Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

70. 728bc799e2 (válaszként erre: 68. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:50
lehet neked is véleményed nyilván, szólás szabadság van, csak azért szerintem nehéz úgy véleményt nyilvánítani ebben a témában, ha nincs saját tapasztalat... és itt nem azt értem, hogy ismerősnél így láttam, úgy láttam... amíg nincs gyereke az embernek, nem tudhatja... ezt saját tapasztalatból írom... régen én is sok mindent másképpen gondoltam... aztán megszületett a lányom.. és rájöttem, hgoy nem érdemes egy sablont ráhúzni, hiszen egy egyéniség már mikor megszületik! tudja, hogy mikor éhes és mikor fáradt! miért kéne szabályok közé tenni?
69. jozsi.38 (válaszként erre: 51. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:49
én fordítva látom :) te vagy aki neveletlennek problémásnak látja azokat a gyerekeket akiknél az igény szerinti szoptatás alakította ki a napirendet és szimpatizál a suttogó módszerrel. pedig annak a módszernek az az egy óriási hátránya van hogy a baba egy dolgot tanul meg: hiába sírok nem jön senki aki megvigasztaljon vagy megöleljen, felvegyen
68. csgybzs (válaszként erre: 63. - 728bc799e2)
2011. okt. 27. 10:46
Biztosan így is van. Attól még nekem is lehet véleményem szerintem. De lehet, hogy úgy kéne csinálnom, hogy beregelek más néven és közlöm, hogy van 5 gyerekem, aztán elmesélem, hogy ugyanígy csinálnám. Akkor mi lenne az ellenérv? Már nem mondhatod, hogy nem tudhatom, mert nem szültem...
67. urbanszkyviki (válaszként erre: 24. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:46
Egy 22 hós gyerek még nemigazán fog hisztizni a boltban. Várjál 3-4 éves koráig, az lesz majd az igazi ! ;)
66. 728bc799e2 (válaszként erre: 61. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:46
no komment...
65. csgybzs (válaszként erre: 62. - Klarici)
2011. okt. 27. 10:46
Tudom. Arra gondolsz, mikor nem lehet elvinni három évesen oviba, mert még szopik és nem hajlandó az anyjától ellépni három méterre? Igen igen, megvan...
64. csgybzs (válaszként erre: 59. - Klarici)
2011. okt. 27. 10:45
Én nem is azt mondom, hogy ez a módszer jó. Csak azt nem értem, hogy a nem suttogósok miért támadják rögtön azokat, akik alkalmazzák. Gondolom ahogy minden gyerek más, úgy minden szülő is más, és mások az igényeik. Attól még lehetnek jó szülők, hogy nem áldozzák be az életük minden percét a gyerekre nem?
63. 728bc799e2 (válaszként erre: 60. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:45
hát szakértőnek nem mondanám magam, de egy kilenc hónapos gyerekkel már sok mindent megéltem! több tapasztalatom van mint neked... szerintem...
62. klarici (válaszként erre: 54. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:44
+a kötődés miatt.Anya-gyerek kapcsolat, tudod. Tudod?
61. csgybzs (válaszként erre: 57. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 10:44
Ott a pont. Idióta szülőnek valszeg sose lesz normális gyereke...
60. csgybzs (válaszként erre: 56. - 728bc799e2)
2011. okt. 27. 10:43
Még szerencse, hogy Te már szakértő vagy! :D
59. klarici (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:41
Az okos amerikaiak már annyi jó könyvet írtak a nevelésről, és nézzünk körül, mennyi bűnöző él náluk. Majd pont ők fognak minket kioktatni, hogyan kell jól nevelni a gyereket?! Hogy olyanok legyenek, mint ők? A könyv egyébként is csak általánosítani tud, de minden gyerek más és más. Nincs uniformizálható nevelési elv. Differenciálás van, valakivel így kell, valakivel úgy. De úgy semmiképp, hogy elapasztom a tejemet...
2011. okt. 27. 10:41
még annyit! hogy nem minden nap ugyanolyan éhes és fáradt a gyerek! van, hogy egy óra múlva megint fáradt és megint tud aludni, van hogy kibír 5 órát! ismerősöm is óramű pontossággal neveli a gyereket, és ha elálmosodik egy órával azután hogy felébredt, akkor csodálkozik, hiszen most kelt, fel nem lehet álmos.. a gyerek feje meg láthatóan majd leesik a fejéről! és akkor mi van, ha egy nap többször alszik? semmi!
57. urbanszkyviki (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:40
Nem olvastam még el az összes hsz-t, de ezt nem bírtam kihagyni.....Gondolom, neked még nincs gyermeked. Amit leírtál, hogy "művelnek" a gyerekek, nem a rossz nevelés következménye, hanem a gyermeki létükből , türelmetlenségükből, az önkontroll hiányából fakad - ezeket a képességeket csak nagy idő és rengeteg szülői odafigyelés, magyarázat, türelem és példamutatás útján tudják elsajátítani, nem egyik napról a másikra hipp-hopp! Ilyen esetekben ezeket a helyzeteket látván inkább a szülői magatartást kéne megfigyelned, mert abból tudsz leszűrni dolgokat......
56. 728bc799e2 (válaszként erre: 54. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:39
például, mert erősíti az immunrendszert! és sokkal több vitamint és tápanyagot, és védőanyagot tartalmaz, mint bármi amit megeszik... például azért! de imádom, hogy valaki olyan osztja az észt, akinek nincs is gyereke!
55. 728bc799e2 (válaszként erre: 51. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:38
én is olvastam a suttogót... mégsem alkalmazom, mert szerintem a gyerekeket egy táblázatba illeszti! nem attól lesz kezelhetetlen egy gyerek, hogy suttogó alapján etették, és altatták, vagy a gyerek a saját igényeit vették figyelembe! az nevelés kérdése...
54. csgybzs (válaszként erre: 52. - Zéti)
2011. okt. 27. 10:37
És ha azt tanácsolta volna, hogy ne szoptass, akkor szerinted rossz anya lennél? Én úgy gondolom (józan paraszti ésszel), hogy egy gyereket addig kell szoptatással táplálni, amíg nem tud magához venni normális ételt... Ha már eszik mindent, akkor miért fontos?
53. 728bc799e2 (válaszként erre: 52. - Zéti)
2011. okt. 27. 10:36

hát kíváncsi vagyok!!! nekem is volt ilyen az elején, bár nagy csomó nem lett idejében elkaptam, de fájt! és a legjobbat azt tette neki, hogy a lányom többször szopott, és úgymond kiszippantotta a csomót!

nyáron óránként szopott a nagy melegben, és mikor lehűlt a levegő, akkor kibírt akár négyet is! szerintem hülyeség, hogy 3 óránként, majd 4 óránként kell ennie! azt úgyis látod rajta, hogy mikor éhes, persze, ha ismered a gyereked! akkor nem kell időrend!

52. zéti (válaszként erre: 50. - 728bc799e2)
2011. okt. 27. 10:32
A lányom 1éves korában begyulladt az egyik mellem. Iszonyatos fájdalmaim voltak, belázasodtam, nem tudtam aludni. De eszembe se jutott abbahagyni a szoptatást. A védőnőm segített kimaszírozni a csomót belőle, majd a lányom újból tudta "használni" és 3 éves koráig abba sem hagyta. Megtehettem volna, hogy mivel már 1 éves és nem létszükség neki elapasztom, de valahogy ez eszembe se jutott. Vajon a suttogó milyen tanácsot adott volna?
51. csgybzs (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2011. okt. 27. 10:30
Nem. Ha nem elvakultan habzó szájjal rohanna ilyenkor mindenki és hirdetné az igét, hanem esetleg értelmesen elolvasnád amit írok, akkor láthatnád, hogy mindössze annyit mondtam, hogy sok babás fórumot olvasva nagy többségében a suttogót alkalmazó anyákat le szokták szólni. És ehhez képest viszont az általános módszert követő anyukák nagy többségének mégis kezelhetetlen a gyereke. Ha most én ezt nem láthatom át egyszerű tapasztalatból, vagy mert még nincs gyerekem, akkor nagyon sajnálom. A vélemény nyilvánítás szerencsére úgy is megengedett, hogy még nem jutottam el arra a magasztos szintre, hogy szültem egy gyereket.
2011. okt. 27. 10:28
nah igen! és arról nem is beszélve, hogy a szoptatást azért abba hagyni mert fáj??? hiszen mindenkinek kellemetlen az elején!!! ezen kell túlesni, aztán minden megy magától! a saját önzősége miatt erről lemondani, szégyen!!!!!
2011. okt. 27. 10:26
hát ez egy baromság amit leírtál már bocsánat!!! az én gyerekem sosem evett 3 óránként! volt, hogy 6 órát aludt egy huzamban kis korában! és rengeteget bukott! és mekkora marhaság, hogy a bukás 3-4 hónapos korban elmúlik!! nálunk 7 hónapos korban múlt el! és valakinek csak egy éves korában múlik el! és nem feltétlenül azért bukik egy gyerek mert sokat eszik, hiszen fejletlen az emésztő rendszere! az én gyerekemnél sosem alkalmaztam a 4É-t, mégis mára napirendünk van, amit persze ha kell megbontok, és a gyerekem nem sínyli meg, mert nem ráerőszakolva lett,hanem ő maga alakította ki! tudom mikor alszik, és mikor éhes, mert nem az órát figyelem, hogy most már eltelt ennyi idő, biztos azért sír, mert éhes, hanem mert a gyerekemet figyelve, meg tudtam ismerni a sírásait! nekem ennyi a véleményem erről!
2011. okt. 27. 10:25
Szerintem többen is szenvedtünk a szoptatással, igen tud fájni, elég kellemetlen is tud lenni, de megéri, hisz az egész szoptatás dolog azért lett "kitalálva", mert az anyatejben benne van minden, ami erősíti a pici immunrendszerét! Nem itt kezdődik a gondoskodás, a szeretet? Hogy azt adom neki, ami a legjobb, mégha fáj is nekem? És az érzés, ahogy tartod a karodban, miközben cicizik és a tekintetét a tekintetedbe fúrja, én ezt az élményt nem adtam volna semmiért!! Küzdöttem, amíg csak tudtam, hogy legyen tejem, és nagyon megviselt, amikor tápszerre kellett áttérnem, én sajnos csak 4 hónapig tudtam szoptatni. De amikor szopott és bárányhimlős lett a család egyik tagja, a lányom az anyatej miatt nem kapta el. Aki önként lemond erről az élményről önös érdek miatt, nagyot esik a szememben...
47. Adali
2011. okt. 27. 10:25

Huuu, ez tenyleg gaz hogy el akartad apasztani a tejed... KEPZELD, MINDENKINEK FAJ ELOSZOR A SZOPTATAS! Ez tok onzoseg, elitelem!

Mindenki megvivja a csatait a szoptatassal, mire vegul beall, es utana milyen csoda! Sajnallak, hogy kimaradtal ebbol a gyonyoru elmenybol.

Ez a 3 meg 4 oras etets is akkora baromsag! Na, nem is irok tobbet, mert felhuzom magam!

46. jozsi.38 (válaszként erre: 43. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:25
és azt is tudod hogy azért olyanok mert nem a suttogó szerint vannak nevelve? általában gyerekfüggő melyik hol kezd hisztizni. van amelyik a boltban, másik az utcán, a harmadik a játszótéren, az enyémek az orvosi váróban hisztiztek és nem lehetett lenyugtatni őket. aztán kinőtték, (a legkisebbnél ez még a jövő zenéje) életkor függő náluk 2évesen minden gyerek átesik rajta
45. fd8e423e9e (válaszként erre: 42. - 68b5eb9a8d)
2011. okt. 27. 10:22

:)))


máshogy gondoljuk és kész

2011. okt. 27. 10:19
jav megérkeztek...
43. csgybzs (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2011. okt. 27. 10:18
Na... megérkeztem az anyagtigrisek. Én csak arról mondtam véleményt, amit nap mint nap látok a környezetemben... és nem mondtam egy szóval sem, hogy én mit és hogyan csinálnék. Csak azt, amit láttam és olvastam ezzel kapcsolatban. De továbbra sem csalódok.....
2011. okt. 27. 10:18
Én egyszerűen még mindig nem találok szavakat erre a cikkre ... talán jobb is :)
41. zéti (válaszként erre: 39. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:17
:DDDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook