Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pesszimista emberek sokkal kevesebbet csalódnak, mint mások fórum

A pesszimista emberek sokkal kevesebbet csalódnak, mint mások (beszélgetős fórum)


15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
márc. 7. 12:45
mármint az övé.
14. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Flóra76)
márc. 7. 12:44
én az vagyok.de hogy a kisugárzásom az lenne?a majdnem volt sógornőm azt mondta,azért nem szeret engem a gyereke.de mióta nagyobb ,lett,mondja,szia ezsi,szia,hogy milyen gyönyörű a hajad.köszönöm szépen.
márc. 7. 12:39
Egyetértek. Aki már eleve pesszimista, nem viseli meg annyira a csalódás, mint aki derűs, ill. csak a jóra számít. Ahogy vki alább írta, már eleve a rosszabb forgatókönyvre számít, akkor csodálkozik ( és hitetlenkedik ) ha valami jól sül el. Én ilyen vagyok és örülök neki.
12. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 11:53
Nem. Az optomistát nem viseli meg annyira a csalódás. Abban is a jót, a fejlődés lehetőségét, a megszerzett tapasztalatot látja.
márc. 7. 11:36

Alapvetően ha valaki nem azt kapja, amit elvár az nem pesszimizmus vagy optimizmus kérdése, hanem realizmusé és naivtásé.

A pesszimizmus és optimizmus igazából a dolgokhoz való negatív vagy pozitív hozzáállás kérdése.

Itt van példának a nőnap. Egy férfi megközelíthetei onnan is, hogy "na nőnap, vehetek virágot, a hátam közepére sem kívánom" és onnan is, hogy "viszek virágot, és milyen jó, hogy örülni fog neki"

10. csemár (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 11:30

Nem!

(Már többen is leírták, hogy miért nem.)

9. michelle.r (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
márc. 7. 11:26
Egyetértek. Utálom a "jobb félni, mint megijedni" mondást is. Meg úgy általában az összes közmondást. Aki használja őket, elveszi magától a választás lehetőségét.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 11:24

Abszolút nem éri meg. Amikor eleve a rosszabbik forgatókönyvre készülsz, akkor amíg az el nem jön, addig is százszor átéled magadban a rosszat. Amikor pedig negatív eseményekre gondolsz, a szervezeted is reagál, és termeli a stresszhormonokat. Annak meg hosszútávon számos káros hatása van.


Mellesleg a csalódást nem az optimizmus, hanem az elvárás vonja maga után.

A pozitív hozzáállás pedig közel sem egyenlő a hurrá optimizmussal.

márc. 7. 11:13
A pesszimista emberek nagyon ritkán érik kellemes meglepetések. Észre sem veszik, mert az összes antennájuk a negatív dolgokra van ráállítva. Én kerülöm őket, mint ördög a tömjént.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 09:17
Szerintem az önismereteden múlik mennyit csalódsz és milyen mértékben. Ha máshogy viselkedik, beszél valaki mint gondoltad volna, akkor nem benne csalódsz, hanem magadban. Mást gondoltál róla, mint ami.
márc. 7. 09:17
Ugye? Szerintem is. :))
4. srcrss (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 09:11
Realistának lenni a legjobb.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 09:04

Végül is igaz.

Aztán hogy megéri e,,az más kérdés.

A pesszimizmus nem nagyon visz előbbre.

2. Flóra76 (válaszként erre: 1. - TamThor)
márc. 7. 09:00

Nem. A pesszimista embernek elég negatív a kisugárzása.


Én inkább vagyok örök optimista.:)

márc. 7. 08:58
Szóval akkor megéri pesszimistának lenni és inkább meglepődni a nem elvárt jó eredményen, mint annyiszor csalódni, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook