Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote II. sz. kilinikájáról milyen tapasztalatokat szereztetek? Kihez jár/ta/tok? fórum

A Sote II. sz. kilinikájáról milyen tapasztalatokat szereztetek? Kihez jár/ta/tok? (beszélgetős fórum)


1 2
15. samsam
2009. márc. 6. 16:11
Ja, dokim dr Sobel Gábor, szülésznőm Lalinecz Melinda - mind a kettőt csak ajánlani tudom.
14. samsam
2009. márc. 6. 16:09
Sziasztok, én február végén szültem ott, volt dokim és szülésznőm is. Bár császár lett a vége, úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes szülésznőt fogadni, mert nagyon megkönnyíti a dolgod. Az enyém a leleteimmel is foglalkozott, ha úgy jött ki soron kívül ctg-zett, mindig megnyugtatott, és amúgy is egy tündér volt. Túlhordtam a babát, és emiatt is elég feszült voltam a végén, de lelkileg végig mellettem állt, a császárnál pedig elmagyarázta mi fog történni, és amikor az örzőben voltam (ami elég gáz hely) meglátogatott. Amúgy elviselhető a kórház, van egy-két bunkó nővér, és nem sok dologban segítenek, de annyi a szóróanyag, amit kapunk odabenn, hogy simán lehet tájékozódni. :)
2009. márc. 5. 16:42
Sziasztok! én januárban szültem ott. A fogadott dokim dr.Gidai János volt, akit nagyon ajánlok mindenkinek,mert lelkiismeretes és jó orvos. Bár a szülésnél már nem volt ott mert pont szabin volt :) dr.Galamb Ádámra bízott akit szintén nagyon jó szívvel ajánlok. A szülészet nagyon jól fel van szerelve,szépek a szobák,lehet sétálgatni,zuhanyozni ahányszor akarsz,stb.. A gyermekágy már nem túl jó, tényleg sok a tapló nővér. :( De van 1-2 nagyon kedves is. Ki lehet bírni, csak a lényeg hogy előtte tájékozódj mindenről amit tudni akarsz, mert maguktól nem sok mindent mondanak. Ha valamiben segítséget kérsz,akkor előfordul hogy összevissza küldözgetnek a többi nővérhez..szóval nem sok segítség van. De ha előre felkészültök akkor nem lehet baj,annyira nem vészes a hely. Én úgy láttam érdemesebb azoktól a szobatársaktól segítséget kérni,akiknek már van nagyobb gyerekük is.
12. Niki1 (válaszként erre: 11. - Yda)
2009. jan. 31. 22:28
Szurkolok, hogy minél hamarabb sikerüljön. Azt a pár napot ki lehet bírni még olyan nővérek mellett is. Ha nincs semmi bajod akkor nem is nagyon találkozol velük abban a pár napban.
11. yda
2009. jan. 28. 09:11

Sziasztok!


Nagyon örülök a véleményeiteknek, nagyon pozitív - kivéve amit a nővérekről írtál Niki 1. De sokat jelent számomra.


Én egy nagyon messze vagyok még ilyen tapasztalaotk leírására, mivel jelenleg még a teherbeesésért "dolgozunk", viszont a dokim a sote II.-n van és nála akarok majd szülni is. Jó tudni azért, hogy majd jó helyre fogok kerülni vagy sem.(Sosem lehet elég korán informálódni-szerintem)

10. Niki1 (válaszként erre: 9. - Tündi76)
2009. jan. 27. 09:55
Azért kérd ki az orvosod véleményét,lehet, hogy ő másképpen csinálja.
9. Tündi76 (válaszként erre: 8. - Niki1)
2009. jan. 27. 09:52
Akkor még várok vele.Meglátjuk,hogy a baba hogy fog helyezkedni
8. Niki1 (válaszként erre: 7. - Tündi76)
2009. jan. 27. 09:43
Nekem az orvosom csak a 34-35 hét után javasolta, mert ha nem fejfekvéses a baba akkor felesleges felfogadni, mivel a szülésznőnek csak a sima szüléseknél van jelentősége.
7. Tündi76 (válaszként erre: 6. - Niki1)
2009. jan. 27. 09:00
Ezért szeretnék szülésznőt fogadni,mert hát ő van az emberrel többet akkor ott abban a helyzetben.Jövő héten kedden megyek dokihoz és majd megkérdezem,hogy kit ajánl.Szerinted korai még felhívni ilyenkor a szülésznőt?
6. Niki1 (válaszként erre: 5. - Tündi76)
2009. jan. 27. 08:58
Nekem a 3. bababám az első kettő már nagy 13 és 15 évesek, ők az előző házasságomból vannak és Kecskeméten születtek. A szülésznőt merem ajánlani, ha nincs olyan akivel az orvosod együtt szokott dolgozni. Nekem az orvosom ajánlotta, de nem bántam meg hogy felfogadtam, szerintem a szülésznőn múlik a legtöbb, az orvos maga nem sok mindent csinál, kivéve ha császároznak valakit, akkor viszont nem éri meg szülésznőt fogadni. Nekem így mondta az orvosom.
2009. jan. 27. 08:51

Én is ezt hallottam,hogy a gyerekágyasok nem igazán kedvesek.De csak kibírjuk azt a 3napot.

Niki!

Első baba?

Nekem dr.Tóth Péter az orvosom.Szeretnék majd szülésznőt is fogadni mivel első baba

2009. jan. 27. 08:48
Sziasztok! Én novemberben szültem a II klinikán. A fogadott orvosom Dr. Ruscsák Mihály, a szülésznő Zsoldosné Kele Etelka volt. Mindkettő nagyon jó. Az orvos az csak magánorvosként dolgozik ott. A szülésznő olyan ügyes volt, hogy nincs egyetlen varratom és vágásom sem nem repedte, pedig a kisfiam 3,65 kg és 55 cm volt. Végig bent voltak velem a szülőszobán. A gyermekágyas rész már nem volt egy nagy valami, a nővérek iszonyatosan bunkók voltak, nem foglalkoztak semmivel. A csecsmőosztályon is volt egy-két bunkó nővér de többségéban kedvesek és segítőkészek voltak, főleg a főnővér, az egy tünemény volt sokat segített mindenkinek.
2009. jan. 27. 08:29

Jó reggelt!

Én ott fogok szülni,májusban.Az orvosokról és a szülésznőkről csak jókat hallottam.

2. yda
2009. jan. 26. 15:26
Senki sem jár, illetve járt a Sote II.sz női klinikájára, szülészetére?
1. yda
2009. jan. 26. 15:04
A Sote II. sz. kilinikájáról milyen tapasztalatokat szereztetetek? Kihez jár/ta/tok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook