Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szeretet művészete fórum

A szeretet művészete (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2011. máj. 16. 06:55

Szép és nemesi tulajdonság a szeretet művészete igazából mindig meg kell őrizni a kiegyensúlyozottságot, türelmet mások felé példamutató viselkedést a problémákat mindig tolerálni és az mélyen a szívünkből jön, akkor ezeket előbb, utóbb megtanuljuk az életben kezelni

kerülni az ingerültséget és ezt a gyakolatban jól kivitelezni. Üdv.Ágnes

2007. ápr. 12. 14:59
Alapvetően szeretem az embereket, persze nem mindet egyformán. Az élet legapróbb ajándékának is tudok örülni, ez szinte mindig így volt.Ha szeretsz valakit, elfogadod olyannak, amilyen és nem akarsz változtatni rajta.
7. emilia (válaszként erre: 6. - 3b4055e2b2)
2006. aug. 14. 11:13
Igazad van ez is egy igazság.
2006. jún. 30. 12:51
Az Én mottom: Élni és élni hagyni! Nem feltétlenül kell mindenkit szeretni de meg kell tanulni elfogadni!
2006. jún. 21. 18:52
Mindenben meg kell találni a csodát. Ez kicsit közhelynek tűnik, de e nélkül bekattan az ember. Mostmár minden apró dolognak tudok örülni, de ez nem votl mindig így, és nagyon hosszú, keserves út kellett hozzá. Szeretteim nélkül nem is ment volna. szóval annak kell örülni, ami van. Mindenki mindig csak többet akar, közben nem veszi észre mennyi apró csodát mulasztott el. Volt egy párom aki lelkileg padlóra küldött teljesen. Mindent borúsan láttam, lassacskán depressziós lettem. Egy idő után eljutottam odáig, hogy nem akarok emberekkel találkozni. Aztán lett egy munkahelyem, ahol kedves emberekkel dolgozhattak, akik segítettek visszatérnem az életbe. Később találtam egy szeretőt társat, aki nagyon sokat segített, segít abban, hogy végleg magamra találjak.
4. emilia (válaszként erre: 3. - Rozsa3)
2006. jún. 4. 12:34

"Élvezem Az izeket"

Ebben nincsen semmi rossz "élvezed az izeket". A fogalamakkal van baj. Mikor már túl eszed magadat, mert annyira élvezed az izeket. Akkor már baj van akkor nem szereted magadat. Sajnos sokszor esem és estem ilyen csapdába. Azt mondja az ember szeretem ezt v. azt az ételt, az ételt nem szeretni kell hanem kedvelni és évzettel izlelni az izeket és nem mennyiségileg. Ezt már ésszel fel fogtam csak gyakorlatba áttenni nem olyan könnyü. Ezért mondom, hogy nem szeretjük magunkat mig, az ételt válaszuk a szeretet tárgyává és nem az embert. mivel a szertet a cselekedetek által van, amit a másik emb.-ért és magamért teszek. vagyis sorozatos döntések a minden napjainkban. Jól v. rossz döntéseink által amit felkell válalni. A hogy Müller P. szokta mondani a mindennapi katarzisunkat kell megélni. v. elbujunk elölle. Van aki nem is tud róla. Ilyen voltam én is most tanulom !!!! Az étel valahol önmagunk elöl való menekülés és ez olyan mint a pokháló észre se veszük mikor fon be. Nem szigorúság ez hanem szeretném tudatilag rendbe rakni magamat. Mert a túl evés is hiányérzést kompenzál."mindenki kisértetik amikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága. Azutána kívánság megfoganván, bünt szül;"

3. rozsa3 (válaszként erre: 2. - Emilia)
2006. jún. 2. 19:45

"Mivel amig az evést választom nem szeretem magamat sem"


Biztosan van összefüggés az evés és a szeretet között, azért azt elmondanám, hogy én mlyen és alaposan szeretem önmagamat, de remélem csak egészségesen. Ettől függetlenül időnként nem szeretek magamban dolgokat, és haragszom magamra. Lehetett volna jobban csinálni adott dolgot, de ... én nagyon szeretek enni. Sajna. Élvezem az ízeket! Szeretek mást is csinálni ami örömöt ad, de az evés sajnos nagyon fontos nekem. Nekem is van súlyproblémám szinte 4 éves korom óta, de ettől függetlenül azt gondolom, összességében szeretem magamat, mégha vannak étkezésből adódó problémáim. Nem biztos, hogy annyira szigorúnak kell lenni magadhoz. Nekem pl. vannak időszakok, amikor megy a fogyi, nem gond, sőt kívánom azokat az ételeket, valamikor (most) nem bírnám magam rávenni, hiába is próbálkozozm.

2006. jún. 1. 23:34
Ez igen komoly és nehéz kérdés megtanulni szeretni, mivel a mai ember az erzései által szeret és nem a döntése által.Hányszor lehet hallani, az érzéseimre hallgatok. Így nem is tudjuk , tulajdonképpen ösztönös lényekké válunk. Mivel a szívvel és lélekkel kell meghozni a döntéseinket , utána kitartani mellette. A mottom Ha valamit muszáj akkor azt jószívvel. a hozzá állásom az élethez változott meg ezáltal. Megtudok bocsátani ezáltal magamnak is és másnak is Igy elfogadom az embert,és a rosszat nem szeretem. Nem mindig agyúram rögtön, de egyre hamarabb megtudom már tenni. Valahol itt kezdödik a szeretet müvészete. Szeresd önmagad, hogy másokat is tudjál szeretni.Azért kezdtem el fogyókurázni is hogy helyesen szeresem önmagamat. Mivel amig az evést választom nem szeretem magamat sem. De döntöttem, igy tiszteletben tartom a döntésemet és csak idó függvénye mikor jutok a végére. Elöbb vagy utóbb meglesz. Mert tisztekni szeretném magamat és ez által elkezdem a szeretetet, mivel másnak is tudok adni általa.
2006. máj. 19. 15:00
Erich Fromm: A szeretet művészete (Első fejezet.)

Művészet-e a szeretet? Ha igen, akkor tudást és erőfeszítést igényel. Vagy kellemes érzés, amit megtapasztalni a vaksors műve, olyasmi, amibe az ember, ha szerencsés, "beleesik"? Ez a könyvecske az előbbi előfeltevésen alapul, noha az emberek nagy többsége manapság kétségkívül az utóbbi nézetet vallja.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook