építhetnek az udvaron gazdasági épületet, értsd: tyukházat 😁, kulipintyót, az utcafronti kerítést engedélyeztetni kell a Műemlékvédelemmel. Azért, mert szomszédban van egy múzeum.

Kedves Fórumnyitó, bocsi az offolásért.

10. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Secret8)
2022. nov. 27. 23:00
Jó gondolat! FI helyében felkeresném az illetékes hatóságot.
9. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. nov. 27. 22:59

Nem tudom, szerintem beültetésre nincs szabályozás, de ha balesetveszélyes, mint írod, akkor arra lehet, hogy van valami előírás, minden önkormányzatnak saját rendelete is van a fás szárú növények védelmével kapcsolatban.

Én kertvárosban élek, itt szigorúan veszik ezeket.

Nálunk van/volt olyasmi is, hogy ha az építésügyi rendeletben előírt kerítés magasságot meghaladja az elé ültetett sövény, bokor (?), akkor le kell vágni az előírt szintig vagy valami ilyesmi, annyira nem vagyok képben.

8. secret8 (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2022. nov. 27. 22:49
Csak az a gond, hogy a szomszéd nem a saját háza előtt garázdálkodott. Nehogy szegény f.i. kerüljön bajba.
7. globus (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2022. nov. 27. 22:32
Ez vonatkozik a beültetésre is? Itt valaki úgy telerakta rózsával az árokpartot, út közepéig kitolatva látható be a közeli kanyar. Többen szóltak érte, hatástalanul.
6. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 27. 22:23

Közterületen csak önkormányzati engedéllyel lehet zöldet kivágni, még a metszést is be kell jelenteni.

Nálunk azért is büntetés van, ha megcsonkítanánk egy fát, ha kivágnánk a gatyánk is rámenne. Első körben pótlás szükséges, ha ez nem történik meg vagy nem lehetséges, akkor jön a pénzbüntetés. Nemrég olvastam egy esetet, ott 300 ezer Ft körül volt a megváltás, szóval nem lennék a szomszédod helyében.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Secret8)
2022. nov. 27. 22:22
Na megint okosabb lettem 🙂
4. secret8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 27. 22:21
Pedig nem lehet. Nyilván ezt nem tartja be főleg faluhelyen a nép, de jó tudni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Secret8)
2022. nov. 27. 22:05
Tudom, hogy közterület. Azt nem tudtam, hogy nem lehet csak úgy fát bokrot kivágni. De nagyon ideges vagyok emiatt. Nem ezért nevelgettem. Még jó hogy nem az összeset vágta ki a barom!
2022. nov. 27. 22:02

😱


Nem csodálom, hogy felhaborodtál.

Tudni kell, hogy a házad előtti rész közterület. A közterületen lévő növényzetet (fát) nem lehet önkényesen kivágni, pénzbírságot kap érte, aki megteszi. Akkor sem, ha te ültetted. Kérvényezni lehet az önkormányzatnál.

Talán tudsz valamit kezdeni ezzel az infóval.

2022. nov. 27. 21:47
Mert szerinte beteg és félt, hogy az ő háza előtti cseresznyefàra átterjed. Teljesen ki vagyok akadva, mert már vagy egy 15 éves jó nagy és szép tuja volt, amin igazán semmi betegség nem látszott, nem is értem honnan vette. És ami tuja betegség, nem terjed gyümölcs fára. Össze is vesztünk csúnyán. Nem értem miért nem lehetett ezt megbeszélni, mi az hogy az én tujàmat ő önkényesen kivágja?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook